HER-OPENING op 3 November a.s. G. J. W. VIVEEN-PRINSE, Genderen. EEN GOEDE DEKBOK NIET DOOR. Distributie mededeelingen Binnenland Advertentiën van onze zaak in DROGISTERIJ WAREN [en VEE-GENEESMIDDELEN, benevens KRUIDENIERS WAREN. Beleefd aanbevelend, 13 Op Woensdagavond half acht hoopt Ds. v. Bosch in «Ons Huis" voor de Herv. Gem. voor te gaan. WAALWIJK. -Tot hoofdinstructeur van de le- gergymnastiekschool alhier, is benoemd de heer E. v. d. Geer. Ir. v. Waarden heeft in een of- ficiëele bijeenkomst, na een diensttijd van ruin} 30 jaar, afscheid genomen als directeur van de Rijksvakschool voor schoen- en lederindustrie en van het Rijksproefstation alhier. Met ingang van 1 Nov. a.s. is tot directeur der Ned. Schoenenunie N.V. Hollandia benoemd de res.-luit. kolonel C. Thomas, militair commissa ris voor de prov. Noordbrabant. ZALTBOMMEL. Tot leden van de Tuinbouw- commissie zijn benoemd de heerenP. J. Donker te Zaltbommel, J. Verharen te Rossum, aangewezen door dq Stich ting tot bevordering van de welvaart in de BommelerwaardW. J. Pos, Brakel, G. de Geus, Bruchem, W. N. Bok, Ros sum, namens de Zaltbomm«eische Vei ling; namens de tuinbouwvereenigingen N. J. van Gelder, Zaltbommel, G. A. v. d. Werken, Poederoijen, G. H. v. d. Anker. Hedelnamens de Tuinbouw- voorlichtingsdienst D. d. Bijl, Kerkwijk. Distributickringkantoor Almkcrk. Agentschap Wijk. BEKENDMAKING. Aangezien het bij het publiek nog niet voldoende bekend is, waar en wanneer distributiebescheiden en for mulieren kunnen worden afgehaald en ingeleverd, volgt hieronder een schema voor het Agentschap Wijk. Met nadruk wordt er op gewezen, dat buiten de hieronder genoemde da gen en uren, het loket gesloten zal zijn. FORMULIEREN: Afhalen: VEEN, eiken Maandag van 912 u. v.m. café de Waal. EETHEN, eiken Maandag van 24 u. n.m. Gemeentehuis. WIJK, eiken Dinsdag van 912 u. v.m. Distributiekantoor. Inleveren: WIJK, eiken Dinsdag van 24 u. n.m. Distributiekantoor. VEEN, eiken Woensdag van 912 u. v.m. café de Waal. EETHEN, eiken Woensdag van 24 u. n.m. Gemeentehuis. RANTSOENBONNEN WIJK, eiken Dinsdag van 912 u. en 24 u. Distributiekantoor. VEEN, eiken Vrijdag van 912 u. v.m. café de Waal. EETHEN, eiken Woensdag van 24 u. n.m. Gemeentehuis. BENZINEMACHTIGINGEN kunnen op alle drie de zitdagen worden ingewisseld tegen coupons. Men dient er wel op te letten, dat de machtigingen welke niet door den houder zelf worden aangeboden, aan de achterzijde worden ingevuld. WINKELIERS: kunnen zooals gewoonlijk hun beschei den inleveren op dezelfde zitdagen en dezelfde uren. Er wordt echter nog maals onder de aandacht gebracht, dat de bonnen nauwkeurig en zorgvuldig dienen te worden opgeplakt. BONKAARTEN: Hierover zal een persbericht in de courant verschijnen, wanneer deze zul len worden uitgereikt. Men dient wel op tijd te verschijnen, daar na-uitrei king niet meer zal plaats vinden. ZWARE ARBEID: Alle formulieren voor zware of vuile arbeid moeten volledig ingevuld wor den, met beroep en volgnummer. Zij, die zich niet aan deze voorschriften zullen houden, worden niet meer ge holpen. Voor het afhalen en inleveren der formulieren en het afhalen van de extra rantsoenen zal regelmatig een persbericht verschijnen. ALGEMEEN: Het publiek wordt er nogmaals aan herinnerd, dat het meegeven van dis tributiebescheiden met ambtenaren en het aanhouden op straat ten strengste is verboden. Wanneer er zeer dringende klachten zijn, kunnen deze eiken morgen met uit zondering van Zaterdag op het kan toor te Wijk bij den Agent worden in gediend. Distributiekring Zaltbommel. Toeslagkaarten. In het tijdvak van 29 Oct. t.m. 2 Nov. a.s, worden toeslagkaarten MB 512 en MC 512 uitgereikt. De uitreiking heeft plaats bij de reizend ambtenaar en op het Distributiekantoor te Zaltbommel. Nieuwe aanvragen kunnen alleen op het distributiekantoor te Zaltbommel in behan deling worden genomen. Petroleum verlichting particuliere woningen. Personen, welke een formulier hiervoor hebben ingevuld, kunnen tegen inlevering van het ingevulde formulier een bonkaart voor verlichting afhalen bij den reizenden ambtenaar. Volgende rantsoenen verkrijgbaar op nieuwe tabaks- en versnaperingskaarten. De ministers van handel, nijverheid, landbouw, visscherij en voedselvoorzie ning deelen mede, dat binnenkort ta- bakskaarten, versnaperingenkaartien en gecombineerde tabaks- en versnaperin- genkaarten zullen worden uitgereikt. Het ligt in de bedoeling met ingang van 25 Nov. a.s. op deze kaarten de volgende rantsoenen ter beschikking te stellen. Op de tabakskaarten twee rant soenen tabaksartikelen per week, op de versnaperingenkaart 100 gram cho colade of suikerwerken per week, op de gecombineerde tabaks- en versnape- ringenkaarten een rantsoen tabaksarti kelen en 50 gram chocolade of suiker werken per week. Men moet er evenwel rekening medie; houden, dat deze hoeveelheden alleen dan verstrekt kunnen worden, wanneer, de voorraadpositie van de verschillende artikelen dit toelaat, terwijl ook tijde lijke afwijkingen daardoor noodzakelijk gemaakt kunnen worden. De nieuwe kaarten zullen op onder staande wijze worden uitgereikt: Mannelijke personen, geboren in 1927 of vroeger kunnen naar keuze een ta- bakskaart, een versnaperingenkaart of een gecombineerde kaart ontvangen. Vrouwelijke personen, geboren in 1927 of vroeger komen in aanmerking voor naar keuze een versnaperingen kaart of een gecombineerde kaart. Kinderen, geboren in 1928 of la ter kunnen alleen een versnaperingen kaart ontvangen. De mannen hebben dus niet alleen de gelegenheid om te kiezen tusschen een volledig tabaksrantsoen en een vol ledig versnaperingenrantsoen, doch kun nen ook, indien zij geen der beide artikelen geheel willen missen, een ge combineerde kaart vragen, hetgeen me debrengt, dat zij zoowel het halve ta baksrantsoen als het halve versnaperin genrantsoen kunnen verkrijgen. Teneinde ook vrouwen in de gele genheid t§ stellen zich tabaksartikelen aan te schaffen kunnen deze, zij het tegen opoffering van de helft van het versnaperingenrantsoen, hun verlangen dienaangaande bevredigen, door zich in het bezit te doen stellen van een ge combineerde tabaks- en versnaperingen kaart. Het is, in verband met de voor raadpositie van tabak nog niet moge lijk ook aan de vrouwen de volledige keuze te laten. Bon voor schoenreparatie. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat bon 01 Leder dter Lederkaart is aangewezen voor het doen repareeren van schoenen met een hoeveelheid le der van 25 gram. Men dient dezen bon eerst bij den schoetnhersteller af te geven, wanneer deze in staat is de reparatie binnen circa 14 dag»en te verrichten. Bon 01 Leder, blijft gel dig en kan tezamen met de reeds aangewezen bonnen en met later nog aan te wijzen bonnen worden gtebruikt. Correspondentie over deze regeling moet gericht worden aan het rijks bureau voor huiden en leder te Am sterdam of aan de vakgroep. Extra jam. Naar verluidt zijn de winkeliers in de week van 2127 Oct. bevoorraad met £en extratpewijzing jam van 250 gram. Op 4 Nov. zal dan een consu mentenbon voor deze 250 gram wor den aangewezen. Textielpunten geldig verklaard. Het rijksbureau „Distex" deelt vol gens het „Textielblad" mede, dat met ingang van 29 Oct. van de textielkaart V. A. 510, welke thans door de dis tributiediensten wordt uitgereikt, tot na der aankondiging 15 punten (en wel No. 1 tot en met 15) geldig zijn voor den aankoqp van kleine vakartikelen en eenige andere artikelen. Aflevering tegen in ontvangstneming van deze punten vóór 29 Oct. is ver boden. De kaarten kunnen per gezin gecombineerd worden gebruikt. Mededeelingen van den Distributiekring 251, Waalwijk Sluiting op 1 November a.s. Op 1 November a s. (Allerheiligen) zullen de kantoren in den kring voor het publiek gesloten zijn. Hiermede vervalt de inlevering van con sumentenbonnen door detailisten op dien dagdeze inlevering dient nu te geschieden als volgt Heusden, Vrijdag 2 November, van 9 12,30 uur. Waspik, Woensdag 31 October, van 9 12,30 uur. Bijenteelt in de Betuwe. Tijdens de oorlogsjaren is de bijenstapel in de Betuwe sterk achteruit gegaan. In de Over-Betuwe schijnt geen bijenvolk meer te zijn. In de Neder- Betuwe blijkt 60 pCt. van de kastvolken en 46 pCt. van de korfvolken verdwe nen. Tuben inleveren. Aangezien het als een nationale plicht beschouwd moet worden om thans zoo weinig mogelijk materiaal verloren te laten gaan, wordt het van regeerings- wege wenschelijk geacht ïjog geen in tuben verpakte artikelen door den win kelier af te doen leveren, zonder daar voor inlevering van oude tuben te ver langen. Aanvrage binderdoek. De behoefte aan binderdoek voor de graanmaaiers-zelfbinders voor het volgende seizoen moet thans worden vastgesteld, omdat met de productie nu reeds moet worden begonnen. De landbouwers en loonmaaiers, wel ke binderdoek noodig hebben, kunnen een formulier aanvragen bij het Bureau van d^n Prov. Voedselcommissaris voor Gelderland, afd. Grondstoffen, Velper- weg 55, Arnhem. Dit formulier dient, na volledige in vulling en onderteekening bij den PBH. te worden ingediend voor advies, waar na de aanvrager het weer terugontvangt Deze dient er voor te zorgen dat hef uiterlijk 15 Nov. a.s. bij den handelaar is ingeleverd. De handelaar zal deze formulieren, hetzij rechtstreeks, hetzij via den tusschenhandel, doorgeven aan den fabrikant, die in overleg met de Sectie Confectie van het Rijksbureau voor Textiel de behoefte aan binderdoek dan zal kunnen vaststellen. Het is niet uitgesloten, dat de han delaren in binderdoek in vele gevallen bij de aldus op te geven bestelling, het verschuldigde bedrag geheel of ge deeltelijk als garantie zullen verlangen. Er wordt met nadruk op gewezen, dat belanghebbenden die niet uiterlijk 15 Nov. een bestelling op binderdoek door middel van de beschikbaargestelde aan vraagformulieren hebben gedaan, daarna niet meer in de gelegenheid zullen zijn nog binderdoek voor den komenden oogst te betrekken. Schapenwol en schurft. De wn. Prov. Voedselcommissaris van Gelderland deelt mede: Verschillende schapenhouders maken bezwaar tegen den opgelegden aanslag in de wollevering, als gevolg van op treden van schurft. Rekening houdende met de wettelijke verplichting om ge vallen van schurft aan te geven, zal door ons uitsluitend ontheffing of ver mindering van aanslag worden verleend, indien een schriftelijk bewijs van den behandelenden veearts wordt overge legd. Na ontvangst daarvan wordt dit bewijs ter controle gezonden aan het Veeartsenijkundig Staatstoezicht en zul len alleen de daar bekende gevallen in aanmerking komen voor ontheffing. Het koopen van Griendhout en Riet. Het Bedrijfsschap voor Griend en Riet deelt belanghebbenden mede, dat de Gewijzigde Griendhoutverordening 1942 en de Gewijzigde Rietverordening 1942 in dier voege zullen veranderd' worden, dat de bepalingen, inzake de binding tusschen eigenaren, resp. pach ters op langen termijn en de koopers op stam/struik zullen vervallen. Tot het koopen van griendhout op stam of riet op struik zal ieder gerechtigd zijn, die in de jaren 19361941 één of meer malen deze gewassen te velde heeft gé- kocht. De voorschriften inzake het ge sneden te koop aanbieden van teenhout aan, door of vanwege het Bedrijfschap aan te wijzen koopers zullen van kracht blijven. De overige bepalingen, dezer verordeningen blijven voorshands van kracht, doch nadere mededeelingen zullen volgen. Hoe verkrijgt men entwas verbon- Het afleveren van entwas is den aan een vergunning van het Hoofd ESrij?sch?p voor Tuinbourvproducten, Lange Voorhout 11, Den Haaö. De kweekers kunnen aanvraagtormiH lieren verkrijgen bij de veiling waarbtf ze zijn aangesloten. Daar de Produ^e van entwas afhankelijk is van het aan tal vergunningen dat binnenkom., \er-> dient hei aanbeveling de aanvragen, re-is nu in tc dienen. Hiermede zal straks overbodige stag natie bij de aflevering worden voorko-i men. Ned. kinderen naar het Buitenland. In totaal zijn thans 24.337 Nederland- sche kinderen naar het buitenland uitge zonden. Uit het Zuiden in totaal 4.46o kin deren Amsterdam 3.332, Den Haag 3.231, Rotterdam 2.832, Arnhem 1.282, Haarlem 1.219, Leiden 901 en Utrecht 894. r' Naar Engeland ruim 5000 kinderen, van wie 2.400 uit het Zuiden. Naar Zwitserland elke maand 480 kinderen. In totaal zijn reeds 4.500 kinderen naar Zwitserland geweest. De nemarken liet vier transporten van 500 kindereh halen. Eerdaags zullen weer 1000 kinderen naar 'Denemarken vertrekken. Ook Zwe den heeft vier transporten van 500 kin deren gehad. Er was voorts ook nog uitzending naar België en Frankrijk, resp. 900 en 350 kinderen. Fleurige bloemen met Kerstmis. Narcis, crocus, sneeuwklokje. Om in eigen tuin reeds vroeg de eerste lenteboden te hebben, kunnen wij verschillende soorten van narcissen forceeren, door de bollen in potten te plaatsen en deze met een laagje' aarde van ongeveer een halven decime ter te bedekken. Om ze in de kamer tot bloei te bren gen, moet men ze ongeveer Februari binnenbrengen. In den tuin is de narcis een dank bare plant, die, bij goede afscherming tegen felle vorst, elk jaar opnieuw en omvangrijker te voorscchijln komt. Ook de lieftallige sneeuwklokjes en crocusjes zijn elegante lenteboden en worden elk jaar evenals de narcissen mooier. Het sneeuwklokje kan goede diensten verrichten als randbloempje„ terwijl het, bij kleine groepjes tus schen het gras geplant, een aardig effect sorteert. De bolletjes kunnen nu gepoot worden. Men zet er enkele bij elkaar. Ook als „kamerplantje" kan het wel gebruikt worden. Forceeren is dan noo dig. De crocusjes vereischen bij planting een afstand van ongeveer 10 cm en kun nen de geheele maand October worden gepoot. Ook dit bolgewasje leent er zich uitstekend voor, om met de Kerstda gen een fleurig plantje in onze huiska mer te hebben. Daartoe plant men en kele bolletjes bijeen in een pot, diei wij enkele weken buiten in den tuin brengen. Enkele weken voor Kerstmis halen wij de pot binnen, waarbij wij tegen vorstschade hebben gewaakt en de kleurige bloempjes spreken, in de mid-wintertijd van de heerlijke lente, die toch weer eenmaal komt. TE KOOP: 8 geschikt om te dekken. Te bevragen Bureau van dit blad. Tot nadere aankondiging gaat de dansles in Herpt J. A. VERHOEVEN.

De Sirene | 1945 | | pagina 3