Tandarts MIJNLIEFF te Nieuwendijk. Dienstmeisje 6 Predikbeurten Burgerlijken Stand Binnenland Advertentiën Abonnementen op „DE SIRENE" Gevraagdeen nette Dienstbode. Gemeenten Wijk c. a. en Veen afhalen en inleveren van formulieren Wie heeft te koop: Heeren Konijnenfokkers! A. VOS-VAN SUILICHEM, Wie kan ons aanwijzen EEN LAAG BRUIN HAARDKACHELTJE iiixsnr.N. hervat zijn spreekuren VRIJDAG 20 JULI van 68 uur, ten huize van den heer M. W IJ N A N D S. 22 JULI 1945 (Zomertijd) Heusden (Bewaarschool), 9.30 uur wijk Z en W, 10.45 uur wijk N en O Ds. Vogel. (Doopbediening in de tweede dienst) Ger. Kerk, 10 en 6.30 uur Cand. Molenaar Aalburg, 7.30 uur Ds. Trouwborst Geref. Gem 10.30 en 3.30 uur Leesdienst Genderen, 10 en 3 uur Ds. Koele Geref. Kerk, 11,30 en 7,30 uur Ds. Ritsema Nederhemert Nz., 10 30 en 7 30 uur Ds. Vermaas. Nieuwendijk, Geref. Kerk, 10 en 7 uur Ds. Leene (v.m. bev. nieuwe lidmaten) Wijk, 10, 11,30 en 7,30 uur Ds. Harkema. ling gehouden. De opbrengst was zeer goed en verschillende goederen waaronder zelfs nog nieuwe zullen spoedig aan de oorlogsgetroffenen worden uitgegeven. DUSSEN. Onder groote belangstelling vierde het echtpaar Th. v. Wijngaar den en Johanna v. Wijngaarden- Pruissen j.l Donderdag 19 dezer zijn 50-jarige Huwelijksfeest Reeds vroeg kwamen de felicitaties voor de krasse oudjes binnen Wij hopen, dat zij voor hun Kinderen en Klein kinderen nog jaren gespaard mogen blijven NEDERHEMERT. Alhier werd enkele weken geleden een HARK commissie be noemd om de oorlogsgetroffenen van de eerste en voornaamste ge bruiksartikelen te voorzien 29 Juni ontving voornoemde com missie een zending textielgoederen welke door het Z Afrikaansche en Canadeesche Roode Kruis beschik baar waren gesteld. Deze goederen werden enkele dagen daarna aan de getroffenen verdeeld. Vele ge zinnen ontvingen elk een pakketje zoodat ze voorloopig weer vooruit kunnen. Een woord van dank aan de milde gevers is zeker op zijn plaats. 17 Juli werd door de com missie een zending glazen, welke door het Roode Kruis beschikbaar waren gesteld, tegen billijke ver goeding aan houders van schade- kaarten verkocht. De gemeente Zwammerdam wil Nederhemert helpen. Hiervoor werd in Zwammerdam door de HARK een inzameling gehouden. 2 weken geleden heeft zij zich alhier op de hoogte van de schade gesteld. Zaterdag 21 Juli wordt het schip met zijn zoo waardevolle lading, in hoofdzaak meubelen, reeds te Nederhemert verwacht. Het is prettig te kunnen consta- teeren dat ook aan deze gemeente gedacht wordt. De getroffenen zul len zeker met blijdschap van een en ander kennis nemen. Dinsdag jl. kwam een commissie uit Zwammerdam welke wil trach ten om de landbouwbedrijven alhier weer op gang te helpen De PBH van dit district leidde de heeren rond en stelde hen verder met alles op de hoogte Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Bijz. school te Nederhemert is benoemd Mej. Corporaal te Rijs wijk. De Ned Herv. Zondagsschool op 't Eiland is na een onderbreking van plm. 10 maanden, Zondag jl. weer begonnen. De op Zondag 8 Juli te Ne derhemert (N Z.) gehouden collecte voor de restauratie van de kerk en pastorie bracht f 893, op In Augustus a s. zal het 25 jaren geloden zijn dat de fanfare »Concordia« alhier werd opgericht Door de oorlogshandelingen, welke ook deze vereeniging hebben ge troffen, zal dit 25-jarig bestaan niet op feestelijke wijze gevierd kunnen worden. Toch zal dit jaar voor de leden onvergetelijk zijn Wat heeft »Concordia« nog over Een in puin geschoten repetitielokaal en de helft der instrumenten welke onbespeel baar zijn. Een zeer zware slag voor »Concordia« temeer daar alles ei gendom was en onbezwaard Na de capitulatie bleek dat er geen enkel instrument meer bij de leden was Het bestuur heeft het een en an der achterhaald en zoodoende de helft teruggekregen, doch deze in strumenten moeten allen ter repa- tie opgezonden worden. De groote en de kleine trom zijn opzettelijk stuk geslagenverder zijn nog vele instrumenten zoek. Het bestuur zal echter, om de grootste kosten te dekken, een lijst- collecte houden. Inwoners steunt allen dit doel, opdat »Concordia« het volgende jaar goed uitgerust, kan concerteeren. Jeugdige perso nen kunnen zich als lid opgeven. NIEUWENDIJK. Zaterdagavond maakte het fanfarecorps Overwinning na Strijd", directeur de Weled. Heer O. Walraven een muzikale wande ling door ons dorp. De gehouden collecte tijdens deze rondgang bracht f 800 op. Een woord van dank aan de milde gevers en geefsters is hier wel op zijn plaats. Alhier worden pogingen aan gewend om tot oprichting van een sportvereeniging te geraken. OUDENDIJK. De functies in het nieuwe Bestuur van de Oranjevereeniging «Wilhelmina», zijn als volgt verdeeld: de heer L Vennink, VoorzitterB. Loerts, Seer C. Holster, Penningm. WIJK. Wij vernemen uit zeer goede bron, dat de bijdrage voor de opbouw van de kerk de f 13,000 al is gepas seerd, er werden eveneens eenige giften gecollecteerd, die speciaal bestemd waren voor het nieuwe orgel. De gemeente wordt nogmaals hartelijk dank gezegd voor deze offervaardigheid. WOUDRICIIEM. Alhoewel de oogstverwach- tingen van het koolzaad niet hoog gestemd waren, valt de opbrengst nu men aan het dorschen is, toch nog danig tegen. Men noemde ons opbrengsten van lVa a 2 zak per H A. De prijzen van de vroege aardappelen in de week van 10 t m. 21 Juli loopen af van f 14.70 tot f 13.70 per 100 kg. Kriel f 5.50 per 100 kg Geboren Antje, dochter van W. C. Baaijens en C. K. de Haan. OverledenAndreas Cornelis van Roo- zendaal, echtg. van C. Akkermans. ANDEL. Geboren: Antonie Christoffel z. v. J. van Andel en A. van Andel; Adriana Marcelia d. v. M. Schouten en J. v Tilborg; Adriana Geertruida d v. H. de Lorm en A. M. Bok; Wilhelmina Teuntje d. v. J. A. Bouman en J. Verwijs; Johanna Anna d. v. B van der Nat en C. van RijswijkCorstiana Wilhelmina en Maria Juliana dochters van A. Hak en M. Kraaij. Getrouwd: H. Duijzer 25 j. en J. D. Verbeek 23 j. Overleden: P. Crielaard 72 j. Wed. van C. Roza. De gezondheidstoestand van H.M. de Koningin. De behandelende geneesheer van H. M. de Koningin heeft Woensdagmorgen het volgende bulletin uitgegeven Tengevolge van een gevatte koude lijdt H.M. de Koningin sedert eenige dagen aan accute longaandoening, die aanvankelijk zorg baarde. Sedert neemt de ziekte een gunstig verloop, al zal een geruimen tijd rust nog noodig zijn. Indien zich geen bij zonderheden voordoen, zullen geen verdere bulletins worden uitgegeven. Prinses Juliana en de Prinsesjes op de thuisreis. Prinses Juliana en de drie prinsesjes zijn uit Canada naar Nederland vertrokken. Prinses Juliana heeft in een radiozending van vijf minuten afscheid genomen van het Canadeesche volk en het bedankt voor de groote gastvrijheid en betoonde vriend schap. Een meevaller. Op Tholen doet zich het merkwaardige feit voor, dat op de destijds geïnundeerde doch verleden jaar na de bevrijding van het eiland drooggevallen gronden, de ge zaaide tarwe manshoog staat met volle zware aren, de aardappelen een rijk gewas geven en de peulvruchten een prachtigen stand vertoonen. Noodadresboek voor Nederland. Aangezien dringend behoefte bestaat aan voorlichting omtrent de nieuwe adressen van alle instanties van openbaar belang, is besloten tot uitgave van een noodadresboek van Nederland. De vrijkomende auto's van M. Q. Met het oog op de, door de regeering tegen 1 September aangekondigde liquidatie van het M. G heeft de KNAC zich ge wend tot den chef M. G. en het Departe ment van Verkeer en Energie, met verzoek het daarheen te willen leiden, dat de in dertijd ten behoeve van het M. G. in ei gendom gevorderde auto's door hun oorspronkelijke vroegere eigenaars kun nen worden teruggekocht tegen een ge taxeerde prijs waarbij rekening wordt ge houden met het inmiddels van deze wagens gemaakte meestal zeer intensieve gebruik. Mochten de autoriteiten hiertoe niet willen overgaan, dan ware het gewenscht aldus de KNAC in dit verzoekschrift de vrij komende voertuigen toe te wijzen aan de Nederlandsche artsen. Irene-brigade ontvangt Willemsorde. Op de binnenplaats van de vesting Clin- gendaal heeft Prins Bernhard afscheid ge nomen van de Prinses irene-Brigade, welke ontbonden wordt. De Prins herdacht de gesneuvelden en de gewonden en reikte daarna aan de Brigade als geheel de Militaire Willemsorde 4e klasse uit. De commandant der brigade kolonel de Ruyter van Stevening, en tal rijke officieren en manschappen kregen nog aparte onderscheidingen. De Militaire Wil lemsorde ontving de Brigade wegens den heldhaftigen strijd in Beeringen, Tilburg en andere plaatsen in '44 en Hedel in '45. Textieldistributie op kleine schaal. Met ingang van 1 Aug. zal op beperkte schaal de distributie van textielgoederen hervat worden. Voor kleine artikelen als stopzijde e.d. zal een nieuwe textielkaart worden uitgereikt. Groenten- en fruitprijzen omlaag. Minister Mansholt heeft het noodzakelijk geoordeeld drastische maatregelen te nemen t.a.v. de ergerlijke groenten- en fruitprijzen. De handelswinst is met ingang van Woens dag met 50 procet verlaagd. Het Fransche Roode Kruis helpt Amsterdam. Dezer dagen heeft een afgevaardigde van het Fransche Roode Kruis onze hoofdstad bezocht en aan de atd. Amsterdam van het Ned. Roode Kruis de zending van 50,000 „eenheidspaketten" van het Fransche Roode Kruis toegezegd. Deze pakketten, welke 5 kg wegen, be vatten een vermicellieproduct, peulvruchten, biscuifs, conserven (vleesch en/of sardines), suiker, tabak, zeep of chocola. Zesduizend noodwoningen. Om in het groote tekort aan woningen in Limburg, Brabant en Zeeland te voor zien in deze provincies zijn in totaal ongeveer 200 duizend huizen geheel of gedeeltelijk vernield tracht de Dienst voor den wederopbouw voor 1 Januari '46 het daarheen te leiden dat dan zes duizend noodwoningen gereed zullen zijn in de ge meenten, waarvan meer dan 20 procent van de huizen vernield zijn. In Terheijden bij Breda wordt een aantal noodwoningen van beton vervaardigd Het worden een voudige woningen met spouwmuren en platte daken. Zij bevatten een woonkeuken kamer van 3,90 bij 5,30 meter, drie slaap kamers, elk van 2,90 bij 2,75 meter en een bergruimte, die dezelfde afmeting heeft als de slaapkamers. De woonkeukenkamer be vat een verdiepte kelderkast: in twee slaap kamers zijn vaste kasten ontworpen. Het toilet is ondergebracht in de bergruimte De lucht- en lichtvoorziening beantwoordt aan de voorwaarden, gesteld door de Volks gezondheid. De Maas geen dood water. Hopenlijk is met ingang van 1 Augustus de geheele Maas weer vrij voor de scheep vaart. De schade aan de kunstwerken is hier en daar wel ernstig, maar toch niet van dien aard, dat ze de scheepvaart voor langen tijd zal belemmeren. De obstakels zooals kapotte bruggen, gezonken schepen en vernielde kunstwerken zijn binnen korten tijd op te ruimen, zoodat de vaargeul over al weer vrij komt en de noodige herstellingen kunnen uitgevoerd worden zonder de vaart te hinderen. Na de inlevering der f 100.biljetten. De minister van financiën heeft weer eenige facilliteiten verleend met betrekking tot de bankrekeningen, die moeten worden ge opend bij de inlevering van f 100 biljetten. Deze faciliteiten zijn ten gunste van werk nemers, pensioen en lijfrente trekkenden, oorlogsgetroffenen en binnenschippers, voor zoover zij niet over een spaarbankboekje of andere te goeden beschikken en door de inleveringsbepalingen in moeilijkheden zijn gekomen. Onze gestolen paarden heeft men elders noodig. Er is veel geschreven en gewreven over de teruggave van onze gestolen paarden door de duitschers. Onze Regeering, Land- bouwherstel en andere instanties hadden met de geallieerde legerleiding contact op genomen en het eindresultaat was de be lofte dat Nederland een vijfduizend paar den zou krijgen waarvan er ook een goede duizend voor Limburg bestemd waren. Te Nieuwe Beerta zouden deze over de grens komen en te voet naar Limburg gevoerd worden. Op de te volgen route had Land- bouwherstel voor rustplaatsen gezorgd, voor stalling en voer. Vol goeden moed toog men dezer dagen naar Nieuwe Beerta. Maar jawel? Geen paard te zien. De reden Vóór 30 Juni 1946 zullen 30 millioen ton steenkolen uit het Roergebied naar geallieerde landen gevoerd worden. In dit verband heeft men de gestolen Nederlandsche landbouwpaarden noodig, meldt het Dagbl. voor N. Limburg. AA et dezen betuigen wij onzen hartelijken dank aan den Kerkeraad van de Gerefor meerde Kerk te Rijswijk (N.-Br) voorde goede ontvangst bij de evacuatie gedurende de 22 weken, dat wij aldaar de Kerk in gebruik hebben gehad. Met bijzonderen dank aan Ds. en Mevr. HEINER voor de genooten gastvrijheid. De goede vriendschap deed ons besluiten, langs dezen weg onzen dank uit te spreken. Fam. B. de Rooij. Fam. N. de Graaff. 16 I. O ver weel Mej. H. Branderhorst. Babiloniënbroek, 20 Juli 1945. worden voor CAPELLE aangenomen door: C 91, 's Grevelduin-Capelle. 4 W. P. v. D. ZALM, Bergstraat, Wijk. gevr. voor dag en nacht, boven 18 jaar. Mevr. v. d. Laan, Arkelstraat 37n, Gorinchem. De Secretaris der Schade-Enquête Com missie te 's-Hertogenbosch maakt bekend, dat nog éénmaal gelegenheid wordt ge geven in de tot het en wel op MAANDAG 23 JULI 1945 voor het afhalen en VRIJDAG 27 JULI 1945 voor het inleveren. Op bovengenoemde dagen wordt zitting gehouden in het Schoollokaal te Wijk van 9-12 en 1—5 uur. 16 met aan den rechterkant twee ver schuifbare handeltjes. Goede belooning kan op gerekend worden. 8 Adres: Gebrs. Straver Jzn., G 32, B.-Broek. Goud, Oud Zilver, Koper, Tin, Oude Kasten, Gekl. Doeken, Inboedels. Nog 2 prima veeren bedden. Stuur bericht aan: 10 WILLEM VAN HELDEN, Heusden Ik heb te koop EEN HOK, negen- deel ig, 3 hoog en 3 breed. Te zien en te bevragen bij 7 W. P. V. D. ZALM, Bergstraat, Wijk.

De Sirene | 1945 | | pagina 3