Aanvullende Bonnenlijst Distributie mededeelingen Mededeelingen van den DISTRIBUTIEKRING ALMKERK. AALST. Zondag 18 Nov. hoopt voor de Geref. Gem. alhier des v.m. 9.30 en des n.m. 2.30 u. voor te gaan Ds. Aangeenbrug van Leerdam. BOMMELERWAARD. De Bomme'erwaard staat, wat de teelt van vroege aardbeien onder glas betreft, aan de spits van ons land. BRAKEL. Teen de 17-jarige Mej. Adr. v. Hemert alhier water ging halen aan den stap achter de woning van bakker 'J. C. v. Wijk in de z.g. „Kil" is zij door onbekende oorzaak te water ge raakt en verdronken. Daar genoemde bakker haar in het water zag drijven [wist hij haar met behulp van een an- jder spoedig op den kant te werken. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. De dokter moest den dood constaieeren. Dit droevig ongeval heeft zich in enkele minuten afgespeeld, daar het slachtoffer nog even te voren had staan praten. Voor de ouders is dit een groot verlies. In deze gemeente zijn door het Roode Kruis verschillende levensmid- len gratis beschikbaar gesteld voor de bevolking. Elke inwoner heeft hiervan dan ook kunnen profiteeren en zeer velen hebben een en ander dan ook dankbaar aanvaard. Een feit is ook ech ter dat er nog zijn die een en ander toch nog n.'et weten te waardeeren wat) of het Roode Kruis (HARK), waarvan in Brakel eveneens een comité bestaat, heeft gedaan en thans nog doet. Zoo is bij de gehouden collecten ver schillende malen gebleken, dat er geld in d$ bus aanwezig was wat geheel [waardeloos was. Hieraan heeft nie mand iets ook de HARK niet. Laten we daarom wanneer er weer een collecte gehouden wordt goed en veel geldt voor een dergelijke instelling geven. De HARK verzacht veel leed. Men onthoude dit dan ook goed. BRUCHEM. Tot onze groote blijdschap maakte Ds. L. Brasser Zondag j.l. aan jüe gemeente bekend, dat hij voor de toezegging van beroep naar Bunschoten had bedankt. Z.Eerw. werd daarna staande toegezongen de bekende zegen bede uit Psalm 134 vers 3. CAPELLE. De heer D. J. Schuller heeft bedankt als bestuurslid van de afdee- ling Sprang-Capelle e.o. van Volks onderwijs. De heer A. Timmermans heeft zijn benoeming tot ouderling der Ned. Herv. Gem. alhier niet aangenomen. Tot directeur van het muziek gezelschap „Kunst na Arbeid" is be noemd de heer J. v. d. Nieuwenhuizen te Loon op Zand. Niet alleen in de Kom, doch ook in de Molensteeg zullen enkele nood woningen worden gezet. De v.v. „Wit-Zwart" speelde voor de 4e klasse N.V.B. een wedstrijd tegen „Uno Animo" uit Loon op Zand en „won met 65. Dinsdag 6 Nov. 1.1. was het 35 jaar geleden, dat de Gem. Zangvereen. 9/t Rozeknopje" werd opgericht. Het 35-jarig jubileum werd op den oprichtingsdatug door bestuur en wer kende leden, doordat niet alle leden aanwezig konden zijn, slechts op be scheiden wijze herdacht. De feestelijke herdenking van dit lustrum werd uitge steld tot de binnenkort te houden jaar vergadering. Het tegenwoordige bestuur der ver- eeniging is als volgt samengesteld Adr. M. Verheijden, G. A. S. de Bas, M. H. v. Dongen, W. v. d. Boogaart en W. J. v. Nieuwenhuijzen, onder voorzitterschap van dhr. Adr. M. Ver heijden. De heer J. C. Hoven te Woudri- chem heeft zijn benoeming tot onder wijzer aan de Chr. School in de Nieuw- straat aangenomen en is een dezer da gen in functie getreden. De kerkeraad der Ned. Herv. gemeente alhier heeft toezegging van beroep uitgebracht op Ds. Doornenbal te Kesteren. DUSSEN. De bakker W. P. had het on-» geluk met paard en wagen te water te geraken. Het was een heele karwei vooral om den wagen op den wal te krijgen. Tenslotte is dit gelukt. De heer A. de Graaff alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Bolnes. EETHEN. Het bestuur der geitenfokver- 'ëeniging heeft verleden week een 20- tal geiten kunnen verdeelen onder de meest getroffen leden. Dit waren die ren van gewone kwaliteit. De voor zitter heeft deze dieren door inmen ging van particulieren uit Noordholland betrokken. Thans is de kans groot,: dat een partij geregistreerde, z.g. stam boekgeiten en lammeren door hulp van Landbouwherstel voor oorlogsgedupeer den in onze streek, beschikbaar zul len worden gesteld. In Andel en Almkerk kunnen gega digden zich tot het bestuur wenden. Voor de Vereen, te Eetfien is op Vrijdag 14 Nov. des middags ten 5 uur op het gemeentehuis een bijeenkomst gehouden, waar de leden inlichtingen konden krijgen en aanvragen worden ingediend. Zij, die niet aanwezig kon den zijn en toch als oorlogsgedupeer- de geregistreerde geiten wenschen, Iworden verzocht hun aanvrage in !te dienen, met opgave van leef tijd van het aantal geiten, verdeeld in Prov. Register, Plaatselijk Register of ongeregistreerde geiten dat verloren werd en eveneens van het aantal dat thans in bezit is en van het aantal geregistreerde geiten dat verlangd wordt, eveneens met opgave van leef tijd. Uit den aard der zaak geldt deze aanvrage ook voor leden wonende te Wijk en Aalburg, Veen of Dussen. Deze dieren mogen in geen geval weer verhandeld worden. 's-GRAVENMOER. Ds. Tolsma, Geref. Pred. alhier, herdacht Woensdag 14 Nov. den dag, dat hij voor 30 jaar in het predikambt Werd bevestigd. Vele vrienden en ge meenteleden kwamen hem hun geluk- wenschen aanbieden. De dijken langs de Donge wor den thans opgehoogd, waardoor het gevaar van dijkdoorbraak, dat nog niet was uitgesloten, weer zal verminderen. Het werk wordt uitgevoerd door de Ned. Heide Mij. Binnen enkele dagen zal in onze gemeente 's avonds de straatverlichting weer branden. Al zullen al teen op de hoeken der verschillende straten en bij het postkantoor nog maar lichten bran den, toch zal dit een belangrijke ver betering zijn. GENDEREN. Donderdag 20 Nov. zal de Dam- G.D.V. alhier een vergadering houden in de zaal van den heer C. v. Wijk. Nieuwe leden kunnen zich dien avond opgeven. (Zie advertentie). Vorige week Vrijdag trad alhier op voor de eerste Winterlezing Ds. Harkema uit Wijk, voor de Herv. J. V., met het onderwerp „De profeet Elia". De plaatselijke predikant Ds. Koele opende deze lezing, waarna Ds. Har kema op duidelijke wijze dit onder werp uiteenzette. GORINCIIEM. Zooals uit achterstaande adver tentie blijkt zullen de Groote- of Sint- Maartensche markten gehouden worden als volgt: de paardenmarkt op Maan dag 19 Nov. a.s.„ de rundermarkt op Dinsdag 20 Nov. d.a.v. De gewone z.g.n. overname-markt voor slachtvee vindt plaats op Maan dag 19 November a.s. Naar wij vernemen zal voor 't N.V.H. te Gorinchem op 29 Nov. in Roxy te Gorinchem spreken: Pater Genugten over: „4 jaar achter prikkel draad". Voor nadere bijzonderheden zie advertentie van volgende week. HANK. De betrokken familie ontving 't droevig bericht, dat Johannes C. San- ner in een Japansch krijgsgevangen kamp is overleden. Opgericht is hier met aanvan kelijk 50 leden een afd. van de R.Ko Staatspartij. Bestuursleden zijn de hee- ren A. T. v. Daal, T. Hanegraaf, B. v. B:e én, A. v. Hees, S. v. Velt- hoven, Mej. J. Heere-v. Dinteren en Mej. C. v. Dinteren. Ook is een afd van de R. K. Werk- liedenvereen. opgericht met aanvanke lijk 7 leden. Bestuursleden: C. de Wit de Gast, A. Wintermans, J. M. van Dortmont, W. Leeggangers, W. Meyers, N. Kanters, C. d. Wit-v. Bergen. Tot bestuursleden van de R.K. v.v. „Be Ready" vv&rden gekozen: T. Ha negraaf, A. v. Velthoven, L. Melissen, A. van Gennep, J. Heeren, J. Hey- mans en A. v. Dortmont. De R.K. Bibliotheek zal weer boeken uitleenen. LAND VAN ALTENA. Daar de weidetijd ten einde loopt, besloot de Commissie voor Wei- descharen, dat al het vee, htetwelk' op de Uiterwaarden Gors- en Groes- plaat onder Sleeuwijk en Woudrichem loopt, vóór Zaterdag 17 Nov. a.s^, hiervan verwijderd moet zijn, daar Za terdag de hekken worden weggenomen. Het Destructorfbedrijf te Son (N.B.) heeft aan de gemeentebesturen in ht Land van Alteena medegedeeld dat weder een aanvang zal worden ge maakt om de cadavers van gestorven dieren op te halen. Bietenverbouwers wordt er op gewezen, dat alle b'eten geleverd moe ten worden, ze niet als veevoeder mo gen worden' gebruikt en er stren.gi controle zal worden geoefend of de bietenkoppen niet beneden het onderste blad wordt afgescheiden. NEDERIIEMERT. Naar wij vernemen is onze ge achte dorpsgenoot, de heer J. Rose- boom, benoemd tot Burgemeester der gemeenten Hedel en Kerkwijk. Naar wij den heer Roseboom kennen kunnen wij deze gemeenten met die benoeming van harte gelukwenschen. POEDEROIJEN. In de Ned. Herv. Kerk hoopt op Woenidag 21 Nov. a s. 's avonds half zeven, dhr. A. de Redelijkheid, Godsdienstonderwijzer te Ouderkerk a. d. IJsel, dankstond voor het gewas te houden. Tot tijdelijk hoofd der O. L. school te Aalst is benoemd J. M. Dekker, onderwijzer een de O. L. sch. alhier. Vanwege het HARK-comité al hier werd aan Iedere inwoner onzer gemeente 2 ons varkensvleesch gratis ter beschikking gesteld, hetgeen in dank werd aanvaard. RIJSWIJK. De collecte voor de kerk bracht in de Geref. Kerk alhier ruim f 61 op. SLEEUWIJK. Tot bestuu-s'eden der Mannen- vereen. alhier zijn gekozen de heereni L. v. 'tSant, voorz., J. Eikelboom1,, 2e voorz., J. A. P. v. Strien, secr.- pennnigm. SPRANG. Onder leiding van den heer M. Kruif, werd j.l. Maandagavond in de Geref. Kerk alhier, een zeer goed ge-1 slaagde, gecombineerde jeugdavond ge houden. Als onderwerp ter bespreking werd door den heer Kruif ingeleid: „Mijn naaste en ik", waarop een ge zellige bespreking volgde. Voorts wer den eenige verzen gedeclamateerd en verschillende liederen gezongen. Aan het einde sprak Ds., B. A. v. Lummel het slotwoord en eindigde met dank zegging. Om c.a. 11 uur keerden de vele belangstellenden voldaan huis waarts. SPRANG CAPELLE. Vergadering van den raad dezer gemeente op heden Vrijdag 16 Nov. des avonds half 8. Agenda- 1. Opening. 2. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 14 Sept. 1945. 3. Ingekomen stukken. 4. Wijziging gem.-begrooting 1944. 5. Geldigverklaring voor 1945 van een gem.-begrooting, gelijk aan dilt voor 1944. 6. Wijziging gem.-begrooting voor 1945. 7. Aanbieding gem.-begrooting voor 1946. 8. Aanbieding gem.-re"kening over 1943. 9. Goedkeuring begrooting voor'46 van het Burgerlijk Armbestuur te Ca- pelle. 10. Benoeming leden Burgerlijke Armbesturen. 11. Mededeel ingen. 12. Rondvraag en sluiting. WIJK. Onze geachte predikant Ds. H. Harkema, heeft een beroep ont vangen naar de Herv. Gem. van Pa pend recht. Maandagavond had alhier de oprichting plaats van een ring der Herv. Jongel. Vereenigingen op Geref. Grondslag. Als voorzitter werd geko zen Ds. Harkema alhier, als secretaris P. v. Helden te Veen en als penning meester W. Zijderveld te Aalburg. Onder leiding van Mej. G. C. de Graaff, onderwijzeres aan de Chr. school alhier, is opgericht een Jonge Meisjesvereeniging onder den naam „Persis". Moge „Persis" veel arbeiden in den Heere. Het aantal leden be draagt 26. WIJK EN AALBURG Rectificatie. Tot leden van den tijdelijken gemeenteraad zijn gekozen de heeren C. Bouman Azn., C. v. Helden, Voor de tweede helft der 12e periode 1945 (11 tot en met 24 Nov. '45) voor het Zuiden des lands. Bonkaarten KA, KB, KC 512 155 250 gram grutterswaren. 156 200 gram zout. 157 250 gram jam. 158 250 gram peulvruchten. 159 100 gram vermicelli, pudding- peeder enz. 160 210 gram ontbijtkoek. 161 100 gr. gefroogde zuidvruchten. 162 150 gram vleesch. 163, 164 2 kg aardappelen. B 15 1 kg aardappelen. A 16, B 16 IV2 liter melk. C 16 3V2 liter melk. Bonkaarten KD, KE 512 250 250 gram grutterswaren. 251 200 gram zout. 252 250 gram jam. 1253 100 gram vermicelli, pudding- peeder enz. 254 210 gram ontbijtkoek. 255 100 gr. ge 'rcogde zuidvruchten. 256 150 gram vleesch. 257 1 kg aardappelen. 258 6 liter melk. Toeslagkaarten M 512 M 48 vlebsch 100 gram vleesch. M 48 aardappe'en Y[2 kg aardapp. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 16 Novemeber a.s. van des middags 12 uur af worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vleesch, melk en aardappelen, waar op eerst met ingang van 12 November mag worden afge'everd. Deze week wordt wederom één ki logram aardappelen per persoon meer verstrekt aan personen van 4 jaar en ouder. I)it kilogram extra is bestemd om een voorraad te vormen. Men be ware deze één kilogram aardappelen. De aardappelbonnen met opdruk „Land" zijn niet geldig in de stadsge bieden. 'Bij deelneming aan maaltijden der Centrale Keukens moeten aldaar de bon nen 162 en 256 voor vleesch en bon 163 voor aardappelen worden ingele verd. Zelfverzorgers voor graan, Vleesch, melk of aardappelen moeten op door den distributiedienst te bepalen dagen aldaar de bonnen voor die artikelen, waarvoor zij onder de zelfverzorgings- rege ing val en, inleveren. B. Roza, C. van Son, R. v. Suylichem, A. Vos en D. v. Wijk. Naar wij vernemen hoopt de bekende Tooneelvereen. „Kunst en Ge noegen alhier, 1 December het seizoen te openen met de gtevvHdige lach- klucht „De Spaansc'ne Vlieg". Nadere bijzonderheden zullen nog per a'clver- tentie bekend gemaakt worden. WERKENDAM. Alhier is overleden de heer Joh. C. Visser, die jarenlang secr. van de Vereen, voor Herv. Chr. Schoolonder wijs is geweest. Deze week hebben de mannelij ke personen van Werkendam en De Werken c.a. vanwege het Nederlandsche Roode Kruis n.l. die, welke in het be zit waren van een rookerskaart, zonder bon 10 cigaretten gekregen. In den tegenwoordigen tijd een buitenkansje. WELL. De tijdelijke gemeenteraad voor Well-Ammerzoden is als volgt samen gesteld: A. v. d. Graft, N. van Hees, H. Somers, H. van Berkel, L. van Doornmalen, Joh. v. Doornmalen, N. van Uitert. WOUDRICIIEM. De WelEd.ZGel. Heer Dr. M. A. Egberts alhier, herdacht Zaterdag j.l. onder zeer veel blijken van belang stelling zijn 121/2-jari g jubileum als arts in deze gemeente. SCHOENEN EN RIJWIELEN. De Directeur van den Distributie- dienst te Almkerk maakt bekend, dat in dgn vervolge geen monjdelinge of schriftelijke klachten, omtrent de uit reiking van schoenen en bandenbonnen

De Sirene | 1945 | | pagina 2