Gevonden en verloren voorwerpen. Distributie mededeelingen Buitenland Binnenland Uitreiking bonkaarten 12e periode en leder en textielkaarten. De plaatselijke distributiediensten zul len in het tijdvak van 8 tot en met 27 Oct. a.s. nieuwe bonkaarten voor voedingsmiddelen K 512 en leder- en textielkaarten VA 510 uitreiken en wel als volgt Tegen inneming van bon A 510 van het inlegvel GA 510 een bonkaart KA 512 en een kaart VA 510. Tegen inneming van bon B 510 van het inlegvel GB 510 een bonkaart KB 512 en een kaart VA 510. Tegen inlevering van bon C 510 van het inlegvel GC 510 een bonkaart KC 512 en een kaart VA 510. Tegen inlevering van bon D 510 van het inlegvel GD 510 een bonkaart KD 512 en een kaart VA 510. Tegen inlevering van bon E 510 van het inlegvel GE 510 een bonkaart KE 512 en een kaart VA 510. De bonkaarten zullen in het alge meen slechts worden uitgereikt aan hen, die in het bezit zijn van een stamkaart met het kringnummer van den dienst, welke de kaarten uitreikt. Een. uitzon dering wordt gemaakt voor schippers, woonwagenbewoners, geëvacueerden, ge detacheerd personeel in Overheidsdienst alsmede de vaste bevolking van kost scholen, gestichten en dergelijke instel lingen. Toewijzing kunstmest. Voor het bemestingsjaar 1945- 1946 zal aan de verbruikers een eerste toewijzing kunstmeststoffen worden ver strekt van: 20 kg zuivere stikstof (N) per ha20 kg zuivere fosforzure P<>Ow per ha; 20 kg zuivere kali (K<>0) per ha, voor alle akkerbouw- en tuinbouw- grond. Hierdoor zullen bonnen van het zevende bemestingsjaar, voorzien van opdruk I, worden uitgereikt. Op deze regeling geldt slechts één uitzondering, n.l. Voor de fruit- en groen tenteelt onder glas. Hiervoor zal eerst een toewijzing worden verstrekt van40 kg zuivere stikstof (N) per ha, 40 kg zuivere fosforz. (P*Ofi) per ha, 60 kg zuivere kali (K90) per ha. Voor grasland wor den geen kunstmestoffen toegewezen. In een nadere mededeeling zal worden bekend gemaakt, wanneer de nieuwe kunst me stbbnnen geldig zullen wotden Verklaard. Mededeelingen van den Distributiekring 251, Waalwijk Uilreiking nieuwe bonkaarten. Men zie voor inneming der bonnen en uitreiking der bonkaarten, de offi- cieele publicatie in dit nummer. Uitreikingsschema De uitreiking vindt plaats van 9 tot 12.30 en van 14 tot 16.30 uur. HEUSDEN: Woensdag 10 October 1945 Kde letters AG, Donderdag 11 Oct. de letters HP en Vrijdag 12 Oct. de letters QZ. SPRANG-CAPELLE: Woensdag 10 Oct. de letters AF, Donderdag 11 Oct. de letters GM, Woensdag 17 Oct. de letters NU en Donderdag 18 Oct. de letters VZ. WASPIK: Dinsdag 23 Oct. de letters AG, Woensdag 24 Oct. de letters H—P en Donderdag 25 de letters QZ. Van zelfverzorgers zullen de bon- kaartdeelen niet worden ingehouden. Zij dienen de bonnen, die aangewezen wor den voor de .artikelen, waarvoor zij zelfverzorger zijn, op daarvoor gratis beschikbaar te stellen opplakveïlen, op te plakken. Deze opgeplakte bonkaart - deelen, dienen evenals die der bonkaar ten 1 le periode zorgvuldig te worden bewaard, daar deze op door den Dis- tributiedienst nader te bepalen dagen, moeten worden ingeleverd. Inlevering door detailisten. In de publicatie van j.l. Vrijdag is de rantsoenwaarde van de in te leveren bonnen voor eipoeder onjuist vermeld. Deze bedraagt voor bon 257 Algemeen 1 rantsoen per bonvoor bon 246 Alg. I1/? rants, per bon en voor bon 232 Alg. 2 rants, per bon. Uitreiking brandstoffenkaarten aan leden NSDAH enz. Personen, van wie indertijd de brand- stoffenkaart T 505 werd ingehouden, daar zij gedurende de bezettingsjaren door bemiddeling der NSDAP extra brandstoffen ontvingen, zullen wederom in het bezit van genoemde brandstoffen- kaart worden gesteld. Te dien einde dienen zij op het plaat selijk distributiekantoor een aanvrage in te dienen, waarbij zij' het destijds aan hen afgegeven ontvangstbewijs MD 204 moeten overleggen. Voor de reeds verloopen bonnen der kaart T 505 zullen aan hen rantsoen bonnen brandstoffen worden verstrekt. Mededeelingen van den Distributiekring 231 - Almkerk De uitreiking aanvraag formulieren van petroleum kooktoestellen zal plaats vinden op Dinsdag 9 Oct. a.s. Te Almkerk (café v. Dijk) van 912 en 24 uur. Te Dussen (Luxemburg) van 912 en van 23.30 uur. Te Hank (café v. Dinteren) van 9 tot 12 en van 23.30 uur. Te Nieuwendijk (Tavenu) van 912 en van 23.30 uur. De formulieren in te leveren op Woensdag 10 Oct. in de uitreikingslo kalen voornoemd van 912 en 24 u. Gezinnen die hiervoor in aanmerking komen zijn a. personen die in t' bezit zijn ge steld van een kaart U 505 b. Oorlogsgetroffenen (schadekaart E». c. zij die geëvacueerd zfijin geweest en alle goederen zijn geroofd. d. groote gezinnen met meer dan 6 personen. e. ernstige ziekte, die aan de hand< van een Doktersattest kunnen aantoo- nen dat zij lijdende zijn aan suikerziekte, open t.b.c., maagziekte en galsteenen. Agentschap Wijk. Inlevering Enquête-formulier voor kookdoeleinden. Voor het afhalen van petroleumkaar- ten voor kookdoeleinden dient het En- quete-formulier te worden ingeleverd, waarop geplakt alle bonnen 244, welk aantal gelijk moet ziijin aan de personen vermeld in vraag 3a. Alle stamkaarten moeten worden me degebracht. WIJK 9 Oct. (Café Meyer): Van 912 u. Wijk A van 1150. Van 24.30 Wijk A van 150einde. en Wijk B van 1125. Woensdag 10 Oct. Van 912 Wijk B van 125einde. Van 24.30 Wijk C van 1einde. VEEN 11 Oct. Café de Waal: Van ^-12 u. huisnos. 1125. Van 2-^»4 u. huisnos 125einde. EETHEN, 12 Oct. Gemeentehuis: Van 912 u. Drongelen, Meeuwen en Eethen van 24 u. Bab.-Broek. GENDEREN 13 Oct. Van 912 u. huisnos 1einde. Gelijktijdig kunnen op de vastgestel de uren voor die personen die destijds op het aanvraagformulier voor kook doeleinden hebben ingevuld niet in het bezit te zijin van een petroleum kook- toestel, een aanvraagformulier voor een kooktoestel verkrijgen. Tevens wordt er nogmaals op gewe zen dat het afhalen en inleveren van formulieren op de volgende dagen moet geschieden. Afhalen formulieren Veen, Maandag 912 u., inleveren Woensdag 912 u. Afhalen Eethen Maandag 24 u., in leveren Woensdag 24 u. Afhalen Wijk, Dinsdag 912 en inle veren Dinsdag van 24 u. Aanvraagformulieren voor het ver krijgen van vaste-brandstoffen voor ge bouwen of peroeelen, welke dienstdoen voor uitoefening van beroep of bedrijf dus niet tevens dienst doen als bewo ning, kunnen afgehaald worden op de vastgestelde uren voor het afhalen van formulieren. Distributiekring Zaltbommel. Textiel. Ter kennis wordt gebracht dat in woners der gemeenten Zaltbommel en Hurwenen de aanvraagformulieren voor textiel alleen op Maandag en Dinsdag kunnen afhalen en indienen. De overige gemeenten dienen zich tot den reizenden ambtenaar te wenden. Detailisten. Met ingang van 7 Oct. a.s. wordt de rantsoenwaarde van het artikel kof fie gewijzigd in 100 gram. De nog in omloop zijnde rantsoenbonnen en cou pures koffie behouden nog de waarde van 50 gram per rantsoen. Molotof wenscht geallieerde controleraad voor Japan. Molotof heeft op 1 Sept. een brief gezonden aan Byrnes, waarin hij hem mededeelt, dat de Sovjet regeering groot belang hecht aan de voorgestelde vor ming van een geallieereden controle- raad voor Japan, gevestigd in Tokio, bestaande uit vertegenwoordigers van de Ver. tSaten, Groot-Brittannië, de Sovjet-Unie en China. Duitsche geleerden naar de V. S. Het departement van oorlog van de V. S. heeft medegedeeld, dat eenige vooraanstaande Duitsche geleerden en technici, die sommige geheime Duit sche wapens hebben ontworpen en ver vaardigd, op basis van vrijwilligheid naar de Vereenigde Staten zullen wor den gebracht, waar zij hun weten schappelijke onderzoekingen kunnen voortzetten VERLOREN: een fietsmandje met een paar regenpijpen. Terug te bezorgen bij Johan Nieuwkoop B 130, te Wijk. VERLOREN te Wijk, van Ned. Herv. Kerk naar P. v. d. Velden, Rijwielhandel, een dubbeltjes armbandje (gedachtenis). S.v.p. terug te bezorgen bij laatstgenoemd adres. GEVONDEN een manchester jas. Terug te bekomen bij Dirk van Bergeijk, Korte Steeg, Aalburg. Eervol ontslag Commissaris der Koningin in Noord-Brabant. Bij Kon. Besl. van 27 Sept. 1945 No. 5 is aan jhr. mr. dr. A. B. G. M. van Rijckevorsel eervol ontslag ver leend als commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant. Mussert wil naar Amerika. Mussert eens „Leider van het Neder lands che volk", is thans bezig Engelsch te leeren. In een brief uit zijn gevan genis heeft hij geschreven, dat hlij van plan is naar Amerika te gaan om daar „de heeren van Europa mee te maken". Mussert zegt, dat hij zich voelt als een kapitein op een zinkend schip en vergelijkt zichzelf met de graven Eg- mond en Hoorne. Walcheren komt droog. Woensdag is het gelukt, de dichting van het gat in den dijk bij West-Ka- pelle te voltooien. Prof. Schermerhorn heeft den burgemeester van West-Ka- pelle naar aanleiding hiervan een te legrafische gelukwensch gezonden. H.M. de Koningin schenkt hout en meubelen voor getroffen bevolking. De HARK te Middelburg ontving 5 auto's met meubelen uit het paleis het Loo, welke door H. M. de Koningin ter beschikking van de bevolking van Wal cheren zijn gesteld. 800 M3 hout uit het kroondomein werd gezonden voor de noodvoorziening in Limburg. Rekeninghouder bij den Postcheque en Girodienst. Rekeninghouders bij den Postcheque en girodienst, die een geldkaart hebben waarop minder dan f 100 is ingeleverd op een van de kantoren der posterijen, kunnen van hun geblokkeerde giroreke ning een bedrag opnemen van ten hoog ste f 100, verminderd met het op de geldkaart ingeleverde bedrag. Hiertoe moeten de betrokkenen van 8 tot en met 13 October op vertoon van hun geldkaart ten postkantore een cheque advies indienen tot het daarvoor in. aanmerking komende bedrag. Heeft men een geldkaart waarop niets is ingeleverd, dan kan men een bedrag van ten hoogste f 100 van zijn giro rekening opnemen. In dit geval scchrijve men een cheque-advies uit voor ten hoogste f 100 en biede dit, op vertoon van de geldkaart ten postkantore aan van 3 tot en met 6 October. De bedoelde cheque-adviezen wor den door het centrale girokantoor zoo spoedig mogelijk betaalbaar gesteld. In geen geval zende men rechtstreeks ad viezen aan het girokantoor in. Hierdoor ontstaat slechts vertraging. Deblokkeering van f100,— per week. In de „eerste uitvoeringsbeschikking deblokkeering 1945" heeft de minister van financiën het aantal van hen, die uit hoofde van een zelfstandig beroep we kelijks over f 100 in contanten ten las te van hun geblokkeerde of hun girale rekening kunnen beschikken, aanzienlijk uitgebreid. Thans komen mede in aan merking al diegenen, die zelfstandig als hoofdberoep uitoefenen het beroep van kunstschilder, beeldhouwer, toonkunste naar, letterkundige, belastingconsulent, economisch of bedrijfseconomisch ad viseur. raadgevend ingenieur, beëedigd taxateur, beëedigd translateur, expert terzake van het assurantie wezen, repeti tor, makelaar en particulier verpleger. Alle ingeschrevenen aan een Neder - landsche universiteit of hoogeschool mo gen maandelijks over ,100 gulden in contanten beschikken ten laste van hun geblokkeerde of girale rekening. Aanvulling tot f100 nieuw geld. Iemand heeft minder dan f 100 in geleverd bij een bank, waar hij" geen oud te goed heeft, wel heeft hij nog een tegoed van vroeger bij een ander© bank. Krijgft hij zijn f 100 gedjeblok- keerd en op welke wijze? Hij krijjgt inderdaad f 100 gedeblok keerd. Van 813 October gaat hij met geldkaart met bijbehoorende distributie kaart naar de bank waar hij een oud tegoed heeft met het verzoek zóóveel' nieuw geld in contanten uit te betalen als noodig is om het op de geldkaart vermelde bedrag aan te vullen tot f 100. Deze bank teekent het aanvullingsbe- drag aan op de geldkaart die in het bezit blijft van den aanvrager. Daarna gaat aanvrager met de geld kaart naar zijn inleveringskantoor. Dit kantoor betaalt f 100 in contanten en neemt de geldkaart in. Hetzelfde geldt voor hen die een vol macht of quitlantie hebben. Wolhandkrabben in de Linge. In de Linge komen zeer veel' wol handkrabben voor, die den vischstand bedreigen. Ze vernielen vele netten,, zoodat vele visschers hun netten niet meer durven uitzetten. Spoorbrug te Hedel. Wanneer geen onvoorziene omstan- digiheden zich voordoen, zal de ver nielde spoorbrug alhier 1 Juni 1946 weer geopend kunnen worden. Verhooging loongrens Ziektenwet. In verband met de loans ver hoog ingen die in de laatste maanden werden toe gekend resp. van 25 of 15 pCt. boven het peil van Mei 1940 dan wel van Oct. 1942, is de loongrens van f 3000 uit de Ziektewet niet meer in overeen stemming met de feitelijke omstandighe den van het oogenblik. Hetzelfde geldt voor de grens van het dagloon f 8, die men in verschillende sociale wetten vindt. In verband hiermede heeft de stich ting van den Arbeid aan den Minister van Sociale Zaken verzocht de wette lijke loongrenzen te verhoogen respec tievelijk van f 3000 op f 3750 per jaar en van f 8 op f 10 per dag. De Nederlanders in Russische zone. Volgens van Russische zijde ontvan gen bericht waren uit Rusland en de door de Russen bezette gebieden op 15 Aug. 1945 30.495 Nederlanders gerepa trieerd. Geregistreerd waren 30.783 Ne derlanders, zoodat op dien datum nog 288 landgenooten op terugkeer naar huis wachtten. Er zijtri echter gegronde redenen om aan te nemen, dat zich nog een aantal niet geregistreerde Nederlanders in de Russische zone bevindt, waarschijnlijk in kleine groepjes over het geheel© ge bied verspreid. De opsporing van deze groepjes is in het door de Russen bezette gebied in vollen gang. De Nederlandsche re- patrieeringsautoriteiten probeeren reeds geruimen tijd toestemming van de Rus sische regeering te verkrijgen voor het instellen van een onderzoek in Rusland zelf. Betonning wrakken in de Merwede. Als antwoord op een desbetreffend verzoek kwam bericht in, dat de beide in de Beneden-Merwede liggende sche pen tusschen de kribben liggen en dus buiten de normaallijn langs den linker oever. Van deze schepen is één aangeduid met een groene wrakton, liggend dit het dichtst bij genoemde l!ijn. Wegens gebrek aan tonnen wordt het tweede niet afgebakend, liggend niet gevaarlijk voor de scheepvaart, vaart. Zoodra een ton beschikbaar komt, ligt het in de bedoeling dit alsnog te doen geschieden. Vanaf 6 October borrel verkrijgbaar. In den loop van deze week zijn de hotels, café's, restaurants en slijte rijen weer bevoorraad met gedistilleerde dranken, waarvan de aflevering aan het publiek op 6 Oct. a.s. zal beginnen. De jeneverprijs varieert naar gelang van het karakter van het bedrijf van 35 cent tot 60 cent per glas, terwijl de prijs van oude jenever 5 cent hooger ügT i

De Sirene | 1945 | | pagina 3