Gevonden en verloren voorwerpen. OPROEPING Predikbeurten Buitenland Binnenland Voetbalsport Advertentiën Aan Sportliefhebbers. O P R Q E P. VERGADERING KORFBALCLUB ALGEMEENE NEDERLANDSCHE METAALBEWERKERSBOND. ANTONIE BAX, Petronella van Rijswijk JAN ANTONIE NIEUWENHUIZEN, JOHANNES NIEUWENHUIZEN, Petronella Cornelia Maria Wilhelmina Petronella Aart Cornells Hendrikus Jantje Kolft Fidrika Pieternella CORNELIS MARI HAZELEGER, WILLEM FRANCISCUS COLET, WILLEM. FRANCISCUS COLET, W. F. COLET, CORNELIS VAN BALLEG001JEN, GERRIT TAMERIS, HUIBERT VAN DER MAADEN, 1 JULI 1945 (Zomertijd) Heusden (Bewaarschool), 9.30 uur wijk N. en O.10.45 uur wijk Z. en W. Ds. Qer. Kerk, 10 uur leesdienst en 3 uur Ds. Ritsema uit Genderen. Aalburg, 7.30 uur Ds. Trouwborst. Geref. Gem, 10.30 en 3 30 uur Leesdienst Almkerk, 10,30 Ds. van Krugten en 3 uur de Eerw. heer de Rooij van Rijswijk. Geref. Kerk, 11 en 7 uur Ds. Hakman Genderen, 10 u. Ds. Koele (Bev. lidmaat). Voorber. H. A. (Schaalcoll) Geref. Kerk, 11,30 en 7,30 uur Ds. Ritsema Heesbeen, 6,30 uur Ds. Koele uit Genderen. Veen, 10,30 uur Ds. L. Trouwborst (Bed. H. D. en 7 uur de heer v. d. Endt uit Aalst. Ook Ierland wil helpen. Eamon de Valera, het hoofd van de Iersche Regeering, maakte in het parlement op 18 Mei 1945 bekend, dat Ierland voedsel en kleeding wil zenden aan lijdend Europa. Om dit te doen zal het noodig zijn hier het levenspeil te verlagen zeide hij, het heele volk zal dit echter gaarne doen. Wij zijn bereid hulp te zenden tot een waarde van 3 000 000 pond overeenkomend met 14 000.000 Am. dollars. Ik doe dit aanbod hier publiek in het parlement, zeide de Heer de Valera, opdat de landen die hulp noodig hebben, weten wat wij kunnen bieden, opdat zij met ons in verbinding treden en ons helpen aan transportmiddelen, wat de grootste moeilijk heid is. Tusschen Mei en December van dit jaar stelt de regeering voor te zenden als volgt 20.000 stuks slachtvee800.000 kg. spek 5.000.000 kg. vleesch in blik (onder voor waarde dat we tin kunnen invoeren); 1 000.000 kg. boter, waarvoor wij houten doozen noodig hebben 250.000 k.g. gecondenseerde melk 250.000 kg. kaas 1.000.000 kg. suiker (waarvoor de rantsoenen in Ierland worden verlaagd)1500 trekpaarden30.000 kg. melkpoeder 100 000 wollen dekens 192.000 stuks nieuwe gebreide onderkleeding voor kinderen en volwassenen 240 000 wollen sokken; 60.000 wollen handschoenen i 80.000 kg. kindervoedsel50 000 kook- apparaten. IRLANDO VOKAS V Iersch Esperanto orgaan Wat duitschers moesten achterlaten. Radio Brussel geeft bijzonderheden over de door de Canacfeezen in beslag genomen goederen, hfkomstig van de uit Nederland weggevoerde Duitsche krijgsgevangenen. Meer dan 15 millioen gulden werd op hen gevonden. Voorts werden groote aan tallen paarden, voertuigen en waardevolle voorwerpen in beslag genomen. De'waarde van de afgenomen bontjassen bedraagt alleen al 'f 200 000. Niet minder dan 15,000 fietsen en 10 000 paarden moes ten worden achtergelaten, waarvan resp. 12 000 en 4000 stuks aan Nederlandsche instanties zijn teruggegeven. Per trein naar het Westen. De Ned. Spoorwegen beginnen 15 Juli een beperkte dienstregeling voor het reizigers- vervoer De lijn Rotterdam via Geldermalsen naar Nijmegen zal de eerste spoorwegver binding gaan vormen met het Zuiden. De spoorbrug Geldermalsen moet volgens de plannen van de Ned Spoorwegen 1 Sept. hersteld zijn. De kolerï voor het winter seizoen gaan dan over Nijmegen van de mijnstreek naar het Noorden. Werkspoor in Utrecht bouwt thans voor de Ned. Spoorwegen een groot aantal ko lenwagens van het nieuwste type, die in Augustus in dienst komen. Dit bedrijf heeft ook enkele treinstellen in reparatie. Allan" en „Beynes" werken nog niet. Werkspoor heeft van de Ned. Spoorwegen opdracht diverse spoorbruggen te herstellen o.a. de niet ernstig beschadigde spoorbrug bij Culemborg en de verwoeste brug bij Geldermalsen. De lijnen Rotterdam - Nijme gen en Amsterdam (via Geldermalsen) Nijmegen zullen dan weer voor het spoor wegverkeer bruikbaar zijn. De spoorbrug Zaltbommel zal nog wel ongeveer 2 jaar voor treinverkeer ongeschikt zijn. De eerste paar jaar spoorwegverkeer over Den Bosch naar het Zuidfen, evenals in 1940 niet verder kunnen komen dan Waardenburg. De Betuwe-lijn, die voor de Spoorwegen het snelst te herstellen is en tot nog toe een secundaire lijn was, zal nu een hoofd lijn gaan worden in het Nederlandsche spoorwegverkeer. De verkeersbrug over de Waal bij Nij megen wordt hersteld. Er komt een nieuwe spoorbrug over de Waal. Hoe de Noord-Oostpolder gered werd. Volgens een rapport, samengesteld door ir. J. Laan en H. de Lang, arriveerden in Januari met een nieuwe duitsche bezetting 5 Polen, die tot den militairen dienst wa ren gedwongen. Vier van hen traden in contact met de samenstellers van het rap port en met enkele marechausees, ten einde de voorgenomen vernietiging van de dijken te voorkomen. Toen de duitschers in den nacht van 16 op 17 April de aangebrachte lading wilden ontsteken, waren drie der Polen op hun post, nl. Lipowski, Brillows- ki en Skema, hun beide kameraden waren door de duitschers meegenomen. Gebruik makende van de verwarring, die de eerste schoten der Canadeeeen brachten, nam Li powski de lont weg De twee andere Polen hadden intusschen de wacht betrokken achter een machinegeweer en zoodoende waren de duitschers niet meer in staat, hun plan te volvoeren. Minister Beel doet belangrijke mededeelingen Minister Beel heeft in gezelschap van den waarn. commissaris der Koningin in Gel derland een bezoek gebracht aan het ge troffen gebied in de Betuwe. Tevoren liet hij zich in een vergadering van burgemees ters te Nijmegen op de hoogte stellen van de nooden der streek. Daarbij gaf burge meester Alsche uit Eist een overzicht van den toestand. Minister Beel deelde o.m mede, dat de mijnopruiming in het gebied van het B 2-plan door Duitsche krijgsgevangenen zal geschieden. De mijnopruiming in de Betuwe zal met kracht worden ter hand genomen, maar de hoeveelheid is enorm en het zal dus nog eenigen tijd duren voor de laatste mijnen zijn opgeruimd. De minister deelde voorts mede, dat de eerste zendingen noodwoningen uit het buitenland binnen enkele weken kunnen worden verwacht. Voorts verklaarde Minis ter Beel, dat een ontwetp voor wettelijke regeling inzake materieele oorlogsschade gereed is Hoeveel kost een goede sigaar? Binnenkort zal de tabaksindustrie regel matiger functionneeren. Wij vernemen na der, dat de prijs der sigaren zal worden vastgesteld op 15 cents, die van tabak op 26 ets per 40 gram en die van sigaretten op 73 cents per 20 stuks. We krijgen theel Naar wij vernemen is binnen 14 dagen te verwachten de aanwijzing van een bon waarop 25 gram thee per persoon verstrekt zal worden. Deze hoeveelheid is bestemd voor een periode van 14 dagen Hetregee- ringsmagazijn is voor deze thee-distributie bevoorraad volgens onze inlichtingen zal de thee gedistribueerd worden in de pro vincies Limburg, Noord-Brabant, Zeeland en een deel van Gelderland, waar tot nu toe geen thee verstrekt was VERLOREN een zilveren Polshorloge met nikkel Armband Tegen goede beloo ning terug te bezorgen bij O. Walraven, C 187, Almkerk. WOENSDAG 4 JULI 1945 houdt de Alg. Ned. Metaalbewerkersbond een vergadering voor haar oud-leden en belangstellenden, in het Café »De Gouden Leeuw", Visch- markt te Heusden. Aanvang 8 uur. Alle Metaalbewerkers zijn welkom. 13 WIJK EN AALKUItG. Uitslagen Bevrijdingsbeker. Gespeelde wedstrijdenSleeüwijk-Wou- drichem 2-6, Aalburg-Veen 0-3, Koz. Boys 2 - Sleeuwijk 2 3-1, Woudrichem 2 Aalburg 2 6-1, Woudrichem-Aalburg 2 2, Veen-Koz. Boys 2-4, Sleeuwijk 2 Woudrichem 2 1—4, Aalburg 2 - Sleeuwijk 2 2-2. Vriendschappelijke wedstrijd Aalburg NO AD 9-1. Bekerprogramma 30 Juni, 7 uur. Woudrichem Veen. Koz. Boys'—Sleeuwijk. Sleeuwijk 2 Aalburg 2. Veen 2 Koz. Boys 2 17 Op 15 Mei overleed te Drunen, zacht en kalm, tot onze diepe droefheid, onze geliefde en zorgzame Man, Vader, Be huwd en Grootvader, in den ouderdom van 77 jaren. Heusden, Wed. H. Bax-van der Vliet Nederhemert, .Joh. Bax G. Bax-van Strien en Kinderen. Heusden, C. Bax. Heusden (Bern), K. Bax M. Bax-de Vries en Kinderen. Den Haag, G. Bax. Amsterdam, C. Bax G. Bax-Hardenberg Heusden, J. Bax. Heusden, 28 Juni 1945. De teraardebestelling heeft plaats ge had op Vrijdag 18 Mei, des namiddags 2 uur te Heusden. 31 Op 5 November 1944 werden door gruwelijk oorlogsgeweld om het leven gebracht onze geliefde Moeder echtgenoote van wijlen J. W. VOS in den ouderdom van 48 jaar. Onze geliefde Zuster en Verloofde Allen, die iets te vorderen hebben van -, schuldig zijn aan - of borgtochten onder zich hebben ten laste Yan wijlen de Gebroeders overleden te Giessen op 13 Maart 1945, en overleden te Giessen op 12 Juni 1945, beiden gewoond hebbende te Giessen a d Maasdijk No. 2, worden verzocht, hiervan opgave te doen ten kantore van J. WAVERIJN, Waar nemend Notaris te Andel, vóór of op 7 Juli '45. op Donderdag 5 Juli 1945, des avonds om 8 uur (torentijd), 11 ten huize van K van Drunen te Wijk, ter oprichting eener in den ouderdom van 21 jaar. in den ouderdom van 21 jaar. in den leeftijd van 8 jaar. Onze geliefde Broers in den leeftijd van 16 jaar. in den leeftijd van 11 jaar. Teuntje Vos en Verloofde. Wim Vos. Simon Vos. Wijk, Peter de Bruijn. Heusden, 28 Juni 1945. 33 Op 5 November 1944 werden door gruwelijk oorlogsgeweld om het leven gebracht mijn geliefde Echtgenoote in den ouderdom van 27 jaar. en mijn geliefd Dochtertje in den jeugdigen leeftijd van bijna 4 jaar. De diepbedroefde, Willem van Beijnen. Heusden, 28 Juni 1944 17 Den 19den Maart 1945 ontvingen wij het hartverscheurend bericht, dat op den 8sten Maart te Utrecht, waar hij sinds 26 December 1944 gevangen zat, moord dadig is omgebracht door de Duitsche weermacht, onze zeer geliefde eenige Zoon en Broeder, in den ouderdom van 30 jaren. Naar ons uit zijn brieven en van de getuigenis van zijn medegevangenen blykt mogen wij gelooven, dat hij als een arm zondaar voor zyn dood, vrede en ver geving van God ontvangen heeft DU is onzen eenigen troost in ons smartelijk verlies. C. M. Hazeleger. P. Hazeleger-Schreuders. L. Hazeleger en Verloofde. C. Hazeleger. G. Hazeleger ep Verloofde. Veen, 28 Juni 1945. De bijzetting zal D.V. plaats hebben op de algetneene begraafplaats te Veen op Woensdag 4 Juli a.s. 31 De lijkdienst zal gehouden worden in de Ned. Herv. Kerk, ory 2 uur (off. tijd). Met diep leedwezen hebben tfüj den treurigen plicht, kennis te geven, dat op 8 Maart 1945 op het terrein van het Fort »De Bilt" bij Utrecht, als represaille maatregel, is gefusilleerd, mijn innig ge liefde Man en der kinderen zorgzamen Vader, s in den ouderdom van 39 jaren. De diepbedroefden Wed. Joz. Colet-Kamerman. Frans. Corrie. Jenny. 25 Beppy. Veen, 28 Juni 1945. De bijzetting zal D.V. plaats hebben op de algemeene begraafplaats te Veen op Woensdag 4 Juli a.s. De lijkdienst zal gehouden worden in de Ned. Herv. Kerk, om 2 uur (off. tijd). Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, kennis te geven, dat in dienst van het Vaderland op 8 Maart 1945 te Utrecht op Fort .De Bilt" door den bezetter is gefusilleerd, onze geliefde Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, in den ouderdom van 39 jaren. Trooste de Heere zijn bedroefde Vrouw en Kinderen. Hij ruste in vrede. FAMILIE COI£T. 28 Juni 1945. 17 Met leedwezen geven wij kennis, dat op 8 Maart 1945, op het Fort ,De Bilt" bij Utrecht, om het leven is gebracht ons geacht mede-lid, in den ouderdom van 39 jaar. Namens de Afdeeling Heusden van den N. C. A. B. M. Honcoop, Voorzitter. D. G. Mans, Secretaris. H. Kleinloog, Penningmeester. Veen, 28 Juni 1945. 16 Met diep leedwezen vervullen wij den l treurigen plicht, kennis te geven, dat op 8 Maart 1945, op het terrein van het Fort «De Bilt" bij Utrecht, is terecht gesteld, onze innig geliefde Man, Vader, Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, in den ouderdom van 24 jaren en 7 maanden. De diepbedroefden Wed. C. van Ballegooijen- Timmermans. Keesje. Wed. C. van Ballegooijen- van Rijswijk en Familie. Veen, 28 Juni 1945. Zijn stoffelijk overschot werd voor- loopig te Utrecht ter aarde besteld. Op Woensdag 4 Juli wordt dit over gebracht naar de Ned Herv. Kerk te Veen, van waaruit de begrafenis zal plaats vinden op de Algemeene Begraafplaats te Veen. 27 Met diep leedwezen vervullen wij den treurigen plicht, kennis te geven, dat op 8 Maart 1945 te Utrecht is terechtgesteld, mijn dierbare Man en der kinderen zorg zame Vader, in dea ouderdom van 35 jaren. De diepbedrqafden Wed. Maaike Tameris Treffers. Teuntje. Arie. Gerrit. w Wijk, 28 Juni 1945. De bijzetting zal D.V. plaats hebben op de algemeene begraafplaats te Veen öp Woensdag 4 Juli 1945. 22 De lijkdienst zal gehouden worden in de Ned. Herv. Kerk, om 2 uur (off. tijd). Den 8sten Maart overleed te De Bilt door oorlogsgeweld mijn innig geliefde Echtgenoot, Reserve Kapitein van het Nederlandsche Leger, in den ouderdom van 51 jaar. Zijrt stoffelijk overschot werd voor- loopig te Utrecht teraardebesteld. Op 4 Juli wordt dit overgebracht naar de Ned. Herv. Kerk te Veen, van waaruit de begrafenis zal plaats vinden op de algemeene begraafplaats te Wijk. Wed. H. van der Maaden-Roth. Wijk en Aalburg, 28 Juni 1945. 19

De Sirene | 1945 | | pagina 3