Oe toestand in Oost-lndië. Distributie mededeelingen Binnenland voor mondeling of schriftelijk wenden tot Ds. v. Wieringen, Ned. Herv. Pred. alhier. ZALTBOMMEL. De heer T. v. d. Meer alhier is. benoemd tot beheerder over C. v. d. Mooren, J. v. Brakel, A. v. Bruchem, J. v. Dijk en G. B. v. Opijnen alhier.. Uit het Geallieerde Hoofdkwartier te Ba tavia wordt gemeld, dat brigade-generaal A. W. Mallaby, bevelhebber van de n?gen en veertigste Indische brigade, te Soerabaja is vermoord. Het nieuws werd medegedeeld door twee geallieerde officieren, die in gezelschap van Mallaby waren, doch konden ontsnappen Generaal Christison, die de mededeeling deed, zeide, dat hij aan den Indonesischen leider dr. Soekarno, bevel had gegeven bij hem te komen. Na bespreking met dezen heeft Generaal Christison de volgende waarschuwing aan de Indonesiërs uitgegeven „Zoolang de Idonesiers die zich schuldig hebben gemaakt aan daden zooals het zonder aanleiding aanvallen in Soerabaja, zich niet aan mijn strijdkrachten overgeven zal ik al mijn zee-, land- en luchtstrijdkrachten als mede alle moderne oorlogswapens tegen hen inzetten, totdat zij vernietigd zijn. In dien onschuldigen hierbij gedood of gewond worden, rust de algeheele verantwoordelijk heid daarvoor bij die Indonesiërs die de door mij genoemde misdaden hebl en be gaan. Ik waarschuw alle Indonesiërs zich niet in te laten met extremistische elementen en vreedzaam en nauw samen te werken met mijn strijdkrachten. Geweld zal met geweld beantwoord worden. Ik ben vast besloten, orde en rust te handhaven en vertrouw, dat alle goedwillende Indonesiërs mij daarin zullen steunen". In een persconferentie gaf generaal Chris tison een overzicht van de gebeurtenissen, die tot den moord op brigadier generaal Mallaby hebben geleid. Tegen de voorschriften in van Schout bij nacht Patterson had de Nederlandsche Ma rineofficier Huyer de Japansche overgave geaccepteerd Groote voorraden wapenen werden door de Japanners ingeleverd, waar van een groot gedeelte in handen viel van Indonesiërs. In Soerabaja hadden vele Indonesiërs Ja pansche uniformen en volgens aanwijzingen werden eenigen geleid door Japansche en Duitsche officieren Deze laatste waren 5 duitsche duikbootkapiteins, die uit een kamp bij Batavia waren ontvlucht. Op 28 Oct. vielen Indonesiërs zonder eenig aanleiding Britsch-Indische strijdkrachten aan Thans zijn tanks naar Soerabaja gezonden, even eens alle beschikbare Engelsche oorlogsche pen en vliegtuigen. Naar schatting bevinden zich ongeveer 15,000 goed gewapende en uitgeruste Indo nesiërs te Soerabaja en volgens de Ned. Ind. voorlichtingsdienst zou kapitein Huyer door de nationalisten gevangen genomen zijn. De origineele tekst van een overeenkomst, die gen. Mallaby, voordat hij vermoord werd met Moestapo in Soerabaja heefte ge sloten, luidt le. Er staan geen Nederlandsche marine- of landstrijdkrachten onder mijn commando 2e. Teneinde orde en rust te hand haven is men overeengekomen, dat ge allieerde en Indonesische strijdkrachten zullen samenwerken 3e. Een verbindingsbureau zal wor den opgericht via hetwelk alle zaken zullen worden geregeld 4e. De Japansche strijdkrachten zul len worden ontwapend en onder geal lieerde controle worden gesteld om( later uit Java te worden geëvacueerd. Een officieele woordvoerder van het Engelsche leger op Java heeft verj klaard, dat' er buitengewoon belangrijke gebeurlijkheden in de situatie in Indië tegemoet konden worden gezien. Mededeelingen van den Distributiekring 251, Waalwijk Uitreiking bonkaarten voedingsmiddelen 13e periode, Groente-, Fruit- en Vischkaarten N 512 en Tabaks-en Versnaperingenkaarten Q A, Q B en Q C 513. In het tijdvak van 5 t.m. 24 Novem ber 1945 zal in de tot den Distributie kring Waalwijk behoorende gemeenten op de gebruikelijke plaatsen en hieron der vermelde dagen en tijden de uit reiking plaatsvinden van bonkaarten voe dingsmiddelen KA t.m. KE 513 voor de 13e periode 1945 (25 Nov.-22 Dec.) groente-, ruit- en vischkaarten N 512 en tabaks- en versnaperingenkaariien QA, QB en QC. Bij het afhalen van bovengenoemde bescheiden dienen de Tweede Distribu tiestamkaarten c.q. Nood Tweede Dis tributiestamkaarten met de daarbij be hoorende inlegvellen (GA t.m. GE 508) uitgegeven in den Distributiekring Waalwijk te worden overgelegd. Uitgereikt wordt Aan houders van inlegvellen GA 508 tegen inneming van bon A511 een bonk. KA513 en een kaart N512. GB508 tegen inneming van bon B511 een bonk. KB513 en een kaart N512. GC508 tegen inneming van bon C511 een bonk. KC513 en een kaart N512. GD508 tegen inneming van bon D511 oen bonk. KD513 en een kaart N512. GE508 tegen inneming van bon E511 een bonk. KE513 en een kaart N512. De tabaks- en versnaperingenkaarten QA t.m. QC 513 worden uitgereikt: 1. Aan mannen geboren in 1927 of vroeger, naar keuze: een tabakskaart QA 513. of een versnaperingenkaart QB513, of een gecombineerde kaart QC513. 2. Aan vrouwen geboren in 1927 of vroeger naar keuze: een versnaperingenkaart QB 513. of een gecombineerde kaart QC513. 3. Aan personen geboren in 1928 of later: een versnaperingenkaart QB513. Zelfverzorgingsregeling. Personen, die in de zelfverzorgings regeling zijn opgenomen, dienlen dei geldig verklaarde bonnen van de bon kaart K511 (voor de 11e periode '45; 30 Sept.27 Oct.) van die artikelen waarvoor zij zelfverzorger zijn, met uitzondering van die voor het artikel boter bij den distributiedienst in te leveren tegelijk met het afhalen vani bovengenoemde bonkaarten. De bonnen moeten worden ingele verd op de wijze, zooals indertijd is voorgeschreven, n.l. per artikel op af zonderlijke opplakvellen geplakt. Zij. die hun in te leveren bonnen niet op de voorgeschreven wijze inleveren,) zullen in het algemeen niet tijdig van nieuwe bonkaarten worden voorzien, ter wijl aan degenen, die nalatig zijn met het inleveren daarvan, geen bonkaar ten voor de 13e periode zullen wor den verstrekt. Van de bonkaarten 13e periode zul len geen bonkaartdeelen worden inge houden. De zelf verzorgers dienen de geldig te verklaren bonnen wederom op, gratis daarvoor beschikbaar te stel len opplakvellen, op te plakken en zorgvuldig te bewaren. Aan zelfverzorgers voor het arti kel brood zullen wederom rantsoen bonnen zout worden verstrekt, terwijl aan houders van een telerspremie geen rantsoenbonnen zout meer mogen wor den uitgereikt. Controle Distributiestamkaarten. Tegelijk met de uitreiking van de bonkaarten voor de 13e periode 1945, zal in de gem. Drunen, Heus den, Loonopzand, Vlijmen, Waspik en Waal wijk een controle plaatsvinden van de in omloop zijnde distributiestamkaar- tem. Voor deze controle is het noodzake lijk, dat het trouwboekje en /of moge lijk andere identiteitspapieren worden medegebracht. De Tweede Distributiestamkaarten (TD) c.q. Nood Tweede Distributie stamkaarten (NTD) zullen van een con trolezegel worden voorzien. De T.D.'s c. q. N.T.D/s van degenen die niet in het bevolkings register van de gemeente waarin zij woonachtig zijn, staan ingeschreven, worden niet van een zegel voorzien, in verband hiermede is het noodzakelijk, dat deze personen zich ten spoedigste in het bevolkingsregister van hun woon- gemeente laten inschrijven door middel van een over te leggen verhuiskaart,, welke bij de gemeente in wier be vol-1 kingsregister zij ten onrechte nog staan ingeschreven, meet worden aangevraagd. Ten overvloede zij er de aandacht op gevestigd, dat inwoners van die ge meenten, waar controle op het bevol kingsregister plaatsvindt, uitsluitend bij! den distributiedienst van hun woonge- meente bonkaarten kunnen verkrijgen. In verband met bovenstaande con trole kan geen na-uitreiking plaatsvin den. Het publiek wordt dus gewaar schuwd ter voorkoming van onherroe pelijke moeilijkheden, stipt op den aan gewezen dag te komen. Uitreikingsschema. HEUSDEN. Vrijdag 9 Nov. 1945 letters A en B. Vrijdag 16 Nov. leters C t.m. G. Dinsdag 20 Nov. letters H t.m. K. Woensdag 21 Nov. letters L t.m. P. Donderdag 22 Nov. letters R t.m. U. Vrijdag 23 Nov. letters V t.m. Z. SPRANG-CAPELLE: Zelfverzorgers Woensdag 7 Nov. 1945 letters At.m.G. Donderdag 8 Nov. letters H t.m. L. Woensdag 14 Nov. letters M t.m. S. Donderdag 15 Nov. letters T t.m. Z. Normaalverbruikers Woensdag 21 Nov. letters A t.m. L. Donderdag 22 Nov. letters M t.m. Z. WASPIK: Vrijdag 16 Nov. 1945 letters A t.m. C. Maandag 19 Nov. letters D t.m. G. Dinsdag 20 Nov. letters H t.m. K. Woensdag 21 Nov. letters L t.m. Q. Donderdag 22 Nov. letters R t.m. S. Vrijdag 23 Nov. letters T t.m. Z. De uitreiking geschiedt in alle ge meenten van 912.30 en van 13.30 16.00 uur. Waschpoeder voor oorlogsgetroffenen. Namens de Commissie Noodvoor ziening Waalwijk, belast met de voor ziening aan oorlogsgetroffenen wordt medegedeeld, dat er voor de bijfhaar ingeschreven oorlogsgetroffenen een pakje waschpoeder per getroffen ge zin zal worden verstrekt op een voor- inleveringsbon, die bij hun gebruike- lijken detaillist kan worden ingeleverd. De uitreiking van deze bonnen voor waschpoeder zal plaats hebben HEUSDEN op Woensdag 7 Nov., van 912 en 24 uur. Na-nitreiking vindt niet plaats! De voorinleveringsbonnen moeten vóór 11 Nov. zijn ingeleverd, terwijl in de daarop volgende week de pakjes kunnen worden afgegeven Voor de andere plaatsen zal nog een bekendmaking volgen. Detailisten. Detailisten dienen de afgestempelde bonnen gezamenlijk op Maandag 12 November aan het kantoor van de Commissie Voorziening Waalwijk, Distributiekantoor Kamer 20 in te le veren, waar hen een aankoopvergun ning wordt verstrekt. Na ontvangst mogen zij direct met de afgifte be ginnen. DISTRIBUTIEKRING ALMKERK. De uitreiking van Bonkaarten, Tabaks- kaarten en versnaperingskaarten e.a. zal plaats vinden Zelfverzorgers. ALMKERK: Dinsdag 6 Nov. 9—12 en 2 3.30 uur, Wijk B en C No 170. Woensdag 7 Nov. 9—12 en 2 3.30 uur, Wijk C van 71 tot het einde. Donderdag 8 Nov. 9—12 en 2 3.30 uur, Wijk D en E. Vrijdag 9 Nov. 9-12 en 2-3 30 uur, Wijk F en G. NIEUWENDIJK: Maandag 12 Nov. 9—12 en 1.30 3 30 uur. HANK: Dinsdag 13 Nov. 9—12 en 1.30 3 00 uur, Wijk C 1 175. Woensdag 14 Nov. 9-12 en 1.30-3 00 uur, Wijk C176 tot het einde DUSSENDonderdag 15 Nov. 9—12 en 1.30 3.00 uur, Wijk A. Vrijdag 16 Nov. 9-12 en 1.30-3.00 uur, Wijk B. Niet zelfverzorgers. ALMKERK: Maandag 19 Nov. 9—12 en 2-3.30 uur. NIEUWENDIJK: Dinsdag 20 Nov. 9-12 en 2-3.30. u. DUSSEN: Woensdag 21 Nov. 9—12 en 2—3.30 uur. HANK: Donderdag 22 Nov. 912 en 2 3.30 uur. Agentschap Woudrichem. Zelfverzorgers. GIESSEN (Gemeentehuis) Dinsdag 6Nov. 9—12 en 2-4 uur. RIJSWIJK (GemeentehuisGiessen) Woens dag 7 Nov. 9—12 en 2 4 uur. WOUDRICHEM (Salamander) Donder dag 8 Nov. 9—12 en 2 4 uur; Vrijdag 9 Nov. 9—12 uur. Niet zelfverzorgers. ANJEL (Gemeentehuis) Maandag 12 en Dinsdag 13 Nov. 9—12 en 2-4 uur. GIESSEN (Gemeentehuis) Woensdag 14 Nov. 9—12 en 2 4 uur. RIJSWIJK (Gemeentehuis Giessen) Don derdag 15 Nov. 9—12 en 2 4 uur. WOUDRICHEM (Salamander) Vrijdag 16 Nov. 9—12 uur No A 1—75 Maandag 19 Nov. 912 en 2 4 uur No. A75250; Dinsdag 20 Nov. 9—12 en 2 4 uur A 250 tot het einde en B 1 tot het einde. Voor deze uitreiking mede brengen alle stamkaarten, de zelfverzorgers bovendien inleveren, de opplakvellen waarop de bon kaartdeelen van zelfverzorging 11e periode. De uitreikingen vinden plaats in de 1 ekende lokalen. ATTENTIE: De bonnen voor brood, vleesch, melk of aardappelen van de bonkaarten 11e periode moeten door zelfverzorgers voor deze arti kelen bij deze uitreiking op opplakvellen geplakt worden ingeleverd. Zij, die de vereischte bonnen niet inleve ren, ontvangen geen nieuwe bonkaarten. Distributiekring Zaltbommel. Uitreiking bonkaarten. Groenten, Fruit, Visch- kaart, Tabaks- en Versnaperingenkaarten. 'De uitreiking heeft plaats op de volgende dagen Brakel, Werkliedengebouw, 5 November letters A t.m. H. 6 November letters I t.m. P. 7 November letters Q t.m. Z. Poederoijen, W. Bok, 8 November letters A t.m. Z. Zuilichem, Café van Tongerlo, 9 Nov. letters A t.m. M. 12 November letters N t.m. Z. Aalst, café van Dijk, 13 November letters A t.m. Z. Nederhemert, café le Sage, 14 November letters A t.m. Z. Kerkwijk, Bruchem en Delwijnen, café van Rijnsbergen, 15 Nov. letters A t.m. Z. Gameren en Nieuwaal, Bewaarschool Ga meren, 16 Nov. letters A t.m. H. 19 Nov. letters I t.m. P. 20 Nov. letter^ Q t.m. Z. Ammerzoden, café den Arend, 21 Nov. letters A t.m. H. 22 Nov. letters I t.m. P. 23 Nov. letters Q t.m. Z. Mede te brengenNieuwe stamkaarten met de daarbij behoorende inlegvellen. Zelfverzorgers Zelfverzorgers dienen bij deze uitreiking de bonnen van de bonkaart K 511, geplakt op opplakvellen in te leveren. Van elk artikel moeten de bonnen op een afzonderlijk opplakvel worden geplakt. Zij, die hun in te leveren bonnen niet op de voorgeschreven wijze inleveren, zullen in het algemeen niet tijdig van nieuwe bon kaarten kunnen worden voorzien, terwijl aan degenen die nalatig zijn met het in leveren daarvan, geen bonkaarten voor een volgende periode kunnen worden verstrekt. De uitreikingen geschieden van 9 tot 12 uur en van 1 tot 15.30 uur, alleen in de ge meenten Kerkdriel, Poederoijen en Ammer zoden begint de uitreiking om 9.30 uur. Verstrekking van Eng. Huishoudzeep aan artsen enz. Medische studenten, werkzaam in de anatomie, vroedvrouwen, verloskundigen, gediplomeerde bakers en kraamverzorgsters, leerling bakers en kraamverzorgsters, vee verloskundigen, particuliere verpleegsters en verplegers, praktiseerende artsen, tandartsen, tandheelkundigen en veeartsen, personen werkzaam in de genees- en verbandmidde lenindustrie (of bij) tandtechnische labora toria, kunnen een aanvraag indienen voor de verstrekking van rantsoenbonnen voor zeep. Rijwielen en Rijwielbanden., Ter kennis wordt gebracht dat alle oude aanvragen voor rijwielbanden zijn vervallen. Het publiek wordt in de gelegenheid ge steld een nieuwe aanvraag in te dienen. 'De formulieren dienen voor 10 November a.s. afgehaald te ?ijn en weder volledig in gevuld tot 10 November in te dienen. Na 10 November zullen geen formulieren meer afgegeven of ingenomen worden. Tot nader bericht zijn de aanvragen voor Import rijwielen stopgezet, er zullen geen formulieren voor Import rijwielen verstrekt worden. 7 hl kolen voor den komenden winter. Minister Ir. Vos heeft medegedeeld, dat voor den komenden winter 7 hl kolen per gezin gegarandeerd zijn. De schoenenpositie. Op het einde van 1946 zal iedere Nederlander van één paar schoenen kunnen worden voorzien. Aangifte Radio-Ontvangtoestellen en betaling luisterbijdrage. Op grond van de radio-luisterbeschik king 1945 nïoeten de houders van een radio-ontvangstoestel, of van een af takking van een radio-ontvangtoestel daarvan aangifte doen. Hiervan zijn slechts uitgezonderd de houders van toestellen, welke uitsluitend tot ver voer of in opslag bij hen aanwezig zijn. De aangifte moet worden gedaan bij de postinrichtingen, met uitzonde ring van de postagentschappen. De houders der radio-ontvanginrich- tingen moeten zich ten kantore ver voegen op den dag, die daarvoor voor hen is aangewezen in de advertenties in de bladen en in de aankondigingen op de brievenbussen. De betrokkenen zullen op den voor hen aangewezen dag een aangifte-for mulier met aangehechte strook moeten invullen, tegen afgifte waarvan zij een genummerde luistervergunning zullen ontvangen. De ^angifte-formulieren zijn kosteloos op de postkantoren verkrijg baar.

De Sirene | 1945 | | pagina 3