Otficieele Boaaanwijzing. Buitenland Plaatselijk Nieuws De Muziekvereniging „CRESCENDO" van Sliedrecht door de N.B.S. van Gorcun gevangen genomen!! 3ij is nu gericht tegen de geestelijke erfenis aan onoprechtheid, corruptie, enz., ons nagelaten door de moffen. Dien strijd zullen wij uitvechten, hoe dan ook Nederlanders! Wij dulden niet lan ger, dat men ons te woord staat en pluimen op den hoed steekt, doch overigens maar laat praten en achter den rug uitlacht. Wij betuigen hier, dat we niet alleen zullen praten en schrijven, maar dat "we ook zullen vechten tegen de kliek, die ons nu in den hoek meent te kunnen trappen. Wij zijn geen rebellen, maar we wor den rebels als we nog langer de kui perijen moeten aanzien, die dagelijks gepleegd worden door hen, die boter op hun hoofd hebben Wij wenschen geen revolutie, maar bevoegdheden om te kunnen ingrijpen, waar dit noodig is en mistoestanden te kunnen verbe teren of voorkomen. Fenieder zal mer ken, dat wij niet langer met ons laten spotten Nederlanders Wij eischen zuivering zonder aanzien des persoons. Wij ver langen niet alleen zuivering van de lagere regionen van ons ambtenaren corps, maar ook van de hooge functi onarissen onder, de ambtenaren en vooral van hen, die op economisch gebied met den vijand hebben ge heuld en zich daardoor hebben verrijkt. Wij voelen ons diep gegViefd, dat tegen deze economische collaborateurs zelfs nog geen maatregelen zijn voor bereid. Een halfslachtige zuivering zullen wij nooit dulden Gedurende de be zettingstijd vochten we voor gerech tigheid, maar nog feller zullen we daarvoor gaan vechten tegen hen, die de gerechtigheid van binnenuit bela gen Onze bekommernis om de toe komst van ons Volk noopt ons eerst de wrakke muren van het half inge storte gebouw omver te halen, alvo rens een nieuw en .schooner gebouw kan worden opgericht. Nederlanders! Schaart U achter ons in onzen strijd voor Wharheid, Ge rechtigheid en Naastenliefde De Gemeenschap Oud Illegale Werkers Nederland. Koningin Leopold treedt niet af. In een otficieele verklaring uit Salzburg, het verblijf van koning Leop< ld van België vordt gezegd „Er is geen kwestie van, dat Z.M afstand van den troon zal doen" Daar de koning besloten heeft, naar zijn land teug te ke'eren, heeft de regeering hair ontslag ingediend Vanaf dit o'ogen- b ik bezit de koning opnieuw zijn volledige grondwettelijke voorrechten De verMaring werd afgelegd, door een adjudant van ko ning Leopold, die er aan toevoegde, dat hij niet kon zeggen, wanneer de koning naar Be gië zou terugkeeren of dat zijn gezin hem zou vergezellen. Een ve gadering van socialistische afge vaardigden van de Be gische Kamer heeft ophieuw het aftreden van koning Leopold geëischt Gezegd wordt dat het aftreden van den koning ernstige moeilijkheden kan voork >- men op een oogenblik, dat het getroffen land zulk een groote behoefte aan samen werking heeft. De Belgische liberalen hebben met over weldigende meerderheid eveneens het aftre den van den koning geëischt. De Belgische vakvereenigingen zullen, volgens een Times-corresponden', niet aar zelen een algemeene staking uit te toepen, om eerr einde te maken aan wat zij noemen, een persoonlijke dictatuur. De koning zou, volgens dezen correspondent, een kiuchtigen aanhang hebben in rechtsche kringen. Overwinningsparade in Berlijn. De New Yorksche erre pondent van de Daily Mail, beiicht, dat Churchill president Truman en Stalin er iets voor zouden voelen om tegenwoordig te zijn bij een triomfante lijke parade door de straten van Berh n van uitgezochte afdeelingen van de Britsclte, Amerikaansche en Russi che strijdkrachten. Het zou evenzeer de bedoel ng zijn van'de parade om den Duitschers een indruk te geven van de volledigheid van de geallieerde overwinning, als om hulde te brengen aan den triomf van de gealliee de legers Men neemt aan dat het idee uitgegaan is van Churchill en den steun had van president Truman Het is moge lijn dat generaal de Gaulle wordt uitgenoodigd ofn de parade bij te wonen. Spanning in Syrië. In Syrië is alles uiterlijk rustig, doch er heerscht groote spanning. Twee Fransche officieren werden door een woedende volks menigte aangevallen en gedood. Ook hebben Syrische burgers Zaterdag een aanval gedaan op een Fransche kazerne te Aleppo. Britsche troepen hebben ge ïntervenieerd. De Fransche soldaten wer den ontwapend en naar elders overgebracht De Syriërs waren deels gewapend en klom men over de muren van de kazerne. De Fransche soldaten vuurden onmidde llijk. Twee aanvallers werden gedood en vier gewond. Poolsch-Russiche besprekingen. De heeren Mikolajoyk, gewezen premier minister van de Poolsche Regeering te Londen en Stranczyk zijn per vliegtuig te Moskou aangekomen om deel te nemen aan bespreking, Betreffende het oprichten van een voorloopig bestuur. Petroleumbronnen op Borneo in brand. In de petroleum velden van Seria, 100 K M. ten Z W. van Broenei op Borneo volgen de Japanners de taktiek van de ver schroeide aarde. Verkenningsvliegtuigen melden, dat meer dan 20 petroleumbronnen in brand staan. Op Tarakan is het lapansche garnizoen tot op een gebied van ruim 2 1 a K.M2 samengedrongen. Aan de burgerij van Heusden, Herpt, Hedikhuizen, Oud heusden en Bern. Geïnspireerd door het diepgevoeld medeleven van Hare Majesteit de Ko ningin en Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana met de slachtoffers die gevallen zijn onder puinhopen van ons eeuwenoude, schoone stadhuis, en wel door misdadig Duitsch militair geweld en ook met hen die nog vielen door oorlogsgeweld vóór de algeheele capitulatie van het Duitsche leger een voldongen feit was, van medeleven dat zoo schoon tot uiting kwam bij het bezoek van Hare Majes teit onze geëerbiedigde Koningin en Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana aan Heusden op den 5enjuni jl. en gesymboliseerd werd door het zenden van een prachtige krans bij monde van Hare Majesteit's adjudant Jhr de Beaufort op den 7en Juni d.a.v., heeft bij mij het gevoel versterkt dat het eene eereplicht mag genoemd worden voor de geheele burgerij van Heusden ca, vele van deze dooden die toch in werkelijkheid vielen voor God, Koningin en Vaderland, in eere te blijven gedenken. Het wil mij voorkomen dat een monument ter hunner nagedachtenis in de gemeente opgericht, wellicht beter nog op elk der massagraven ge plaatst, er toe zal bijdragen deze eer biedige gedachtenis levend te houden, niet alleen voor ons, maar ook voor het nageslacht. Om het gevoel om te zetten in een daad en een ieder op eenvoudige wijze in de gelegenheid te stellen zijn gift voor het zoo schoone doel te kunnen bijdragen, heb ik gemeend door een beroep op de plaatselijke pers te doen, de juiste en eenvoudigste weg te heb ben bewandeld, om snel tot de ver wezenlijking van dat doel te komen. Ik ben er van overtuigd dat het beroep op onze plaatselijke pers spontaan zal worden beantwoord, en zij haar bureau zoowel voor het ontvangen van deze giften open zal stellen, als wel door wekelijksche publicatie ons op de hoogte zal willen houden van het reeds bereikte resultaat. Mogen de giften in ruime mate binnenkomen zoodat t z.t. een Heusden c.a. burgerij waardig gedenkteeken de massagraven zal sieren als een bewijs, en wel op de eerste plaats van een eerbiedige hulde aan de gevallenen, maar ook als een bewijs van gemeen schapszin, en medeleven met hen die deze dooden te betreuren hebben. De burgemeester van Heusden, STEEMERS. Wij vinden het denkbeeld van Bur gemeester Steemers bijzonder sympa thiek. Terecht rust op ons burgers van Mededeelingen van den Distributiekring 251, Waalwgk In het tijdvak van 24 juni t.m. 7 Juli 1945 zijn de navolgende bonnen der bonkaarten 7e periode geld ij verklaard BROOD, A27A, B27A, C27A, D27A, E27A, M27A, A27B, B2TB, C27B, D27B, E27B, Brood 400 giam D27c, D27d, E27C, E27d beschuit, uitsluitend 100 gram brood. Geldig t.m. 30 juni. BESCHUIT, D27A, D27B, E27A, E27B, be schuit 75 gr. besch. of 100 gr. breod naar keuze. Geldig t.m. 30 Juni. MELK, E64 ïfeserve, 3 1/2liter gestand, melk C27, D27, E27 Melk, 1 3/4 liter gestand, melk. A27 B27 taptemelk, 11/2 liter gestand, melk. Geldig t.m. 30 Juni. MARGARINE, A27A, B27A, C27A, M27A Boter, 125 gram boter is 100 gr. vet. BOTER, D27A, E17A Botei, 125 gram. Geldig t.m 30 Juni. CHOCOLADE, B62, Reserve, 1 tablet. C62, D62 Reserve, 2 tabletten. Geldig t m 7 Juli. ROOKARTIKELEN, 07 Tabak, 5 sigaren. Geldig t.m. 7 Juli. ONTBIJTKOEK, 171 Algem. 140 gr. Ontbijtk. Geldig t.m 7 Juli. TOELICHTING Zelfverzorgers voor het artikel melk moeten bon E64 reserve bij de uitreiking der bonkaarten 9e periode inle veren. Het publiek dient er rekening mede te houden, dat op den thans aange wezen bon voor ontbijtkoek eerst na 1 Juli 1945 zal kunnen worden afgeleverd. Inlevering door Detaillisten. In de week van 25 tot 30 Jura 1945 moeten detaillisten op den voor her vast- gestelden inleveringsdag inleveren Koffie, A, B en C 59 Res 2 rantsoenen, restant A, B en C 49 Res. 2 rantsoeien. Heusden, die de rampen van de oor logsdagen overleefden, den duren plicht, hén te eeren, die met hm le- van, den tol voor onze bevrjding moesten betalen. De wijze om dit te doen, zooals Burgemeester Steemers die aangeeft, lijkt ons de beste, immers op die manier wordt de nagedachtenis van die ongelukkige slachtoffers ook voor ons nageslacht bewaard. Volgaarne willen wij onze nede- werking verleenen om het doé te verwezenlijken Men geve naar ver nrogen, doch niemand blijve achter. Dit de spontaniteit, waarmede aai het verzoek wordt voldaan, moge het bewijs geleverd worden, dat eder ingezetene met dit initiatief insfemt. DE REDACTE. vT Op 14 Juni j.l kwamen in Werken dam de eerste geallieerde bevrijlers de „Royal Engineers", welke doo de bevolking, die het laatste halfjaar vee- selijk onder moffen tyrannie gelden heeft, enthousiast ontvangen werd De intocht werd opgeluisterd cbor de overbekende Muziekvereeniging „Crescendo" van Sliedrecht, direceur de heer J. Boer. Toen de Muziekvereeniging les avonds weer vertrok en aan de ancere zijde van de Merwede arriveerde, ver den zij op Duitsche wijze gevangen genomen door de N.B S. van Gorcirn en nu zuchten zij in de gevangenis te Gorcum, gelijk groote misdadigers Verschillende leden van „Crescenco" waren juist uit Duitschland gerepa trieerd, en zuchten, nu in BE VRID Nederland in de gevangenis Laten we hopen, dat de N B S.te Gorcum haar inzicht in een en ancer spoedig zal wijzigen en de muzikanfcn Jam, 174 Alg. half rants, restant 151 Alg. half rantsoen. Kindermeel, D en E59 Res. 1 rantsoen. Vermicellie of pudding, 167 Alg. half rantsoen, restant 159 Alg half rantsoen. Eng. biscuits, 7791 Alg. 3 rants. 163 Alg. 1 rants. Gortgries, B en C68 Res. 1 rants. Eipoeder, A t.m. E 26 A Vleesch 1 rants, restant A t m. E 24B Vleesch 1 rantsoen. Lucifers: 155 Alg. 1 rants, restant 146 Alg 1 rantsoen. Boter, D en E 26 A Boter 1 rants restant A t m. E 25 A Boter half rantsoen. M 25 A Boter half rantsoen. Margarine, A, B, C en M 26 A Boter respectievelijk 1 rants, restant A, B en C 24 A Boter 1 rants., 1 rants., en kwart rants. Tabak, 06 tabak 1 rants, restant 05 Tabak 1 rants, onbeperkt aantal Voor bovenstaande artikelen geldt de evenredige bevoorrading. Bovendien moeten worden ingeleverd Vervangingsmiddelen: 152 178 Alg. 1 rants, restant 147 Alg 1 rants Amer. spek, A, B, C, D en E25B Vleesch 1 1/4 rants, restant A, B, C, D en E23B Vleesch 1 rants. 1 1/4 rants. Voorschottoewijzingen aan detallisten. In de week van 25 30 Juni 1945 zullen aan detaillisten voorschottoewijzingen wor den verstrekt voor de navolgende artikelen Thee, op basis van 25 pCt van het aan tal in bovengenoemde week in te leveren rantsoen koffie. Koffiesurrogaat, op basis van 200 pCt. van het aantal uitgereikte rantsoenen thee. Rijstebloem, Op basis van het aantal in te leveren bonnen E 59 Reserve. In verband hiermede dienen detaillisten de bonnen B en E 59 Reserve op afzonderlijke opplak- vellen in te leveren. Extra rantsoen melk wegens giftigen arbeid. Personen, werkzaam in beroepen en be drijven waar z g.n. giftigen arbeid wordt verricht komen met ingang van de 8e pe riode 1945 (8 Juli-4 Aug) in aanmerking voor extra rantsoenen melk (4 rantsoenen per persoon per periode) Het vereischte aanvraagformulier kan bij den plaatselijken distributiedienst worden afgehaald en moet vóór 30 Juni a.s. weder om op dezelfde plaats worden ingeleverd. Betrokkenen zullen t.z.t worden opge roepen tot het afhalen van bedoelde extra rantsoenen. vrij zal laten, die niets anders gedaan hebben, dan de bevrijders uit dank baarheid, namens de burgerij van Wer kendam, hartelijk te verwelkomen. HEUSDEN. De verbinding tusschen Heus den en de overzijde der Maas, wordt onderhouden met roeibootjes, die door verschillende personen worden bediend. Het tarief hiervoor be draagt 2% cent per persoon. Burge meester Steemers alhier, is van oordeel en met hem vele passagiers, die van het veer gebruik moeten maken, dat dit tarief vooral voor hen, die iederen dag in Heusden hun werkzaamheden moeten gaan verrichten, te hoog is, immers dit komt zoodoende op f L per week. Door den Burgemeester is nu' be paald, dat voor hen, die van een werkgeversverklaring zijn voorzien, het tarief op de helft gebracht moet worden, zoodat dit thans 25 cent voor heen- en terugreis be draagt In het ziekenhuis te Eindhoven overleed op 7.1-jarigen leeftijd onze oud-stadgenoot, de heer W. A. J. Michels, oud-burgemeester van Heeze en Someren. Hij was Ridder in de Orde van Oranje'Nassau. A LM KKIIK. Op de j 1 gehouden vergade ring van Oranjevereen alhier, werd besloten op 29 Juni een Vrijheids- feest te vieren. Programma erïz. zal in dit blad nader bekend ge maakt worden. De fanfare Nooit Gedacht", directeur J H Koekkoek, heeft hare repetitie deze week hervat. GENDEKEN. De Herv Jongelingsvereen. alhier, hoopt op Zondag 24 Juni i in een vergadering bijeen te komen.

De Sirene | 1945 | | pagina 2