is verplaatst naar Bloemstraat Z 23. NET DAGMEISJE. MELKBUSSEN Speciaal adres voor: Het Consultatiebureau voor Zuigelingen Vergadering Binnenland Advertentiën 11e verantwoording monument J. DE ROOIJ cSlï. Herv. Gemc Drunen - ^0,00 op VRIJDAG 12 OCTOBER a.s., voorm. 9 uur, De Commandant der Koninklijke Marechaussee Groep Heusden vóór VRIJDAG 5 OCTOBER a.s. L. J. A. DE ROOIJ, Binnen A 43, DUSSEN. Tot vorige verantwoording f 141^3 A. Smit, Burg., Spr.-Capelle - o,00 H. Minke, Waalwijk - 10,00 G. Verwiel r N.N., Capelle N.V. 10'U0 Bal avond Buurt Torenstraat, Drunen l32,07 Tong Tong I 3>00 Personeel Lederfabr. P. v. Loon Waalwijk O.™ N.N., Capelle - 10,00 Buurt Huiten, Drunen - 1U2,/U Parktrappers-DESK, Kaatsheu- vel (voorm. onderduikers) - 12.oo Buurtver. Oranje Trouw, Verl, Hoofdstr., Kaatsheuvel - 40,50 Feestcoll. Nr. 80, Waalwijk - 86,80 Buurtschap School-Bes.str. Besoyen - 244,45 Eekhoorns te Waalwijk - 12,50 M. v. te Vrijh.-Capelle - 10,00 F. M. Volk te 's-Gravenmoer - 10,00 Breiner, 's Gravenmoer - 5,00 Buurtver. Putstr., Waalw. - 440,31 Brug tot Vaartje te Capelle - 126,25 Idem Oostzijde tot station te Capelle - 71,50 Westzijde tot station te Cap. - 99,50 N.N. - 25,00 A. R. te Sprang - 2,50 G. A. S. d. B., Capelle - 10,00 J. v. O., te Capelle - 3,50 N.N. - 4,00 Ph. v. T. - 5,00 H. M. te C. - 10,00 R. S. - 15,00 C. S. - 5,00 Dansavond Buurtschap Kapel straat, Elshout - 31,35 J. V., Waalwijk - 5,00 H. H. te Sprang - 10,00 C. K., Sprang - 15,00 Feestverg. 2e Crispijwstr. Waalwijk - 10,00 Afd. Groenten en Fruit (kleinhandel) - 70,50 Buurt Julianastr. en Mgr. Vol- kerstr., Kaa.tsheuvel - 9,50 M. H. te Capelie - 50,00 G. de R., te Capelle - 5,00 J. de R. te Capelle - 5.00 L. M., Capelle - 5,00 Ontvangen via de Echo van het Zuiden Gezamelijke R.K. Geestelijk heid te Waalwijk - 100,00 L. P. te Waalwijk - 10,00 Buurt 2e Seine O. en W.. - 50,00 Buurt le Zeine Oost - 75,00 Buurt le Zeine West - 40,00 F. v. d. L., Waalwijk - 5,00 v. I. C. M. - 50,00 N.N., Kaatsheuvel - 10,00 Biljartclub D.E.S., Kaatsh. - 25,00 N.N. L. o. Zand - 25y00 40-j. bruiloft Zwaans- v. d. Sande, Kaatsheuvel - 39,00 Biljartcl. „Ons Genoegen" bij Vughts-Efteling - 30,00 A. K. te Capelle - 20,00 Tante B. te W. - 1,00 F. R., Schipluiden - 10,00 Totaal f 16845,71 De geldigheid vangt aan met ingang van de week volgend op het 14-daagsch tijdvak van inlevering. Op toewijzingen, uitgereikt in het tijdvak van 30 September tot en met 13 October 1945, kunnen detaillisten de goederen betrekken van 14 tot en met 27 October 1945 en grossiers van 14 October tot en met 10 November a.s. De toewijzingen mogen direct na ontvangst aan den leverancier worden toegezonden, doch aflevering (d.w.z. verzending uit het magazijn) mag eerst met ingang van de geldigheid geschie den. Voor melk en aardappelen zijn de nummercoupures slechts geldig in de week, volgende op de uitreiking, ter wijl die voor brood geldig zijn in het tijdvak van uitgifte en daaraanvolgende week. Wisselcoupures voor grossiers. Ten gerieve van de grossiers bestaat de gelegenheid de coupures van 10 en 100 rantsoenen om te wisselen voor die van 1000 rantsoenen. Dit kan dage lijks geschieden in het tijdvak, dat de coupures van 10 en 100 rantsoenen worden uitgereikt aan de detaillisten, alsmede in de daaropvolgende week. De te ruilen coupures dienen, per num mer gesplitst in coupures van 10 en 100 rantsoenen, op opplakvellen te wor den geplakt, waarbij één coupure vier vakjes dient te bedekken. Uitsluitend volle opplakvellen mogen worden in geleverd, welke dus een waarde van 250 of 2500 rantsoenen vertegenwoor digen. Aanvulling tot een veelvoud van 1000 rantsoenen, vindt plaats door bijleve ring van losse coupures, welke door den ambtenaar van den distributiedienst op een opplak vel worden geplakt. Eerste uitreiking. In het tijdvak van 30 September tot en met 13 October a.s. zullen de vólgende nummercoupures worden uit gereikt 312C-313C voor 100 gram zout per rantsoen. 314C voor 250 gram peulvruchten per rantsoen. 315C voor 1000 gram suiker p. rants. 316C voor 100 gr. cacao p. rantsoen. 317C 500 gram jam p. rantsoen. 321C-322C voor 100 gr. bloem p. rants. 323C 250 gram rijst, rijstebloem, of kindermeel of 225 gram kinderbis cuits per rantsoen. 324C voor 100 gram vermicelli per rantsoen. 326C voor 250 gram boter p. rantsoen. 327C-328C 250 gr. margarine p. rants. 329C-330C voor 100 gr. kaas p. rants. Bovenstaande nummercoupures zijn dus geldig voor detaillisten van 14 tot en met 27 October a.s. en voor gros siers van 14 October tot en met 10 No vember a.s. Voor het artikel brood worden uitge* reikt 318C voor één eenheid Amerikaansche bloem. 319C voor één eenheid inlandsche bloem. 320C voor reductie. Dez» zij/.' geldig van 30 September tot en met 20 October a.s. Voorts wor den uitgereikt in de week van 30 Sep tember tot en met 6 Oct. a.s. de cou pures 331C-332C voor l3/< liter melk en 333C-334C voor 1 kg aardappelen, geldig in de week van 7 tot en met 13 Oct. a.s. Petroleum voor kookdoeleinden. De Directeur van het Centraal Distri butiekantoor te Vught maakt bekend dat zij die in het bezit zijn van kaarten voor petroleum voor kookdoeleinden op onderstaande bonnen van deze kaarten gedurende de maand October 1945 vier liter petroleum kunnen koopen. Van de kaarten UA 510: bon 05 tot en met bon 08; Van de kaarten UB 510: bon 05 en bon 07; Van de kaarten UC 510; bon 62. Voorts .zijn gedurende bovengenoem de maand de bonnen 109, 110 en 111 van de petroleumkaart UD 510 voor verlichting geldig voor het koopen van 2 liter petroleum. Mededeelingen van den Distributiekring 231 - Almkerk Distributie van textielproducten. Uit de nieuwe regeling van de tex tieldistributie blijkt, dat het uitgeslo ten is dat onmiddellijk iedereen kan geholpen worden aan de goederen, waaraan gebrek bestaat. Het heeft dan ook totaal geen zin, dat iedereen aan vragen indient. Getracht kan alleen wor den in den allergrootsten nood in zeer beperkte mate te voorzien, aangezien slechts een zeer gering aantal textiel- goederen beschikbaar is. In afwijking van vroegere distributieregelingen wordt erop gewezen, dat voor iedere toewij zing een bereidverklaring van een leve rancier moet worden overgelegd. 1. Boven en onderkleeding. Uitsluitend in werkelijke noodgeval len kan een aanvraag ingediend worden. Wordt de aanvraag goedgekeurd, dan wordt betrokkene opgeroepen, teneinde de benoodigde textielpunten in ont vangst te nemen (met ontvangstbewijs). Met deze textielpunten gaat men naar een winkelier, alwaar de gevraagde goe deren aanwezig zijn. Kan de winkelier deze artikelen leveren, dan geeft hij daarvoor een bereidverklaring af (gel digheidsduur een week), welke bij de distributiedienst ter plaatse waar de bereidverklaring is afgegeven, kan wor den afgestempeld, (alleen op vertoon van ontvangstbewijs textielpunten). Daarna kan door de winkelier afge leverd worden. 2. Huishoud- en Woninginrichting artikelen. Hiervoor komen uitsluitend oorlogs slachtoffers in aanmerking. Aanvraag indienen bij de plaatselijke distributie dienst. 3. Voor werkkleeding kunnen nog geen individueele aanvragen ingediend worden. Bedrijven, werkzaam in de We deropbouw (zware industrie) kunnen op het kringkantoor nadere inlichtingen krijgen (alleen 's Maandags en Zater dags van 912 uur v.m. 4. Aanvragen voor bevalling, zie ken, patiënten, leerling verpleegsters, brand of diefstal per formulier indie nen bij de distributiedienst (met even- tueele dokters- verzekerings- of politie- verklaring). 5. Oorlogsslachtoffers, die zich op nieuw gaan inrichten kunnen eveneens een aanvraag indienen bij de distribu tiedienst. 6. Voor huwelijk, le inrichting, op schuiving, overlijden, vertrek naar kost- of zeevaartschool kunnen nog geen aan vragen ingediend worden. 7. Het afhalen en inleveren van bo venbedoelde aanvraagformulieren kan al leen geschieden op de vastgestelde da gen en uren (zie bekendmaking no. 77). 8. Het gepubliceerde betreffende de Noodvoorziening (op schadekaart) blijft van kracht. 9. BELANGRIJK! Met het oog op de liquidatie van het winkeldepot te Nieuwendijk, moeten alle in omloop zijnde „Speciale Vergunningen", waar op in de linkerbovenhoek vermeld „oor logsgetroffene, uiterlijk 1 October bij Uw winkelier zijn ingeleverd. Na 1 Oct. zijn deze ongeldig. 10. H.H. Winkeliers. De bereid verklaringen (te gebruiken bij descha- dekaarten) zijn verkrijgbaar op het kringkantoor te Almkerk. De goederen, welke men ontvangt via de „noodvoor ziening" (zonder punten) kunnen uit sluitend verkocht worden aan houders van schadekaarten D. Hiervoor gebruikt men de bovenbedoelde bereidverkla ringen in tweevoud. De bereidverklaringen voor goede ren. verstrekt op punten, zijn nog niet op het kringkantoor aanwezig. Deze kunnen voorloopig door de detaillisten zelf verstrekt worden volgens bekend model voorgeschreven door Rijksbureau Distex. Nogmaals! Dringende gevallen, in lichtingen en klachten betref fence Tex tiel worden uitsluitend behandeld des Maandags en Zaterdags van 9 tot 12 uur v.m. Aanvragen voor textiel per brief e.d. worden niet behandeld! Vlees chwaren. Op de aangewezen bonnen voor vleesch kunnen aan detaillisten en sla gers (voor zoover in het bezit van een codenummer op hun verzoek coupures vleeschwaren worden verstrekt. De op deze toewijzingen te vermelden datum geldt als datum van den aanvang der geldigheidsduur. Evenals de nummer coupures zijn deze toewijzingen voor detaillisten 14 dagen en voor grossiers 4 weken geldig. Zuidvruchten Op basis van het aantal ingeleverde bonnen 253 algemeen vermeerderd met 10 pCt. (afgerond naar boven) worden vo or s cho t toe w ij zi nge n verst rekt Cacao Op basis van 220 pCt. van het aan tal in week 102 (10 t.m. 13 Septem ber) rantsoenen chocolade zullen voor schotten cacao worden verstrekt. Spreekuren van den Directeur: Aan het publiek wordt bekend ge maakt dat de Directeur van den Dis tributiedienst uitsluiten d is te spre ken op onderstaande dagen en uren. Buiten deze uren wordt niemand te woqrd gestaan. Dinsdag en Vrijdag, telkens van 911 uur. Aanvragen voor zomerjaponnen, enz. Ten opzichte van het het afleveren van zomerjaponnen en de z.g. „battle-dresse" (2-deelige costuums) wordt bekend gemaakt, dat wanneer men van een winkelier een be reidverklaring ontvangt voor een van bo vengenoemde artikelen, hiervoor de benoo digde textielpunten worden uitgereikt na invulling van een aanvraagformulier. Dit kan alleen geschieden op het kringkan toor te Almkerk op 's Maandags en 's Za terdags van 9—12 uur v.m. Geen samenwerking tusschen Socialisten en Communisten. De partijraad van de CPN heeft zooals bekend een voorstel tot sa menwerking ingediend bij de SDAP. De partijraad der SDAP heeft dit voorstel in een schrijven aan de CPN af gewezen op grond van de overweging, dat noch in beginsel, noch in het te voeren beleid voldoende overeenkomst tusschen beide partijen bestaat. De SDAP is voorstander van de de mocratie, maar wil ook handhaving van de democratische instellingen. Het woord democratie neemt in de communistische terminologie een belang rijke plaats in. De SDAP stelt echter vast, „dat het politieke systeem der Sovjet-Unie in de meest volstrekte tegenspraak staat met het diepste wezen van de democra tie." En omdat de CPN zich nog steeds „in blinde en slaafsche aanbid ding" als een „vazal van Moskou" ge draagt is het duidelijk, dat over dit belangrijk beginsel volmaakte tegenstel ling bestaat. De SDAP is het ook geheel en al oneens met de methode's der CPN. Met name neemt zij stelling tegen de wijze, waarop de CPN de huidige re geering aanvalt en die zij disqualificeert als een „betreurenswaardig misbruik van de herwonnen vrijheid." van het Qroene Kruis te Heusden 10 HET BESTUUR. GEVRAAGD, voor direct, Goede behandeling. 9 B. LOERTS, Rijksambtenaar, Burgem v. d. Lelijstraat B 6, Woudrichem. DANKBETUIGING. Woor de vriendelijxe gastvrijheid ons be- v toond en de goede zorgen, waarmede Gij ons hebt omringd, tijdens onze evacuatie tijd, betuigen wij U Fam. H. REDERT en GEBRS. A. en CHR. VAN ANDEL te Andel - langs dezen weg onzen welgemeenden dank. Onzen dank ook aan het H.A.R.K.- COMITÉ aldaar, dat met zijn milde gaven, ons zoo rijkelijk heeft bedacht. FAM. VAN TILBURG. Eethen, October 1945. 14 van Stemgerechtigde Ingelanden van het Waterschap „de Gecombineerde Andelsche en Giessensche Polders" in Café BOUMAN te Andel. De Rekening en Begrooting van het Water schap liggen vanaf Donderdag 27 Sept. 1945 tot en met Donderdag 11 Oct. 1945 ten kan tore van den Secretaris ter inzage. De Voorzitter, 15 L. A. VAN EETEN. deelt mededat alle personen die (door oorlogs- of andere omstandigheden) onder hunne berusting hebben, toebehoorend aan de Zuivelfabriek te Heusden (N.V. Bom- melerwaard en V. Z.), hiervan mededeeling moeten doen Dit kan even tueel ook geschieden aan het Kantoor der genoemde fabriek of aan de Bedrijfsleiding. Voldoende is, dat naam, adres en aantal bussen worden vermeld. Verdere bijzonder heden worden niet verlangd. 21 aanleg of verandering van Uw siertuin alle soorten bloemen en Heesters voor Uw tuin worden door ons geleverd tevens in beperkte mate Vruchtboomen. Voor de bestelling van Bloembollen is het nü de beste tijd. Aanbevelend, 12

De Sirene | 1945 | | pagina 2