OFFICIEELE BONNENLIIST INGEKOMEN GIFTEN Gevonden en verloren voorwerpen. V oetoalsport VOOR MONUMENT SLACHTOFFERS HEUSDEN Mottode Eer van Heusden c.a. spreekf' Geeft van hartegeelt spontaan ,,'tZijn onze do oden die daar gaan"; Verstoor hun rust en vrede niet, Door kleinzieligheid; zij zingen 't Eeuwig Lied! Vorige verantwoording f 2637,38 'Onder motto „Viat Voluntas" f 1800,00 Totaal f 4437,38 (hun) schitterend voorbeeld e,en aan sporing zijn voor hen, die tot heden verzuimden, voor dit doel hun offer te brengen. Moeders in de gemeente Heus den die nog kinderen hebben, welke niet op Bewaar- of Lagere School zijn en dus geen cadeautje van St. Nicolaas ontvingen, kunnen zich ook voor deze kinderen bij de N.V.-HARK, Wijksche- straat ver voegen. Woensdag 5 Dec. speelde de biljartclub „Nooit volleerd" tegen de Stoottroep. Nooit volleerd speelde 100 caramboles tegen 'de Stoottroep 40. Uitslag als volgt: St.troep N. Voll» B,. AertsG. Slaats 4067 'A. d. EngelseJ. v. Bladel 4064 F. RozaA. Smits 4088 G. VerbeekL. Verheij 4098 A. NieuwkoopC. Schaap 22100 J. v. WijkS. v. Eeuwijk 4068 Hoogste serie werd gespeeld door A. Smits. 29 caramboles. AALBURG. Woensdag 12 Dec. hoopt Ds. Ligtenberg van Vlaardingen om half 3 en half 7 voor de Geref. Gem. al hier op te treden. ALMKERK. Een zoon van den heer W. v. Straten alhier, had dezer dagen het ongeluk tijdens zijn werkzaamheden, van het dak te vallen, hetivelk bijzonder goed afliep. Met een gekneusden voet Werd hij huiswaarts gebracht. Onder de jeugd komen hier vrij veel gevallen van kinkhoest voor. Maandag 3 Dec. hield de ijsclub al hier haar jaarlijksche ledenvergadering in café van Dijk, waar de belangen voor de ijssport van a.s. winter werden besproken. De bestuursverkiezing vond plaats, wel ker uitslag luidt als volgt W. v. Straten, voorzitterA. Burghout, Secr.H. v. Dis, Penningm.A. v. Wijngaarden, Alg. Adj. en H. de Peuter, lid. A.s. Dinsdag 11 Dec. nm. 2.30 uur hoopt de tijdelijke gemeenteraad alhier zijn eerste zitting te houden. ANDEL. Mogen we even verwijzen naar de in dit blad voorkomende adver tentie betreffende de aangifte van nieu we leerlingen voor de Landbouwschool alhier? Jammer genoeg kon door de oorlogsomstandigheden dit jaar geen nieuwe le klas gevormd worden. Is straks onverhoopt het aantal gegadigden grooter dan 30 het maximum voor de le klas dan zullen vermoedelijk de oudere jongens, mits ze de lagere school volledig doorloopen hebben, „voorrang" genieten, 't Is ook moge lijk, dat een toelatingsexamen afgelegd moet worden. Via het HARK-comité is bij gelegenheid van Sinterklaas aan de kin deren speelgoed uitgereikt. In enkele gezinnen komen in onze gemeente weer gevallen van diphtjeritis voor. CAPELLE. Ds. Doornenbal te Resteren, heeft voor de toezegging van beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier be dankt. Ds. J. J. Westera, predikant der Geref. Gem. te Vrijhoeve-Capelle, ontving een beroep naar de Geref. Kerk te Zierikzee. Onze dorpsgenoot W. A. van bTieuwenhuijzen is aangesteld als hulp agent bij de politie te Katwijk. Met de leerlingen der L. Sch. zal het St. Nicolaasfeest morgen (Za terdag), gevierd worden. In het Stationskoffiehuis van den heer P. Pruijssers trad j.l. Woens dag- en Donderdagavond Breda's Re vue-Ensemble" op, dat op beide avon den de talrijke aanwezigen met een non-stop programma enkele genoege- Ijjke uren bezorgd heeft. Het programma, dat voor elk wat wils bevatte, werd op vlotte wijze af gewerkt en de medewerkenden, Wim Maurer, leider van het gezelschap, Ag nes Siebert, duettiste, Anny Raats, sou brette en Wim Kuppen, accordeonist, hadden na ieder nummer een welver diend applaus in ontvangst te nemen. GENDEREN. Benoemd tot directeur der Bo- terfabriek „Op Hoop van Zegen" al hier, de heer G. Weening, sAsistent- Directeur aan de Coop. Zuivelfabriek te Steggerda (Fr.) In den morgendienst van 9 Dec. a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk door Ds. Koele een bidstond worden gehou den voor Indië. Tevens zal dan extra collecte gehouden worden voor de Zen ding aldaar. 's-GRAVENMOER. Mej. R. Hakman is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School te Rijsoord. Hedenavond hoopt in de Geref. Kerk alhier, in de serie Winterlezin- gen op te treden Ds. Leene, Geref. Predikant te Nieuwendijk, met als on derwerp „Verbond en Uitverkiezing". HANK. De betrokken familie alhier ont ving het droeve bericht, dat J. Schreu- ders, in leven reserve-officier van het Indische leger, op 45-jarigen leeftijd te Thailand is omgekomen. LAND VAN ALTENA. Zeughouders wordt aangeraden, terstond een opfokve gunning af te ha len voor zeugen, die nog niet hebben gebigd. Op last van de Regeering mo gen de Canadeesche paardien aljle|ein aan geteisterde gebieden worden toe gewezen. Landbouwers wordt medegedeeld dat dezen winter per stuks grootvee slechts 100 a 150 kg krachtvoer zal kunnen worden verstrekt. NEDERHEMERT. De Ed.Achtb. Heer J. Roseboom alhier is gekozen tot lid van de Gel ders che Volkshoogeschool-Qommissie Dinsdag 11 Dec. a.s. hoopt de heer D. Hobo den dag te herdenken, waarop hij voor 40 jaar benoemd werd tot voorlezer en voorzanger in de Ned. Herv. Kerk aan de Noordzijde. Voorzanger is in dezen tijd een be trekkelijk vaag begrip, maar vroeger, toen er vaak geen kerkorgels waren, pf slechts van geringe capaciteit, was de betrekking van voorzanger een be langrijke functie, welke er toe bijdroeg om den èeredienst in stand te houden. De heer Hobo heeft deze betrek king steeds met volle toewijding en met bijzondere trouw vervuld. Slechts en kele malen heeft hij in die 40 jaren wegens ziekte van familie verzuimd. Zelf is hij met een goede gezond heid gezegend en ondanks het feit dat hij 13 Dec. zijn 68e verjaardag hoopt te vieren is de heer Hobo nog bijzon der actief. Wij wenschen hem van har te toe dat hij nog vele jaren en in goede gezondheid zijn bezigheden mag vervullen. Het zal den heer Hobo dezen dag ongetwijfeld niet aan de noodige belang stelling ontbreken. NIEUWENDIJK. Bij het te 's-Gravenhage gehou den examen van den Ned. Modevak- bond slaagde voor het diploma Leera- res Costuumnaaister Mej. Ans de Pen- der alhier. Zij werd opgeleid aan de Modevakschool Mej. D. de Pender, Kille 30. POEDEROIJEN. Belanghebbenden worden er op attent gemaakt dat de Distributieambte naren uitsluitend zitting hebben in café van Dalen alhier en niet bij W. Bok. SPRANG. Ds. B. A. v. Lummel ontving een beroep van de Geref. Kerk te Hengelo. De Ned. Herv. J.V. op G.G. herdacht in feestelijk samenzijn haar 40-jarig jubileum. Met het oog op dit doel trad in bijzonderen dienst des Woords voor de Ned. Herv. Gem. al hier op Ds. Fokkema van Delft. Het kerkgebouw was tot in alle hoeken gevuld. De heer C. Nieuwenhuizen is benoemd tot volontair ter gemeente secretarie te Eethen. VEEN. Dinsdag 11 Dec. hoopt alhier voor de Ger. Gem. op te treden Ds. H. Ligtenberg van Vlaardingen des n.m. 2,30 en 's avonds 6.30 uur. 's Namid dags huwelijksbevestiging. WIJK. Onze geachte predikant Ds. Har- kema maakte j.l Zondag tot groote vreugde der gemeente bekend, dat hij voor het beroep naar de Herv. Gem: van Papendrecht had bedankt. Tevens deelde hij mede, dat hij weer twee beroepen had ontvangen, één naar de Herv. Gem van Ridderkerk en één naar die van Bodegraven. Zaterdagavond gaf de Tooneel- vereen. „Kunst en Genoegen" in het vereenigingsgebouw alhier, een opvoe ring van de klucht „Ete Spaansdhe Vlieg" in 3 bedrijven. De opkomst was zoo groot dat velen teleurgesteld moesten worden. Er is gegierd van het lachen om het mooie spel, van de ver schillende medespelers. Op schitteren de wijze, heeft de vereeniging haar goeden naam wederom hoog gehouden. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt, zal de opvoering op Zaterdag 15 Dec. worden herhaald. De netto- opbrengst van deze uitvoering zal wor den afgestaan aan het Nled. Roode Kruis, op zichzelf dus reeds een feit, om deze uitvoering te bezoeken. De minimum toegangsprijs bedraagt voor dezen avond f 1,met het oog op het goede doel kan men dezen prijs naar verkiezing verhoogen. WOUDRIC1IEM. Mej. Bunt is benoemd tot onder wijzeres aan de Chr. School te Hoor naar. Bij beschikking van den Minister van Binnenl. Zaken is overeenkomstig het advies van de Commissie van het Zuiveringsbesluit 1945 aan Y. van Stra ten ontslag verleend als burgemeester dezer gemeente. Zaterdag arriveerde Sinterklaas per auto aan de Vischconservenfabriek van de Fa. Wijnbelt en Co. alhier, alwaar hij het talrijk personeel goed bedacht. Vanzelfsprekend heerschte er in de fabriek een zeer opgewekte stem ming. WERKENDAM. De collecte tijdens den dank stond voor het gewas bracht in de Geref. Kerk alhier op f 743,97 en voor de kerk 117,55. Opgericht is een Werkcomité tot werving van leden voor het Ned. Roode Kruis op initiatief van den Ed. Achtb. Heer Burgemeester dezer ge meente. Verschillende dames en hes- ren hebben zich hiervoor beschikbaar gesteld. Zij zullen huis aan huis wer ken om leden te werven. De minimum contributie voor 1946 bedraagt f 1 per persoon per jaar. Zaterdag 24 Nov. had een le denvergadering plaats van het Groene Kruis. Nadat alle punten van de agen da werden afgehandeld, werd een aan vang gemaakt met de verloting der sprei. Hierbij was Mevr. Stapenséa de gelukkige met no. 122. Hierbij willen we nog vermelden dat de sprei terug schonken is aan het Groene Kruis ter verloting. WELL. Beroepen tot predikant der Ned. Herv. Kerk alhier Ds. G. H. W. v. Medevoort te Andijk. GEVONDENeen celluloid teeken driehoek. Terug te bekomen aan het Bureau van dit blad. GEVONDEN: een rechter licht bruine glacé dameshandschoen, op den weg Aalburg-pont-Heusden. Terug te bekomen aan het Bureau van dit blad. GEVONDENeen blauwe kinder- want. G. Groeneveld, Slikstraat 52, Werkendam. GEVONDENeen portemonnaie met inhoud. Inl. D. F. Damen, Kade 75 Werkendam. VERLORENeen zwart kinderwant je. Slijkoort, Sleeuwijkschendij'k 56, Werkendam. WEGGELOOPENeen hondje met een wit borstje. J. v. d. Stelt, Wer- kenschendijk 240, Werkendam. VERLOREN: een portemonnaie met inhoud. A. Potters, Zevenhuizen, Werkendam. Tegen belooning terug te bezorgen. GEVONDEN: een paar beige heeren wanten. Terug te bekomen bij G. Bouman, C 66 te Aalburg. VERLOREN: een paar donkerbruine lederen handschoenen op den weg Dijk- Wijk-Veen. Terug te bezorgen bij Joh. v. Wijnen, B 121, Genderen. Voor de 2e helft van de 13e periode 9 t.m. 22 December 1945 Voor het Zuiden des lands. Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 513 335 t.m. 341 800 gram brood 342, 343 200 gram bloem 344 1 rantsoen gebak 345 70 gram beschuit 346 400 gram suiker 347 50 gram thee 348 349 250 gram margarine 350 200 gram kaas 351 150 gram vleesch 352 353 2 kg aardappelen B31, B 32 400 gram brood B 33 1 kg aardappelen A 34 IV2 liteir melk B 34, C 34 3 liter melk Bonkaarten KD, KE 513 435, 436 800 gram brood 437, 438 200 gram bloem 439 250 gr. rijst, kindermeel of kinderbiscuits 440 1 rantsoen gebak 441 70 gram beschuit 442 500 gram suiker 443 250 gram boter 444 125 gram margarine 445 200 gram kaas 446 5 liter melk 447 150 gram vleesch 448 1 kg aardappelen D31, D 32 400 gram brood E 31 250 gr. kinderbiscuits Toeslagkaarten M 513 M09 125 gram margarine M10 800 gram brood Mil 400 gram brood M12 100 gram v'eesch M13 2 kg aardappelen Tabakskaarten, enz. T 03 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-cigaretten) V 03 100 gram choc, of suikerw. X 03 2 rantsoenen tabaksartikelen (^een import-cigaretten) G 02 (groentekaart), periode 23 Dec. t.m. 19 Jan. 1946. De bonnen voor vleesch, melk en aardappelen (met uitzondering van die der toeslagkaarten) zijn geldig tot en met Zaterdag 15 Dec. a.s. De kaas zal voor de helft in buiten- landsche, volvette of 40—kaas en voor de helft in magere of 20-f- kaas worden geleverd. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 7 Dec. a.s. van des mid dags 12 uur af worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk en aardappelen, waarop eerst met in gang van Maandag 10 Dec. mag worden afgeleverd. Voor de week van 16 tot en met 22 December zullen nog worden aange wezen voor vleesch, melk, aardappe len, grutterswaren, ontbijtkoek, zouftl, jam, peulvruchten, vermicelli, zuid vruchten, waschpoeder, versnaperingen en tabak. Bij deelneming aan maaltijden van de Centrale Keukens moeten aldaar de bonnen 352 voor aardappelen worden ingeleverd. De bon G 02 der groentekaart moet uiterlijk op Zaterdag 15 Dec. bij een handelaar in groente worden ingele verd. Deze bon dient voor het betrek ken van groente gedurende het tijd vak 23 Dec. t/rn. 19 Jan. a.s. HEUSDEN. Zondag j.l. speelde de v.v. Heus den haar eersten competitiewedstrijd! tegen de Herptsche Boys I, welke met 20 werd gewonnen. A.s. Zondag n.m. 2 uur ontvangt Heusden W.S.C. 3 uit Waalwijk op bezoek. ALMKERK. De v.v. A.V.V. hlhier speelde j.l. Zaterdag een vriendschappelijke wed strijd tegen de v.v. te Genderen, welke wedstrijd eindigde in een 30 overwin ning voor A.V.V. CAPELLE. De v.v. „Wit-Zwart" speelde voor de 4e klasse N.VjB. een thuis wedstrijd tegen „Veersche Boys" en won met 3—1. r

De Sirene | 1945 | | pagina 2