3E AMBTENAAR Oranjefeest te Almkerk Inschrijving Gonsumptietent 5 schapen? een blauw koffergramafoon Vermist: een zwarte Vaars een Divanbank en een badkuip; Het Bijkantoor „Wijk" "oproep Distributie mededeelingen Binnenland Mijn ROLWAGEN Wie vermist er Vermist: Huisorgel Meisjesschoenen, Verkrijgbaar alle soorten Zaaigranen. Fa. TH M. VAN HOOFF EN Zn. - Heusden. TE RUÏLÏ VERPLAATST K C. VAN HELDEN N. DEN BOESTERD Willem Dirk Bil Grita Pieternella van Tiiburg SIMON ANDRIES BIL TEUNTJE BIL-geb. KANT SJOERDJE EYSENGA, HENDRIK C0LET, In de gemeente Eethen is een Comité gevormd oprichting van een monument ter herdenking van de in den oorlog gesneuvelde personen Vergadering van alle ERKENDE Veehandelaren in de Provincie Noord-Brabant Mededeelingen van den Distributiekring 251, Waalwijk Uitreiking ziekenbonnen e.d. in de Agentschappen. Met ingang van 3 Sept. a.s. zijn de zit tingsdagen voor de uitreiking van extra- rantsoenbonnen (zieken, a.s. moeders, enz.) alsmede distributiebescheiden bij geboorten, in de agentschappen volgens onderstaand schema gewijzigd Belanghebbenden dienen van dit schema goede nota te nemen, daar de data, ver meld op de omschrijvingskaarten voor reeds loopende doktersattesten in verband hier mede, eveneens dienen Ie worden veran derd. Voor Heusden is deze uitreiking gesteld op Vrijdag en wel van 9 10 uur voor bonkaarten, TD enz. voor geboorten en van 1 —2,30 uur voor zieken en a.s. moe ders. Voor Sprang-Capelle op Maandag van 1,30 3.30 uur voor zieken en Dinsdag van 9—11 uur voor bonkaarten, TD enz. voor geboorten en van 1,30 3.30 uur voor a s. moeders. Distributie van Textielproducten. Met ingang van Maandag 3 September 1945 treedt een gewijzigde regeling met betrekking tot de textieldistributie in werking. Ingevolge deze regeling blijven de reeds ingediende maar nog niet afgewerkte aan vragen voor baby-uitzetten en oorlogsge troffenen' in behandeling; deze zullen zoo spoedig mogelijk worden afgedaan. Alle overige ingediende aanvragen zijn vervallen en kunnen, mits vallende onder de termen, worden herhaald. Geldig blijven de volgende distributie bescheiden 1. Machtigingen en/of vergunningen, welke na 8 Februari 1945 ten behoeve van oorlogsslachtoffers in het district Zuid zijn uitgereikt. Op deze machtigingen en/of vergunningen dient uiteraard aangegeven te zijn, dat zij voor oorlogsslachtoffers zijn verstrekt. Indien dit niet het geval is, dienen de machtigingen en/of vergunningen alsnog bij den distributiedienst te worden aange boden, teneinde de betreffende aanteeke- ningen erop te plaatsen. 2. Speciale of bijzondere vergunningen of machtigingen, uitgegeven door het Rijks bureau Distex of door de distributiediensten ten behoeve van a.s. moeders in alle pro vincies, afgegeven na 31 Maart 1945. Overige vergunningen, welke nog in om loop zijn en nog niet werden gehonoreerd, dienen voor herbeoordeellng bij den distri butiedienst te worden ingeleverd. Bij de nieuwe regeling worden de textiel- goederen onderscheiden in boven- en onder- kleeding en huishoud- en woningartikelen. In afwijking van vroegere regelingen wordt erop gewezen, dat voor iedere toewijzing een bereidverklaring van een leverancier moet worden overgelegd. In het algemeen zullen alleen werkelijke noodgevallen voor boven- en onderkleeding in aanmerking komen. Normaal-behoeftigen (d.i. slijtage e.d.) moeten bij het aanvragen van deze kleeding een gewaarmerkte ver klaring van N.V.H.-HARK overleggen. Zij dienen zich in eerste instantie dus te wenden tot de plaatselijke afdaling van deze instelling. Alle buiten dezë categorie vallende behoeftigen, welke beschouwd wor den als „bijzondere gevallen" dienen zich rechtstreeks te wenden tot den plaatselijken distributiediensthiervoor is geen verklaring vari de N.V.H.-HARK vereischt. Ter voorkoming van misverstand of over tollige moeite verdient het aanbeveling, al vorens iets terzake te ondernemen, eerst inlichtingen in te winnen bij den plaatse lijken distridutiedienst. Men kan hiervoor terecht op de vastgestelde dagen en uren, gedurende welke tijden eveneens aanvraag formulieren en andere bescheiden kunnen worden ingeleverd. Uitreiking tabakskaarten Q 413. In het tijdvak van 4 t/m 7 September a.s. zal in de tot den Distributiekring Waalwijk behoorende gemeenten op de hiervoor vast gestelde plaatsen, dagen en uren (zie onder staand schema) de uitreiking plaats vinden van nieuwe tabakskaarten Q 413 aan man nelijke personen, geboren in 1926 en vroeger. Overgelegd dient te worden de tweede disiributiestamkaart c.q. noodstamkaart, als mede bon R. 02 „tabak" van de thans loopende tabakskaart Q 504. Drunen: Dinsdag 4 September 1945 van 912,30 uur voor de letters A t.m. L. van 13,30 17 uur voor de letters M. t.m. Z. Heusden: Woensdag 5 September 1945 van 9—12 uur voor de letters A t.m. L. van i3—16 uur voor de letters M t.m. Z. Sprang-Capelle: Donderdag 6 September 1945 van 14—16,30 uur voor de letters A t.m. G. Vrijdag 7 September 1945 van 9—12,30 uur voor de letters H t.m. Q. van 13,30—16,30 uur voor de letters R t.m. Z. Mededeelingen van den Distributiekring 231 - Almkerk Distributie van Rijwielbanden. In aansluiting op de bekendmaking van 30 Juli 1945 wordt nog het volgende me degedeeld Met ingang van 1 Sept. 1945 kunnen ook landarbeiders en melkveehoudende boeren n aanmerking komen voor rijwielbanden, echter met dien verstande, dat de afstand tusschen hun woning en de plaats, waar zij hun werkzaamheden verrichten, meer dan 5 km moet bedragen en zij over geen an der vervoermiddel kunnen beschikken. Ook zij, die in vorige bekendmakingen nog niet werden genoemd, kunnen in aanmerking komen, mits zij dagelijks meer dan 20 km. afleggen in de uitoefening van hun beroep. Men houde er rekening mede, dat in te genstelling met vroeger, zoowel bij het af halen als bij het indienen der formulieren de stamkaart van betrokkene moet worden getoond. Formulieren moeten volledig en met inkt worden ingevuld. Voldoen zij niet aan deze voorwaarden, dan worden zij niet in be handeling genomen. Afhalen en inleveren van formulieren op de vastgestelde dagen. Distributie van schoenen. Eveneens bestaat vanaf 1 Sept. 1945 de mogelijkheid, aanvragen in te dienen voor schoenenbonnen, welke in volgorde van binnenkomst zullen worden afgehandeld. De uitgifte van formulieren geschiedt al- phabetisch en wel voor hen, wier namen beginnen met de letters: A t.m. F in de le week van de maand G L 2e n tt M. o R a 3e m S isr Z 4e u Voor de dagen van uitgifte en inname der formulieren raadplege men bekendma king no. 77. SUB-KRINGKANTOOR WIJK Wijk en Aalburg, Veen en Eethen BELANGRIJK 11 Heeren Detaillisten, Bakkers, Slagers enz. worden er op attent gemaakt, dat de offi- cieele bonaanwijzing steeds geplaatst wordt in de „Sirene", zoodat bekendmakingen van den bonnenlijst niet meer worden rondge bracht. Een abonnement op de „Sirene" is derhalve noodig. Inlichtingen omtrent inlevering bonnen, kunnen steeds op de afd. Handel verkregen worden en wel voor elke gemeente op de vastgestelde zittings dagen en uren. Het publiek wordt voor belangrijke be kendmakingen verhezen naar de navolgende aanplakplaatsen Voor de gem. Wijk en Aalburg: Gemeen tehuis, Schuur B. Kuipers, Timmerfabriek van Alphen, Bleijenberg (garage), Joh. Bleijenberg (Heistraat), Kruis Aalburg en Boerenbond. Voor gem. Eethen: (Genderen) G. Haspels en v. d. Mooren (Gend. dijk); Eethen, Bruggetje bij M. Spoor; Drongelen, P. J. Treffers en F. v. d. N.Giessen. Voor Meeuwen: Winkel H. J. Vervoorn. Voor BabiloniënbroekCafé v. d. Beek. Voor Veen: M. Timmermans Wielstr. 113, C. Schreuders 165, Dijkmagazijn en J. Colijn, bij de molen. Het loket voor Textiel, Rijwielbanden en Schoenen is alleen geopend op de voor elke gemeente vastgestelde zittingsdagen en uren. Zie voor inlevering en afhaling Spec, verg. (Bereidverkl.) Bekendmaking 105. G.G. van Ned. Indië in Tsjoenking aangekomen. Uit Tsjoenking wordt gemeld, dat de Gouverneur-Generaal van Nederlandsch- Indië, Zijne Excellentie Jbr. Mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer en de legercommandant Luitenant-Generaal H. Terpoorten, alsmede Generaal-Majoor van Rees en Gouverneur Spits (gouverneur van Sumatra) Dinsdag in gezelschap van Gene raal Wainwright per vliegtuig in Tsjoenking zijn aangekomen. Ons bezit in Duitschland. We gaan hetzelf halen! De bezwaren van de geallieerde autori teiten ten aanzien van uitzending naar Duitschland van Nederlandsche officieren van het Commissariaat-Generaal voor de Nederlandsche Economische belangen in Duitschland zijn thans opgeheven. Deze bezwaren waren gegrond op de vrees van geallieerde zijde, dat er bij de opsporing van buitenlandsch bezit in Duitschland te genstrijdige eischen zouden kunnen voor komen tusschen de belanghebbende landen onderling. Thans hebben de regeeringen van Nederland, België, Frankrijk en Luxem burg bij de geallieerden démarches gedaan en een rapport uitgebracht waaruit duidelijk blijkt, dat er geen aanleiding bestaat moei lijkheden van den aard zooals de geallieerden die vreesden te veronderstellen. Prins Bernhard krijgt bronzen Ster. Generaal Eisenhower heeft Prins Bernhard gedecoreerd met de bronzen Ster voor zijn verdienste bij de organisatie van een onder- grondsche strijdmacht in Nederland en omdat hij in hooge mate verantwoordelijk was, voor de daadwerkelijke uitvoering van plannen van actie voor deze strijdkrachten. Montgomery in Nederland. Maarschalk Montgomery zal een bezoe- brengen aan Amsterdam. Ook zal de popui laire Monty door H.M. de Koningin op he paleis Soestdijk worden ontvangen. In Amsterdam zullen de leden van de Neder landsche Regeering aan Montgomery worden voorgesteld. exx3cx:xxDC>cDacxTC0 fl In plaats van kaarten. X X en hebben de eer, kennis te geven van X hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Donderdag 13 September a.s. X Huwelijksinzegening in de Ned. Herv. Kerk te Wijk, door den Wel- eerw. Heer Ds. A. H. Sonnenberg te Oolfgensplaat, des namiddags X 4.30 uur (off. tijd). a Wijk,30 Aug. 1945. Receptie: Bergstraat, Woensdag5Sept. 4—6 uur en 8 10 uur (off. tijd). en hebben de eer, mede namens weder- zijdsche Ouders, kennis le geven van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats vinden op Woensdag 12 September a.s. te Woudrichem. Kerkelijke inzegening door den Weleerw. Heer Ds. C. v. d. Meulen van Uitwijk in de Ned. Herv. Kerk te Woudrichem, des namiddags 3 uur. Woudrichem,in.K6 Gelegenheid tot feliciteeren Woensdag 5 Sept. van 7 9 uur, B 113. 1910 Toekomstig adres: Oudendijk, B 53 EBEN-HAËZER 26 1945 D.V. 8 September a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Groot ouders, en den dag te herdenken, waarop zij voor 35 jaar in het Huwelijk werden ver bonden. Dat zij nog vele jaren voor ons gespaard mogen blijven, is de wensch van hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen en Verloofden. Woudrichem, 3 September 1945. Algemeene Kennisgeving. Het heeft den Heere behaagd, ook van onze zijde weg te nemen, ons lief Doch tertje en Zusje, in den leeftijd van 5 weken. Ds. en Mevr. EYSENGA- Lodder. JANNEKE. Klaagl. van Jer. 3 32 33 Babyloniënbroek, 28 Augustus 1945. Tijd. Zeist, Steniaweg 9a. De 1 egrafenis heeft plaats gehad op 30 Augustus te 16.30 uur op de Nieuwe Algemeene Begraafplaats te Zeist. Heden behaagde het den Heere, van onze zijde weg te nemen, na een kort stondig geduldig gedragen lijden, onzen innig geliefden Man, Vader, Broeder, Behuwd-Broeder en Oom, in den ouderdom van 54 jaar en 7 maanden. De diepbedroefden Wed. P. Colet - Bouman. Cathrinus Colet en Verloofde. Jenneke Hendrika Colet en Verloofde. Gijsbertha Cathrina Colet en Verloofde. Franciscus Willem Colet. Meeuwen, 30 Augustus 1945. 21 is door de moffen gestolen. Het eene achter wiel is kleiner dan het a idere. Tegen be looning terug te bezorgen bij J. ACHTER BERG, Nieuwe steeg, C 3, H a n k. 7 Ter gemeente-secretarie van Almkerk kan een administratieve kracht worden ge plaatst als 14 I bij voorkeur mannelijk. Vereischt wordt, behoorlijke algemeene ontwikkeling en administratieve kennis. Jaarwedde f 1000,— tot f 1200, ver meerderd met de bekende percentages. Sollicitatie's binnen 8 dagen na de ver schijning van dit blad, aan den Burgemeester. op 12 en 13 SEPTEMBER 1945. waarvoor tent aanwezig is. INSCHRIJVING vóór of op WOENSDAG 5 SEPTEMBER a.s., 's avonds 8 uur, bij den Secretaris der Oranjevereeniging W. PAANS, alwaar nadere inlichtingen zijn te bekomen. 14 Het Bestuur. Aan komen loopen bij JAN VAN KUIJK, D'Ulven B 189, Wij k. 8 VERMIST, tijdens evacuatie, met plm. 40 platen Tegen belooning terug te bezorgen bij M. VAN RIJSWIJK, Aal- burgschestraat B 200, W ij k. 8 geloopen hebbende op de Gantelwaard, oormerk T. J. Z. 3007, kol, wit plekje op het staartbeen, klein brandmerk op den hoorn. Eigenaar A. VAN VUGT, Blaasbalk 129, R ij s w ij k. 8 merk „American", kleine brandvlek op een van de toetsen. Vermoedelijk door Duitschers meegenomen. Tegen belooning terug te be zorgen bij J. VAN MERSBERGEN, Dijk F 17, M e e u w e n. 8 een paar zoo goed als nieuwe maat 37, tegen een paar maat 38. Brieven onder No. 46 aan het Bureau van dit Blad. Door Duitschers achtergelaten meegenomen: 6611 Dogkar, roode wielen en burry's, bak zwart met spatborden. Inlichtingen hierover bij T. SCHERFF, Hoog-Meeuwen. 9 van den Wederopbouw „Land van Heusden en Altena" is, met ingang van 1 September, van Kerkstr. B 46, naar BERGSTRAAT B 59 F. Dinsdag 4 Sept. geen spreekuur. 10 om te komen tot uit de gemeente, te plaatsen vóór het ge meentehuis. In den loop dezer week zal er een lijst-collecte worden gehouden om voor dit doel gelden bijeen te brengen. 12 HET COMITÉ. voor een op WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1945, voorm. 11 uur, in Hotel „Hof van Brabant" in de Hinthamerstraat, Den Bosch. Spreker: de Heer FR. LAPPAïN. Oud- Secretaris van den Ned. Bond van Vee handelaren. Opkomst dringend gewenscht! Het is Uw aller belang Namens het Bestuur Noord-Br.Bond van Veehandelaren, 20 FR. MOELANDS, Secret. Alles wordt, na ontvangst der bestelbonnen, thuis bezorgd. Beleefd aanbevelend, 14 Kerkstraat B 82, Bergstraat B 59b, \vr a u Oudendijk B 45, 29 Aug. Oudendyk B 113, 1945. Oudendijk B 45. 26 Ned. Herv. Pastorie. 22

De Sirene | 1945 | | pagina 2