Officieele Bonaanwijzing. TANDARTS VAN HAAFTEN o praktijk hervat. Notaris DUYNE te Heusden, zitting houden te Aalburg, Beleefd, doch dringend verzoek! KANTOORPERSONEEL Wie kan ons terugbezorgen; HOOIGHAS 1945. WIJ ZIJN ;ER WEER! SODA ZONDER BON Levensmiddelenbedrijf JAC. VAN TILBORG - Andel, A 168. Advertentiën ANNA MARIA PIETERNELLA. META FARO KEES MEERMAN. Martina Johanna den Dekker van der Schans, Te koop of te tuil aangeboden: een stortkar tegen Brab. kar op veeren. Dl Wiiniimind Notaris J. WAVERIJN (e Andel publiek te verkoopen: plm. 30 H.A. GRASGEWAS Met ingang van I Juli 1945 kunt U zich abonneeren op de Sirene voor f 1.95 per 3 maanden. bussen Vim en Schuurpoeders en Kachelpoets. Mededeelingen van den Distributiekring 251, Waalwijk In het tijdvak van 10 tot en met 23 Juni zijn de navolgende bonnen der bonkaarten 7e periode geldig verklaard AARDAPPELEN, A 26, B 26, C 26, D 26, E 26, Aardappelen 2 kg. M 26 Aardappelen 1 1l2 kg. VLEESCH, A 26b, B 26b, C 26b, D 26b, E 26b Vleesch 125 gr. M 26a, 100 gr. BOTER, D 26a, E 26a Boter 250 gram. MARGARINE, A 26a, B 26a, C 26a Boter, 250 gram, M 26a Boter, 621/g gram. 125 gram margarine is 100 gram vet. VERVANGINGSMIDDELEN, 178Algem, 1 rants. KINDERBISCUITS, D 68, E 68, Reserve, 150 gram. EIPOEDER, A 26a, B 26a, C26a, D 26a, E26a Vleesch, 70 gram. Toelichting. De geldigheidsduur van deze bonnen vangt aan op den dag, waarop zij worden gepubliceerd en eindigt op 23 Juni 1945. inlevering Textielpunten door Detaillisten. In de week van 18 23 Juni 1945 kun nen textiel detaillisten op den hiervoor vast- gestelden inleveringsdag de in hun bezit zijnde geldige punten der textielkaarten V 115 t.m. V 815 bij den distributiedienst aanbieden ter inwisseling tegen coupures. Extra rantsoenen voor aanstaande en jonge moeders. Met ingang van 17 Juni 1945 zal de ver strekking van rantsoenkaartjes aan a s en jonge moeders worden uitgebreid tot 24 weken vóór en 12 weken na de bevalling Dezerzijds zijn de artsen van deze nieuwe regeling in kennis gesteld, terwijl belang hebbenden, welke krachtens bovenstaande nog in aanmerking komen voor het ont vangen van een aanvulling op de tot heden verstrekte extra rantsoenen, zullen worden opgeroepen voor het afhalen hiervan. Bisschoppen bij de Koningin. De Bisschoppen van Breda, 's-Hertogen- bosch en Roermond hebben hun opwach ting gemaakt bij H. M. de Koningin. Woningnood 1 De Minister van Waterstaat [en Weder opbouw Ir. Th. P. Tromp heeft een aantal mededeelingen gedaan over wederopbouw en noodwoninhen. In totaal is 250 duizend ton bouwmate riaal in bet buitenland besteld. Door gebrek aan scheepsruimte komen de bestellingen zeer langzaam binnen. In het Zuiden des lands alleen is reeds een eerste urgentie programma van vijf duizend noodwoningen opgemaakt van semi permanent karakter. In 21 gemeenten zijn er reeds 183proef- noodwoningen. Bij Bruynzeel werkt men op korten ter mijn aan de fabricage van 500 noodwo ningen. De sporen van de aangerichte verwoes tingen zullen wel nog 10 jaar zichtbaar blijven. Niet minder dan zesduizend boer derijen zijn verwoest. Kleine dorpjes in Noordbrabant zijn geheel verdwenen, van andere zijn 65 pCt. der huizen verwoest. Tusschen Venlo en Nijmegen is het een ware vallei des doods. Voor den wederop bouw zullen van boven af richtlijnen moe ten worden gegeven, maar het particulier initiatief zal worden ingeschakeld. Ir. Ringers, die uit het buitenland is weergekeerd, zal over een dag of tien zijn werk kunnen hervatten. Als men bedenkt, dat jaarlijks voor den oorlog 40 duizend huizen werden gebouwd, dan is er in den oorlog een achterstand ontstaan van 250 duizend huizen, terwijl er in den oorlog 200 duizend zijn verwoest. Bij den weder opbouw zullen de NSB-ers worden gebruikt voor het vuile werk, zooals steenen bikken en puin ruimen. Alle mijnen onder staatsbeheer. De regeering heeft tot beheerder van alle Limburgsche mijnen benoemd ,dr. ir. Ch. Th. Groothof, directeur van de Staatsmij nen. Hij heeft zijn functie reeds aanvaard en instructies aan de verschillende mijnen gegeven. Ook heeft hij contact gehad met de lei ders van de vakvereenigingen. Minister Wijffels heeft een gezoek aan de mijnstreek gebracht tot het voeren van be sprekingen. De Postcheque- en Girodienst opengesteld. Met ingang van 11 Juni 1945 zijn alle po^tinrichtingen in het Zuiden des lands voor den postcheque- en girodienst in zijn vollen omvang opengesteld. Zoolang het Telegraafverkeer niet is her steld, zijn telegrafische spoedberichten en is telegrafische spoedbehandeling uiteraard niet mogelijk. Onze Dieseltreinen rijden in Roemenië. De door de Duitschers uit ons land ge stolen Dieseltreinen rijden thans in Roe menië, zoo deelde Minister Tromp op een persconferentie mede. Hij voegde er aan toe, dat er van terugvoering van dit mate riaal naar ons land niet veel zal terecht komen. Minister Tromp zeide voorts dat de spoorwegen in het Zuiden van ons-land thans over 450 wagons beschikken. België heeft 15.000 wagens. Ons weggevoerd spoorwegmateriaal is in een „pool* inge bracht. Gevraagd is aan de SHAEFr hier van 50 pCt. te onzer beschikking te stellen, omtrent de overige 50 pCt. zal dan telkens een aanvraag bij de «pool" moeten worden ingediend. De kinderuitzendingen. De volgende week zullen 1000 kinderen uit het Westen worden uitgezonden naar andere gebieden van ons land. In totaal zullen 100.000 kinderen uit het Westen in de provincies Limburg, Brabant, Friesland en Groningen worden ondergebracht. Ook Frankrijk zal Nederlandséhe kinde ren opnemen. Op 1 juli as. zal het eerste transport naar N.-Frankrijk vertrekken. Monument op historische plek. Op de plaats waar te Eede in Zeeuwsch- Vlaanderen H.M. de Koningin voor het eerst bevrijd gebied betrad zal een monu ment worden opgericht. Inwoners van Eede, Aardenburg en Sint Kruis hebben daartoe een commissie gevormd. Nederlanders in Zwitserland. Volgens den' omroepdienst van het inter nationale comité van het Roode Kruis te Bern zullen de namen van Nederlanders, die uit deportatie in Duitschland bevrijd zijn, iederen Maandag eif Donderdag om 18 uur Zwitsersche tijd op golflengte van 44,97 meter worden omgeroepen. Helft van onze koopvaardijvloot verloren. Na de capitulatie van ons land in Mei 1940 was 2 mill. 400 duizend ton scheeps ruimte van onze koopvaardijvloot buiten het land, met een bemanning van 12 dui zend zeelieden. Hiervan zijn in de afgeloo- pen 5 jaar tweeduizend man gesneuveld, terwijl de helft van de scheepsruimte ver loren ging. Beul van Amersfoort gearresteerde De beul van Amersfoort, voormalig arts van het concentratiekamp en chirurg in de stad Amersfoort, dr. N. van Nieuwenhuij- zen is te Alfen a. d. Rijn gearresteerd, Kolenvoorziening. Minister Tromp heeft medegedeeld, dat voor den a.s. winter minstens 10 eenheden brandstof moeten worden beschikbaar ge steld. Hij deed een beroep op de mijn werkers zich tot het uiterste in. te spannen. Koningin stelt f 500.000 beschikbaar. In den afgeloopen winter gaf H. M. de Koningin Haar voornemen te kennen om te zijner tijd de slachtoffers van den binnen- landschen verzetstrijd in den meest ruimen zin des woords, geldelijk te steunen. Ge volg gevend aan dit voornemen deed H M. de Koningin dezer dagen 'n bedrag van f500.000 overschrijven op de rekening van de „Stichting 1940-1945". De Stichting 1940-1945 stelt zich ten doel, het lenigen der maatschappelijke en stoffelijke nooden van personen of groepen van personen, die tijdens de duitsche bezetting door daad of houding tot «het binnenlandsch verzet heb ben bijgedragen. Dit geldt vobr henzelve hun gezinnen dan wel nabestaanden. Deze Stichting *940-1945 werd opgericht op 13 October 1944 door alle bereikbare ver zetsgroepen. Paarden van de Duitschers. Er zijn 2344 paarden en 941 wagens met tuig van de duitschers afgenomen en aan Nederlandsche bevolking overgedragen. De hulp aan het Westen. Drente heeft 26 duizend kg van de beste levensmiddelen naar het Westen gezonden. Zeeland stuurt steeds meer tarwebrood naar Amsterdam. Noord-Beveland alleen al stuurde 12 duizend wittebrooden. De bakkers kennen geen moeile als zij brood voor West-Nederland aan het bak ken zijn. Rooiverbod blijft van kracht. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorzie ning in oorlogstijd wijst erop, dat er een rooiverbod voor aardappelen bestaatder halve is het rooien eif veilen van vroege aardappelen voor een nader te bepalen datum verboden. Poging tot ontzet van Mus^ert en Blokzijl. Een vooraanstaand illegaal werker uit den Haag in Zeeland aangekomen, verklaarde het volgendeOp het huis van bewaring in de Casuarisstraat in Den Haag hebben Hollandsche SS mannen en NSBers een overval gepleegd en gepoogd Mussert en Blokzijl te ontzetten. Deze aanslag is mislukt doch een lid der NBS is daarbij gesneuveld Het gebeurde in het begin dezer maand op Zaterdag 9 Juni in de avonduren. In de vesting Clingendaal (spergebied Scheveningen), houden zich nog Duitschers, Hollandsche SS en SD lieden en zelfs vrouwen op, die zich, beschermd door mij nenvelden, trachten te handhaven. Zij hou den zich schuil in de bunkers en beschik ken over enorme hoeveelheden voedsel. Op wachtposten en illegale werkers wordt herhaaldelijk geschoten. Prinees Margriet-stichting. Te Eindhoven is opgericht de Prinses Margriet-stichting, die zieke kinderen uit het Westen zal verzorgen. De stichting zal j 4 kinderhuizen inrichten te St. Michiels- gestel, Boxtel, Valkenswaard en Mierlq. Hat verkeer in het Westen herleeft. Op de trajecten Utrecht-Hilversum en UtrechtAmersfoort rijden sinds de vorige l week 's ochtends en 's avonds autobussen voor de forensen De N.S zullen 1400 autocars beschikbaar stellen voor het inter local verkeer. De busdienst Hilversum Amsterdam zal dezer dagen op bescheiden wijze wor den hersteld. Men heeft hiervoor een reis vergunning noodig van K. v. K.- Het zal nog eenige weken duren voordat de eerste forensentrein zal loopen. Een initiatief van de K.N.A.C. De Koninklijke jNederlandsche Automo biel Club heeft het initiatief genomen, haar leden in de gelegenheid te stellen opgave te doen van auto's, die door de Duitschers in den laatsten tijd gevorderd zijn, j zonder dat daar eenige betaling voor is gedaan. Als men alle gegevens en kenmerken op geeft, zal de K.N.A.C. trachten deze wagens op te sporen en in geval een wagen terug gevonden wordt, trachten te bereiken, dat deze aan den eigenaar wordt teruggegeven. Den llden Juni j.l. werden wij verblijd met de geboorte van een welgeschipen Dochter, P. DE ROOIJ 2 A. DE ROOIJ- van baardvcijk. Duseen, Juni 1945. In plaats van kaarten VERLOOFD en Vlaardingen, 13 Juni 1945. XZXIXIXöi heeft te HEUSDEN in Hotel „Concordia" zijn lederen werkdag 1.30 - 3.30 Behalve Zaterdags en volgens afspraac. Den 5den Januari 1945, behaagde het den Heere, door een noodlottig ongeval, van onze zijde weg te nemen, mijn ge liefde Echtgenoote en der Kinderen zorg zame Moeder, in den ouderdom van 44 jaar en 10 maanden. Jan den Dekker. Anton. Heiltje. Janneke. Wijk, 18 Juni 1945. Tijdelijk adres: 3 Hoogen Maasdijk 58, Veen. zal, wegens de verkeersstremming, ten huize van den Heer D. VAN 2 WIJK Azn., C 82, eiken Donderdag van 2 tot 5 uur n.m. (off. tijd). Zij, die nog boeken onder zich hebben, zooals „L0EVESTEIN" en vele andere worden verzocht, deze s v.p. zoo spoe dig mogelijk terug te bezorgen bij den eigenaar D. DE GRAAFF, C 98 Aalburg. P S. In alle vermiste boeken staat de naam van den eigenaar vermeld. 3 GEVRAAGD: niet beneden 20 jaar, liefst diploma MULO. Sollicitatie's alleen schriftelijk. SCHOUTEN'S GROOTHANDEL 2 Wijk en Aalburg. D. L. DUISTER Boter- en Kaashandel 00 Maasdijk C 20, Aalburg. Een BOERENWAGEN zonder buikplank, zit- kist, enzmet ijzeren assen en bussen, 't Achterschijmel bovenstuk één jaar ge leden vernieuwd, nog ongeverfd. Een BOERENWAGEN met houten assen, waar van de spaken in de voorwielen in zeer schuine richting staan, met nog zeer goed ijzeren beslag om de voorste wielen, zonder buikplank, zitkist, enz. Een laag R0LWAGENTJE met slechte wieltjes, de zij balkjes waar de borden op staan, nog zoo goed als nieuw en ongeverfd. Een 40-Litersche MELKBUS met randopschrift N.V. Bommelerwaard, gemerkt met zwarte verf No. 299. AdresGEBR. STRAVER Jz. Babyloniënbroek, G 32 (Gemeente E e t h e n). is voornemens op VRIJDAG 22 JUNI 1945, des nam. 2.30 uur (Off. tijd), in Café van den Heer Jac. Heijmans op den Hill voor Mevr Wildervanck-de Jong Verhagen op het Kasteel te Meeuwen in de boomgaarden onder Meeuwen en Genderen, in 15 perceelen. 2 Breeder bij biljet. co De oorlog is voorbijNu weei aan de gang aan de weder-opbouw I Nog verkrijgbaar: Hoogachtend, oo jrol~v"-~\# xx "xx xx xxv/ v* xx^~xx" IkiLxxxv _xv_axx xx/v .xxxx4L_1@j Zuidersingel 39, Heusdeu Klein Dochteren B 8, Liochem -xvxx xv CN

De Sirene | 1945 | | pagina 2