INGEKOMEN GIFTEN Eerste Plechtige H. Mis Wordt Heusden geadopteerd? bonneitlust Plaatselijk Nieuws Eerw. Heer J. Brouwers. Comité ter nagedachtenis van J. de Rooij VOOR MONUMENT SLACHTOFFERS HEUSDEN Motto: „de Eer van Heusden c.a. spreektJ' Geeft van harte, geeft spontaan tZijn onze dooden die daar gaan"; Verstoor hun rust en vrede niet, Door kleinzieligheid zij zingen 't Eeuwig Lied! Vorige verantwoording f 1567,54 H. Lindaart 100.- D. Verhoeven 25.- N. van Ooyen 25.- A. W. V. 10.- A. v. d. B. 10.- N. N. 5.— St. Blasius 50.- N. N. 5.- N. N. 5- N. N. 10 v. L. 15.- N. N., Oudheusden 25 - f 1852.54 Burgemeester Steemers dankte Wet houder Verhoeven voor zijn woorden en zegde toe, dat men hem steeds be reid zou vinden, hulp en medewerking te verleenen, als hem dit gevraagd werd. Hij dankte eveneens Secretaris Van Delft, en wees er op, dat het voor Heusden van zoo'n groot belang zou zijn, dat in de huidige omstandighe den een .Burgemeester werd benoemd, die volkomen op de hoogte is met de toestanden in en de belangen van Heusden. Hiermede was deze laatste Wethou dersvergadering onder leiding van Burgemeester Steemers afgeloopen. Men bleef nog eenige oogenblikken bijeen en werd de thee geserveerd. Van de gelegenheid om afscheid te nemen van Burgemeester en Mevrouw Steemers, werd door een groot aantal ingezetenen gebruik gemaakt. Zondag 29 |uli was een bijzondere dag voor katholiek Heusden met een zeldzame gebeurtenis, die voor zoover de tijdsom standigheden het toelieten zoo plechtig mogelijk is gevierd. Zelfs het weer verleende zijn medewerking. Om half tien arriveerde de Neomist per auto uit Heesbeen aan de feestelijk met een eereboog en denneboompjes versierde Wijk- schepoort, waar hij met een kort woord door den voorzitter van het feestcomité werd verwelkomd. Temidden van zijn ge lukkige Ouders, voorafgegaan door 35 bruid jes met witte bloemen en gevolgd door familieleden, het kerkbestuur en het feest comité van ongeveer 40 personen, begon hij zijn tocht langs de beschadigde huizen met als tegenstelling de vroolijk wapperende vlaggen naar de Noodkerk in de Putter- straat. Een van de overgebleven stadhuis- klokken, inderhaast opgericht, luidde zijn welkom. Aan den ingang van het als kerk inge richte Patronaat werd de nieuwe Priester opgewacht door den Zeereerw. Heer Pastoor Mommers met zijn assistenten en naar voren geleid door het stemmig in feestkleed ge stoken interieur. Direct daarop volgde de Eerste Plechtige H. Mis, opgedragen door den Neomist. Het kerkje was overvol en in de tuin van het patronaat waren eenige luidsprekers aangebracht ten behoeve van de belangstellenden, die door de open zij deuren van het priesterkoor de plechtigheid op het altaar konden volgen. Na het evangelie hield de Zeereerw. Heer Pastoor zijn feestpredicatie, waarin hij den jonggewijde de verhevenheid van het pries terschap voorhield en de rol die de priester te vervullen heeft in het menschelijk leven. Tevens memoreerde hij aan het feit dat volgend jaar de parochie tweemaal opnieuw een priester uit eigen pla its voor het eerst aan het altaar zal zien in de personen van de assistenten van den Eerw. Heer Brouwers de diaken H. van Hoften en sub-diaken J. Burghouts, die beiden kortgeleden ge noemde wijdingen hebben ontvangen. Met enkele treffende woorden werd nog herinnerd aan de moeilijke tijd die Heusden rond de bevrijding heeft meegemaakt en de slacht offers van de stadhuisramp. Na den middag hield de jonge Priester receptie op de pastorie, voorafgegaan door een korte toespraak namens de parochianen, gehouden door den Heer A. Verschuur als voorzitter van het feestcomité, waarbij hij als parochiegeschenk een gesloten envelop met inhoud aanbood. Ook namens de oud- mede-leerlingen uit Heusden werden eenige woorden gesproken, terwijl een der bruidjes een keurige aanspraak hield. De ontroerde Priester was vol lof over de ontvangst en hulde die hem waren bereid en sprak hier voor zijn oprechten dank uit. Eenige honderden belangstellenden kwa men gelukwenschen en zetten hun naam in een gedenkboek, waarbij allen als herinnering een wijdingsprentje met de afbeelding van Onze Lieve Vrouw van Heusden ontvingen. Om drie uur volgde een plechtig Lof, gecelebreerd door den Neomist, waarmee de kerkelijke plechtigheden werden afgesloten. Later werd aan de feestzaal een serenade gebracht door de Patronaatsharmonie van de parochie St. Catharina te 's-Hertogen- bosch, voorafgegaan door het feestcomité. Tot besluit volgde om half zes een harmonie concert op de Vischmarkt, waarvoor zeer veel belangstelling was. Met voldoening kunnen wij terugzien op een welgeslaagde feestdag, de eerste na de bevrijding en tevens een schoone inzet van een nieuwen tijd, waarin weer plaats is voor vrije meeningsuiting en openlijke waardeering. In aanslutling op het in een vorig num mer opgenomen bericht dat was samenge steld een Comité voor de oprichting van een monument ter nagedachtenis van de Rooij, wordt thans medegedeeld dat dit comité is samengesteld als volgt Eere-Voorzitler.- A. L. van Wijlen, leider der verzetsgroep „André" te Capelle. VoorzitterJ. van Herpen, wnd. burge meester van 's-Gravemoer, en vertrouwens man en disfrictssecr. der gemeenschap oud- illegale werkers. Namens de burgerij Sprang-CapelleA. Smit, burgemeester van Sprang-Capelle, Ds. van Wingerden, Ned. Herv. Pred. te Capelle, W. Genuït te Sprang. Waalwijk: Mr. R. Th. van der Heijden, wnd. burgemeester van Waalwijk, H. A. G. Ras, pastpor der parochie van den H. joannes den Dooper te Waalwijk, Ds. D. W. O. Mülnickel. Ned. Herv. predikant te Waalwijk. Loon op Zand A. Frans Mallens, bur gemeester van Loon op Zand, Ds. Vroeg- indeweij, Ned. Herv. predikant te Loon- schendijk. D. E. v. d. Heuvel, wethouder van Loon op Zand. RaamsdonkHeeren, burgemeester van Raamsdonk, de Bondt, wethouder van Raamsdonk. Drunen Mr. H. Th. van der Heijden, Burgemeester van Drunen, G. de Bruin, ouderling der Ned. Herv. Kerk te Drunen, H. Heeren, kapelaan der parochie Drunen. Vlijmen M. v. Wagenberg, gem.-ontvan ger, v. d Berg, pred. Ned. Herv. Kerk, W. v. d. Ven, (Prins Bernhardstraat 2). Waspik: Zijlmans, wnd. burgemeester van Waspik, Dekkers, oud-burgemeester van Waspik en A. L. v. d. Smit, Ned. Herv. Pred Waspik. Heusden A. v. Detft, gem.-secretaris. A. Duyne, Notaris, M. Wijnstekers, Nieuwe Burchtstraat W 62. Namens de gemeenschap oud-illegale werkers uit de diverse gemeenten zijn in dit comilé vertegenwoordigd VlijmenA. Boom,- DrunenH. L. van Wijlen; Heusden: Lem.- Waalwijk: Dr. KolsterSprang-Capelle: JL van Herpen,- Loon op Zand Dr. Vercouferen Ie Kaats heuvel Waspik: Strenger; Raamsdonk: Koster. HEUSDEN. Door den Commissaris der Koningin in deze provincie is tot plaatsvervangend burgemeester aangewezen de heer A. van Delft, Gemeente-Secretaris. In de Zondag gehouden ver gadering van de Kon. erkende scherpschuttersvereen. «St. Blasius* werden de overleden leden P. v. d. Oever (Keizer), F. v. Diem, (Se cretaris) en J v. Ooijen, (Commis saris), herdacht. In de plaats van de overledenen werden gekozen tot secretaris, de heer W. van Kasteren en tot com missaris de heer A. van Sprjang. Besloten werd f 50 beschikbaar te stellen voor een monument voor de slachtoffers onder het stadhuis Verder om 3 H. Missen voor J. v. Ooijen en 3 voor F. v. Diem te doen lezen. Op 26 Juli jl. werd onder leiding van den heer M. Smits in café «De Gouden Leeuw* een ver gadering gehouden der Heusden- sche Winkeliers Aan den oproep hadden 28 winkeliers, waaronder de heeren v. Bokhoven uit Herpt en v. Leeuwen uit Hedikhuizen ge hoor gegeven. De Voorzitter opende de verga dering en herdacht in zijn openings woord de slachtoffers van het stad huis en verzocht een minuut stilte in acht te nemen. Hierna deelde de voorzitter het doel van deze bij eenkomst mede. Door de duitsche bezetting waren de bescheiden en gelden in beslag genomen en daar door de vereeniging uitgescha keld. Nu zijn de plannen voor we deropbouw gereed en wil men trachten de vereeniging tot nieuwen bloei te krijgen. Hierna werd overgegaan tot verkiezing van een bestuur. Na gehouden stemming en herstemming werden tot bestuurs lid gekozen de heeren M. Smits, A. Verschuur, K. P. Gielissen, C. Kuysten, J. van Hoften, G. van Eeuwijk en J. van Laarhoven welke Ja, dat is zoo goed als zeker. En wel door de stad Alkmaar. Heeren van het V.V.H. zijn al in Heusden geweest om te informeeren waaraan het meest behoefte bestaat Om niet met leege handen te komen brachten zij reeds serviesgoed, lepels, vorken, messen, enz. voor ons mede. De laatste beslissing over de adop- tatie ligt echter bij het hoofdbestuur van het sCV.H. in den Haag. Doch indien deze beslissing ten voordeele van Heusden uitvalt, kunnen de sche pen met goederen binnen enkele da gen hier zijn En Heusdenarenvindt gij niet, dat wij onze peetmoeder feestelijk moeten inhalen Qaat eens na, hoe schaars tegenwoordig alles is en hoe duur Daardoor is het hoogst noodzake lijkste voor velen onverkrijgbaar. Wat een zegen voor ons stadje en haar omgeving, dat zoo velen bereid zijn om te helpen en te steu nen, laten we daarom zorgen klaar te zijn voor 'n feestelijke ontvangst van het schip, of de schepen van onze peetmoeder. Wie bouwt er 'n eerepoort Wie maakt 'n lied Wie versiert de wegen En onze muzikanten Wie schildert er leuke doeken of borden Zij, die nieuwe ideën hebben, ver voegen zich aan het nieuwe adres van de H.A.R.R. Roomsche kerkstraat. allen hun benoeming aannamen. Vervolgens werd de contributie vastgesteld op f 2 50 per lid en per jaar. Tot bode der vereeniging zal worden aangezocht de heer J. Bax. Besloten werd de winkels Donder dagsmiddags te sluiten en hiervoor een bespreking te houden met het gemeentebestuur ter vaststelling eener verordening in dezen zin. Na bespreking over de distribu tieaangelegenheden, werd een com missie aangewezen bestaande uit de heeren de Wit, F. Schreuder, K Gielissen, A Verschuur en M. Smits. Klachten over distributieaangele genheden kunnen bij deze commis sie worden ingediend. Op de gehouden bestuursverga dering van 1 Augustus werden de functiesonderling verdeeld als volgt: voorzitter K. Gielissen, vice-voorzit- ter A Verschuur, le secretaris J. van Laarhoven, 2e secretaris J. H. van Hoften, le penningmeester G. van Eeuwijk, commissarissen M. Smits en C. Kuysten. EETIIEN. Zooals uit achterstaande ad vertentie blijkt, worden door de schadeenquête commissie in deze gemeente formulieren uitge reikt, waarop men de vermiste en beschadigde goederen kan vermel den voor eventueel te verleenen schadevergoeding. Voor tijd en plaats leze men deze advertentie. NEDERIIEMERT. Als eerste oorlogsvrijwilligers uit deze gemeente vertrokken G. van Heemskerk en K. Benkhuizen. Zij maakten deel uit van een groep van ongeveer 50 man welke vanuit Zaltbommel naar Mill ging van waar zij Maandag jl. naar Engeland zijn vertrokken om aldaar opgeleid te worden voor het expeditiecorps. De gehouden lijstcollecte ten bateder muziekvereen. «Concordia* alhier, heeft precies f 75U,opge bracht. Een mooi succes voor deze gemeente. Reeds zijn enkele instru menten ter reparatie, zoodat zij dezen winter haar repetitieswederom kan hervatten. Zeer zeker zou het bestuur 't op prijs stellen wanneer de jeugd van deze gemeente er zijn er genoeg, welke geschikt zijn om een instrument te bespelen zich als lid bij het bestuur lieten "inschrijven, deze kunnen dan ge zamenlijk oefenrepetitie houden op nader te bepalen datums. Het be stuur brengt langs dezen weg dank aan alle milde gevers en geefsters. NIEÜWENDIJK. Jl. Zaterdag maakte de Chr. muziekvereen. «Crescendo*, een Voor tijdvak van 5 t.m. 18 Augustus 1945 zijn de navolgende bonnen der bonkaarten 9e periode geldig verklaard A 81, B81, C81, D81, E81 Reserve. Deze bonnen moeten worden ingeleverd bij het afhalen van de bonkaart voedings middelen 10e periode. BROOD, A33A, B33A, C33A, D33A, E33A, M33A, B33B, D33B E33B Brood, 400 gram A33B, C33B Brood, 600 gram. D33, E33 Beschuit, 100 gram brood BESCHUIT, D33A, D33B, E33A E33B, Be schuit, 70 gram MELK, A33 B33 taptemelk, 11/2 1. gestand, melk. C33, D33, E33 Melk, 1 3/4 liter gestand, melk. E84 Reserve, 3 1/2 liter gestand, melk. MARGARINE, A33A, B33A, C33A, Boter, 250 gram margarine, M33A Boter 125 gram margarine 125 gram Margarine is 100 gr. vet. BOTER, D33A, E33A Boter, 250 gram. CHOCOLADE, 03, 19 Versnaperingen, 1 tablet ROOKARTIKELEN, 10 Tabak, 1 rants, naar keuze. De bonnen voor brood, beschuit, melk, en margarine zijn geldig tot en met 11 Augustus 1945. De geldigheidsduur van deze bonnen vangt aan op den dag, waarop zij worden gepubliceerd en eindigt op 18 Aug., tenzij hierboven anders is bepaald. Zelfverzorgers van het artikel melk moe ten bon E84 Reserve bij de eerstvolgende uitreiking van levensmiddelenkaarten (10e periode) bij den distributiedienst inleveren. Inlevering door Detaillisten. X (Evenredige bevoorrading) In de week van 6 t.m. II Augustus 1945. moeten de detaillisten, op den voor hen vastgestelden inleveringsdag, de navolgende consumentenbonnen inleveren Koffie A 80, B 80, C 80 Reserve 2 rants. restant A 71, B 71, C 71 Reserve 2 rants. Peulvreuchten 193 Algemeen half rants, res tant 189 Algemeen half rants. )am 21 1 Algemeen half rants, restant 202 Algemeen half rants. Rijst D 70. E 70 Reserve half rants, restant 195 Algemeen half rants. Kindermeel en rijstebloem D 74, E 74 re serve 1 rants, restant D 79, E 79 reserve 1 rantsoen. e Vermicelli 212 Algemeen half rants, restant 206 Algemeen half rants. Gorlmout A 70 Reserve half rants. B 70 C 70 Reserve 1 rants, restant B 79, C 79 Reserve 1 rants. Eipoeder A 31B t.m. E 31B Vleesch 1 rants. restant A 29B t.m. E 29B Vleesch 1 rants. Huishoudzeep 199 Algemeen en E 75 reserve 1 rants. D 75 Reserve half rants, restant 154 Algemeen 1 rants. Boter D 32A, E 32A Boter 1 rants, restant D 3lA, E 31A Boter 1 rants. Rookariikelen 09 Tabak 1 rants, restant 08 Tabak 1 rants. Voorts moeten naast de gebruikelijke bon nen voor brood, melk, vleesch en aardap pelen nog worden ingeleverd: Rijstpudding D 80 Reserve 1 rants. Margarine A 32A, B 32A, C 32A Boter 1 rants. M 32B Boter vierde rants, restant A 31 A, B 31 A, C 3lA Boter 1 rants. M 31A Boter half rants Kaas 208 Algemeen 1 rants, restant 207 Algemeen 1 rants. Petroleum 107, 108 Petroleum 1 rants. Brandstoffen KF 32 Kookdoeleinden 1 rants. BV 43, 44 Verwarming 1 rants. muzikale wandeling door ons dorp. De gehouden collecte tijdens dezen rondgang bracht ruim f 7U0 op. De lijstcollecte welke enkele dagen van te voren werd gehouden bracht goed f 500 op, zoodat er totaal ruim f 1200 werd opgehaald Een woord van dank aan de milde gevers (geefsters) is hier zeker wel op zijn plaats. Vorige week zijn hier ver schillende oorlogsfilm voorstellin gen gehouden, onder auspiciën van Engelsche militairen. De collecte gehouden ten bate van het Roode Kruis na afloop der voorstellingen bracht f 600 op. De heer L Ebert, kantoor houder der PTT alhier, is gekozen tot voorzitter van de Chr. Prot. PTT-bond «Door Plicht tot Recht* afd. Alténa. De heer D. de Ruyter, besteller alhier, werd gekozen tot penningmeester van genoemde af- deeling. WIJK EN AALBURG De heer W. van Gammeren alhier is aangesteld als monteur van het gemeentelijk electriciteits- bedrijf. Het echtpaar J. van Wijk

De Sirene | 1945 | | pagina 2