Gevonden en verloren voorwerpen. een eikenhouten Dressoir Boekaankondiging Distributie mededeelingen Binnenland Burgerlij Ken Stand Advertentiën C. CH. SOETHOUT J. M. W. VAN DER KOLK TE KOOP: 7 LAND VAN ALTENA. Daar er gedurende de laatste jaren geen voldoende aandacht kon wor den geschonken aan de melkcontrole en de T.B.C.-bestrijding, zullen deze twee punten thans de volle aandacht vragen. Daar het fruit dit jaar eerder rijp was dan normaal, zal het niet zoo lang bewaard kunnen blijven, als anders. Men houde hier rekening mede. Op het {vervoeren van rundvee zonder geleidebiïjetten zal scherpe con trole gehouden worden en bij overtre ding zal onverbiddelijke inbeslagname volgen. Fruittelers wordt er op gewe zen, dat door goede verzorging, vrucht- boomen. ook die in jaren niets of haast niets opgebracht hebben, weer goede vrucht kunnen leveren. De schaarschte van stikstof (N) is te wijten aan het feit, dat de stikstof produceerende fabrieken te Sluiskil en IJmuiden niet werken, zoodat men ge heel op invoer van dit producteis aange wezen Langs de Bergsche Maas is op nieuw een mijnenveld ontdekt, waarvan de mijnen tot ontploffing worden ge bracht. Eenerzijds is er wel behoefte aan paarden, maar men verwacht, dat, binnen niet al te langen tijd, er een overschot zal zijn, door de toename der mechanische tractie. Het vervoeren van personen en goederen door middel van schepen,.1, het laden en lossen inbegrepen, het sleepen, verhuren en vervrachten van schepen, dus het geheele transport te water is vrijgesteld van omzetbelasting. Voor het betrekken van poter kiembakken kunnen telers van pootaard- appelen zich wenden tot een houten- emballagefabrikant, mits deze hiervoor hout beschikbaar heeft. Deze fabrikant moet naar aanleiding van dezen order zelf een aanvraag tot aanmaak van de kiembakken bij de daarvoor bevoegde instantie indienen. Daar voorloopig nog zeer weinig hout voor poterkiembakken beschikbaar is en het voorkiemen van pootgoed spe ciaal tot de taak van de telers behoort1,, komen voorloopig voor poterkiembakken geen handelaren in aanmerking. Landbouwers, die aardappelen hebben geleverd van oogst 1944, of wier aardappe len tijdens hun evacuatie zijn geruimd en hiervoor nog geen betaling ontvingen, kun nen daarvan opgave doen bij den P.H.B., tegen overlegging van het afleveringsbriefje. Landbouwers kunnen vergunningen voor zakken aanvragen bij den P.B.H. Aan de landbouwers wordt medege deeld, dat voor den aanleg van blijvend grasland, nog steeds vergunning vereischt is van den productie-commissaris. Het verdient aanbeveling om oude boomgaarden, die veel door het oorlogs geweld geleden hebben, eerst eenige jaren als bouwland te gebruiken, alvorens ze weer in te planten. De landbouwers wordt aangeraden hun grond te laten onderzoeken op den fosfaat-toestand, omdat er zeer waarschijnlijk niet voldoende superfosfaat beschikbaar zal kunnen worden gesteld. Op vele plaatsen is men begonnen met het schoonen der slooten, een werk van het grootste belang voor de grondstructuur van wei- en bouwland. Deze moeten n 1. een goede afwatering hebben. De laatste tijd kwam van het schoonen der slooten niets. Thans is het werk, dat zwaar, maar nuttig is, begonnen. De gezamenlijke Gorkumsche jeugdvereenigingen hebben 1482 boeken en boekjes en 1170 stuks spelen bijeen weten te zamelen, die nu verzonden zijn naar de getrof fen gemeenten in het Land van Altena. Een prachtgift voor de mis deelde kameraadjes. De ingezamelde boeken en spelen door de jeugd van Gorkum, zijn verdeeld onder de gemeenten waar van een opgave binnenkwam. Het Hark-comité te Andel ontving zijn aandeel, verder de Hoofden der Openbare en Bijzondere scholen te Nieuwendijk, Almkerk, Waardhui zen en Dussen en gedeeltelijk ook Hank. Aan de Bijz. School te Hank zal zeer waarschijnlijk nog een ge deelte van het te repareeren speel goed gezonden worden NIEUWENDIJK. Tot leden van het kiescollege, dat een tijdelijken gemeenteraad zal moeten kiezen, zijn te Kille benoemd de volgende personen: B. de Bok; J. van der Pijl Andrzn.; A. van der WielPzn.C. van Burgel; Adr. Groeneveld en Joh. Colijn, Wzn. RIJSWIJK. Dhr. M. de Rooy, hoofd d. sch. alhier, is gekozen tot bestuurslid van den Chr. Schoolbond „Alblas- serwaard, Vijfheerenlanden en Land van Altena". Het Roode Kruis biedt aan, systematisch en op grondige wijze van scabiès (besmettelijke huidziek te) te genezen. Dezer dagen heeft een afd. van het Roode Kruis te dien einde prijzenswaardig werk op de scholen verricht, o.a. te Wou- drichem en Rijswijk. Ook bestond gelegenheid, wanneer een of meer gezinsleden aan genoemde ziekte leden, zich te laten behandelen. SLEEUWIJK. De Chr Jonge Boeren en Tuindersbond is weer herrezen. Ook in onze plaats is thans een afdeeling opgericht. In het voor loopig comité hebben zitting de heeren W. v. d. Waal, P. Verduyn en G. F. van 'tSant. WAALWIJK. De dichtgeslibde haven van Waalwijk zal door de Fa. Dikker- boom en Sybrandy te Oudehaske uitgebaggerd worden. WOUDRICIIEM. Het echtpaar G. Struik-Jansen van Rozendaal alhier herdacht Donder dag onder veel blijken van belangstel-'* ling zijn 50-jarige echtvereeniging. WELL. De knapenvereeniging alhier heeft haar wekelijksche vergade ringen op Donderdagavond hervat. De leiding is in handen van Ds. v d. Bosch en een lid van de Chr. Jongelingsvereen »Paulus«. 27 Oct. a.s. hoopt het echt paar K. Bouman—Dekkers zijn zil veren huwelijksfeest te vieren. WERKENDAM. Onder groote belangstelling vier de het echtpaar C. Baggerman-v. Loon alhier en het echtpaar A. C. Kant-Goes, te Biesbosch hun zilveren huwelijksfeest. Onder het puin van de Ned. Herv. Kerk alhier, zijn twee grafstee- nen gevonden, die bij het opblazen van het kerkgebouw blootgekomen zijn. Beide sternen dateeren uit de 16e eeuw. Op één der steenen stond dat „Meester Michiel Claesz. v. d. Stael terugkwam uit Jeruzalem." Palmtakken zijn op den steen uitgehouwen. Blijkbaar had de overledene dus tijdens zijn leven een pelgrimstocht gedaan naar Jeruza lem. Van onder den al bekenden steen van Frederik, Graaf van Gronsveld, Heer van Werkendam, kwam een looden kist te voorschijn. Bij opening bleek,, dat de overledene een klein persoort moet zijn geweest. ZALTBOMMEL. 27 October a.s. wordt de na- jaarskeuring van stieren alhier ge houden op een terrein bij hotel Tivoli, om 8 30 uur v.m. Afstam mingsbewijzen der stieren en iden titeitsbewijzen moeten meegebracht worden. Aan de keuring wordt een primeering toegevoegd, volgens het systeem der centrale stieren keuring. Aangeraden wordt der halve alle stieren, oudere, zoowel als jonge ter keuring voor te leiden. Bij primeering moet de stier op de voorjaarsstierenkeuring weer verschijnen. Het bestuur van de Veiling Zalt- bommel e.o. maakt bekend, dat tusschen 26 Oct: en 12 Nov. a.s. geen .uitbetaling van veilinggelden zal plaats hebben. ZUILICHE3I. Ongeveer een hectare land is hier ingeplant met aardbeien, om zoo doende goed plantmateriaal te verkrij gen voor de aardbeientelers voor de geheele Bommelerwaard. Het bekende geïllustreerde tijdschrift DE SPIEGEL verschijnt weer. De prijs bedraagt f 1,50 per kwartaal Abonnementen worden aangenomen in den boekhandel van de firma L. J. Veerman te Heusden. Distributiedienst Heusden. In de week van 2227 October kunnen formulieren worden afgehaald voor zeep voor melkers. De aanvragen moeten zoo spoedig mogelijk worden ingediend. Tevens worden in dezelfde week formulieren uitgegeven ter verkrijging van petroleum voor verlichting. Ook deze aanvragen moeten zoo spoedig mo gelijk worden ingediend. Distributiekring Zaltbommel. Petroleum voor kookdoeleinden, enquête- gas electriciteit. Personen, welke een formulier MD 323-10, voor petroleum en enquete gas- electriciteit, hebben ingevuld en waarvan de aanvraag niet in behandeling is ge nomen, daar het juiste aantal bonnen 244 niet was opgeplakt, kunnen zich in de week van 22 tot en met 26 Oct. a.s. vervoegen bij den reizenden ambte naar en op Distributiekantoor te Zalt bommel. In geval dat de bon 244 vermist wordt, dient men van deze vermissing een politierapport te laten opmaken en dit met het aanvraagformulier te over leggen. Bij het indienen der aanvragen ►dient men alle stamkaarten van het ge zin te overleggen. Brandstoffen voor kamer-en pensionbewoners. In de week van 22 tot en met 26 Oct. a.s. kunnen aanvraagformulieren voor vaste brandstoffen, afgehaald en ingediend worden bij den reizenden ambtenaar en het Distributiekantoor te Zaltbommel. Voor alle detaillisten. Bakkers, kruideniers, slagers, melk handelaren, kaashandelaren, brandstof- fenhandelaren en textielhandelaren, moe ten in de week van 22 tot en met 26 October a.s. schriftelijk opgeven: le. Volledige naam en voorletters Cq. firmanaam enz. 2e. Adres met vermelding van het juiste huisnummer. 3e. Gemeente. 4e. Codenummer. 5e. Aard van -het bedrijf. 6e. In het bezit van inschrijvings- kaart MD 203 of MD 245, ja of neen. Verzocht wordt deze opgave duide lijk leesbaar in te dienen op de afdee ling Handel. Textiel. Handelaren in textiel kunnen de door hen ontvangen nieuwe punten, ter waar de van 1 en 10 punten, omwisselen tegen coupures. Deze punten dienen afzonderlijk opgeplakt te worden. Distributiekring 231 - Almkerk Agentschap Wijk. Petroleum Verlichting. Gezinnen, wonende in perceelen, die niet aangesloten zijn op het electriciteitsnet, wor den in de gelegenheid gesteld, voor het afhalen van 3 rantsoenen petroleum voor verlichting, op de navolgende dagen en uren Gemeente WIJK C. A., Gr. Kr. gebouw. Dinsdag 23 Oct. van 9—12 en 2 4 uur. Gemeente EETHEN, Gem. huis. Woensdag 24 Oct. a.s. van 2-4 uur. Gem. VEEN, Café de Waal. Vrijdag 26 October a.s. van 9—12 uur. De stamkaart van gezinshoofd dient tot afhaling worden medegebracht. De aandacht wordt er op gevestigd, dat percelen, die wel zijn aangesloten, maar die tengevolge van een eventueel mankement aan het electriciteitsnet of binnenshuislei dingen nog niet over stroom kunnen be- sehikken, niet in aanmerking komen. Gevonden een saxophone, welke door de duitschers is achtergelaten. Terug te bekomen bij den Post-Comm. der Kon. Marechaussee te Wijk en Aalburg. Het Meisje op de f 25 bankbiljetten. Op de nieuwe bankbiljetten van f 25 is een meisjesportretje gereproduceerd en menigeen zal zich hebben afge-* vraagd wie dat voorstelt. Het is het Meisje in 't Blauw" van den Haarlem mer, Johannes Cornelisz Verspronck (15971662) nog niet zoo heel lang in het bezit van het Rijksmuseum te Amsterdam. De afbeelding op het bank biljet is echter een fragment. Het oor spronkelijke is een kniestuk. Geen koffie voor D. en E. kinderen In afwijking van het oorspronkelijke voornemen zal bij de a.s. distributie van koffie geen bon worden aangewe zen voor kinderen voor wie een bon kaart KD 512 of KE 512 uitgereikt is (d.i. de leeftijdsgroep van 0 tot en met 4 jaar). Ossen mesten. De Prov. Voedselcommissaris voor Gelder land deelt mede, dat op ruime schaal ge legenheid kan gegeven worden, om ossen te houden. De veehouders die in 1944 in het bezit waren van een ossentoewijzing, zullen voor het jaar 1945 en 1946 zonder aanvrage dezelfde toewijzing ontvangen. Diegenen, die voor het eerst een toewijzing wenschen of die hun vorige toewijzing ver hoogd wenschen te zien, kunnen dit bij den P. B. H. aanvragen. Binnen 5 dagen na de geboorte van een als os door te houden stierkalf, moet bij den P. B. H. een ossencontract worden afgesloten. Het aanhouden van stierkalve ren ouder dan 5 dagen of ossen is alleen toegestaan als er een identiteitsbewijs of een ossencontract bij aanwezig is. De ossen, die te zijner tijd op contract geleverd worden, zullen van den veeleve- ringsaanslag worden afgeschreven, voor een aantal k.g. dat gevonden wordt door van het gewicht bij de levering af te trekken evenveel malen 120 k.g. als de os een datum van 1 Dec. beleefd heeft. De minimum aftrek bedraagt 120 k.g., de minimum afboeking 60 k.g. De afboe king geschiedt na levering. NEDERHEMERT. Over de maand September. GeborenCornells, z. van S. Baks en J. Biesheuvel. Gehuwd: D. P. Rooijens 39 j. en G. Hobo 32 j. WOUDRICHEM. Over de maanden Augustus en Sept. Geboren: Gerrit, z. van H. G. Kant en H. v. Tilborg; Alberta J., d. van F. Hartman en J. Kant; Roeland J. J, z. van M. L. Kant erf J. Treffers; Arie B., z. van H. v. Vugt en A. J. Viveen? Harm, z. van B. Loerts en P. J. Ze- gersMarijke A. M., d. van R. J„ Krouwel en J. C. Staal. Getrouwd: Jan J. v. d. Heijden 25 j. en A. N. v. Dijk 22 j.; Willem v. d. Stoep 36 j. en Antje W. Schaap 39 j.; Johannes E. Meyer 28 j. en Adalia M. Vos 20 j.; Jan v. Straten 26 j. en Cor nelia P. de Joode 27 j.; Willem D. Bil 25 j. en Grita P. v. Tilburg 22 j.; Arie Rietveld 40 j. en Dirkje Borg 38 j.; Lambertus v. Dongen 34 j. en An na M. v. Stokkum 31 j. Overleden: Louiza Baks, 74 j.. wed. van G. Hartman. Herkeuring stieren. Stierenhouders kunnen tegen de be slissingen van de stierenkeuringscomm. in hooger beroep gaan. Dit beroep kan worden ingesteld door den eigenaar of houder van den afgekeurden stier en moet worden ingediend binnen 8 dagen na den dag van afkeuring bij den secre taris der commissie tot bevordering van de verbetering van het rundvee. Voor herkeuring moet f 15 gestort wor den, welk bedrag wordt terugbetaald, als de stier bij herkeuring wordt goed gekeurd f Inplaats van kaarten. ONDERTROUWD EN Huwelijksvoltrekking D.V. op Don derdag 1 November 1945, om 11.30 uur te Eethen. Huwelijksinzegening om 12.30 uur in de Ned. Herv. Kerk te Heesbeen, door den WelEerw. Heer Ds. L. van de Peut van Besoijen. Gelegenheid tot feliciteeren na af loop der dienst in de consistorie. Meeuwen F 87, ir. - 19 October 1945. Doeveren D 20, 26 Toekomstig adres: Eethen, Meeuwen F 87. met ingebouwd Theemeubel. Adres: C. KRAAY, Julianastraat, Andel.

De Sirene | 1945 | | pagina 3