Korte berichten. INGEZONDEN. BONNE NL IJ ST voor het tijdvak van 26 Nov. t/m 9 Dec. ADVERTENTIE. N DE SIREN E tijd geleden in verbinding getreden met de Britse Regering. Er is over eengekomen dat enkele honderden kinderen van 8 15 jaar enige tijd in Engeland zullen verblijven om op krachten te komen. Zij zullen eerst in een kamp, daarna bij Nederlandse families in Engeland worden onder gebracht De Engelse Regering heeft faciliteiten toegestaan, o a. vrijstelling van paspoort. Nederlandse onderwij zers en verpleegsters zullen de kin deren vergezellen. Repatriëring Nederlanders in Duitsland. Het Ministerie van Sociale Zaken maakt bekend, dat een repatriërings organisatie is opgericht, die o m. als taak heeft de terugvoer van de dui zenden arbeiders, studenten en poli tieke gevangenen, enz. Aan de Staf Militair Gezag is een afdeling repatri ëring toegevoegd. Een in Duitsland werkende organisatie zal medewerking verlenen. Daar er ook vele arbeiders ongeorganiseerd zullen trachten te repatriëren, is er voor deze mensen een grensdienst ingesteld Na de eerste maatregelen aan de grens wor den de repatriërenden doorgestuurd naar een ontvangcentrum, waar zo nodig ontsmetting zal plaats hebben. Daarna zal de sectie transport ervoor zorgen, dat de betrokkenen zo spoedig mogelijk thuis komen. Waarschuwing aan Duitse officieren in Nederland. Het Geallieerde opperbevel heeft 'n waarschuwing gericht tot Duitse offi cieren in Nederland, indien zij zich schuldig maken aan misdaden ten op zichte van de Nederlandse Binnen landse Strijdkrachten. Daar deze strijdkrachten behoren bij het gealli eerde leger, moeten zij volgens de internationaal geldende krijgswetten worden behandeld. De »Amstelhoorn« is enige dagen geleden met 500.000 K.G. voedsel naar Zeeland vertrokken. De militaire commandant van Noord- Brabant maakt nogmaals bekend, dat alle bankpapier van geallieerde lan den moet worden geregistreerd. Prins Bernhard heeft in het begin van deze week een bezoek gebracht aan het zwaar getroffen Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen, Mussert en zijn staf hebben zich gevestigd in de villa van den fabri kant Ten Kate te Almelo. Almelo ligt slechts 20 K M. van de Duitse grens. Uit Washington wordt gemeld dat er plannen bestudeerd worden, om de Nederlandse en Belgische industrie in te schakelen in de oorlogsproductie. Colonel Right heeft voor de Rotary- club gesproken over de betrekking na den oorlog tussen Australië en Nederlands-Indië Hij noemde Neder lands-Indië na de oorlog de grootste buitenlandsche markt voor Australië Het gaat er niet om nieuwe markten te zoeken, maar oude economische betrekkingen te versterken. De beste stuurlui staan aan wal. „Een oud spreekwoord", zult U zeggen, maar toch is deze zegswijze werkelijk van toepassing op bepaalde mensen, die critiek uitoefenen en afkammen, wanneer het hun niet naar den zin gaat. En juist in deze tijd betreft die critiek, niet zoals het vroeger veelal was, de naaste buren, maar verschillende instanties en organisaties, die de voornaamste plaat sen' in onze tegenwoordige samenleving innemen, zooals Gemeentepersoneel, Dis- tributiedienst, Orde dienst, Roode Kruis, E.H.B.O. en Wederopbouw. Deze moeten het in hoge mate ontgelden. Er zijn van die mensen, die achter een bureau of in een gemakkelijke stoel, bij een haard of kachel, veel af te dingen hebben op alles, wat bovengenoemde organisaties bewerken. Doch zij vergeten, dat vele mensen zowel met een leidende als ondergeschikte positie met levensge vaar dagelijks huu plicht doen. Zij zelf spreken daar niet over, doen dit in stilte terwijl juit degenen, d-le de meeste aan merkingen maken en alles beter zouden doen, in werkelijkheid niets anders presteren, dan de ganse dag langs de straat slenteren en afbrekende critiek uit oefenen op alles en iedereen, zonder zelf ook maar iets te kunnen verbeteren. Dat alles nog niet normaal function- neert, is in deze moeilijke omstandig heden te begrijpen, doch laten deze men sen dan niet afbrekend maar opbouwend de zaken critiseren. Dat zou zeker in het algemeen belang meer te waardeeren zijn. Wanneer zij niet in staat zijn, zelf mede te werken aan herstel of organisatie, laten diezelfde mensen, die zoveel aanmerkin gen maken, dan liever hun mond houden en daar, waar dit het meest nodig is, financieel steunen. Dan zouden zij zich tenminste nog op één manier verdienste lijk maken, dat zal meer op prijs gesteld worden, dan alle critiek en afbrekerij Een ingezetene van Heusden. Per bon R 27 Brood 2 Rants. 242 Brood 4 Rants. 252, 262, 272, 282 en R 26 Brood 8 Rants. 294 en 295 Taptemelk 1 Liter R 03 Melk 7 Liter R 13, R 23 Melk 3l/s Liter 202 Vlees of Vleesw. 2 Rants. 212 Vlees of Vleesw. Vs Rants. 236 Vlees of Vleesw. ll/4 Rants. 222 en 232 Aardapp. 3 Rants. (3 kg) Hiermede betuigen wij onzen oprechten dank aan allen, die bij het noodlottig ongeval onzer dochter en zuster, Petronella Wilhefmina de Ruiter, hunne hulp verleenden, speciaal aan dok ter Havelaar, de leden van het Roode Kruis en Petronella van Deursen. Fam. A. DE RUITER—Verhoeven en Kinderen. Heusden, December 1944. Hiermede brengen wij onzen oprechten dank aan allen, die bij het noodlottig ongeval onder het vernielde stadhuis, waarbij mijn echtgenote, dochter, zoon, schoonzoon en drie kleinkinderen om het leven kwamen, hun hulp en medewer king verleenden. B. MEERMAN. B. MEERMAN Jr. Oudheusden, December 1944. Westakker.

De Sirene | 1944 | | pagina 4