Aanvullende Bonnenlijst Plaatselijk Nieuws Öat we niet bij de pakken neer moeten gaan zitten. Op dit terrein is er ook zeer veel dat om verbetering roept. Veel vee is door den vijand weggeroofd en daarom is het ook van het allergrootste be lang voor den veehouder, dat hij zijn veestapel weer opbouwt op een gezonde basis. Het is daarom noodig dat alle veehouders een oordeelkundige selectie toe passen door te onderzoeken of ons melkvee aan redelijke productie- fcischen voldoet. Om dit te verwezenlij ken is het noodzakeljjk dat men zich aansluit bij een fok- en controlever- eeniging. Men kan dan vaststellen of de koeien die we melken voor ons winst of verlies opleveren. Successieve lijk kunnen we dan de minder goede opruimen en de goeden aanhouden. In onderhoud staan ze toch gelijk en waar om zullen we dan aanhouden die die ren die voor ons schadelijk zijn? Binnen afzienbaren tijd zal vanwege het Veeteelt-Zuivelconsulentschap in Noordbrabant, op dit gebied voorlich ting worden gegeven daar door de ambtenaren van genoemde consulent schappen binnenkort een lezing zal ge houden worden op verzoek van de fok- en controlevereen. ,,Land van Heus- den en Altena" te Eethen. Deze lezing zal nader worden be kend gemaakt. Veehouders, gij wordt daar allen ver wacht. Laat U daar voorlichten opdat ge moogt besluiten lid te worden van ©nze vereeniging. Hoe meer leden hoe krachtiger de vereeniging. Intensief kan dan gebouwd worden aan ons aller welvaart. Het is opmerkelijk, dat haast alh boeren het beste zaaizaad koopen dat zij maar krijgen kunnen, overtuigd zijn de dat daarvan de beste gewassen te verwachten zijn. Elk jaar wordt nieuw pootgoed gekocht om toch maar een groote aardappeloogst te krijgen. Zouden we dezelfde maatregel nu niet toepassen met ons vee? In het buitenland wacht men met ongeduld op het moment dat ze het Hollandsche vee weer kunnen koopen. Dit legt ons, in ons eigen belang, de verplichting op een veestapel op te bouwen met goede productie en goe de kwaliteit. Als we dan een overschot hebben dan kunnen we ook daarvan profiteeren. Laten we onszelf toch niet wijsmaken dat de toekomst rooskleurig zal zijn. De geschiedenis heeft ons geleerd, dat na elke oorlog een financiëele inzinking volgt. En zeker niet het minst kunnen iwe dit verwachten op agrarisch gebied. Daarom allen paraat om de stooten op te vangen. Samen bouwen aan onze bedrijven is daarom onze dure plicht, opdat we mogen worstelen en ontko men. De Secr. der fok- en contr. ver. „Land van Heusden en Altena", Q. v. d. BEEK. Oenderen. 12 Dec. 1945. Benoeming Dijkgraven. Bij K. B. zijn benoemd in de prov. Noordbrabant tot dijkgraaf van het waterschap 't Nieuwland van Altena, C. A. Vermeu len, te de Werken (Kille) tot dijkgraaf van het waterschap de Hooge Maasdijk van het Benedenland van Heusden, J. C. Blankers te Veen, uiterlijk tot het einde van het zittings jaar waarin hij 70 jaar zal zijn ge worden. HEUSDEN. In de bestuursvergadering der „Tie(usdensche Fanfare" werd besloten binnen afzienbaren tijd tot hervatting der repetities over te gaan. Verschillende insttfumenten zijn weer disponibel. Vrijdag 21 Dec. zal men in ledenvergadering bijeen komen. De inwoners zal t.z.t. een muzikale rondwandeling worden aangeboden. De damclub V.D. speelde Maan dag j.l. haar 3e Competitiewedstrijd voor den Noordbr. Dambond le klasse te gen „Ons Genoegen", Haarsteeg. De ge detailleerde uitslag luidt: V.D. .Ons Genoegen A. de Graag-J. v. Beijnen 20 J. C. P. Kalden-P. v. d. Loo 20 JB. Klerks-W. Zeeuwen '20 A. Nieuwkoop-H. Scheij 20 C. Schaap-W. v. Beijnen 02 C. Bax-F. v. d. Brandt 20 'J. Klaren-A. v. Engelen 20 ijo Deurloo-H. v. d. Brandt 20 Oijsb. Jonker-H. v. d. Heijden 20 Fr. te Vruchten-J. v. d. Brandt 20 t Totaal A.s. Maandag in het clublokaal Ho tel „Central" voortzetting der onder linge competitie om 7 uur. ANDEL. De collecte voor Indië bracht in de Ned. Herv. Kerk alhier ruim f 142 op. ->Tot diaken in de Herv. Kerk is gekozen de heer M. Schouten en herko- kozen tot ouderling oud-burgemeester v. d. Schans. BABILONIëNBROEK. Op Donderdag 20 Dec. a.s. zal er vanwege de Ned. Herv. Meisjesver. „Een ding is noodig" en de J. V. „Obadja" een Kerstavond worden ge houden in de Ned. Herv. Kerk onder leiding van Ds. Eysenga. Op dezen avond zullen door de Meis- jesvereeniging verschillende Kerstliede ren worden gezongen, terwijl verder ge dichten e.d. ten gehoore zullen worden gebracht. Ae eerste collecte voor het fonds cflassificatie, hetwelk is ingesteld, om weer een eigen predikant te kunnen beroepen, heeft alhier de som opge bracht van ruim f 106. BOMMELERWAARD. Degenen, die een voorschot aan vroegen voor de verzorging van oor logsslachtoffers maar nog ge?n schade formulier van de Schade-Enquete-Com- missie hebben ingediend, moeten deze direct aanvragen en indienen, op het ge meentehuis te Zaltbommel, of bij het bu reau te Ammerzoden of te Kerkdriel. BRUCHEM. Onder groote belangstelling vier de het echtpaar S. Vos-v. Alphen zijn 50-jarig huwelijksfeest. BRAKEL. Op Maandag 17 Dec. 1945 des voormiddags zal ten Gemeentehuize te Brakel een openbare vergadering van den raad dezer gemeente worden ge houden. Agenda: 1. Beëediging raadsleden; 2. Ingeko men stukken; 3. Verkiezing Wethouders; 4. Wijziging Alg. Politieverordening. 5. Heffing straatbelasting; 6. Aanbie ding gem.-begrooting 1946; 7. Ontslag gemeenteontvanger; 8. Rondvraag; 9. Sluiting. CAPELLE. A.s. Zaterdagmiddag zal een verkiezing plaats hebben van notabelen der Ned. Herv. Gem. te dezer plaatse, wegens periodieke aftreding van den heer G. v. d. Hoeven en ter aanvulling van bestaande vacatures in het kerkbe stuur. Het was Zaterdag 1.1. voor de leerlingen der O. L. school in de Kom een blijde dag, immers St. Nicolaas vergezeld van Zwarte Piet, bracht dien dag een bezoek aan deze school. De kinderen werden rijkelijk onthaald op versnaperingen, terwijl ieder kind uit handen van den Sint een cadeautje in ontvangst had te nemen. Onze muziek- vereeniging „Kunst na Arbeid" ver leende aan dit kinderfeest zijn welwil lende medewerking. Een woord van dank aan het onderwijzend personeel en de oudercommissie, alsmede aan de velen, die door hun milde bijdragen het hunne hebben gedaan, om dit feest zoo goed mogelijk te doen slagen, is hier zeker niet misplaatst. DUSSEN. Door de onderwijzers Leemans en L. v. di. Heuvel alhier wordt een middenstandscursus gegeven, waarvoor 28 cursisten zich opgaven. De door de moffen tot zinken gebrachte schepen aan den loswal al hier, worden thans gelicht. De Ed.Achtb. Heer H. Mol, burgemeester dezer gemeente, is in ge lijke functie benoemd te Waalre. Ds. J. Hindriks, Geref. Pred. alhier, heeft het beroep naar Vlissingen aangenomen. De R.K. Noodkerk alhier is ge reedgekomen en ingewijd. EETHEN. De bakkers en winkeliers in de ze gemeente, welke voorheen steeds hun oonnen in konden leveren ten gemeen tehuize te Eethen, moeten zich thans reeds geruimen tijd hiertoe elke week* meest 2 keer, naar het kantoor te Wijk begeven, waardoor veel tijd verloren gaat, terwijl de meesten hiervoor niet eens over een bruikbaar rijwiel beschik ken, of een slecht rijwiel met surrogaat banden. Het ware te wenschen, dat door de betreffende instanties hierin spoedig verandering zal worden gebracht daar deze toestand langer onhoudbaar is en groote ontevredenheid wekt. EETHEN. De heer C. Nieuwenhuijzen, wo nende te Sprang, werd benoemd tot Adjunct-Commies ter secretarie alhier. 's-GRAYENMOER. Woensdag 19 Dec. a.s. hopen de Jeugdvereen. der Geref. Kerk met belangstellenden een Kerstavond te be leggen in de Geref. Kerk. GENDEREN. Heden Vrijdagavond zal van wege de J. V. „Ecre zij God" alhier, in de zaal v. Wijk de 2e Winterlezing worden gehouden door Ds. Kleermaker van Veen, met als onderwerp „De An tithese". A.s. Zondag hoopt de Herv. Gem. voor de eerste maal in haar eigen gebouw in den deinst des Woords sa men te komen. D; voormalige pastorie is omgebouwd en tot Noodkerk inge richt. BAND VAN ALTENA. Uit België en Luxemburg zal wat slakkenmeel worden aangevoerd, maar de hoeveelheid is miniem, vergeleken bij de vooroorlogsche jaren. De kopersulfaat-positie is gunstig; NEDERIIEiMERT. Benoemd aan de Chr. School te Nederhemert in vasten dienst, Mej. H. C. Koolhaas te Aalst, thans tijdelijk aan deze school werkzaam, in de vac. dhr. de Vries, die 1 Jan. a.s. in functie treedt te Wanswerd (Fr.). De dag waarop de heer Hobo herdacht dat hij 40 jaar geleden als voorlezer en voorzanger der N. Herv. kerk alhier benoemd werd, is niet onop gemerkt voorbij gegaan. Nadat de heer Hobo Zondag j.l. in de kerk door Ds. Vermaas werd toegesproken en hem door de gemeente de zegenbede van Ps. 134 3 toegezongen was, werd Dins dag dit feit in huiselijken kring her dacht. Velen kwamen den heer Hobo gelukwenschen, terwijl des avonds de leden van den kerkeraad, kerkvoogdij en de notabelen allen aanwezig waren. Ds. Vermaas sprak den jubilaris toe en noemde het o.a. een bijzondere gunst om gedurende 40 jaar als voorlezer en voorzanger de gemeente te mogen die nen en bood namens het kerkbestuur als stoffelijk blijk van waardeering en erkentelijkheid, den heer Hobo een door den heer Menken geschilderd schilde rij van de kerk aan de Noordzijde aan. De EdelAchtbare Heer Roseboom wenschte namens kerkvoogden en no tabelen, de heer Hobo eveneens geluk en memoreerde in 't kort de geschiede nis van het kerkelijk leven der gemeente gedurende deze 40 jaar. Spr. consta teerde dat er groote veranderingen heb ben plaats gevonden en noemde het een verheugend feit, dat gedurende de 19 jaar dat er geen predikant was, de heer Hobo steeds op zijn post is ge bleven. Tot slot sprak de heer v. d. Ent een toepasselijk woord en wenschte den jubilaris het allerbeste toe. De heer Hobo sprak zijn dank uit voor de vriendelijke en waarde erende woorden en het prachtige schilderij. Angezien het Veerhuis bij Heus den, door oorlogsgeweld is vernietigd en in verband met het feit, dat de wederopbouw van de nieuwe veermans woning zulke slechte vorderingen maakt, wordt het veer met ingang van 17 Dec. a.s. tot nadere bekendmaking gesloten van 9 u. v.m. tot 3 u. nam. NIEUWENDIJK. De collecte, gehouden in de Geref. Kerk, tijdens het dankuur voor het gewas, heeft f 850 opgebracht. Naar we vernemen geeft het fanfarecorps „Overwinning na Strijd", directeur de heer O. Walraven, op Za terdag 22 Dec. een uitvoering in ge bouw Tavenu. De buslichtingen der P.T.T. heb ben plaats aan het Eind des morgens te 6 uur, te Kille om 6,15 u., des namiddags aan het Eind om 2 u. en te Kille om 2,15 u. RIJSWIJK. Door de Geref. Gem. alhier, is een hoeveelheid kleednigstukken verza meld voor Indië. De collecte voor de diaconie bracht in de Geref. Kerk alhier op ruim f 58. Onze vroegere dorpsgenoote mej. M. Kentie is tot onderwijzeres te Hille- gom benoemd. SPRANG. Voor de A. R. Kies vereeniging alhier trad op de heer M. Kruis met het onderwerp „Is Christelijke Politiek mogelijk". De vergaderzaal was flink bezet. Het was voor de aanwezigen een genotvollen en feerzamen avond. Voor de 2e helft van de 13e periode (9 t.m. 22 Dec. 1945). voor het Zuiden des lands. Elk der volgende bonnen geef recht op het koopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 513 354 210 gram ontbijtkoek 355 250 gram grutterswaren, 356 250 gram peulvruchten 357 250 gram jam, stroop, e.d. 358 200 gram zout 359 100 gram vermicelli, pudding poeder, enz. 360 100 gram gedr. zuidvruchten 361 150 gram vleesch 362 2 kg aardappelen 363 1 kg aardappelen 364 250 gram waschpoeder A 35 U/2 liter melk B 35, C 35 3 liter melk B 36 1 kg aardappelen. Bonkaarten KD, KE 513 449 210 gram ontbijtkoek 450 250 gram grutterswaren 451 250 gram jam, stroop, e.d. 452 200 gram zout 453 100 gram vermicelli, pudding poeder enz. 454 100 gram gedr. zuidvruchten 455 5 liter melk 456 150 gram vleesch 457 1 kg aardappelen 458 250 gram waschpoeder Tabakskaarten enz. T 04 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-cigaretten) V 04 100 gram choc, of suikerwerken X 04 100 gram choc, of suikerwerken Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 14 Dec. a.s. van des mid dags 12 uur af worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vleesch, melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 17 December mag worden afgeleverd. Bij deelneming aan maaltijden van de Centrale Keukens moeten aldaar de bon nen 361 en 456 voor vleesch en 362 voor aardappelen worden ingeleverd. Zelfverzorgers voor vleesch, melk en aardappelen moeten op door den Dis- tributiedienst te bepalen dagen atdaar inleveren resp. de bonnen voor vleesch, melk en aardappelen. Met ingang van 1 Dec. is het Poststation omgezet in een hulppostkan toor. De heer J. v. Vuuren, die voor heen ook het Poststation bediende is tot kantoorhouder benoemd. SLEEUWIJK. Op 8 Dec. slaagden bij het te Gorinche|*n gehouden examen voor ma- chi nes chr ij ven, hetwelk werd afgenomen door de Vereen, van Leeraren in Steno grafie en Machines ch rij ven de navol gende dames: A. Meerburg, P. Visser, J. v. d. Pol en den heer J. W. Crie- laard, allen uit Sleeuwijk. Bij de alhier opgerichte afd, van het Roode Kruis, zijn thans reeds 301 leden ingeschreven. Op Maandag 17 Dec. a.s. hoopt op verzoek der Ned. Herv. J. V. „Gi deon" alhier, als spreker op te treden de WelEerw. heer Ds. v. Krugten te Almkerk, welke zal spreken over het onderwerp „Wat gebeurt er toch ei genlijk in de Ned. Herv. Kerk. Ieder wordt uitgenoodigd deze belangrijke le zing, waarbij het bijeenkomen der Nat. Synode der Ned. Herv. Kerk wordt toegelicht, bij te wonen. De veerdienst op Gorinchem wordt onderhouden met de kleine veer pont. De groote pont moet wiorden ge repareerd. De maximale lengte van mo tor- en andere voertuigen, welke kunnen worden overgezet, is in verband daar mede teruggebracht tot 8,5 m. WIJK. De in de Ned. Herv. Kerk al hier gehouden collecte ten bate van de Zondagsschoolvereeniging heeft ruim f314,opgebracht. Namens het bestuur der Zondags school veereen iging wordt de gemeente hartelijk dank gezegd voor deze mil de offervaardigheid. WELL. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Zaltbommel, onze dorpsgenoot Adr. Groeneveld, thans in gelijke betrekking te Luntenen.

De Sirene | 1945 | | pagina 2