INGEKOMEN GIFTEN OFFICIEELE BONNENLIJST Voetbalsport Officiëele mededeelingen Distributie mededeelingen andel. al31 kerk. ammerzoden. bommeler waard. capelle. dussen. 'b-gravenmoee. giessen. land van altena. nieuwendijk. rijswijk. sleeuwijk. wijk. wijk en aalburg. waardhuizen. well. woudriciiem. werkendam. wijk en aalburg VOOR MONUMENT SLACHTOFFERS HEUSDEN Motto„de Eer van Heus den c.a. spreekt" Geeft van harte, geelt spontaan ,,'tZyn onze dooden die daar gaan"; Verstoor hun rust en vrede niet Door kleinzieligheid; zij zingen 't Eeuwig Lied Vorige verantwoording f 2571.38 v. d. S. te S. 25.— Totaal f2596,38 Alhier zijn opgericht een Herv. Mannen- en Vrouwenvereeniging. Daar de consistoriekamer voor het houden van vergaderingen nog niet disponibel is, zullen de samenkomsten eerst over enkele weken aanvangen. De Herv. kerkeraad heeft be sloten een oommissie in het leven te roepen, die zal trachten, vrijgekomen zitplaatsen te vergeven bij toewijizing, i.p.v. te verhuren als voorheen. Tot lid in de Commissie van Toe zicht in de Ned. Herv. Kerk is her kozen de heer Chr. v. Rijswijk. De Chr. Gem. Zangvereeniging „Halleluja" is voornemens hare repe titie's te gaan hervatten. Het bestuur noodigt alle belangstellenden uit tot een vergadering in café Dekker op 9 Oct. a.s. des avonds half acht. Er worden plannen uitgewerkt voor de ruilverkaveling van Hedel en deze gemeente, teneinde te komen tot een rationeele bebouwing der gronden. Ter verbetering van de cultuur gebieden alhier, zijn belangrijke plan nen in voorbereiding als ruilverkaveling, betere ontwatering, enz. Het Rijk zal hierbij steun verleenen. Ds. H. K. v. Wingerden alhier, ontving een beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Ede. Tot onderwijzer aan de Chr. school a. d. Loonschendijk is benoemd de heer P. Buddingh te Waalwijk. In verband met het vertrek van Ds. Sirag uit Sprang is tot consulent der Ned. Herv. gemeente aldaar be noemd Ds. Vroeg in de Weij, van Loon s che nd ijk Gedurende de maand September 1945 werd op het hulp postkantoor te Vrijhoeve-Capelle in de Rijkspostspaar bank ingelegd f 871982,41 en terug betaald f 9299,26. Het aantal inlagen bedroeg 1450 en dat der terugbetalingen 89. In de gemeente Sprang-Capelle is door de afd. Waalwijk van het Ned. Roode Kruis een contactcommissie ge formeerd. Ds. Hindriks alhier, zal de va caturediensten der Geref. Kerk te Meieu- wen regelen. De Chr. Jeugdoentrale zal op Vrijdag 5 Oct. 1945 haar bibliotheek in de Chr. School alhier openen. De prijs voor lezing van een boek zal 5 ct. per week bedragen. Vrijdagsavonds yan 77.30 uur kunnen personen be neden 16 jaar boeken afhalen en van 7.308.30 uur, personen van 16 jaar en ouder. Dit is het eerste resultaat dat de Chr. Jeugdoentrale kan boeken. Moge haar verderen arbeid op dezen weg voortgaan. De predikanten der Ned. Herv. en Geref. kerken uit onze gemeente en omliggende dorpen, hebben de geeste lijke verzorging van de gedetineerde N.S.B.ers op het fort alhier, op zich genomen. Maandag 1 Oct. 1.1. werd te Almkerk onder voorzitterschap van den heer G. de Jong, voorzitter der af tredende adviescommissie uit district 45, een vergadering gehouden voor afge vaardigden van de afdeelingen uit dit Gewest. Aan de hand van de richtlij nen, gegeven door den heer P.V.C., werd een lijst samengesteld van leden voor de Nieuwe Districtscommissie. In deze commissie kregen zitting, voor: Almkerk, G. de Jong en A. B. Snoek, voor de C.B.T.B. en de N.Br. Mij v. Landb.; Nieuwendijk, H. Keiler (Mij. v. Landb.) en H. Crezee (C.B.T.B.; Dussen. Hank, J. J. Raams, P. v. Schijn- del H. van Honsewijk, allen N.C.B en B. G. Koekkoek (C.B.T.B.; Sleeu- wijk, H. v. Arkel (Mij. v. L.) en F. de Bruin (C.B.T.B.); Werkendam, A. J. Konings (Mij. v. L.); en A. den Dek ker (C.B.T.B.); Woudrichem H. de Lorm (M. v. L.) en W. Nieuwenhuizen (C.B.T.B.). De heer W. G. <^e Waard (voorz. der N.-Br. Mij. v. Landb.), bracht dank aan de heeren der Oude Districtscomm." voor hetgeen deze in het belang van den boerenstand heeft gedaan. Daarna volgde nog een geanimeerde bespreking over de verschillende maatregelen. Een commissie is vertrokken naar het Noorden des lands voor den aankoop van stamboekvee voor de ge troffen stamboek vee fokkers in het Land van Altena. 10 Oct. a.s. houdt de Chr. Schoolbond voor de Alblasserwaard,» Vijfhee ren landen, en Het Land van Heus- den en Altena, haar jaarvergadering te Gorkum onder leiding van den voor zitter, Ds. P. Moerenhout, Ned. Herv. Pred. te Maarssen. Als candidaten voor het bestuur zijn gesteld, vacature bestuursleden C. v. Helden, Nieuwendijk, de heeren F. Hak kers, Werkendam en G. de Jong, Alm kerk voor de vacature W. Boer, Gies- sen-Nieuwkerk, de heeren C. Kore-- vaar, Goudriaan en D. Piso, Sliedrecht voor de personeelen, vac. A. Zoutewelle, Gorkum, de heeren: L. Touwen, Slie drecht en A. Zoutewelle, Gorkumvoor de vacature S. Kuiper, Werkendam, de heeren: M. de Rooy, Rijswijk en S. Willemse, Almkerk. De heer E. H. Bos zal referee ren over: Engelsche en Amerikaansche in vloeden bij de onderwijsvernieuwing Dr. H. A. Edelkoort te A'dam over: De Chr. onderwijzer een voorbeeld voor het kiind. De sec^jetaris van den Bond wekt de leden op met het: Wie onzer liet zich vangen in de netten, Toen dwinglandij ons knelde met haar „wetten" Waar God ons dus behoedd' voor Nazi smetten En 't Vaderland verlost' van hun su jetten Daar mag verkeersprobleem ons niet beletten, Op deze toogdag trouw de plaatsen te bezetten De landbouwers wordt aange raden bij het zaaien dit najaar de kor rels zoo ondiep mogelijk te zaaien, omdat ze, door het slechte oogstweer een zwakke kiem hebben, terwijl andere door het te snel rijpen, weinig reserve- voedsel bevatten. De landbouwers wordt aange raden voor een vlot verloop van het invullen van formulieren, voor de aan vrage van oorlogsschade, gereed te hou den: de polissen van brand- en mo- lestverzekering, huurcontracten, veeboek jes, identiteitskaarten, ook van ver loren gegane paarden, een lijst van ge bruikte landerijen, waaraan schade be rokkend is met kadasternummers en grootte, en een lijst van de schade, aangericht aan de levende have en de bedrijf sin ventaris De heer G. Verhagen, onderwij zer aan de Chr. School alhier, is in gelijke functie benoemd te Enkhuizen. De fam. P. Bouman alhier heeft bericht ontvangen, dat hun zoon Cornelis Bouman, na 31/9 jaar krijgs gevangenschap in Ned.-Indië, nog ge zond is en in goeden welstand ver keert. Voorwaar een goede tijding voor de familie. Verschillende arbeiders zijn de zer dagen begonnen met het snijden van het riet op de groote aangeslibde gronden in de Maasbochten alhier. Het riet is een waardevol materiaal voor het tuinbouwbedrijf, voor rietbedekking enz. Dezer dagen is alsnog in meer dere gemeenten van het Land van Al tena een collecte gehouden voor de Stichting 1940-'45, die het volgende resultaat heeft opgeleverd. Dank en hulde hiervoor aan de werkers en ge vers. Sleeuwijk, dorp f 5317,75 Kil f375 totaal f5687,75; Dussen, dorp f 1272.50 Hank f 800,50 totaal f 2073. Eethen f 1603,50; Andel f1095; Werkendam f 2092,22. In totaal f 12551,47. Van de opgerichte afdeeling Veen- Wijk en Aalburg van het Ned. Bijbel genootschap is het bestuur als volgt samengesteld: Ds. H. Harkema, voor zitter, Ds. W. Kleermaker, 2e voorz.. Ds. L. Trouwborst, bibliothecaris, P. van Helden, secretaris, H. Rengersen, penningmeester en leden: A. de Kok, Wijk, Joh. Schouten en D. de Graaf f te Aalburg, T. D. A. Schouten en J. G. W. Schreuders te Veen. In de omgeving van den toren izijn verschillende woningen op bet electrisch net aangesloten. Voor wat het overig gedeelte der gemeente betréft, vreest men, dat de aansluiting nog zeer lang op zich zal laten wachten door gebrek aan materialen. Op Woensdag 10 Oct. a.s. zaj door de verschillende Chr. Vereenigin- gen alhier, een propaganda-avond wor den gehouden. In verband hiermede zal het Vendel der Oranje-Garde niet op Woensdag 10, maar op Zaterdag 6 October vergaderen in het Verenigings gebouw. De kleinen worden verwacht om 6.30 uur, de grooten om 7.30 uur. Goede opkomst dringend gewenscht. Dat de burgers van Wijk en Aalburg hun muziekgezelschap een warm hart toedragen, moge blijken uit het feit, dat de collecte gehouden om de vereeniging weder aan instrumenten te helpen, het bedrag van f 2000 heeft overschreden. Ds. G. v. Rongen, Geref. pred. alhier, die geschorst was, omdat hij zich niet wilde conformeeren aan de besluiten van de Nat. Synode, heeft met het kerkverband gebroken. Ds. Hakman van Almkerk is aan gewezen tot consulent. Mej. S. v. d. Hoek heeft tegen 1 Jan. a.s. eervol ontslag gevraagd als onderwijzeres aan de Chr. School alhier. De fanfare O.B.K. hoopt dezer dagen haar 25-jarig bestaan te herden ken. De leden A. v. Horsen en N. Schreuders, die 25 jaar lid van de ver eeniging zijn geweest, zullen dan worden gehuldigd. De collecte ten bate der vereeniging bracht ruim f 800 op. Na een verblijf van ruim twee maanden te Nieuwendijk, is het Vrou- wenhulpkorps alftiier gearriveerd. De moffen hadden in de haven alhier enkele schepen laten zinken, waar door tevens de houten loods aan den Bol vernield was. De gemeente laat thans ter plaatse een nieuwe, gerieflijke loods bouwen. Voor de herstelwerkzaamheden aan de Sluizen alhier, heeft men de kolk leeg gepompt, terwijl de arbeiders nu bezig zijn, groote hoeveelheden modder, puin en steenen uit de kolk te kruien. Ook de muur der Sluis is beschadigd. Voor het toelatings-examen cur sus opleiding voor tuinbouwvakonderwij- zer slaagden de heeren J. Visser Johzn. en A. Visser Jz. alhier. Op een weiland in de buurt van dhr. M. v. Oord, zal een Geref. nood kerk gebouwd worden. De Zendingscollecte voor Indië bracht f 646,50 op en die voor de V. U. te Amsterdam f 196,95. Ds. M. O verduin, predikant der Chr. Geref. Gem. alhier, heeft het be roep naar de Chr. Geref. Kerk te Nieuwpoort aangenomen. Bij de Geref. Kerk alhier is beroe pen Ds. W. C. Lamain van Rijssen. Vorige week hebben alle inge zetenen van Werkendam en De Wer ken een gratis verstrekking gehad van 1 pond havermout, gries of bloem per persoon welke in het pakhuis Meer burg aan de N euweweg opgeslogen was, Deze verstrekking ging uit van het Roode Kruis. IIEUSDEN. Zondag j.l. speelde „Juliana I" een wedstrijd tegen „Helvoirt I" te Hel- voirt. Juliana speelde een klas beter dan Helvoirt en wist dezen spannenden wedstrijd met 51 te winnen. Juliana blijft zoo doorgaan en ge zult in het a.s." seizoen een goede plaats op de ranglijst innemen. Juliana I zal uitkomen in de 3e klas KNVB. De v.v. „Wilhelmina" speelde de laatste week de volgende wedstrijden: Wilhelmina ISliedrecht comb. 30. Andel IWilhelmina I en I comb. 34; Herptsche Boys IWilhelmina I 1—4. Voor de week van 7 t.m. 13 October 1945 zijn de navolgende bonnen der bonkaarten 11e periode geldig ver klaard A 753, B 753 IV2 liter melk. C 753 3V2 liter melk. D 760, D 761 3 liter melk. 742 100 gram vleesch. 715 2 kg. aardappelen. 743, B 754 1 kg. aardappelen. Toelichting. Op den vleeschbon kan vanaf Vrijdag 5 Oct. 1945 ..des middags 12 uur worden gekocht. De bonnen voor melk en aardappelen zijn eerst geldig van Maandag 8 October af. Zelfverzorgers voor vleesch, melk of aardappelen, moeten op door den dis- tributiedienst te bepalen dagen aldaar inleveren resp. de bonnen aangewezen voor vleesch, melk en aardappelen. De Directeur van het C.D.K. te Vught maakt het volgende bekend: Petroleum voor kookdoeleinden. Voor het tijdvak van 1 October tot en met 31 Oct. a.s. zijn de volgende bonnen aangewezen tot het betrekken van 4 Liter petroleum per bon voor kookdoeleinden bonkaart UA 510 de bonnen 05 tm. 08. bonkaart UB 510 de bonnen 05 en 07. bonkaart UC 510 bon 62. Petroleum voor verlichting. Hoofden van gezinnen, wonende in perceelen, welke niet zijn aangesloten op het gas en/of electriciteitsnet, als mede hoofden van gezinnen, die woon achtig zijn in peroeelen aangesloten op het gasnet, zonder dat zij hiervan voor verlichting gebruik kunnen maken, ten gevolge van afsluiting tijdens speruren, zullen indien andere lichtbronnen ont breken, door den plaatselijken distribu- tiedienst voor de maand October in het bezit worden gesteld van 3 rant soenbonnen petroleum. Bnnenkort zullen voor verlichtingsdoeleinden speciale bon kaarten worden uitgereikt. Bedrijfsverlichting. Met ingang van 1 October a.s. kun nen bij den plaatse lijken distributiedienst aanvraagformulieren worden afgehaald ter verkrijging van petroleum voor: a. stalverlichtingb. voertuigverlich ting c. overige bedrijfsverlichting. Bevoorrading tabak en sigaretten. In de week van 30 Sept. tot en met 6 October 1945 zullen door de dis tributiediensten worden uitgereikt num mercoupures 335 c voor rookartikelen, met uitzondering van import-sigaretten, en nummercoupures 340 c voor uitslui tend import-sigaretten. Op deze coupu res mag door de fabrikanten niet wor den afgeleverd. Detaillisten dienen deze nummercoupures vóór Donderdag 11 October a.s. in te leveren bij hun gros sier die deze op Vrijdag 12 October a.s. bij de plaatselijke distributiediens ten dient in te leveren. Deze diensten' zullen hiervoor toewijzingen voor tabak,, respectievelijk sigaretten, uitreiken. Bevoorrading van grossiers met koffie. De grossiers en de als tijdelijk gros sier ingeschreven handelaren, grootwin kelbedrijven, coöperaties en daarmee ge lijkgestelde ondernemingen, dienen op Vrijdag 5 Oct. 1945 bij de plaatselijke distributiediensten een aantal toewijzin gen voor het artikel koffie in te le veren, welke een waarde vertegenwoor digen gelijk aan het aantal rantsoenen, dat hun na 15 Juli 1945 in voorschot werd verstrekt. Hiertoe dienen zij ge bruik te maken van eventueel in hun bezit zijnde, door de Regeeringsdepots verstrekte, ontvangstbewijzen voor in genomen, doch niet gehonoreerde, toe wijzingen, alsmede van de toewijdingen voor koffie, welke als vervaldatum dien van 16 Sept. 1945 of later dragen. Het niet voldoen aan dit voorschrift heeft uitsluiting van den betrokken gros sier tengevolge. Mededeelingen van den Distributiekring 251, Waalwijk Inlevering detaillisten. In de week van 7 t.m. 13 Oct. a.s. moeten de detaillisten op den voor hen vastgestelden inleveringsdag de navol gende consumentenbonnen inleveren Zout: 258 Algemeen li/2 rants, res tant 249 Algemeen U/2 rants., uit te reiken toew. 312 c., 313 c.

De Sirene | 1945 | | pagina 2