INGEKOMEN GIFTEN BO UITEN LIJST Gevonden en verloren voorwerpen. Plaatselijk Nieuws 6e verantwoording monument J. DE ROOIJ VOOR MONUMENT SLACHTOFFERS HEUSDEN Motto „de Eer van Heus den c.a. spreekt" Geeft van harte, geeft spontaan „'t Zijn onze dooden die daar gaan"; Verstoor hun rust en vrede niet, Door kleinzieligheid; zij zingen 't Eeuwig Lied Vorige verantwoording N. N. Roukes-Echart, Baarn M. v. Beijnen Huwelijksfeest Faro-Combee G. Kolff S. D. N. N. A. Verhoeven C D. L. f 1852.54 7,50 - 10,00 - 10,00 - 26,93 - 10,00 5.00 5.00 5.00 - 10,00 f 1941,97 bestuur zal zoodanig geregeld worden, dat de stromingen N.H en G.K. er evenredig in vertegenwoor digd zullen zijn. Op deze vergadering gaven zich 54 personen als lid der Kiesver- eeniging op. Na het zingen van „Een vaste burcht is onze God", wordt de ver gadering door Ds. Koele met dank gebed gesloten. HEUSDEN. Op het consultatiebureau voor Zuigelingen alhier, werden op 7 Aug. ter consultatie aangeboden 25 kin deren en wel uit Heusden 16, Herpt 5, Veen 4, Wijk 1, Aalburg 1. Volgende zitting op 21 Aug. AALBURG. Onze Predikant, Ds. L. Trouw borst, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Lexmond bedankt. De zitplaatsenverhuring der Ned Herv. Kerk alhier die, als naar gewoonte, met Oudejaarsdag plaats heeft, kon verleden winter, doordat Aalburg geëvacueerd was, niet doorgaan. Nu heeft het kerkbestuur besloten, morgen Zaterdagavond van acht tot tien uur (off. tijd) in de consistorie zitting te houden, alsdan kan degenen die hun zit plaatsen ook voor 1945 wenschen te behouden, daarvan kennis geven. Zij, die op genoemd tijdstip niet verschijnen, worden beschouwd, geen prijs te stellen op behouwd hunner zitplaatsen en kunnen die door het kerkbestuur aan anderen worden verhuurd. Tevens kan ook het verschuldigde over 1945 worden betaald. CAPELLE. De echtelieden A. A. Michaël- de Bie, aan de Willem v. Gentsvaart, vierden j.l. Vrijdag onder overgroote belangstelling van familie en vrien den hun 40-jarige huwelijksfeest Ook de bestuursleden van diverse vereenigingen op landbouwgebied, waarvan de heer Michaël bestuurs lid is, gaven van hun belangstelling blijk. Tot voorzitter van het kies college voor den gemeenteraad van Sprang-Capelle is gekozen de heer G. A. S. Bas. Door het overlijden van Ds. van der Vlugt te Drunen en het met emiritaat gaan van Ds. Louwe Kooijmans te Baardwijk, zijn in den Ring 's-Grevelduin-Capelle momen teel twee Ned. Herv. gemeenten vacant, terwijl door ziekte van Ds. van der Peut de Ned. Herv. ge meente te Besoijen eveneens tijde lijk zonder Herder is. De Herderlijke werkzaamheden in deze gemeenten worden thans waargenomen door de Ringpredi- kanten. Aan de Rijks Hoogere Burger school te 's-Hertogenbosch werd van de 2e naar de 3e klasse o.m bevorderd onze dorpsgenoot Coby Cové. De O. L. school in de Kom, welke door oorlogshandelingen ge leden had, is weer hersteld, zoodat het onderwijs in deze school na de vacantie weer hervat kan worden. Tot nu toe werd aan de leerlingen der openbare school in een twee tal lokalen der Bijzondere school in de Nieuwstraat les gegeven. De heer N. v. Eek heeft, in verband met zijn vertrek naar Rotterdam, bedankt als lid van het kerkbestuur der Ned. Herv. ge meente. Van W. M. in de Korte Nieuw straat werd een dezer dagen het rijwiel, dat hij even onbeheerd had laten staan, ontvreemd. GENDEREN. Op Vrijdag 3 Augustus 1945 vergaderde de A.-R. Kiesvereen. „Vreest God, Eert den Koning" te Genderen en Eethen in café ,,De Zwaan" te Genderen. Na het zingen van Ps. 95 2 en 4 en het lezen van Rom. 818-39 opent de Voorzitter, de heer H. v. d. Heuvel Jzn., de vergadering met gebed. De Voorzitter spreekt een woord van welkom, waarna de Secretaris een kort verslag van de vorige vergadering geeft. De heer G. v. d. Beek L.Gzn. geeft een overzicht van de werk zaamheden van het ondergrondsch contact. De Voorzitter deelt daarop mede, dat er een geheel nieuw bestuur gekozen zal moeten worden. Naar verhouding van het aantal leden van Hervormde en Gereformeerde richting, zullen er 5 Gereformeerde en 2 Hervormde bestuursleden ge kozen moeten worden. Na de stemmingen blijkt, dat in het bestuur zijn gekozen: E. G. v. d. Beek, G v. d. Beek L.Gzn., J. C. v. d. Beek, H. v. d. Heuvel Jzn., Ds. J. Koele, J. W. v. d. Meijden en Jan Thur. Uit deze bestuurs leden wordt door de vergadering als Voorzitter gekozen de heer G v. d. Beek L.Gzn. Met algemeene stemming wordt de minimum contributie bepaald op f 1.per jaar. Na het zingen van Ps. 150 wordt de vergadering door G. v. d. Beek L.Gzn. met dankgebed gesloten. De bestuursfuncties worden in het bestuur verdeeld als volgt Ds. J. Koele, 2e Voorzitter J. v. d. Meijden, Secretaris en E. G. v. d. Beek, Penningmeester. MEEUWEN. Dinsdag 14 Aug. a.s des nam. half vier en 's avonds acht uur, hoopt voor de Geref. Gemeente op te treden Ds. Aangeenbrug uit Leerdam. De konijnenfokvereeniging ,,Nut en Sport" alhier hield den 1 Aug. hare jaar- en opbouwverga- dering. Bij de opening herdacht de Voorzitter het in oorlogstijd ge vallen lid G. van Wijngaarden te Almkerk. Volgens de verslagen van secretaris en penningmeester is de vereeniging in goeden toestand, het ledental bedraagt 120. De pen ningmeester D. in 't Veld werd her kozen, doordat P. v. d. Schans en H. v. d. Kolk bedankt hadden werd in hun plaats gekozen G. Donker sloot, A 2a Dussen, als 2e Voorz. en M. v. Rijswijk, A 189 te Wijk, als comm.-lid. Een tentoonstelling kan dit jaar niet gehouden worden wegens gebrek aan konijnen die de meeste leden hebben verloren. De Voorzitter spoorde de leden aan trouw te blijven aan de vereeniging ook bij den opbouw, waarna de Voorzitter deze vergadering sloot. NIEUWENDIJK. Dezer dagen hield de Oranje- vereeniging een ledenvergadering in „Tavenu". De vergadering was maar matig bezocht, een 60-tal leden was maar aanwezig. De heer P. Rombout, tweede voorzitter, her dacht den overleden voorzitter, de heer J. Snoek en het bestuurslid W. A. Groenenberg, die als eerste slachtoffers van den oorlog vielen. Het oude bestuur stelde zijn mandaat ter beschikking om plaats te maken voor een nieuw bestuur. Bij de gehouden stemming hiervoor was de uitslag als volgt. Gekozen werden de heeren Joh. v. d. Stelt Gzn., A. Walraven, G. Booij. L W. E. Barth, J. Lankhaar, J. Westerhof, J. Groeneveld, H. v. d. Stelt en D. Heijstek. Uit het verslag van den secretaris en den penningmeester bleek, dat de vereeniging in een goeden toe stand verkeert. Tot bestuursleden van het Chr. zangkoor (het voormalige kerk koor) werden gekozen de heeren C. A. Heijstek, H. v. d. Stelt, Joh. v. Breugel Czn., Nic. Biesheuvel, J. W. Groeneveld en de dames A. C. M. de Bruin en Mej. A. Crezee- v. d. Stelt. 5e verantwoording f3893,17 L. Sf. te Capelle - 50,00 A. H. te V. C. - 5.00 D. te Waspik 10,00 Gift bezorgd bij den uitgever dezes 10.00 Provisie nota - 2,11 Buurtschap Zandschel-Rechfevaart - 150,00 Buurtfeest Wijk C, Waspik 158.50 A. L. v. W. te C. 100.00 Grupp te Waalwijk 100.00 N. N. te Capelle - 25,00 A. V. - 10.00 Harm. St. jan, par. Berkdijk te Kaaisheuvel 42,00 N. N. Besoijen 10,00 Pers. Scheepswerf Ruitenberg, Was pik (1 uur loon) - 34,60 N.V. Wennekes Schoenfabriek Kaatsheuvel 100,00 Feestwagen „jong Holland Sprang - 10,00 P. E. te Raamsdonksveer 2.50 A. D. te Capelle 15.00 Bakkersver. Sprang-Capelle - 141,00 Huize „Elim", Kaatsheuvel 26,50 Postpersoneel Vrijh. en 's-Grevel duin-Capelle 17,50 Ned. Herv. J.V. Emmanuel te Capelle 30,00 P. v. R. te Kaatsheuvel - 10,00 Dansclub Quick-Slow. Waalwijk 58,58 Schoenfabr. Drunen - 83,52 Buurtcomm. Gr.str. (markt Mr. Van Coothstr.) - 172.25 Slagersver. Sprang-Capelte 160,00 Hengelaarsver. Visscherlusf" Waalwijk 75,00 N. N. te Capelle 50,00 N. N. te Capelle 5.00 Gezin L. H. te Capelle 17,50 de te C. 5.00 Ie S., Capelle 5.00 Totaal 5584,73 Voorts wordt medegedeeld dat het co mité dat is samengesteld, nog moet worden aangevuld met de vertegenwoordigers uit het Land van Heusden en Altena, f.w. de heeren J. Kuijpers. wnd. burgemeester van Woudrichem en G. v. Rijswijk (medestrijder van de Rooij). Tot onderwijzer aan de Chr. School alhier, is benoemd de heer L. in 't Veld, thans onderwijzer aan de Chr School te Rozenburg. Het bestuur van de Chr. Prot. P.T T.-bond „Door Plicht tot Recht", afdeeling Altena, isalsvolgt samengesteldL. Ebert, Nieuwen- dijk, Voorzitter Ch. v. Rijswijk te Andel, secretaris D. de Ruijter te Nieuwendijk, penningmeester Mej. J. Visser en de heer H. Wijnja te Werkendam plaatsvervangende leden. WELL. Zaterdagmorgen had alhier, bij het café de „Hopwaag" d© jaar- lijksche geitenkeuring plaats. Aan gevoerd 11 stuks. Ingeschreven plaatselijk register 2 stuks. Deprijzen werden behaald alsvogt N. Schreuder, le pr. G. Krijgh, 2 pr. Oudere melkgeiten 6 stuks. H. Vos, le pr., G. Krijgh, le pr., J. v. d Bogert Pzn., 2e pr. Een-jarige melkgeit. J. Krijgh, 2e pr. Overloopers 2 stuks. A. P. v. Horsen, le pr. Jac. v. d. Bogert Pzn., 2e pr. Er waren wegens de oorlogs omstandigheden weinig geiten aan gevoerd. Hoe wel er toch nog vijftig percent overgebleven waren. Als keurmeesters fungeerden de heeren: A. Blikman, Arnhem; A. v. Loon, Bruchem H. J. Brouwers, Zaltbommel. Wegens de vernieling van de kerken van beide gemeenten, wor den de diensten geregeld in ,,Ons Huis" gehouden. WOUDRICIIEM. Veilingbericht. Voor vroege aardappelen, geteeld op tuinbouw teeltvergunningen, gelden in de week van 6 t/m 11 Aug. de volgen de prijzen: 6 Aug. f9.90 welke af loopt op 11 Aug. tot f8.40 per 100 K.G. In de week van 13 t/m 18 Aug. 1945 loopt de prijs van f 7.80 terug tot f 6 90 per 100 K.G De aardappelen worden doop de V.B.N.A. afgenomen. WERKENDAM. Het noodziekenhuis voor Typhuspatiënten, datsinds maanden gevestigd was in de Chr. U.L.O- school aan de Tol, is met ingang van 1 Aug. overgegaan naar Gorin- chem, daar er met September weer school gehouden zal worden. Degenen, die iets geleverd heb ben aan het ziekenhuis moeten dit opgeven ter gemeente-secretarie alhier, daar het dan afgehaald kan worden in de Nutszaal. Voor tijdvak van 5 t.m. 18 Augustus 1945 zijn de navolgende bonnen der bonkaarten 9e periode geldig verklaard BROOD, A34A, B34A, C34A, D34A, E34A, M34A, B34B, D34B E34B Brood, 400 gram A34B, C34B Brood, 600 gram. D34, E34 Beschuit, 100 gram brood MELK, A34 B34 taptemelk, 1 1/2 1. gestand, melk. C34, D34, E34 Melk, 1 3/4 liter gestand, melk. MARGARINE, A34B, B34B, C34B, Boter, 125 gram margarine, M34B Boter, 62 1/2 gram margarine 125 gram Margarine is 100 gr. vet. BOTER, A34A, B34A, C34A, Boter 125 gr. D34A, E34A Boter 250 gram. CHOCOLADE, B84, C84, D84 Res. 1 tablet. De (geldigheidsduur van deze bonnen vangt aan op den dag, waarop zij worden gepubliceerd en eindigt op 18 Aug. Mededeelingen van den Distributiekring 251, Waalwijk Inlevering door detaillisten. (Evenredige bevoorrading) Zout. 210 alg. 1 rants., restant 194 alg 1 rantsoen. Suiker. 196 alg. half rants, restant 189 alg. half rants. Chocolade. 02-18 Versnaperingen, haff rantsoen, restant 01-17 Versnaperingen, half rantsoen, B76, C76, D76 reserve half rants., restant B, C en D 72. reserve hall rants.* Eng. Bloem 201 alg. 1 rants, rest. A, B, C78 res. 3 rants.. A, B en C77 res. 2 rants, restant D en E78 reserve 7 rants. D en E77 res. 6 rants. Beschuit D33A, E33A, D33B, E33B beschuit 1 rants, restant D31A, E31A, D31B, E31B beschuit 1 rants. Boter, D en E33A Boter 1 rants., restant D en E32A Boser 1 rants. Margarine. A, B en C33A Boter, 1 rants, restant A, B en C32A Boter 1 rantsoen, M33A Boter half rants, restant M32B Boter kwart rantsoen. Voorts moeten naast de gebruikelijke bon nen voor brood, melk, vleesch en aardap pelen nog worden ingeleverd Vervangingsmiddelen, A l m. E73 reserve 1 rants, restant 190 alg. 1 rantsoen. Gebak, 201 alg. 1 rantsoen. Eng. biscuits. 197 alg. anderhalf rantsoen restant 191 alg. twee en half rants. Pruimen. 204 alg. half rantsoen. Amer. Spek, A en C32B Vleesch, 1 en een kwart rants, restant A t.m. E25B Vleesch I en een kwart rantsoen, B32B Vleesch 2 en half rantsoen. Uitreiking bonkaarten 10e periode. In het tijdvak van 9 Aug. t.m. 1 Septem ber 1945 zal in de tot den distributiekring Waalwijk behoorende gemeenten, op de vastgestelde plaatsen, dagen en tijden (zie afstempeling tnlegvel en bonkaart), de uit reiking plaats vinden van de bonkaarten voedingsmiddelen KA 10 l.m. KE10 voor de 10e periode 1945 (2 Sept. t.m. 29 Sept.) Overgelegd dtent te worden de Tweede Distributiestamkaart, benevens den reserve- bon van de thans loopentle bonkaart 9e periode en wel bon A. B, C, D of E81 Reserve. Van zelfverzorgers zullen de bonkaart- deelen op de normale wijze worden inge houden, terwijl de zelfverzorgers voor het artikel melk de bonnen E76 Reserve van de bonkaart 8e periode en E84 Reserve van de bonkaart 9e periode bij de uitrei king dienen in te leveren. Zelfverzorgers voor het artikel brood zullen wederom rantsoenbonnen zout ont vangen. Er wordt met nadruk op gewezen, dat de bonnen A, B, C, D en E81 Reserve van de bonkaarten 9e periode zorgvuldig die nen te worden bewaard, daar bij verlies daarvan geen bonkaart voor de 10e periode zal worden verstrekt. Btlangrijk voor detaillisten. Daar het is voorgekomen, dat sommige detaillisten al hun klanten niet van pruimen en/of rozijnen op den daarvoor aangegeven bon konden voorzien wegens onvoldoenden voorraad, dienen detaillisten voor Dinsdag 14 Aug. a.s. op het plaatselijk distributie kantoor een opgave in te dienen van het aanfai bonnen voor pruimen of rozijnen, waarop aflevering niet mogelijk was. Tevens dienen alle detaillisten een opgave te verstrekken van den eventueel nog in hun bezit zijnden voorraad van deze arti kelen, uitgedrukt in rantsoenen. Ingeval geen voorraad aanwezig is, dient een nihil-opgave te worden ingediend. Ds. M. Overduin, predikant bij de Chr. Geref. Kerk alhier, heeft een beroep ontvangen naar de Chr. Geref. Kerk te Urk. Gevonden, een wollen kinderjurkje. M. van Vugt, Sasdijk 101, Werkendam. Gevonden, een Autoslinger, grens Veen Andel. Inlichtingen voor terug te bekomen op het Gemeentehuis te Veen. - t

De Sirene | 1945 | | pagina 2