Gevonden en verloren vcorwerpen. Regeling voor granen, zaden, peulvruchten Distributie mededeelingen Ingezonden. H. C. v. Dalen, F. v. Dalen, L. v. Dalen, M. v. Dalen, H. J. Duijzer, G. Klop Ezn., W. v. Kooij, O. v. d. Linden, J. de Pater, C. van Tuijl, B. van der Veer, J. H. Vermeulen. P. J. Vervoorn, A. v. Wijgerden en H. v. Zanten. v De verkiezing uit deze candidaten door het kiescollege zal zoo spoedig mo gelijk plaats hebben. Bij een gehóuden controle door ambtenaren van den Veeartsenijkundigen dienst is gebleken, dat verschillende schapen in den polder alhier de ziek te van schurft vertoonden. Daar aan gifte hiervan niet heeft plaats gehad zal procesverbaal volgen. CAPELLE. De burgemeester van Capelle zal in het vervolg te spreken zijn op Maandag en Vrijdag des morgens van 10 tot 11 uur. LAND VAN ALTENA. Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dat voor het verstrekken van wrakke dieren, al dan niet in nood geslacht, in eerste instantie de Plaat selijke Toewijzingscommissie is aange wezen. Wanneer op een leveringsmarkt een wrak dier wordt aangeboden, schrijft de P.T.C. een afrekening uit. Na ver koop van het vleesch wordt de op- •- brengst door de P.T.C. aan den leve rancier onder overlegging van den bon uitbetaald. De afrekening van een in nood ge slacht dier loopt eveneens via de P.T.C. Het bedrag ontvangt de leverancier van de P.T.C., doch de bon ontvangt hij van den Provinciaal Voedselcom missaris, die, na ontvangst van een copie-afrekening den bon uitschrijft. In het algemeen komt de bon eenigszins later. Met bovenstaande dienen de belang hebbenden rekening te houden en in voorkomende gevallen de P.T.C. om in lichtingen te vragen. Bedrijven, die door hun principi- eele houding, tijdens de bezetting, scha de hebben ondervonden, zullen bij het beschikbaar stellen van grondstoffen, enz. voorraang hebben. Het verwerken van inlandsche, oliehoudende zaden is voor de vet- voorziening van ons land van groot belang. Het clandestien uitpersen dezer zaden, wat vaak gebeurt met primitieve hulpmiddelen, waarbij meer dan 30 pCt. olie in de zaden achterblijft, is dan ook1 W* verboden Pluimveehouders wordt aange* naden de eieren niet later te latenl uitbroeden, dan ongeveer 15 Mei 1946, om veel sterfte onder de kuikens te voorkomen. Boomgaardbezitters, wier boom gaarden veel door het oorlogsgeweld of het inundatiewater geleden hebben, wordt aangeraden, bij ernstige gevallen, de boomen zoo spoedig mogelijk te rooi-? en en den grond opnieuw plantklaar te maken, door de wortels radicaal te verwijderen, met het oog op besmet tingsgevaar voor den nieuwen aanplant. Betrokkenen hebben voorrang bij de boomkweekerijen, bij het bestellen van' nieuwe boomen. Houders van boomgaarden wordt aan geraden in deze maand lijmbanden aan te leggen om de stammen der vrucht- boomen, teneinde te verhinderen, dat do wintervlinder zijn eitjes legt in de jonge takken, waaruit zeer schadelijke rupsen zich ontwikkelen. Den landbouwers wordt mede gedeeld, dat voor perceelen bouw- en I* grasland, welke kopergebrek hebben, geen kopersulfaat, maar koper slak- kenbloem zal worden verstrekt. De behoefte aan stikstof voor het akkerbedrijf in het komende seizoen is voor ongeveer 50 pCt. gedekt. Door het zware verkeer der oorlogsmachine hebben de wegen in Noordbrabant in het algemeen en in het Land van Altena in 't bijzonder veel ge leden. Op de provinciale begrooting is ter verbetering een bedrag van f 764,900 uitgetrokken. MEEUWEN. A.s. Dinsdag 16 Oct. des nam. 2.30 en 's avonds 6.30 uur, hoopt voor de Ger^f. Gem. alhier op te treden Ds. Lamain van Rijssen. NEDERHEMERT. Na gedurende ongeveer 4 maan den in zijn functie als Burgemeester van Nederhemert gestaakt te zijn ge weest, is den Ed.Achtb. Heer C. W. van Ommeren met ingang van 2 Oct. wederom in zijn eer en functie her steld. Met ingang van dien datum is te vens aan den WelEd. Heer v. Driel eervol ontslag verleend als waarnemend Burgemeester van deze gemeente. Als candidaat voor den tijde- lijken gemeenteraad te Nederhemert zijn gesteld de heeren: J. Roseboom, R. J. Oomen, J. G. Slegh, G. de Gaay, C. v. d. Werken en M. Verhey. POEDEROIJEN. Tot "voorzitter van het kiescol lege voor de verkiezing van den tijde- lijken raad dezer gemeente is gekozen J- W. Brienen. De navolgende personen hebben zich als lid van den raad can didaat gesteld: J. W. Brienen, A. J. H. Maas, G. van Os, W. Bok, M. van Ooijen. G. ten Hagen en G. A. v. d. Werken. Genoemde personen zijn allen dezelfde als waaruit voorheen de raad bestond. Daar hier maar 7 candidaten beschikbaar zijn mag worden aangeno men, dat deze personen als lid van den tijdelijken gemeenteraad zijn gekozen. De oude garde is dus weer herrezen. RAAMSDONKSVEER. Tijdens den oorlog heeft de Scheepswerf van Ruijtenberg alhier nog al schade opgeloopen, terwijl de moffen nogal veel gereedschappen hebben ge stolen. Het werk bepaalt zich thans vooral tot reparatie werk. De veerpon ten te Moerdijk zijn op deze werf ge maakt. SLEEUWIJK. De Schoolvereen. der Bijz. Lag. School alhier, vierde 1 Oct. j.l. haar 50-jarig bestaan in de Geref. Kerk. De bijeenkomst werd geopend door Ds. M. Ros, de plaatselijke predikant, die zijn openingswoord aansloot aan Ps. 144: 12. De eigenlijke herdenkingsrede werd uitgesproken door Ds. E. Masse- link van s'-Gravenzande, oud-predikant van Sleeuwijwk en was getiteld: De stee- nen spreken. Ds. R. v. Rheenen sprak het slotwoord. Namens den Chr. Scholenbond Ai- blasserwaard, Vijfheerenlanden en Land van Heusden en Altena", sprak dhr. Schaafsma van Boven-Hardinxveld. Afgevaardigden van de Chr. Scholen te Werkendam, de Uloschool ad. Tol. van Almkerk, Nieuwendijk en Waard huizen brachten gelukwenschen over. 2 Oct. werd de morgen gevuld met kinderspelen, terwijl 's middags Ds. Mun ster van Gorkum, aardige films ver toonde. De heer J. A. P. v. Strien. het tegenwoordig hoofd der school, gaf een overzicht van de voorbije 50 jaren. Ds. Hindriks van Dussen sprak een slotwoord. VEEN. Donderdag 18 Oct. nam. 2.30 u. hoopt voor de Geref. Gem. alhier op te treden Ds. Aangeenbrug van Leer dam. Huwelijksinzegening. Woensdag 24 Oct.' eveneens Huwe lijksinzegening door Ds. J. v. d. Berg van Krabbendijke des nam. om 2.30 u. en des avonds 6.30 uur prediking. WIJK EN AALBURG. In het Vereenigingsgebouw alhier zal op 17 October a.s. een openbare vergadering worden gehouden van de Vereen. Ziekenkassen Gorkum en Om streken. gevestigd te Gorinchem. Als spreker zal optreden de heer G. v. d. Vliet, Voorzitter van genoemde Ver- eeniging met het onderwerpHet nut en de noodzakelijkheid van het Lidmaat schap eener Ziekenkas. Aller opkomst gewenscht. ZALTBOMMEL. Kinderen tot en met 3 jaar hebben, volgens mededeeling van het H.A.R.K.-Comité, recht op een extra stuk zeep, ook zij, die al een keer zeep ontvingen, alsook zieken, allen op doktersverklaring. Na 1 Oct. zetelt de H.A.R.K. in de Synagoge. Onder voorzitterschap van dhr. A. Feteris is weer opgericht de Zalt- bommelsche H.B.S.-vereeniging, terwijl er ook plannen bestaan tot heroprich ting van de voetbalclub in deze ge meente. 17 Oct. a.s. hervat de landbouw- huishoudschool alhier haar lessen. GEVONDEN en op de Marechaussée- kazerne te Heusden aanwezig: 2 schuild- bekentenissen groot f 100 Nederland- sche Staatsleening en 1 zak met wasch- goed. Te bezichtigen door de duitschers achtergelaten goed van onbekende (n) eigenaar (s) 1 eikenhout dressoir, 3 kamerstoelei met grijs en 2 kamerstoelen met rooc pluche bekleed, 3 houten keukenstoelen 1 peluw, rood-wit gestreept, 1 koffie potje zonder deksel. Mededeelingen van den Distributiekring 251, Waalwijk Inlevering detaillisten. In de week van 15 t.m. 20 Oct. moeten de detaillisten op den voor hen vastgestelden inleveringsdag de na volgende consumentenbonnen inleveren Suiker 709 4/10 rants., restant A, B en C98 res. 4, 10 rants. Uit te reiken toew. 343 c.D753 half rants., rest. D en E98 Res. half rantsoen. Bloem: 730 2 rants., restant 239 Alg. 1 rants. 348 en 349 c., restant 243 Alg. drie en half rants. Rijst: D752, E19 (Iv.) 1 rants., rest. D en E 102 en E 99 Res. 1 rants. 350 c. Boter: 710, D754, 755 half rants., restant A, B en C39A Boter half rants. 351 c.D en £39A Boter, 1 rants. Margarine: 711, 712, -D756 half r rest. M40B Boter half rants. 352 c. M41A, M42B Boter, half rants, restant A, B, C40B Boter 1 rants.; Vet: 713, A, B en C37B Boter half rantsoen, 353 c. Kaas: 733 2 rants, restant 255 Alg. 2 rants. 354 c. en 355 c.254 Alg. 1 rants. Tabak: 52 Tabak 2 rants, rest. 50 Tabak 2 rants. 360 c. Extra rantsoenen wegens bijzonderen arbeid. Personen, werkzaam in beroepen of bedrijven waar z.g.n. zeer zwaren, zwa- ren, langdurigen of giftigen arbeid wordt verricht, komen voor de 12e periode 1945 (28 Oct.24 Nov.) we derom in aanmerking voor toeslagkaar- ten c.q. rantsoenbonnen. Aan zelfverzorgers voor een der ar tikelen boter, melk en vleesch worden geen toeslagkaarten verstrekt; zelfver zorgers voor aardappelen daarentegen kunnen wel toeslagkaarten ontvangen, doch hiervan zulLen de aardappelen zijn verwijderd. De naamlijsten, vergezeld van de toe- slagbewijzen, alsmede de nieuwe aan vragen dienen vóór Woensdag 17 Oct. a.s. op het plaatselijk distributiekantoor te worden ingeleverd. Omtrent het afhalen der toeslagkaar ten c.q. rantsoenbonnen zullen betrok kenen t.z.t. bericht ontvangen. Petroleum kooktoestellen. In het vervolg mogen petroleum- kooktoestellen door de detaillisten vrij (d.i. zonder afleveringsvergunningen) worden verkocht. In verband hiermede zijn alle ingediende aanvragen voor het verkrijgen van een vergunning voor het aankoopen van een petroleum-kook- toestel vervallen. Petroleum voor stalverlichting. De uitreiking van rantsoenbonnen pe troleum voor stalverlichting .zal in den distributiekring Waalwijk op de gebrui kelijke plaatsen en op de hieronder aangegeven dagen en uren plaatsvinden. Hierbij dient te worden overgelegd a. het ingevuld aanvraagformulier MD 333-16, hetwelk op 8, 9 en 10 Oct. j.l. op het plaatselijk distributiekantoor moest worden afgehaald en welk for mulier door het Gas- en Electriciteits- bedrijf en den P.B.H. voor accoord moet zijn geteekendb. de Tweede Dis tributiestamkaart van het hoofd van het bedrijf. HEUSDEN: Maandag 22 Oct.. "SPRANG-CAPELLE: Donderdag 18 October. WASPIK: Woensdag 24 October. DRUNENDonderdag 25 October. Telkens van 912 en 24 uur. Distributiekring 231 - Almkerk Extra zeep voor me'kers. Aanvragen voor zeep wegens het verrichten van vuile arbeid voor mel kers moeten worden ingediend en aan gevraagd door den melkveehouder voor alle melkers, die in zijn bedrijf werk zaam zijn, gelijktijdig op een aanvraag formulier MD 223-73. Op dit formulier dient te worden vermeld le onder 2: naam, voornaam en adres van den melkveehouder. 2e onder 3 en 4: de op dezen per soon betrekking hebbende gegevens. 3e onder 7als „functie'' melkvee houder als „omschrijving"(het to taal aantal) melkkoeien als „plaats" de standplaats van de melkkoeien. Indiening op de vastgestelde tijden op de respectievelijke agentschappen. Agentschap Wijk. Naamlijsten voor bijzonderen arbeid moeten ingeleverd worden op 19 Octo ber van 912 uur op het distributie kantoor te Wijk. Nieuwe aanvragen voor toeslag wor den alleen in behandeling genomen met de desbetreffende stamkaart. Distributiekring Zaltbommel. Afhalen en indienen van textielform. In verband met de afwikkeling der vele aanvragen voor textiel, is het af halen en indienen van textielformulie- ren. tot nadere publicatie stopgezet. In afwijking van de bestaande rege ling behoeven handelaren in textiel, voortaan maar 1 bereidverklaring af te geven. Zittingsdagen reizende ambtenaren. Kerkdriel, Maandag, Dinsdag en Vrij dag, eiken dag van 9.3012 en 13.30 tot 15.30 uur. Rossum, Woensdag van 9.3CL12 en van 13.3015.30 u. Hedel, Donderdag van 912 en van 13.3015.30 u. Brakel, Maandag van 912 en van 13.3015.30 uur. Zuilichem, Dinsdag van 912 en van 13.3015.30 u. Gameren, Woensdag van 912 en van 13.3015.30 u. Nederhemert, Donderdag van 9 tot 11.30 uur. Kerkwijk, Donderdag van 13.30 tot 16 uur. Ammerzoden, Vrijdag van 912 en van 13.3015.30 uur. Voorbereidingen worden getroffen om in de gemeente Poederoijen ook een zittingsdag te houden. Het Distributiekantoor te Zaltbom mel is elke werkdag, behalve op Za terdag, geopend van 912 uur. Heusden 9-20-'45 Mijnheer de Redacteur, mogen wij éen plaatsje vragen in Uw veelgele zen blad, waarvoor bij voorbaat dank. In uw blad van 6 Juli 1.1. kwam een oproep voor van een kleine groep personen die zich gedwongen voelden, op een of andere wijze uiting te geven van hun dank aan de bewoners van Lekkerkerk, Krimpen a. d. IJssel en Lek, Ouderkerk en Go ude rak-Moo r - drecht voor hun gaven. Er is misschien om gelachen, ge spot. mogelijk minachtend de schou ders opgehaald, meer iniet. Toch willen wij er nog even de aandacht op vesti gen. Vergeten is die advertentie, en de doelstelling daarvan niet. Alleen door omstandigheden kunnen nu pas vastere vormen gegeven worden van wat toen nog maar een idee was. Een dezer dagen komen er teekeningen over, die verband houden met de aangehouden gedachten, om een gedenkplaat te plaat sen in bovengenoemde plaatsen. Het gaat hier niet om iets geweldigs te stichten, alleen om een blijk van dank te richten aan al die menschen, die spontaan gegeven hebben, om ons. die allen gedupeerd zijn door den oorlog, weer op de been te helpen, en alles' is natuurlijk nog niet wat het zijn moet, maar de daad van het offer mogen we niet afwegen, naar wat wij elk afzon derlijk gekregen hebben, maar wij moe ten het zien in zijn geheel. Die men-< schen gaven omdat zij voelden wat naastenliefde is, en daardoor mogen' wij ons niet onthouden om die men schen een blijk van dankbaarheid te geven, daarvoor hebben wij de hulp noodig van alle Heusdenaren. Wie wil ons helpen, de plannen te doen slagen? Laat ons nu eens toonen dat Heusden dank kan brengen aan hen, die ons hielpen in den eersten nood. Spoedig zal er meer bekend gemaakt worden en een beroep gedaan worden op U dan kunt U toonen wat dank baarheid is, dat ook wij Nederlanders zijn, die verstaan de leuze Nederland Herrijst, door onderlinge samenwerking en saamhoorigheid. Een lid der Commissie H. v. HELDEN, Heusden. De wn. Prov. Voedselcommissaris van Gelder land maakt bekend De granen, zaden en peulvruchten van den oogst 1945 worden niet meer door het Aan- en Verkoopbureau van Akkerbouwproducten ingenomen. De handel heeft de taak van genoemd bureau overgenomen. Dit wil evenwel niet zeggen, dat de telers en de hande laren thans naar eigen goeddunken over den nieuwen oogst kunnen beschikken. Zoowel de telers als de handelaren zul len de produqten van oogst 1945 moe-

De Sirene | 1945 | | pagina 3