Gevonden en verloren voorwerpen. GRIENDHOUT. W. TIMMERMANS ZONEN Predikbeurten Distributie mededeelingen Ingezonden. Binnenland Advertentiën GORNELIS STRAVER, GIJSBERTA VERSTEEG, geboren VAN STRATEN, BIJ INSCHRIJVING TE KOOP: WAALWIJK Belasten zich met de registratie van effecten ZONDAG 28 OCTOBER. HEUSDEN, (Bewaarschool), 9.30 u. wijk Z en W en 10.45 u. wijk N en O. Ds. Vogel. Bed. H. Avondmaal. AALBURG, 9.30 u. E>s. Trouwborst. Bed. H. Doop en Voorb. H. A. Ger. Gem. 9.30 en 6 u. leesdienst. ANDEL, 9.30 en 6 u. Ds. Klerks. Extra collecte Kerkvoogdij. Geref. Kerk. 9.30 en 2 u. Ds. Bakker BABILONIëNBROEK 9.30 en 2 uur uur Ds. Eysenga. BRUCHEM geen dienst. DOEVEREN, (in de Pastorie) 10 u. Ds. de Tombe. GENDEREN, 10.30 u. Ds. L. v. d. Peut uit Besoijen, 6 u. Ds. Koele. Ger. Kerk, 9 en 2.30 u. Ds. Ritsema. GIESSEN, 6 u. Ds. Schoonenboom. HEESBEEN, 6 u. Ds. Trouwborst. KERKWIJK, 2.30 u. Ds. Brasser. NEDERHEMERT (N.Z.), 9.30 en 6.30 u. Ds. Vermaas. RIJSWjIJK, 9.30 u. Ds. Schoonenboom. SLEEUWIJK, 10 en 7 u. Ds. de Leeuw. Geref. Kerk, 9.30 en 6.30 u. Ds. Ros. VEEN, 9.30 en 6 u. Ds. Kleermaker. WASPIK, 9.30 u. Ds. v. d. Smit. WIJK, 9, 10.30 en 6.30 u. Ds. Har- kema. WERKENDAM 11 en 5 u. Ds. v. Wie- ringen. Ger. Kerk, 9.30 en 3 u. Ds. Jonker. Chr. Geref. Kerk, 11 en 6 u. Ds. Overduin. Geref. Gem., 9.30 en 6.30 u. lees dienst. Herv. Evangelisatie (Nutsgebouw), 10 eni 6 u. dhr. L. Gebraad van Leer- sum. WEKKEND AM. Nabij de hefbrug over de Gouwe te Alphen a. d. Rijn is een" ernstig ongeval gebeurd. Terwijl schipper C. A. Ruitenburg uit deze gemeente bezig was zijn (motorschip „Rio" vast te leg gen tegenoverr het kantoor voor de Gouwerechten, geraakte daarbij zijn 22- jarige knecht Joh. v. d. Heuvel, even eens van hier afkomstig, met een zij ner beenen tusschen de strakker worden de staaldraden, met het gevolg, dat zijn voet boven den enkel werd af ge kneld. Dr. v. Eek verleende den on gelukkige de eerste hulp, waarna het slachtoffer naar een der ziekenhuizen te Leiden werd vervoerd. WELL. De candidaat-notaris C. J. van Veldhuizen is benoemd tot beheerder van het vermogen van A. v. Hekezen Wz., in fourage en dekkleeden te Hedel. ZALTBOMMEL. Voor het eind-examen tuinbouw school te Zaltbommel slaagden de hee- renL. v. Andel te Andel, G. F. van 't Sant te Sleeuwijk, A. A. Westerlaken te Zuilichem, E. Klop te Brakel, H. van Gammeren te Rijswijk, P. v. d. Gie- sen, Vuren, N. v. d. Lee, Gorkum, G. Kiep en G. v. Steenbergen, beiden te Gameren, J. den Boef, Brakel, J. Blommers, Nieuwaal en G. Bouman, Ne- derhemert. DISTRIBUTIEKRING ALMKERK. Ingaande heden worden de bon;nen 06 en 07, van de in dezen kring ge- bruikelijke noodstamkaart, extra aange wezen voor 25 gram schoenreparatiele- der. Men dient er echter wel rekening mede te houden dat deze bonnen alleen geldig zijn voor den kring 231 Alm- kerk. Jong geborenen, evacuees en gerepa- trieerden, die deze bonnen niet hebbein ontvangen, komen hiervoor niet in aan merking, zoodat aanvragen als zoodanig achterwege kunnen blijven. Agentschap Wijk. Na-uitreiking van Petroleumkaarten op de Eriquete-formulieren voor koók- doeleinden zal plaats hebben 29 Oct. 1945 van 912 uur te Eethen (ge meentehuis). Na-uitreiking van bonkaarten even eens te Eethen 29 Oct. 1945 van 24 uur. Deze bekendmaking geldt voor de gemeenten Wijk en Aalburg, Veen en Eethen. Distributie Werkendam. Stal-, Keet- en Aakverlichting. Voor stallen, die niet op het electr. net zijn aangesloten, kunnen aanvraag formulieren voor petroleum worden af gehaald. Eveneens voor arken en keeten in den Biesbosch, waarin arbeiders ver blijven. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). M. de Redacteur, Droevig zien wij den winter tegemoet in de gemeente Eethen, voor wat de Polderwegen betreft. Modderige onge- grinde wegen, zelfs zeer gevaarlijk voor auto- en moterverkeer. Hier is wel een voerman, die belast was met het ver-' voer van den grint voor de polders. Genderen, Eethen, Drongelen, Meeu wen en Babiloniënbrolek, maar dezie is nog niet voorzien van een paard, ter vervanging van het door de duit- schers afgenomen dier. Ik vermoed dat de Plaatselijke Bu reauhouders in 't Land van Altena hier niet mede op de hoogte zijn. Hopende dat hier spoedig verande ring in mqge komen en dat aan J. Bonis te Genderen een voermans paard mag worden toegewezen, om verdere ongelukken op de wegen te voorkomen, zooals die al enkele malen voorgeko men zijn, verblijf ik met dank voor de plaatsing, Abonné. GEVONDENeen portemonnaie met inhoud. Terug te bekomen bij Oldendorp, Wilhelminaplein 48, Heusden. GEVONDENeen damespolshorloge. Terug te bekomen bij P. v. Vugt, Almkerk AAN KOMEN LOOPENeen klein hondje, wit met roodbruine vlekken, korte staart. Terug te bekomen bij L. Bras, Sleeuwijkschendijk, 160, Werken dam. VERLORENeen paar grijslederen heerenhandschoenen. Inl. bij C. B. v. Driel, Hoogstraat, Werkendam. VERLOREN: een schroefdop vaneen wandelwagentje, tusschen Sluis Wer kendam en v. d. Linden, Sleeuwijk. Te gen belooning terug te bezorgen bij A. Kornet, Woonschip Elsje", Werken dam. VERLOREN: een persoonsbewijs. B. M. Ippel, Visschersdijk 73, Werken dam. VERLORENeen zilveren brochie. Tegen belooning terug te bezorgen bij A. Roubos, Slikstraat 11, Werkendam. VERLOREN: een zilveren armband. Tegen belooning terug te bezorgen bij C. W. v. d. Schuit, Kruisstraat 177, Werkendam. Strijd op Midden-Java. De „Indonesische radio" (waarschijn lijk Djocjakarta) wekte de bevolking op1 om de wapens op te nemen en wel speciaal in de gebieden: Pati, Semarang, Bodjonegoro, Bandoeng en Batavia. An dere „Indonesische strijdkrachten" zou den volgens deze uitzending in mid- den-Java samengetrokken worden. In dit gebied wordt nog steeds he vig tusschen Japanners en Inlafnders gevochten, ook worden tusschen Indo nesiërs en verraders gevechten gele verd, aldus deze radio. Op West-Borneo wappert de Nederlandsche vlag. Van officiëele zijde wordt te Mel bourne bekend gemaakt, dat een Austra lische strijdmacht onder luit.-kolonel T. W. R. Cotton op 16 Oct. West-Boreneo heeft bezet en daar in een dagorder de Ned.-Indische wetgeving heeft inge voerd. De Australiërs opereerden sa men met vertegenwoordigers van de Nica en een contingent gekleurde Ne derlandsche troepen onder Nederland sche officieren. De bevrijdingstroepen heschen te Pontianak de Nederlandsche vlag. In het tijdvak tusschen de Japansche overgave en de aankomst der geallieer den, bestuurde de plaatselijke bevolking Pontianak. Tijdens bezetting heerschte er een erge Japansche terreur. Tweeduizend burgers werden ver moord. Chineezen en Indiërs, meestal Dajaks, organiseerden guerillatroepen in de bergen en belaagden de japs met zelfgemaakte vuurwapens en vergiftige pijlen. De situatie te Tjeribon op Java is naar officieel verklaard wordt, slecht, terwijl het in Bandoeng en Semarang rustig is. Scheermesjes op tabaksbon 16. Het Rijksbureau voor metalen maakt bekend, dat met ingang van 25 October a.s. aan de daarvoor aangewezen winke liers is toegestaan, om per ingenomen' tabaksbon no. 16, vijf scheermesjes af te leveren. Er komt weer zeeppoeder. Weldra zal de distributie van zeep poeder beginnen. Er is opdracht ge geven tot het vervaardigen van een millioen pakjes zeeppoeder teza- men^ zullen er in Nederland circa tien millicen moeien worfen gemaakt voor de eerste distributie van een pakje per hoofd en 600.000 stukken huis houdzeep. Wat scheerzeep en de toiletzeep be treft. De fabricage hiervan zal met bekwamen spoed ter hand worden ge nomen. Radio-belasting. Een koninklijk besluit is verschenen waarbij is bepaald dat met ingang van een nader te bepalen datum voor het aanwezig hebben van een radio-ont vangtoestel een periodieke vergoeding verschuldigd is. De minister van binnenlandsche za ken stelt het bedrag dier vergoeding vast, welke f 12 per jaar niet mag overschrijden. Granen dorschen. Voor het dorschen van granen, za den en peulvruchten en het persen, dan wel. na dorsching binden van het daar van afkomstig stroo, mag een vergoe ding in rekening worden gebracht, wel-> ke is berekend, hetzij naar de hoeveel heid gedorscht product, hetzij naar den tijdsduur van het dorschen met dien versTande, dat wordt afgerekend op de wijze, zooals voor den oogst 1943 gebruikelijk was, tenzij partijen anders overeenkomen. De schipbrug bij Hedel. De schipbrug bij Hedel kan weer door alle voertuigen ongehinderd gepas seerd worden. Westelijk Walcheren van da zee afgesloten. Ook het gat in de waterkeering bij Veere is thans van de zee afgesloten. Zonder tegenslag zal nu het gle- deelte van Walcheren, bewesten het kanaal Vlissingen-Veere, dat ongeveer 13.500 ha groot is, nagenoeg geheel droog vallen. Het dekzeil voor het lanbouwbedrijf. Landbouwers, die een dekzeil wen- schen aan te vragen, kunnen zich hier voor schriftelijk wenden tot het bureau Grondstoffen van het Rijksbureau Voed selvoorziening, Lange Voorhout 10, Den Haag. via den P.B.H. Elke aanvrage moet vergezeld gaan van een bereidver klaring van den leverancier en beide stukken moeten daarna aan den P.B.H. in wiens district de aanvrager woont, ter hand gesteld worden. De P.B.H. voorziet de stukken, van zijn advies> en zendt ze door aan het bureau Grond stoffen. Loondorschers moeten aanvra gen voor dekzeilen rechtstreeks inle veren bij de Vakgroep Loondorscherij te Amsterdam. Molenzeilen kunnen te zijner tijd aan gevraagd worden bij de afd. industri- eele outilage van het Hoofdbedrijfschap yoor Akkerbouwproducten Wassenaar- scheweg 14, Den Haag. Contractrunder-inlevering. De veehouders worden er nadrukke lijk op gewezen, dat zij verplicht zijn bij het aanvoeren van een contractrund op cle noodslachtplaats, tevens tegelij kertijd het bijbehoorend contract in te leveren. Bij nalatigheid zal het rund als niet geleverd beschouwd worden en zal de veehouder een andere (vrije) koe van hetzelfde gewicht moeten leveren, weT- ke niet wordt afgeschreven van den leveringsplicht. Sparen voor de linnenkast. Van overheidswege wordt het publiek met grooten nadruk erop gewezen dat: het aanbeveling verdient door middel van sparen een gedeelte van het inko men thans reeds te reservee^en, opdat men wanneer straks wederom textiel- goederen aan de markt komen, ook de koopkracht bezitte om zich deze goe deren te kunnen aanschaffen. Spellingkwestie. Op 16 en 17 October 1945 heeft te 's-Gravenhage een conferentie plaats ge vonden tusschen de Nederlandsche en de Belgische sectie van de Commilssie tot regeling van de schrijfwijze der Nederlandsche taal. De besprekingen, welke een zeer bevredigend verloop hadden werden geleid door den gedele geerde van de Nederlandsche regeering, oud-minister dr. G. Bolkestein. Het tweede gedeelte van de confe rentie zal in de eerste helft van Nov. a.s. te Brussel plaats hebben. Bij de reeds gevoerde besprekingen waren alle onderdeelen betrokken, wel ke voor het herstel van de uniformte schrijfwijze van onze taal noodzakelijk moeten worden geacht. Hiertoe behoo- ren de eigenlijke spelling, de buigings-n de voornaamwoordelijke aanduiding, de spelling van bastaardwoorden en de spelling van de geografische en histo rische woorden. Ten aanzien van de drie eerstgenoemde punten is bij de besprekingen volledige overeenstemming bereikt. De resteerende onderdeelen zul len op de conferentie, welke in Novem ber zal worden gehouden, in behande ling worden genomen. Enorme aankoepen voor 't Ned. Leger. Naar uit betrouwbare bron wordt vernomen is een dezer dagen Generaal Majoor S. J. van den Bergh, Hoofdin tendant der Koninklijke Nederlandsche Landmacht teruggekeerd uit Canada, waar hij belangrijke aankoopen heeft gedaan voor het Nederlandsche leger, o.a. uniformen, ondergoed en schoeisel voor 200.000 man. Hierdoor is de klee- dingvoorraad voof ons toekomstige le ger verzekerd. In November wordt het eerste schip met voorraden reeds in Ne derland verwacht. De inkoopen zullen verrekend worden met de Canadeesche schuld aan Nederland, o.a. uit Neder-, landsche diensten aan het Canadeesche leger. Aangezien de uniformen het z.g. „battle dress" zijn, is dus met zekerheid aan te nemen dat dit in de toekomst} ook het Nederlandsche uniform zal blij ven. Heden overleed, tot onze diepe droef heid, na een langdurig geduldig1 gedra gen lijden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, Behuwdzoon, Broeder, Zwager en Oom, de Heer Weduwnaar van JANNIGJE VAN HAAFTEN, in den ouderdom van ruim 63 jaar. Namens de Kinderen: Oosterhout, Straver. Diemen (N.-H.), G. A. Straver. Oosterhout, A. G. Straver. D. Straver-Driesprong. Amsterdam, G. Gijzen-Straver. J. E. Gijzen. Oosterhout, A. L. Straver. N. Straver en Verloofde. C. Straver en Verloofde. En Kleinkinderen. Oosterhout, 20 October 1945. De teraardebestelling heeft plaats ge had op Dinsdag 23 October 11., om 11 uur v.m., op de Algemeene Begraaf plaats fe Oosterhout. 33 Heden behaagde het den Heere, na een kortstondig lijden, nog geheel on verwachts van onze zijde weg te nemen, onze innig geliefde Vrouw, Moeder, Dochter, Zuster, Behuwd-zuster en Tante, in den leeftijd van 49 jaren en 9 maanden. Uit aller naam Woudrichem, M. VERSTEEG. Wijk, H. J. VERSTEEG. Woudrichem, I. D. VERSTEEG. H. W. VERSTEEG- v. d. Water. Woudrichem, 23 October 1945. 22 De teraardebestelling zal plaats vinden a s. Zaterdag 27 Oct. om 1 uur n.m. Van de gemeente Andel het 4-jarig Griend- hout, wassende op het perceel genaamd «De Hoogt" onder Andel, groot 1.37 00 Hectare. Inschrijvingsbiljetten in te leveren ten kan tore van J Waverijn, waarnemend notaris te Andel vóór of op 5 November 1945. Inlichtingen te bekomen bij M. VER STEEG, gemeente-opzichter te Andel en ten Notariskantore. 14 Anno 1857 Kassiers eif Commissionairs in Effecten iA 11 o A BMurantiën Wij raden onze cliënten aan, met het oog op de komende groote drukte bij de Effec ten-registratie, reeds van nu af hun coupon- en dividendbladen (geen mantels) bij ons te deponeeren. |15 Prins Hendriklaan 19.

De Sirene | 1945 | | pagina 3