DE SIRENE Adriaan van Mierlo, 63 jaar Johanna A. M. A. v. d. Stoep, 7 jaar Antonius van der Donk, 20 jaar Cornelis Kolff, 69 jaar Lambertus Zolff, 40 jaar Jan Meerman, 15 jaar Jan Hendrik Biesheuvel, 13 jaar Gerrit Biesheuvel, 59 jaar Johannes H. van Alphen, 5 jaar Johanna C. van Baardwijk, 38 jaar Neeltje Lena van der Stoep, 12 jaar Adriana Crielaard, 65 jaar Arie Crielaard, 15 jaar Johannes J. van den Berg, 40 jaar Maria Merks, 61 jaar Grada Klee, 14 jaar Maria Francisca v. d. Berg, 20 jaar Bieter Kristalijn, 62 jaar Wilhelmina Biesheuvel, 16 jaar Marinus J T. M. Snijders. 19 jaar Rombout de Bruijn, 15 jaar Kind van C. v. d. Griendt, 's-Hage v. d. Griendt-Schapers, 's-Hage Albertina van der Bol, 58 jaar Henrica de Bruijn, 10 jaar Henrica Beekmans, 41 jaar Gerdina Johanna de Bruijn, 4 mnd. Fidrika Fieterriella v. Beijnen, 3 jaar Johanné Jansen, 50 jaar Jaantje de Kolff, 27 jaar Fietronella Cornelia Mans,'23 jaar Theodora T. F. Snijders, 13 jaar Cornelis Adrianus Snijders, 62 jaar Adriana van Koeverden, 54 jaar Maria C. A. Snijders, 13 jaar Dirk Kolff, 35 jaar Alexander Anthonius Schapers, 65 jaar Betronella van Rijswijk, 47 jaar Betronella Cornelia Vos, 22 jaar Sientje Maria Vos, 22 jaar Cornelis Hendrikus Vos, 11 jaar Aart Nos, 16 jaar Johannes Theresia M. Snijders, 15 jaar Cornelis Bertus Nieuwkoop, 14 jaar Anna Hut, 62 jaar Henriëtte Arendse, 14 jaar Beter van den Oever, 86 jaar Johanna Gijsberta Arendse, 11 jaar Egberta Arendse, 7 jaar Elisabeth Arendse, 3 jaar Wilhelmina Arendse, 7 mnd. Hendrik Arendse, 41 jaar Verder vonden hierbij nog de dood 6 vrouwen, 7 jongens en 10 meisjes, -waarvan de identiteit niet kon wor den vastgesteld. HEUSDEN. Tot onze vreugde vernemen wij, dat wij zeer binnenkort, waarschijnlijk aan het einde dezer of begin volgende week voorzien zullen worden van electricitoit. Met het oog op gevaar voor kort sluiting is het van groot belang de hoofdschakelaar om te draaien zodat de binnenleiding is afgesloten van het hoofdnet. HEESBEEN EN DOEVEREN. Na vier en een half jaar onder het juk der ^verdrukkers te hebben ver keerd, kwamen op Zondag 5 Novem ber jl. des middags half twee de eer ste Engelse troepen onze dorpen binnen, waar zij op geestdriftige wijze door de bewoners werden ontvangen. In vergelijking metjandere plaatsen heeft Heesbeen het er goed afgebraent wel werden er enige koeien gedood, en enkele huizen zo zwaar beschadigd, dat zij onbewoonbaar zijn geworden, doch geen qnkele persoon heeft enig letsel bekomen. Het dorpje Doeveren werd erger getroffen door het oorlogsgeweld Het kerkje en de woning van een landbouwer werden door de moffen opgeblazen, hetgeen aan het anders zo vreedzame dorpje een treurig aan zien geeft. Ook hier bekwam geen enkele bewoner enig letsel. De watermachine werd ook totaal vernield, zodat, nu het water in de Bergsche Maas een abnormale hoogte heeft, de lager gelegen landen totaal onder water staan. Zo hebben wij na onze bevrijding nog grote last van onze zogenaamde ^Beschermers* Hoewel het de eerste dagen na de terugtocht der duitsers tot aan de Noordelijke oever der Maas aanvan kelijk rustig was, worden de laatste dagen beide dorpen regelmatig met granaten en mitrailleurs bestookt. Moge echter ook aan de overzijde der Maas de moffen spoedig verdre ven worden, opdat de rust in onze dorpen wederkeert. OORLOGSNIEUWS Westelijk Front Het Duitse Bruggehoofd tegenover Venlo is thans volkomen opgeruimd. 3 Ook bij Wansum ten Noorden van Venlo zijn nu de laatste Duitsers van de Westelijke Maasoever verdwenen. De Duitsers hebben de dijk van de Rijn beneden Arnhem doorgestoken, waardoor de Betuwe dreigt onder te lopen. Saarbrücken, de hoofdstad van het Saargebied, ligt onder het vuur der Amerikaanse kanonnen. De troepen van het 3e Amerikaanse leger van Generaal Baton,- zijn er slechts iets minder dan 10 km van verwijderd. De brug van Saarlouis is onbeschadigd in Geallieerde handen gevallen. Het bruggehoofd bij Saarlouis over de Saar, is uitgebreid, vele troepen trek- 'ken de Saar over. De Amerikanen hebben een tweede brug geslagen. Ten Zuiden van Saarlouis zijn de Amerikanen de Duitse grens overge trokken. Saar-Union en Ingweilen zijn veroverd. In Hagenau vinden straat gevechten plaats. Oostfront Het Rode Leger is nog slechts 24 km van het Blattenmeer en ongeveer 100 km van de Oostenrijkse grens verwijderd. De spanning in Griekenland duurt voort. In Athene is een algemene staking uitgebroken. Italië Het 8e Britse leger in de Adriati- sche sector vorderde tot in de omge ving van Roesi. Geallieerde vliegtuigen waren boven N. Italië in den aanval. Luchtfront Eergisteren waren 4000 geallieerde vliegtuigen boven Duitsland. Voorna melijk werden Karlsruhe en Heiibronn gebombardeerd. In de maand Novem ber werd niet minder dan 103.000 ton aan bommen op Duitsland uitgewor pen. De Amerikanen hebben in dezelfde maand boven West-Europa 720 Duitse vliegtuigen neergeschoten. BINNENLAND. Uit zending kinderen naar Engeland In verband met de nood in ons land en de gevaren, die worden gevreesd voor d.e ondervoeding van de Neder landse jeugd is de Regering geruime

De Sirene | 1944 | | pagina 3