Gevonden en verloren voorwerpen. WEKELIJKSCH DAMPROBLEEM. Distributie mededeelingen Ingezonden. Binnenland Het Mal contente paard. 's-GKAVENMOElJ. D-e collecte ten bate van de hulpactie Nederland Helpt Indië, bracht in onze gemeente ruim f 1300 op. Dit is een prachtige collecte, als we in aanmerking nemlen, dat deze ge meente goed HOO inwoners telt, zoodat gemiddeld bijna f 1 per gezinslid werd geofferd. Een prachtvoorbeeld voor an dere gemeenten. De Chr. Boeren- en Tuinders- bond, afd. 's-Gravenmoer, kwam met enkele leden van het hoofdbestuur in vergadering bijeen. Daar de export van groenten slecht zal zijn in de toekomst', werd het emigratie vraagstuk naar Ar gentinië voor jonge tuinders onder 00- gen gezien. De plannen hiervoor zul len verder worden uitgewerkt. LAND VAN ALTENA. Aan kweekerijen voor jonge fruitboomen en voor boomgaarden jon ger dan 7 jaar wordt 10 liter benzine per ha aangewezen voor bespuiting. Aanvragen voor 20 Jan. a.s. bij den P.B.H. Belanghebbenden wordt medege deeld, dat de dorschbriefjes voor het dorschen van lijnzaadbollen nog niet vervallen zijn. Deze moeten bij den P.B.H. worden aangevraagd. Schade door oorlogsomstandig heden aan griend en riet, moet persoon lijk aangemeld worden voor 31 Jan. a.s. bij den P.B.H. Tot lid van de commissie aan de Mulo school te Gorinchem, hoofd dhr. Dijkstra, is voor het Land van Altena benoemd Mevr. A. M. Spoor- Bleker te Woudrichem. Voor het komend seizoen zal voor de teelt van tomaten, boonen, enz. papietouw beschikbaar gesteld wor den door het Hoofdbedrijfschap vojor tuinbouwproducten te Den Haag. De veiling zal de tuinders formulie ren toezenden. Vlassers en handelaren (repel- bedrijven) mogen in 1946 voor eigen rekening ten hoogste tot hun verwer kerscapaciteit, zooals deze door iede- ren vlasser-handelaar in 1944 of later is vastgesteld, vlas uitzaaien op daar voor gehuurd land resp. op contract te doen telen. De binnenkort in te schakelen pluimveebedrijven moeten beschikken over een doelmatige huisvesting en een uitloop van minstens 15 vierk. mieter per volwassen hoen. Alhier is opgericht een Herv. Zondagsschool. lederen Zondag zal men in gebouw Tavenu bijeenkomen om 11.30 uur. De heer A. H. kwam tijdens zijn werkzaamheden zoodanig te val len, dat hij ernstige verwondingen op liep, zoodat hij naar zijn woning ver voerd moest worden. Dr. Schripsema verleende geneeskundige hulp. De Oratoriumvereeniging hield haar jaarvergadering in gebouw Tave nu. De secretaris en penningmeester brachten verslag uit over het afgeloo- pen jaar. De aftredende bestuursleden C. A. Heijstek, H. v. d. Stelt en Mej. A. C. M. de Bruin, werden met algem. stemmen herkozen. De Herv. J. V. „Samuël" welke tot nu toe vergaderde bij v. d. Koppel, heeft nu gebouw Tavenu tot haar be schikking. NEDERHEMERT. De fanfare „Concordia", welke 1 Aug. 1945, 25 jaar bestond, doch tengevolge van de oorlogshandelingen dit jubileum niet kon vieren, herdacht op Zaterdag 12 Jan. dit feit op fees telijke wijze in beslotteln kring. Na het openingswoord van den voor zitter de heer v. d. Werken, werd de avond ingezet met het Wilhelmus, het- No. 7 M. J. Kuipers (Het Damspel) Stand in cijfers: Zwart: 7, 8, 15, 17, 19, 26, 27 en 30 (8). Wit20. 33, 38, 40, 43, 45, 48 en 49 (8). Wit speelt en wint Oplossing no. 6. De stand was: Zwart: 6, 8, 9, 10, 13, 16, 19, 20, 26, 29, 30 (11). Wit: 17, 21, 22, 28, 31,32, 37, 38, 43, 45, 47 (11). WitZwart 28-23! 29x36 37-31! 26x28 43-39 16x27 17-11 6x17 47-41 36x47 39—34 47 X 40 45 x 5 De heer A. Nieuwkoop teOud-Heus- den maakt ons opmerkzaam op de vol gende bijoplossingWit 43-39 (Zwart gedwongen) 16 x 36 wegens wit (na x 18) 28-23 enz.,nu verder 17-12 (8x17) 22x 11 (16x 17) 28-22 (17x28) 32x5 met gewonnen stand. Correspondentie-adres A. DE GRAAG, Ridderstr., HEUSDEN welk staande werd aangehoord. Hier na werden nog enkele marschen ten gehoore gebracht welke, de korte re- petitietijd in aanmerking genomen en onder leiding van den pasbenoemden directeur, de heer K. Schreuder, op verdienstelijke wijze werden uitge voerd. Hierna volgde het verslag van den secretaris dhr. Kant, waarin het lief en leed der vereeniging gememo reerd werd. Vele moeilijkheden heeft „Concordia" het hoofd moeten bieden o.a. met het repetitielokaal, en tenge volge van het nog al wisselende le dental. Slechts enkele leden zijn lan gen tijd onafgebroken lid geweest n.l. dhr. Wolfers, die 25 jaar en dus van de oprichtnig af lid is en dhr. de Weerd, die reeds 20 jaar lid is. Aan deze heeren komt een woord van hulde toe voor de trouw aan „Conaordia". Vervolgens werd de heer Roza, wel ke 17 jaar directeur is geweest, doch thans door familieomstandigheden, ten gevolge van de bezetting als directeur bedankt heeft, toegesproken door den voorzitter, welke hem namens „Con cordia" een schilderij aanbood. Zicht baar ontroerd dankte de heer Roza voor de welgemeende woorden en cadeau. Verschillende afgevaardigden deden hun gelukwenschen toekomen. De ver eeniging had ook nog schriftelijke ge lukwenschen in ontvangst te nemen. De Ed.Achtb. heer Roseboom, welke tevens namens de Oranjevereen. sprak, prees Nederhemert gelukkig, dat er op 'toogenblik voldoende vereenigin- gen waren om de jeugd op gepaste wijze ontspanning te geven.. Mej. Sjoels, welke namens N. V. H. sprak, wees op het verantwoordelijk heidsgevoel der jeugd, door t deel nemen aan het vereenigingsleven. waar door bovendien nog een betere en op voedende tijdpasseering wordt verkre-* ^plaats als boven omschreven. gen dan veelal het geval is. In de pauze werden de aanwezigen getracteerd op koffie en tabak. Verder werden nog enkele voordrach ten op verdienstelijke wijze uitgevoerd. De voorzitter hield nog een toe spraak waarin hij de oud-leden en de jeugd opwekte om lid te worden van „Concordia", om samen een hecht en groot fanfarecorps op te bouwen. Deze zeer geslaagde avond, waar mede „Concordia" haar zilveren jubi leum vierde werd met het Volkslied gesloten. SLEEUWIJK. Op Donderdag 24 Jan. zal in de Geref. Kerk te Sleeuwijk een herden kingssamenkomst worden gehouden in verband met het feit, dat ongeveer een jaar geleden vele geëvacueerden in Sleeuwijk een tijdelijk onderdak heb ben gevonden. Sprekers: de destijds geëvacueerde predikanten Ds. J. Hindriks, Geref. Pred. te Dussen en Ds. Harkema, Herv. Pred. te Wijk. Aanvang 7 uur. WERKENDAM. Onder leiding van M. Kadi en J. de Waal is alhier een Geref. Kna- penvereeniging opgericht en onder lei ding van C. v. Oord en N. d. Koster> een Meisjesvereeniging. Tot leden der Evangelisatie*- commissie alhier zijn gekozen:/. Scherf f,. H. Dronkelaar, W. deKoster, Dalebout, Katerberg, G. Hakkers F. Visser, N. Hakkers, J. Versteeg, Heystek, G. Brie- nen-Pruissen, L. v. d. Straaten en G. Kortenhoeve. Bij den kerkeraad der Geref. kerk alhier is een schrijven ingekomen waarin medegedeeld, dat Ds. G. Bouw meester van Rotterdam, en Dr. v. d. Zand^ te Groningen,, bereid zijn de zaken der Synode te komen voorlichten. De ontvangsten der collecten in de maand December in de Geref. Kerk waren als volgt: Diaconie f471,40; Kerk f414,75; 3e omgang f 227,12; Bijzondere collecten f 131,54; Gifden Zending f 35. De familie J. Damen, welke het geluk had met zijn geheeïe gezin le vend en als een der eersten uit de hel van Java te komen,, mag zich in een zeer groote belangstelling en me deleven verheugen.. Hun gezondheids toestand is naar omstandigheden goed. Dhr. J. Kloots, bakenmeester, Spieringsluis alhier, is aangewezen door den Rijkswaterstaat, voor den dienst der ijsopruiming op de Merwede. WAALWIJK. De overbekende sopraan Jo Vin- pent zal hier 22 Jan. a.s. een zangavond geven, voor den Kring Kunst en We tenschap. GEMEENTE HEUSDEN. Vanaf heden is op bon 03 van de Vischkaart bokking te verkrijgen bij A. Kwetters, Hoogstraat O 137. DISTRIBUTIEDIENST ALMKERK De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat voor inlichtingen en afhalen van formulieren voor schoe nen, klompen en rijwielbanden het loket te Almkerk uitsluitend is geopend op, Dinsdag en Vrijdag van 912 u. v.m. Inleveren van formulieren uitsluitend op Vrijdag van 912 uur v.m. Distributie Werkendam. UITREIKING TOESLAGKAARTEN. De uitreiking van toeslagkaarten 2e Periode, voor zwaren, zeer zwaren en bijzonderen arbeid, zal plaats hebben voor de gemeenten Werkendam, De Werken, Sleeuwijk en Kille in de Nuts- zaal te Werkendam op Maandag 21 Jan., Dinsdag 22 Jan. en Woensdag 23 Jan. a.s. des voorm. van 912 uur. Zeep wordt ditmaal niet verstrekt. Distributiekring Zaltbomme). BIJZONDERE ARBEID. 3e PERIODE. Werkgevers dienen voor het verkrij gen van toeslagkaarten bijzondere ar beid de toeslagbewijzen van de be treffende werknemers alsmede de vol ledige in tweevoud ingevulde naam lijst MD 223-75 met eventueele ver- volgvellen MD 223-76 in te leveren tusschen 20 Januari en 2 Februari a.s. op het Distributiekantoor te Zalt- bommel, afd. Bijz. Arbeid kamer 3, van 912 u. v.m. uitgezonderd Zater dags. De toeslagkaarten kunnen af gehaald worden in de week van 10 tot 16 Februari a.s. op dezelfde tijd en, Nieuwe aanvragen voor bijz. arbeid kunnen ingediend worden tot 2 Febr. en tevens in de week van 10 tot 1& Febr. a.s. afgehaald worden. Van deze regeling kan niet worden afgeweken, niet ingeleverde toeslagbe wijzen met naamlijst en eventueele ver volglijsten kunnen niet in behandeling worden genomen. GEVONDEN: 2 zegels van de 2e distributiestamkaart. Terug te be komen bij Mar. Schipper te Wijk en Aalburg. GEVONDEN: op den weg Eethen Meeuwen, 1 keukenrek. Terug te bekomen bij den Postcomm. der Mar. te Eethen. GEVONDEN: een bankbiljet van 10 gulden. Terug te bekomen bij H. v. Vuren, A 154, Wijk. GEVONDEN: een zak cokes en een schuif ladder van 18 sporten. Inl. bij de Mar. te Heusden. VERLOREN: van Dussen naar Gen- deren, een doublé dames polshorloge. Tegen goede belooning terug te be zorgen bij M. Koops, B 125, Dussen. GEVONDEN: een marineblauw muts je in de Groenschesteeg onder Veen. Terug te bekomen bij G. Timmermans Wielstraat 113 te Veen. GEVONDENeen Koekkoekklok en een damesrijwiel. Inl. bij de Mare- chaussée te Veen. VERLOREN: omgeving Heusden,een polshorloge in tabaksdoos. Terug te bezorgen bij Jan Siegers, B 89,. Haarsteeg. Wat heb ik toch misdaan? Wat heb ik toch misdreven? Dat staart en staartbeen saam Van mijnen romp moest sneven? 'k Heb beenen stijf en stram in Uwen dienst gekregen, met ploegen, karren en met trekken voor de eegen. Den Schepper schonk U mij om tot een hulp te zijn Mij dunkt gij mocht daar wel erken telijk voor zijn. 'k Kwam gaaf ter wereld in, volmaakt van hoofd tot staart. Maar gij gevoelloos mensch. wat zijt gij wreed ontaard Zoowel den clericaal als ultra atheïst De vrome trekt één lijn met leek en anti-christ. Wanneer 'k een lange dag gezeuld heb en geslaafd, Dan word ik na mijn taak, van vliegen suf geplaagd Geen rust, ja zelfs kan ik mijn buik niet volle eten Of 'k wordt van 't ongediert, als 'tl ware opgegeten. Denkt gij nu werkelijk mensch, wilt gij het beter weten, Mij bovendien ontsiert, zijt gijl dan soms bezeten, Leest eens in 't boek van Job, wat die van mij verkondigd. Dan kunt ge tevens zien, hoe dat gij U bezondigd. Gij schendt het werk Gods, en doet mij veel verdriet. 'k Heb voor U ist of aan of anti geen crediet. 'k Veracht ze, wie gij zijt. ik wil het niet* verbloemen Ik kan U niet als mensch, doch als een onmensch noemen. Wij zijn in barenswee, en zien verlan gend uit' Opdat gij in dit kwaad, zeer spoedig wordt gestuit. Wijk en Aalburg. D. De strijd tegen den gifhandel in Noord- Brabant. Gedurende de afgeloopen maanden hebben ambtenaren van den C.C.D. eiï politie in den strijd tegen den gif- handel, veel medewerking van het pu bliek ondervonden. Deze steun heeft in belangrijke mate bijgedragen tot het; verkrijgen van goede resultaten. Ten-i einde de hulp van de bevolking zoo effectief mogelijk te doen zijn, is het gewenscht, dat men weet waar ver meende overtredingen kunnen worden aangegeven. Hieronder volgen de adressen van de in Noordbrabant gelegen districts kantoren der Afd. Algemeene Controle van den C.C.D. Breda, Raadhuisstraat 6, tel. 8203. Eindhoven, Past. Petersstr. 14, tel. 4905. Helmond, Molenstr. 225, tel. 375. 's-Bosch, Peperstraat 4, tel. 8752. Roosendaal, Burgerhoutschestraat 3, tel. 617. Tilburg, Paleisstraat 13, tel. 2784. Waalwijk, St. Anthoniusstr. 11, tel. 371. Veghel, Molenstraat 17, tel. 183. Het verkeer in de Langstraat. Het treinverkeer in de Langstraat wacht nog steeds op hervatting. Aan het herstel daarvan, vordert men langzaam. De diensten worden hier geheel onder houden met vrachtwagens, wat vooral1 in den winter weinig comfortabel is. Het wachten is hier op uitbreiding van de werkzaamheden tot herstel der lijn Den Bosch-Lage-Zwaluwe, waar door een industrieele en landbouwende streek, met niiet minder dan 60.000 bewoners uit haar isolement zou zijn lost. De brug te Zaltbommel. Het brugdek van de brug te Zalt bommel ligt doorgezakt boven de Waal. Hierover is een hulpbrugdek aange bracht. De hulpwinterroute leidt van deze brug via de Andelsche Schutsluis den Hoogen Maasdijk naar de brug te Heusden, waarvoor een hulp-brug dek - gereed ligt, dat zoo spoedig dit noodig is, bij uitvallen van het veer te Keizers veer en de schipbrug te He- del, terstond wordt aangebracht. De glasbehoefte. De Neder lands che glas behoefte wordt geraamd op 6 mill, kub meter, waar van België dit jaar 3.600.000 kub. m, leveren zal, zoodat dan aan het eindei van 1946 ongeveer de helft van de totale hoeveelheid zal zijn gedekt.

De Sirene | 1946 | | pagina 3