OFFICIEELE BONNENLIJST Plaatselijk Nieuws DRUK- EH BINDWERKEN Firma L. J. VEERMAN Vc-cr verzorgen van Uw Telef. 19 Heusden. HEUSDEN. Er bestaan hier plannen om den 5en November tot een rouwdag te ma ken, gezien het groot aantal slacht offers, dat een jaar geleden het leven moest laten bij den stadhuisramp. Er zullen kerkdiensten plaats vinden en kranslegging op de massagraven. Winkels en café's zullen worden ge sloten en hoewel er tevens aanleiding zou zijn voor groote feestvreugde, im mers op den 5en November werd Heus den ook bevrijd, zal deze eerste gedenk dag slechts in het teeken van rouw staan en zal en kan er van feestvreugde geen sprake zijn. Maandagavond hield het Depar- teme'nt Heusden „Tot Nut van 't Al gemeen in de zaal van Hotel „Concor dia" zijn jaarvergadering. Door dhr. Hus, secretaris v. h. De partement en Mej. Kramer, secretares se der bibliotheek werd een jaarverslag uitgebracht, dat uit den aard der zaak weinig belangrijks bevatte, voor de Tee- kenschool was zelfs geen jaarverslag uit ute brengen, aangezien die in den winter van '44 op '45 niet kon wor den gehouden. De penningmeesteresse van het De partement mej. A. de Haan deed reke ning en verantwoording van haar beheer. De voorzitter, de heer W. Knoop, bracht de genoemde functionarissen dank voor hun werkzaamheden. De aftredende bestuursleden de hoe ren J. A. Duyne en D. J. Hus werden herkozen. Er zal getracht worden in het a.s. winterseizoen vier of vijf lezingen te doen houden. Abusief werd als levering yan gas aangegeven het tijdstip van 112 uur, dit moet zijn van 111 uur. De uren zijn dus van 79, van 111 en van 5 tot 8 uur. Maandagavond 8 uur, hield de Heusdensche Winkeliers vereen, ©en al- gemeene ledenvergadering in het café Nooten in de Breestraat. De opkomst was slechts matig, zoodat de voorzitter de heer Gielens in zijn openingswoord de aanwezigen opwekte, om de afwezige leden te bewerken en aan te sporen in het vervolg ook aanwezig te zijn. Na mededeeling van eenige ingeko men stukken kwam punt 4 der agenda aan de orde. bespreking Sint-Nicolaas- actie. Aangezien van flink opgezette St.- Nicolaas-actie ook dit jaar nog geen sprake kan zijn werd met algemeene stemmen besloten, voor alle schoolgaan de kinderen op 5 Dec. een St.-Nicolaas- feest te organiseeren met tractatie en vertooning van een kinderfilm. Bij het bestuur was het verzoek in gekomen om de leden de vraag voor te leggen of zij er toe mede wilden wer ken den 5en November dit jaar, ge zien het groote aantal ingezetenen, dat toen een jaar geleden zijn leven onder het stadhuis moest laten, tot een rouw dag te maken en hun zaken gesloten te houden op dezen dag. Met algemeene stemmen werd hier toe besloten, terwijl zij, die nog in het bezit zijn van een vlag, deze dien dag halfstok uit zullen hangen. De voorzitter sloot te ongeveer half 10 met 'n kort woord van dank voor de opkomst en den prettigen geest van sa menwerking, die bij deze vergadering had geheerscht en sprak de hoop uit, dat zulks in de toekomst steeds het geval' zal mogen zijn; immers dan al leen kan er nuttig en heilzaam werk verricht worden. Maandag j.l. werd bij de dam club de 4e ronde gespeeld van de voor wedstrijd competitie. De resultaten wa ren Groep INieuwkoop-de Graag remise Klerks wint van Schaap. Leiding: Kalden met 5 p. uit 3 par tijen gevolgd door de Graag met 4 uit 3. Groep II: te Vruchten wint van v. BeersKlaren-Jonker remise. Leiding: Klaren en te Vruchten met 5 p. uit 3 partijen gevolgd door v. Beers met 3 uit 4. Groep JII: v. d. Donk wint van Ver beek, Fitters wint van de Waard. Leiding: Fitters met 5 p. uit 3 partij en, gevolgd door v. d. Donk met 4 uit 3 en Verbeek met 4 uit 4. Maandag a.s. voortzetting om half 8. De heer A. de Graag behaalde deze week voor de 9e maal het pers. damkampioenschap van Noordbrabant. De eindstand werd J gesR- gew. rem. verl. p. A. de Graag 11 8 3 0 19 M. Koch 11 4 7 0 15 P. Ponsijn 11 5 5 1 15 J. C. P. Kalden 11 5 2 4 12 M. Verlouw 11 3 6 2 12 N. Ruberg 11 3 5 3 11 L. Henning 11 2 6 3 10 W. Wijn 11 2 5 4 9 Jac. Kollenberg 11 2 5 4 9 A. Nieuwkoop 11 2 4 5 8 J. de Groot 11 1 4 6 6 H. Panhuijsen 11 1 4 6 6 AMMERZODEN. J.l. Vrijdag werd ons dorp door een bezoek van H.K.H. Prinses Juliana vereerd. Hare belangstelling gold spe ciaal het werk van N.V.H.-H.A.R.K. Om ongeveer half zes kwam de Ko ninklijke auto voor het .Gemeentehuis aanrijden. De belangstelling en het en thousiasme van de bevolking was enorm. De Prinses werd ontvangen door den Burgemeester, den heer A. van Erp en den heer G. E. Landweer, als voorzit ter van de N.V.H.-H.A.R.K. Laatst genoemde stelde de Prinses voor aan de «overige leden van N.V.H.-H.A.R.K. Nadat ten Gemeentehuize de thee was gebruikt en H.K.H. zich door den voorzitter, den heer Landweer, uitvoerig had doen inlichten omtrent den nood der gemeente, de plannen van den wederopbouw en den grooten steun, welke de gemeente ondervindt uit Bode graven, Reeuwijk en Langendijk, be zocht de Prinses nog een tweetal zwaar getroffen gezinnen. Eerst werd een bezoek gebracht aan Theodorus Hoskam in de Achterstraat waar deze familie nog onder de meest kommervolle omstandigheden moet hui zen. De Prinses onderhield zich met alle leden van het gezin en betoonde haar diep gevoeld medeleven. Gelukkig is voor deze familie een noodwoning in aanbouw. Vervolgens kreeg de kapper V. Burg, wonende in de garage van den heer Landweer, de eer een bezoek van de Prinses te ontvangen. Hier is een voor beeld, hoe in een garage, met beschei den hulpmiddelen een complete Dames- en Heerensalon is gemaakt, alsmede woon en slaapvertrek voor den kapper en zijn gezin, die hun eigen zaak door het oorlogsgeweld geheel verloren za gen gaan. De Prinses werd rondge leid door den kapper en zijn echtge- noote. H.K.H. toonde haar groote belang stelling voor de energie, waarmede de heer Burg zijn tijdelijke zaak begonnen was en prees de helderheid en doelma tigheid van de salons. De echtgenoote van den heer Burg bood de Prinses een flesch Eau de Cologne aan, welke door Haar zelve in dank werd aanvaard. Onder luide toejuichingen en het zin gen van het „Wilhelmus" vertrok HKH. wederom in hare auto teneinde haar reis te vervolgen naar het Eiland Ne- derhemert, vanwaar weer huiswaarts ge reden werd. Voor Ammerzoden was het hartelijk bezoek van onze Prihses een onverge telijke dag. Het zwaar getroffen Ammerzo den is geadopteerd door Bodegraven. ANDEL. Voor het comité voor Winter- lezingen alhier, trad op 'Ds. Harkema van Wijk, met het onderwerp: De Pro fetische Zending van Elia". Na het openingswoord van den voor zitter van het comité, dhr. A. J. Schou ten, gaf Ds. Harkema een zeer duide lijke en boeiende uiteenzetting van wat de zending van de monumentale figuur van den Godsprofeet feitelijk behelsde en schetste hij Elia als een persoon lijkheid, die vierkant staat tegenover zijn volk, maar toch tegelijkertijd dat volk vasthoudt met alle vezelen van zijn ziel. De directeur der Chr. Lagere Landbouwschool alhier, de heer W. Bronkhorst, heeft met leerlingen de zer school een bezoek gebracht aan den Fokveedag te Hoornaar. ALMKERK. Tot directeur van het distribu tiekantoor voor het Land van Heusden en Altena alhier, is benoemd de heer C. van Toorenenbergen, voorheen agent van den distributiedienst te Woudri- chem. - De Geref. J.V. „Samuël" alhier, heeft na een gedwongen rust van enkele jaren, haar arbeid weer hervat. Wegens het groot aantal leden, is de vereeniging in twee afdeelingen gesplitst. BRUCHEM. Onze geachte predikant Ds. Bras ser ontving toezegging van beroep naar Bunschoten en Spakenburg. CAPELLE. Door particulieren wordt sedert eenige dagen over den Nieuwen Maas mond bij het Capelscheveer een gere gelde veerdeinst per roeiboot onder houden, zoodat men thans weer, na een jaar, van hieruit te voet of met de fiets langs den kortsten weg het cen trum van fiet Land van Heusden en Altena kan bereiken. Op werkdagen wordt overgezet van 6 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds en des Zondags van 's morgens 7 uur tot 10 uur des avonds, met dien verstande evenwel dat na des avonds 6 uur slechts om het ,uur wordt overgezet, waarbij dan op het heel uur van den Noordkant wordt afgevaren. De kerkdiensten der Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse, welke in verband met de beschadiging van het kerkgebouw door oorlogsgeweld gerui- men tijd werden gehouden in de "Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschendijk, wor den sinds enkele weken in het vereeni- gingsgebouw „Elthato" gehouden. Naar we vernemen zal binnenkort het kerkgebouw weer in gebruik kun nen worden genomen. - De v.v. Wit-Zwart speelde een Vriendschappelijken wedstrijd te Waal wijk tegen RKC. II en verloor met 6-2. HANK. De heeren C. Ribbens en J. Hey- mans alhier, slaagden voor het midden standsdiploma. LAND VAN ALTENA. Door den Secretaris Vakgroep detailhandel in melk, boter, kaas en eieren, zijn voor den verkoop van eie ren aan consumenten aangewezen de navolgende personen A. M. v. Berchum, melkhandelaar te WerkendamH. de Wit, melkhan delaar, Hank C 79, DussenA. Romijn, me^khandelaar D 46, Almkerk; A. Vos, melkhandelaar, Polstraat C 184, Wijk en Aalburg en J. Kant, melkhandelaar Rijksstraatweg 70, Sleeuwijk, winkel Be- geijnestraat A 135, Woudrichem. Voor landbouwers die een groot deel van den oogst 1944, na 1 Sept. 1944 hebben verloren door inundatie of oorlogsgeweld of door geringe op brengst van oogst 1945, thans in fi- nanciëele moeilijkheden verkeeren be staat gelegenheid bij den Dienst Land- bouwherstel een voorschot op hun ver goeding aan te vragen. Hiervoor zijn formulieren verkrijg baar op het PBH-kantoor of bij de bestuursleden van den Dienst. Deze aanvragen zullen in behandeling worden genomen door een sub-commis sie uit den Dienst. Voor district 44 zal die bestaan uit de heeren G. Schouten (P.B.H.) en L. J. Vogelaar en voor district 45 uit de heeren L. van 't Sant (P.B.H.) en W. G. de Waard. Tevens zal bij de beoordeeling het advies van de Boerenleenbanken ter plaatse worden gevraagd. OUDENDIJK. Bij de landbouwers Daim en Vink zijn vorige week een tweetal scha pen gestolen, waarvan van een later de huid werd teruggevonden. SLEEUWIJK. Bij het wielrijdend publiek schijnt de meening te hebben postgevat dat geen gebruik meer behoeft te worden gemaakt van de rijwielpaden langs den Rijksweg Gorinchem-Breda. Men bedenke dat de rijweg uitslui tend voor motorvoertuigen, met paar den bespannen voertuigen, handkarren en dergelijke bestemd is. De toename van het snelverkeer eischt ook in het belang van eigen veiligheid, dat iedere weggebruiker zich aan de bestaande Nederlandsche voor schriften houdt waarom een ieder wordt verzocht deze waarschuwing ter harte te willen nemen. Alhier is onder den naam „Gi deon" een Hervormde J. V. opgericht. De vergaderingen worden gehouden op Donderdag des avonds om 8 uur in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk. Alle jongens en eventueele jonge man nen worden opgewekt, zich als lid der vereeniging op te geven. WERKENDAM. Zaterdag j.l. heeft de inschrij ving plaats gehad voor het bouwen van een noodkerk voor de Gereformeerde en Herv. Gem. tezamen. De laagste inschrijving was voor f 18.000, de hoogste f 54.000. Er wa ren daartusschen in ongeveer 30 in schrijvingen. Het werk is nog niet ge gund. Ds. W. Lamain van Rijssen, heeft voor het beroep naar de Geref. Gem. alhier bedankt. Voor de periode van 28 October tot en met 10 November 1945. Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van Bonkaarten KA, KB, KC 512 100 t/m 106 800 gram brood. 107 200 gram bloem 108 125 gram biscuits. 109 400 gram suiker. 110 200 gram koffie. 111 125 gram boter. 112 250 gram margarine. 113 100 gram vet. 114 200 gram kaas. 115 150 gram vleesch. 116 2 kg aardappelen. 117 2 kg aardappelen. B01, B 02 400 gram brood. B 03, C 03 1 ei. B 04 1 kg aardappelen. A 05, B 05 1 1/2 liter melk. C 05 3 1/2 liter melk. Bonkaarten KD, KE 512 200, 201 800 gram brood. 202 200 gram bloem. 203 250 gr. rijst rijstebloem of kindermeel of 225 gr. kinderbiscuits. 204 125 gram biscuits. 205 500 gram suiker. 206 250 gram boter. 207 125 gram margarine. 208 200 gram kaas. 209 1 ei. 210 6 liter melk. 211 150 gram vleesch. 212 1 kg aardappelen. D01, D 02 400 gram brood. E01 225 gram kinderbiscuits. Tabakskaarten Q 413 03 2 rants, tabaksartikelen, waarvan ten hoogste 1 rantsoen in cigaretten mag worden afgeleverd. Toeslagkaarten M 512 M45 M46 brood, 400 gram brood. M45, M46 boter, 125 gram margarine. M45 vleesch, 100 gram vleesch. M45 aardappelen, 1 1/2 kg aardapp. Toelichting: Op de geldige broodbon nen kunnen de bij de detaillisten nog aanwezige voorraden Eng. biscuits wor den verkocht, waarbij 400 gram brood gelijk gesteld wordt met 400 gram-' Eng. biscuits. Zooals uit bovenstaande bonnenlijst blijkt, wordt het aardappel rantsoen ver hoogd van 3 tot 4 kg per week. Het ligt in de bedoeling, gedurende de eerstvolgende weken, dit extra rantsoen te handhaven. Het is evenwel noodza kelijk deze extra aardappelen te be waren voor het a.s. winterseizoen, aan gezien de mogelijkheid niet is uitge sloten dat in verband met de te ver wachten verkeersbelemmeringen het rantsoen aardappelen moet worden ver laagd. Op bon 114 zal 100 gram Am. kaas alsmede 50 gr. volvette of 40-f- kaas en 50 gram magere of 20—kaas worden geleverd. Op bon 03 der tabakskaart mogen de eventueel nog bij den handel voorradige Eng. en Am. import-cigaretten niet worden verkocht. Deze import-cigaret ten moeten worden bewaard tot t.z.t. weer een bon voor import-cigaretten wordt aangewezen. Voor de week van 4 tot en met 10» November a.s. zullen nog bonnen wor-< den aangewezen voor bloem,, zout, jam en peulvruchten. I Bovengenoemde bonnen kunnen reedsi op Vrijdag 26 Oct. a.s. van des mid dags 12 uur af worden gebruikt -,met uitzondering van de bonnen voor vleesch melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 29 October mag worden afgeleverd. Bij deelneming aan maaltijden van de Centrale keukens moeten aldaar de bonnen 115 en 211 v^or vleesch en 116 voor aardappelen worden ingeleverd. Zelfverzorgers voor graan, vleesch, melk of aardappelen moeten op door den distributiedienst te bepalen dagen aldaar inleveren resp. de bonnen voor brood, vleesch, melk en aardappelen. De fam. S. Kuiper alhier, ont ving het treurig bericht, dat de heler G. J. P. R. Oostenga, leeraar aan het Chr. Lyceum te Bandoeng, tijdens de bezetting van Java is overleden. 4

De Sirene | 1945 | | pagina 2