Officieele Bonaanwijzing. De boot is aangekomen ren van 312 jaar uit de groote steden worden opgenomen. Thans is men alhier druk bezig met het rooien van vroege aardappelen, welke ter plaatse op de veiling worden aangevoerd. Ver geleken bij andere jaren is de prijs dit jaar zeer hoog gesteld en wel op f 17.50 100 per K G. Voor het eerst is dezen zomer de coloradokever in groote getale aan wezig. In den geheelen polder is dit diertje te vinden. Met de be strijding hiervan is men dan ook volop begonnen. NIEUWENDIJK. Tot Directeur van de Chr. Muziekvereeniging .Crescendo" is benoemd de Weled. Heer S. Kuipers te Drimmelen. SLEEUWIJK. r Verleden Vrijdag werd in deze gemeente het bevrijdingsfeest ge vierd. Des morgens had een optocht plaats van de schoolkinderen voor afgegaan door de muziekvereen. »Wilhelmina« dezer plaats. Daarna ging het naar het feestterrein waar de kinderspelen plaats vonden en de kinderen getracteerd werden. Des middags hadden de volksspelen voor de grooten plaats. 's Avonds werd een gecostumeerde voetbalwedstrij d gehouden die in alle opzichten geslaagd kan genoemd worden, want het publiek vermaakte zich kostelijk Vervolgens had een optocht plaats welke vooraf werd gegaan door de N.B.S. en het mu ziekkorps. Na afloop werd bij het gemeentehuis nog het Wilhelmus gezongen, waarna allen voldaan huiswaarts keerden. Onze gemeente kan op een geslaagd bevrijdings feest terugzien. Op het postkantoor alhier werd ten behoeve van de Rijks postspaarbank over de maand Juni ingelegd f 11767,62 en terugbetaald f 2639,75. Het postkantoor alhier is voor 't publiek opengesteld op de volgende uren: 910.30, 12 1 en 45. In de vorige week Woensdag gehouden vergadering van deOran- jevereeniging werden benoemd we gens het bedanken van den heer G. Lievaard, om gezondheidsrede nen en de heer P Dekker Ozn. de heeren P. Waltheer en W. J. Mons- houwer, die deze functie hebben aanvaard. Donderdagavond werd in de Geref. Kerk alhier een dankstond gehouden voor de bevrijding, waar in voorgingen Ds. G. de Leeuw Herv. pred alhier en Ds. H. Hen driks, Geref. pred. te Dussen. WOUDRICHEM. De viering van den Nationa- len feestdag op 29 Juni jl ving aan met een reveille vanwege de Oran- jegarde. Daarna muziek vanaf den toren, door Woudrichems fanfare corps. Op het bordes van het stad huis had zich inmiddels een comité voor de NBS opgesteld, onder wiens leiding het feest zou worde® ge vierd, alsmede het Eere-Comité en verschillende genoodigden. Onden leiding van den heer van den Heetcamp brachten de schoolkin deren enkele Vaderlandsche liede ren ten gehoore, waarbij ook de beide muziekcorpsen hun mede werking verleenden. De commandant, de heer Hutten sprak de aanwezigen toe en bracht hulde aan ZKH Prins Bernhard, voor hetgeen hij in de afgeloopen oorlogsjaren voor ons heeft gedaan. Van M. G. sprak nog luit. Van Uden, die met een toast op den Prins zijn rede besloot. Na afloop hiervan werden alle kinderen ont haald op broodjes en andere lek kernijen. In een korte kerkdienst die te 9.15 uur aanving, sprak Ds de Bruin een feestrede uit. De gem zangv. „Altena" verleende hierbij haar medewerking. Onder groote belangstelling werd daarna door een aantal ruiters een ringrijderij gehouden. Van de zijde van het publiek be stond buitengewoon veel belangstel ling voor den optocht die nu volgde. Toen eindelijk de fabrieksdeuren bij de fa. Wijnbelt werden geopend waande men zich in een sprookjes land. Een beschrijving hiervan zou te veel plaatsruimte vergen. In de avonduren werd een ge- costumeerden voetbalwedstrijd ge houden, waarna men zich in de stad samentrok tot het bijwonen van een concert, gegeven door de beide muziekcorpsen en de zangv. »Altena«. De toeloop van het pu bliek was zoo groot dat Woerkom te klein dreigde te worden. Maar er heerschte een echte feeststem ming en het »Lang zal hij leven" was dan ook niet van de lucht. Geen wonder, dat dewnd burge meester, de heer Kuipers die vanaf de muziektent een slotwoord sprak, dankbaar gestemd was over de wijze, waarop dit feest gevierd was. Hij bracht dank aan allen die had den meegewerkt tot het welslagen van dit feest. Met een rondedans om het vreugdevuur, dat buiten de waterpoort werd ontstoken, werd deze dag gesloten. WERKENDAM. Deze week brak een felle brand uit in de woning van slager J. C. v. Driel op de Hoogstraat. Het vuur greep zeer snel om zich heen. Door de hulp van vele bur gers, welke op middeleeuwsche manier moesten blusschen met em mers, daar de waterleiding in het Land van Altena door de verwoes tingen van den oorlog nog steeds defect is, wist men het vuur nog te beperken tot de bovenverdieping van Van Driel. De brandweer was ook spoedig ter plaatse, maar voor men water had, was het ergste voorbij en konden ze de nablus- sching ter hand nemen. De bene denverdieping van Van Driel, als mede het aangrenzende pand van den heer Fr. Hakkers hebben veel waterschade geleden. Een droevig ongeval had zich ondertusschen voorgedaan. Een kind van Van Driel, welk een goed jaar oud was en in de woning was achtergebleven, kon nog op het laatste moment worden gered, maar had zulke zware brandwonden op- geloopen, dat het direct naar het ziekenhuis te Gorinchem moest wor den vervoerd. De Burgemeester van Werken dam maakt bekend, dat een ieder, die kennis draagt van de aanwezig heid of vermoedelijke aanwezigheid van mijnen of mijnenvelden, ver plicht is daarvan aangifte te doen ter gemeente-secretarie, ook wan neer deze aangifte reeds plaats ge had heeft bij eenige andere instantie Deze aangifte moet geschieden op formulieren in duplo, welke ter gemeente-secretarie zijn te verkrij gen dagelijks van 912 uur. Ter gemeente-secretarie, afd. Sociale Zaken, alhier, zijn vanaf heden van 24 uur inlichtingen formulieren verkrijgbaar voor hoofden van gezinnen of alleen staande personen, die door oorlogs geweld zijn getroffen en die daar door verliezen leden aan huishou delijke artikelen, meubels en der gelijke. De winkeliers zullen weder worden bevoorraad en na controle van de ingekomen aanvragen zal het dan mogelijk zijn om vergunningen te verkrijgen voor de aankoop van genoemde artikelen en meubelen. Met nadruk wordt er op gewezen, dat er slechts eenmaal gelegenheid zal zijn om formulieren in te dienen. Vul het formulier derhalve met groote nauwkeurigheid in. Alleen wat werkelijk verloren is gegaan mag worden opgegeven. Wordt de opgave overdreven, zoo zal zulks kunnen leiden tot totale afwijzing der aanvragen. Voor de drinkwatervoor ziening en ter bestrijding van de Typhus, hebben Engelsche militaire op verschillende plaatsen een in stallatie opgeslagen. Met tankwa gens wordt het water aangevoerd evenals in het geheele Land van Altena. Daar de gemeente-veren te Werkendam en Sleeuwijk weder vrij zijn geworden, functionneert het veer te Werkendam weder nor- Mededeelingen van den Distributiekring 251, Waalwijk In het tijdvak van 8 Juli t.m. 21 Juli 1945 zijn de navolgende bonnen der bonkaarten 8e periode geldig verklaard BROOD, A29A, B29A, C29A, D29A, E29A, M29A, A29B, B29B, C29B, D29B, E29B, Brood 400 gram D29C, D29D, E29C, E29D beschuit uitsluitend 100 gram brood. BESCHUIT, D29A, D29B, E29A E29B, Be schuit, 75 gram beschuit of 100 gram brood naar keuze. MELK, E72 Reserve, 3 1/2 liter gestand, melk C29, D29, E29 Melk, 1 3/4 liter gestand, melk. A29 B29 taptemelk, 11/2 liter gestand, melk. MARGARINE, A29A, B29A, C29A, M29A Boter, 125 gram boter, 125 gr. boter is 100 gr. vet. BOTER, D29A, E29A Boter, 125 gram. CHOCOLADE, 01, 17 Versnaperingen, 1 tablet. ROOKARTIKELEN, 08 Tabak, 1 rants, naar keuze. De artikelen brood, beschuit, melk, mar garine en boter zijn geldig tot 14 Juli. Rookartikelen en versnaperingen zijn gel dig tot 21 Juli. maal om het uur vanaf 's morgens 7 tot 's avonds 21 uur des Zondags alleen om 9, 14 en 21 uur. Vertrek van Hardinxveld telkens een kwar tier later. Op Vrijdag 29 Juni j.l. werd alhier het Oranjefeest, ter herden king van de bevrijding, op gepaste wijze gevierd, 's Morgens om 9 uur begon het feest met een optocht van plm. 1000 schoolkinderen, welke allen het een of ander versierd hadden en waarvoor door de bak kers van Werkendam verschillende nl. 23 taarten en tulbanden waren beschikbaar gesteld voor de prijzen. Om 11 uur zijn de kinderen in de scholen getracteerd op krenten bollen en eierkoeken, hetwelk een zeer groote attractie was, daar ze het in jaren niet gekregen hebben. Des n.m. 2 uur heeft de N.B S een parade gehouden en om 3 uur een gecostumeerde voebalwedstrijd, waar zeer veel om gelachen is. Des avonds om half zeven werden de Tommies aan het veer afgehaald door de muziekvereen. „Crescendo" van Sliedrecht, welke hier weer gekomen waren om een voetbal wedstrijd te spelen tegen Kozakken Boys alhier. De Royal Engineers wonnen dezen wedstrijd met 7—0, welke volkomen verdiend was. Na afloop was een concert op de feestweide achter de molen door „Crescendo" van Sliedrecht. Door de Duitschers zijn groote hoeveelheden vilt medegenomen uit de papierfabriek „De Maasmond". Dit vilt werd veelal geschonken aan burgers waar de soldaten in kwartier waren. De directie van genoemde fabriek stelt alles in het werk om het vilt, dat voor haar onontbeerlijk is, weer terug te krij gen. De burgemeester van Werken dam en DeWerken ca. verzoekt een ieder, die vilt van genoemde fabriek onder zich heeft, ook al is het reeds als gordijnen, vloer bedekking of dekens verwerkt, dit ten spoedigste bij de politie in te leveren. Tegen hen, die hieraan niet voldoen zullen strenge maat regelen worden genomen. Ja waarlijk, de boot met de grootsche zending uit Lekkerkerk, Krimpen a d. IJssel en Lek, waarover wij Vrijdag jl. schreven, is aangekomen. En met haar komst werd de stelregel bevestigd: „Goed voorbeeld doet goed volgen". Zelden is in Heusden zoo spontaan geholpen als bij de aankomst van deze boot. Dadelijk al na het verschijnen van ons blad toog men aan het werk, om wat er van de harmonie over was het in orkest te vormen en dit was niet eenvoudig, gezien het vele dat Zelfverzorgers voor het artikel melk moe ten bon E72 Reserve bij de eerstvolgende uitreiking van levensmiddelenkaarten bij den distributiedienst inleveren. Inlevering door detaillisten (Evenredige bevoorrading.) In de week van 9—14 Juli 1945 moeten detaillisten op den voor hen vastgestelden inleveringsdag inleveren Koffie. A63. B63, C63 reserve 2 rants, restant A, B en C59 2 rants. Jam. 179 alg. half rants., restant 174 alg. half rantsoen. Rijst, 168 alg. half rantsoen. Vermicelli, 186 alg. half rants., restant 167 alg. half rantsoen. Eng. biscuits, 182 alg. 2 en half ranisóen, rest. 163 alg. 1 rants. Eipoeder, A t.m. E27B Vleesch 1 rants, rest. A t.m. E26A Vleesch 1 rants. Boter, D en E 28A boter half rantsoen restant D en E27A boter half rants. Margarine A, B en C28A boter een rants, restant A, B en C27A boter half rants. M26A reserve half rants, restant M27A boter kwart rantsoen. Rookartikelen, 07 1 rants., rest. 06 1 rants. Amerikaansch spek, A, B, C D en E28A Vleesch 1 en een kwart rants., rest. A. B, C, P en E25B Vleesch 1 en een kwart rants. Uitreiking melk voor giftigen arbeid. Loodgieters, die in aanmerking komen voor melk voor giftigen arbeid en een aan schrijving betreffende het afhalen der bon nen hebben ontvangen, dienen bij het in ontvangst nemen der bonnen een bewijs van inschrijving bij het Rijksbureau, waaronder zij ressorleeren, over te leggen. verdwenen was. Muziek werd ge schreven, instrumenten geleend en de Harmonie speelde Bij de H.A.R.K- kwam men zich melden om mee te helpen lossen en rijdeneen liedje werd gemaakt door een van de dames van de H.A.R.K. en kinderen leerden het elkaar. Toen 'kwam 3 Juli, de dag-waarop de boot zou komen, een ieder was vol spanning. „Zou ze komen Zon het nu werkelijk zoo n groote zending zijn Wat zou het zijn Om 3 uur toeterde er een boot. „De boot is eren vele menschen renden naar de haven. Maar helaas, 't was een andere boot. Doch even daarna ging een bode door de stad, die vertelde, dat de boot voor de sluis lag en er beslist om 6 uur zijn zou. Toen, om 5 uur, was hij stillekens gekomen. Echt, zooals St. Nicolaas dat doet. In 10 minuten was de muziek bij een en vanaf 't kantoor van de H.A.R.K. ging men in optocht, met Burgemees ter en Secretaris, omringd door kinde ren met oranje getooid, „de boot" verwelkomen. Vele menschen stonden al op de kade en nadat de Pres. aan boord van de H.A.R.K. gegaan was, en de heeren v. d Schram en Trip, afgevaardigden van de N.V.H. en schip per Boere, die de vracht gratis over gebracht had, begroet had, werden de heeren aan den wal aan Burgemeester en Secretaris voorgesteld. Hierna zongen de kinderen een wel komstlied, dat wij hier laten volgen: Uit Lekkerkerk en Krimpen komt de stoomboot reeds aan Ik zie daar van alles wat goed is al staan. Nu kunnen wij lachen, wij zijn uit den nood. Hoera voor den schipper, van zoo'n fijne boot. Wij steken nu allen de hand uit den mouw En doen heel voorzichtig anders breekt straks het touw. Wat zijn wij nu blijde in Heusden aan de Maas Het lijkt een vooroorlogsche St. Nicolaas. Wij danken U hart'lijk aan IJsel en Lek Uw spontane houding voorkomt veel gebrek. De wereld keert omme, want Noord helpt nu Zuid Daarvoor onze hulde „eet gij nu ons fruit!" Vervolgens dankte Burgemeester Steemers, namens de burgerij, voor de schitterende gaven en prees het grootsche voorbeeld door Lekkerkerk en Krimpen aan IJsel en Lek gesteld, welke toespraak met 't Wilhelmus werd besloten. Na dit officieele gedeelte gingen de luiken open. Kreten van bewondering stegen alom op. De eene wagen na den andere werd volgeladen met de

De Sirene | 1945 | | pagina 2