Aanvulling Bonnenlijst Plaatselijk Nieuws HEUSDEN. Maandagavond werd de tee- kenschool alhier geopend door den voorzitter de heer J A. Duijne, in tegenwoordigheid van den waar nemend Burgemeester den heer A. van Delft, het bestuur en de leer aren der school, een lid van het Departement Heusden van het Nut en rnim 40 leerlingen. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de groote moeilijk heden, die overwonnen moesten worden, om de opening mogelijk te maken Hij deed een beroep op de leeraren, hun beste krachten te gevven, om het te geven onderwijs zoo vruchtdragend mogelijk te doen zijn, op de leerlingen om delessen steeds trouw te volgen en ijverig te werken. De heer van Delft sprak in den zelfden geest, evenals den heer Hus, bestuurslid van het nut. Aan het slot dankte de heer W. Knoop, directeur der school, de aanwezigen voor hun belangstelling en de sprekers voor hun woorden. De Damvereeniging V.D., zal dit seisoen medespelen in de le klasse van den Noordbrabantschen Dambond. In de groep waarin zij is ingedeeld komen uit: „ADA." te Ammerzoden, „W.D.V te Waal wijk, „DVD." te Vlijmen en „V.D te Heusden, terwijl de mogelijkheid bestaat dat hier nog enkele clubs uit de omgeving bijkomen. De verschillende wedstrijden zullen op de clubavonden worden gespeeld en half November aan vangen. Naar wij vernemen zal in onze gemeente onder leiding van de Zusters van het St. Antonius Liefde gesticht een schippersinter- naat worden gevestigd. Bedoeld internaat was oorspronkelijk geves tigd te Arnhem, in het Gesticht Insula Dei." Zaterdagavond had in hotel „Central" een vergadering plaats van een comité, gevormd uit enkele personen uit Heusden om te komen tot een actie van dankbaarheid aan die gemeenten, die spontaan gege ven hebben om den eersten nood in onze gemeente te helpen lenigen AALBURG. Zondag j 1. werd door Ds Trouwborst bekend gemaakt, dat de heer E. de Graaff, wegens hoogen leeftijd (ruim 80 jaar), heeft bedankt als Ouderling. Naar men verneemt, heeft de Graaff ook tevens bedankt als voorzanger Beide functies zijn door hem tientallen van jaren vol toewijding en ijver vervuld. Ds. Trouwborst bedankte de Graaff, namens de Gemeente, voor het vele goede, dat hij gedurende al die jaren voor de kerk en de gemeente gedaan heeft, waarna tenslotte den schei denden Ouderling staande werd toe gezongen Psalm 121 vers 4. Moge de heer de Graaff nog jaren als oud-Ouderling zijn plaats in de kerk innemen. Dinsdag 23 October, zal er vanwege de Geref. Gemeente alhier een dankdag worden gehouden, alsdan hoopt Ds. van den Berg van Krabbendijke om 9.30, 2 30 en 6.30 in den Dienst des Woords voor te gaan. ANDEL. Men is thans bezig met de aansluiting van den Rietdijk op het electrisch net, wat weer een stap in de goede richting beteekent. Donderdag jl. hebben de mof fen hier nog tal van mijnen, gra naten enz. op de Uiterwaard tot ontploffing gebracht. ALMKERK. Door den wnd. Burgemeester is tot Secretaris van het Plaatselijk Hark-Comité alhier benoemd de heer A Geudeke, Gemeente-secre taris, in de plaats van den heer J. Kuyl, die als zoodanig heeft bedankt. BRAKEL. Mr. J. v. Dalen alhier is door het Militair Gezag benoemd tot beheerder over het vermogen van M. M. en H. J. J.- Westrate alhier. BABILONIëNBBOEK. Onze geachte predikant Ds. Eysinga ontving een beroep naar de Ned. Herv Gem. te Noordeloos. CAPELLE. Onze vroegere dorpsgenoot de heer W. M. Heijmans Gzn., Can- didaat tot den Heiligen Dienst en hulpprediker te Breda, ontving een beroep naar de Ned. Herv gemeente te Oudeland (Zld.), dat door hem is aangenomen, terwijl hij voor een beroep naar de Ned. Herv. gemeente Chaam-Baarle Nassau bedankte. Donderdag 11 October 1.1. herdachten de echtlieden Adr van Oversteeg en Joh Adr Verduin, wonende aan den Loonschendijk te Vrijhoeve Capelle den dag, waarop het 45 jaar geleden was, dat zij in het huwelijk traden. Niettegen staande het de wensch van het echtpaar was dezen dag in alle stilte te vieren, is hij toch niet onopge merkt voor hen voorbijgegaan Van verschillende zijden, zoowel van familie als uit de buurt, hadden zij blijken van medeleven in ont vangst te nemen. KENNISGEVING. Hierbij bericht ik, dat ik Maandag 22 en Dinsdag 23 Oct. a s. persoonlijk te Heusden en omgeving zal zijn voor het behandelen van div. aangelegen heden Boodschappen kunnen afge geven worden bij de Firma L. J. VEERMAN te Heusden. H. M. VER HULST, Accountant, lid NUVA en 13 Belastingconsi'lent. EETIIEN. Naar wij vernemen is te Gies- sen onder voorzitterschap van Bur gemeester Bax een comité gevormd, dat gelden verzamelt voor het plaatsen van een gedenksteen op de graven van wijlen de heeren J. B Hoogerheiden en H. Boender, die beiden als illegale strijders op 30 April te Utrecht door de Duit- schers werden gefusilleerd. Aangezien de heer Hoogerheiden in deze omgeving als illegaal werk zaam is geweest, zijn eventueele bijdragen van belangstellenden voor dit doel, eveneens welkom. Deze kunnen worden gedeponeerd ter gemeentesecretarie alhier., Op het gemeentehuis bestaat gelegenheid om klompenbonnen aan te vragen, waarvoor formulie ren worden uitgereikt. Deze formulieren moeten voor Dinsdag 23 October worden inge leverd. Belanghebbenden worden er opmerkzaam op gemaakt dat de Geitenfokvereeniging thans 2 prima bokken ter dekking stelt n 1 een bij C. Bouman te Genderen en een op den Assem. Het houden van ongecastreerde, ongemerkte bokken is verboden en strafbaar volgens de gemeenteverordening. Leden der vereeniging die drin gendeen geit noodig hebben, worden verzocht dit spoedig op te geven uiterlijk Maandag, bij het Bestuur. Er komen enkele geiten, die voor de dringende gevallen worden be schikbaar gesteld, tegen matigen prijs, terwijl nog meerdere ver wacht worden. GENDEREN. Dezer dagen werd alhier op gericht de Herv. Knapenvereeni- ging »Daniël« met 11 leden Zij vergadert elke Donderdag avond om kwart over zes. Alle Hervormde knapen van 11 15 jaar zijn van harte welkom Het bestuur beslaat uit Ds. Koele, voorz Ant Uithoven Gz., secreta ris en H. Bouman, penningm Tevens is opgericht een Herv. Mannenvereen. onder den naam „Gedenk het Woord". Het voorl. bestuur is samengesteld uit Ds. Koele, voorz., K. Walraven, 2e voorz., J. Thur Lz., Secretaris, W. v. Ballegooijen, penningm en J. v. Gammeren, alg adj. s-GRAVENMOER. De Jeugdvereen. der Geref. Kerk alhier hielden op 10 October een welgeslaagde propaganda-avond met leden en belangstellenden. Onze dorpsgenoot de heer G. Verhagen Az. werd benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Enkhuizen. MEEUWEN. De Coöp. Boerenleenbank „Meeuwen" brengt het volgende onder de aandacht van de belang hebbenden. Er is thans een beschikking af gekomen waarbij aan personen, die niet vallen onder de beoefenaars van vrije beroepen wekelijks een bedrag voor levensonderhoud kan worden uitgekeerd. Deze bedragen worden geboekt ten laste van de girale rekeningen van betrokkene, alleen wanneer deze niet toereikend is geschiedt de afboeking ten laste van de ge blokkeerde rekening. Men dient er echter rekening mee te houden dat het bedrag dat wordt aange vraagd in overeenstemming moet zijn met de levensomstandigheden van het betreffende gezin en nooit meer dan f 100 per week kan bedragen Aanvragen hiertoe kan men eiken Vrijdagmiddag indienen bij den Wnd. Kassier te Genderen. Voor Andel op Zaterdagmiddag. Landbouwers enz. kunnen een deblokkeerings-aanvrage indienen voor gelden welke zij benoodigen voor de aankoop van vee, zaai- en pootgoed, meststoffen en andere grond en hulpstoffen. Formulieren hiervoor kan men aanvragen en tegelijk indienen op Dinsdagmiddag te Eethen en op Vrijdagmiddag te Genderen. Het overleggen van rekeningen en andere bewijsstukken is noodzakelijk Spaarders welke hebben gespaard voor een belangrijke levensgebeur tenis, zooals geboorte, huwelijk en en sterfgeval, kunnen, indien de gebeurtenissen plaats vinden, een deblokkeeringsvergunning aanvra gen. Deze kunnen worden ingediend op dezelfde tijden als die voor landbouwers enz. De ingediende aanvragen worden door de bank doorgezonden naar de Nederland- sche Bank. Men dient te bedenken, dat ook deze met werk overladen is, zoodat belanghebbenden goed zullen doen met de benoodigde deblokkeering tijdig aan te vragen Personen die na 7 Juli 1945 een rekening hebben geopend bij de bank, worden er op gewezen dat van hun rekening slechts 25 pro cent automatisch naar een girale rekening wordt overgeboekt. Zij nebben echter het recht om een verzoek in te dienen om f 1000, van hun geblokkeerde rekening naar hun girale rekening over te boeken, dit verzoek kan men slechts bij één bank indienen. Formulieren zijn bij de bank verkrijgbaar. Landbouwers die in het bezit zijn van een bon van het bedrijfsschap Vee- en Vieesch, voor het aankoopen van Vee, kunnen bij de bank een verzoek indienen voor het opnemen van contanten. Tenslotte zij nog medegedeeld dat personen welke bij het in ont vangst nemen van de f 100 op hun geldkaart een biljet van f 100. ontvingen en dit niet gewisseld kunnen krijgen, deze biljetten op Woensdag 24 October a s ter in wisseling kunnen aanbieden te Genderen. NIEUWENDIJK. Tot directeur van de Coöp. Zuivelfabriek „Altena", is in de vacature, ontstaan door het overlij den van den Weled Heer B. Wybenga, benoemd de Weled Heer B. van der Meer te Lutje winkel Tot concierge aan de Chr. School alhier, is benoemd de heer Joh. van Breugel Czn. voor de tweede helft van de 1 le periode 1945 (14 tot en met 27 Oct.) voor het Zuiden des lands. Voor het tijdvak van 21 t.m. 27 Oct. Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: Alle Bonkaarten 511 744 250 gram gort 745 100 gram vermicelli 746 200 gram zout 747 100 gram cacaopoeder 748 125 gram jam 749 100 gram gedroogde zuid vruchten. Bonkaarten 511 A B, C 727 250 gram peulvruchten Bonkaarten 511 B, C, D 780 1 ei Inlegvellen E 20 250 gram rijst, rijstebloem of kindermeel of 225 gr. kinderbiscuits (3 rants.) Tabakskaart 02- 1 rants, import-cigaretten Melk, vieesch en aardappelen A 774, B 774 1 1/2 liter melk C 774 3 1/2 liter melk D 774 6 liter melk A, B, C, D 775 100 gram vieesch A, B, C, D 776 1 kg aardappelen A, B. C 777 2 kg aardappelen B 778 1 kg aaidappelen Toeslagkaarten M44A vieesch 100 gram vieesch M44 aardappelen 11/2 kg aardappelen Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 19 Oct. as. van des middags 12 uur af worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vieesch, melk en aard appelen, waarop eerst met ingang van Maandag 22 Oct. mag worden afgeleverd. Bij deelneming aan maaltijden van de Centrale Keukens moeten aldaar de bonnen A, B, C of D 775 voor vieesch en A, B, of C 777 voor aardappelen worden ingele verd. Zelf verzorgers voor graan, vieesch, melk of aardappelen moeten op door den distri- butiedienst te bepalen dagen aldaar inleve ren resp. de bonnen voor brood, vieesch, melk en aardappelen. De bonnen B, C en D 780 kunnen uit sluitend worden aangenomen door detail listen, die tot dusverre bij den verkoop van eieren voor zieken zijn ingeschakeld. An dere detaillisten mogen deze bonnen niet aannemen. In verband met de bevoorrading is het toegestaan, dat de bovengenoemde eierbon- nen dagelijks bij den distributiedienst wor den ingeleverd ter verkrijging van een toe wijzing. POEDEROIJEN. Met ruim 170 leden is alhier een Oranjevereeniging opgericht onder den naam „Juliana". Het bestuur is als volgt samengesteld: H. van Westrenen, voorzitter, E C. van de Werken, secretaris, Bart van Giessen, penningmeester en de heeren D. Bok Jzn„ A. Bok, W. A. v. Giessen en Ant. Bok, comm. Wegens vertrek van Ds. J. v. d. Haar naar de Ned. Herv. kerk van Kamperveen is tot consulent alhier benoemd Ds. Vermaas te Nederhemert. RIJSWIJK. Voor de leden van den CBTB afd. Giessen-Rijswijk werden twee scheepsladingen stroo ontvangen. Het dorschen van granen der leden dier vereeniging is opgedragen aan Gebr. de Cloe te Andel. Wegens ziekte van den WelEd. Heer Verduin uit Sleeuwijk, zal als plaatsvervangend Tuinbouwfruit- teeltleeraar (practisch gedeelte) op treden dhr. Moergestel uit Dussen. Jl Dinsdagavond hield dhr» de Rooy, kassier der Boerenleen bank alhier onder buitengewone belangstelling een uiteenzetting over de ingeleverde gelden. Spr. bracht dit naar voren in drie tijd vakken. Vóór 7 Juli de honderdjes, van 7 tot 12 Sept en van 12 tot 26 Sept. het totaal. Op duidelijke wijze fM—WM—juj.mi *JJLU \wmm i iMMMipwwMWMWJMMBWi

De Sirene | 1945 | | pagina 2