Geboorte-kaartjes met enveloppen Officiëele mededeelingen Plaatselijk Nieuws WIJ BESCHIKKEN FIRMA L. J. VEERMAN - Tel. 19 - HEUSDEN weer over een ruime sorteering Buitengewoon aardige en leuke motieven Drukkerij voor het betere genre Familie- en Handelsdrukwerken Correcte bediening Vlugge afwerking vensmiddelen en wat U op een hand wagen, of in enkele gevallen op een kar kunt laden weg. Haal dan alle kasten leeg, schudt alle laden om, laat het grootstjp meubi lair of het kleinste schroefje, dat in een vergeten hoekje ligt, niet op zijn plaats, hak dan een 'kast, een stoel, of een ledikant stuk, sla de spiegel in gruis, trek Üw lamp van den zolder, gooi Uw boeken, oude kranten, brieven, overal heen, scheur Uw behang van de muren, gooi een inmaakpot met' zuurkool of snij'boonen stuk, en her haal dit in Uw heele huis, de vliering niet vergeten, maar ook niet om Uw vloer hier en daar open te breken, ga dan deze heele chaos eens tien maal van den eenen hoek in den anderen ruimen telkens kwamen andere groe pen zoeken of er nog iets bruikbaars bij' was en verniel dan zooveel, als U kunt en werp dan een gedeelte naar buiten. Zoo kunt U een zeer flauw i beeld krijgen, hoe wij onze huizen te rug vonden. Menige huismoeder in Nieuwkoop en Zevenhoven zal koude rillingen krijgen bij 4e gedachte alleen, haar keurig gemeubileerd huis zoo mis handeld te zien, maar bij ons was het werkelijkheid! Het koren, dat U ontbrak was tegen de huizen opgestapeld voor bescherming en gebruikt als paardenvoer, aardappels bij groote partijen bevroren en verrom- meld door het ondeskundig openmaken der kuilen door de soldaten. Het zal U niet verwonderen, dat na de bevrijding vele menschen op stroo moesten slapen, gezinnen van 10 per sonen, 4 kopjes hadden om uit te drin ken, kinderen eten van een deksel ,1 geen stoelen, geen tafels, geen ledikan ten, niets meer. Bovendien waren vele huizen door het oorlogsgeweld bescha digd. U begrijpt dus wel, hoe blij de menschen waren, toen U zooveel meubi lair, textiel en allerlei huishoudelijke artikelen bijeen waren gebracht. Wij heb ben het dankbaar aanvaard. Menige huisvrouw zal haar huis eens rond ge keken hebben en gezegd: „Ik weet niet, wat ik geven moet, want dat kan ik niet missen, en dat is te slecht;, enz.9' Bij vergelijking met Uw lotgenooten in de adoptie gemeente was U echter zeer rijk, en bij die gedachte kon U,. met een dankbaar hart geven. Alle zendingen, zoowel van het groote meubilair als van de verzameling naal den en St. Nicolaas-verrassing voor de kinderen getuigden van een warm hart voor de medemenschen in het cen trum van de BonTmelerwaard. Wij zijn daarom dan ook ten volle overtuigd dat een ieder heeft gege ven naar zijn vermogen, hetzij materi eel of financiëel om onzen nood te lenigen. Via het Roode Kruis ontvingen wij' ook veel textiel van alle deelen der wereld, waarvoor wij ook zeer erken telijk zijn. Toen de hulpactie begon waren wij aflen vreemden voor elkaar, maar nu wordt er druk gecorrespondeerd met Nieuwkoop of Zevenhoven, waaraan de jongens en de meisjes dapper meedoen. De jeugd vindt het een buitengewone attractie om een vriendje of vriendin netje in Zuidholland te* hebben en er is concurrentie wie de meeste briefjes krijgt. Ongetwijfeld zal menigeen, wan neer de reisgelegenheid wat beter wordt eens komen kijken, waar nu zijn goe deren terecht zijn gekomen. Als U dan in den fruittijd komt: krijgt U ongetwij1- feld een appeltje voor den dorst. Nogmaals, wij danken U allen ten zeerste en in het Ipijzonder 4e perso nen, die op eenigerlei wijze hun me dewerking hebben verleend bij het ver zamelen en vervoeren der goederen en vergeten daarbij vooral niet den ijver en de toewijding dergenen, die de hulpactie op zoo'n voortreffelijke wijze hebben geleid. Teelt van klaver. In aansluiting op het bericht over het teeltplan 1946 wordt bekendge maakt, dat de teelt van klaver voor zaadwinning zal mogen geschieden zoo wel voor eigen rekening en risico als op contract met een handelaar. De te ler blijft echter verplicht hiervoor een teeltvergunning aan te vragen bij het Bedrijfschap voor Zaaizaad en Poot- goéd. Wassenaarscheweg 12, 's-Graven- hage. Alle perceelen boven 10 are zullen bovendien aan den Gewestelijken Keu ringsdienst van den N.A.K. ter keuring moeten worden aangegevèn. HEUSDEN. Onze stadgenoot H. van Beers, behaalde 30 en 31 Januari, op het te Utrecht gehouden examen het Rijksdi ploma hoefsmid. Wij wenschen den ge slaagden proficiat. Aan het veer alhier werd dezer dagen een motorrijder aangehouden door den C.C.D. Het ontbreken van de noo-* dige papieren was oorzaak. Bij onder zoek bleek, dat hij thuis nog verschil lende motorrijwielen had staan, waar evenmin vergunningen voor aanwezig waren. De inspect, van belastingen heeft deze zaak mede in handen. Stand afd. «Langstraat" Noordbra- bantsche Dambond, le klasse. V. D., Heiisden 4 4 0 0 8 70 10 A. D. A., Ammer- zoden 4 4 0 0- 8 66—14 W.D.V., Waalwijk 5 2 0 4 4 38-62 D.V.D., Vlijmen 5 1 0 4 2 31-69 Ons Genoegen, Haarsteeg 4 0 0 4 0 15 85 Er moeten door V. D. nog 4 wedstrijden gespeeld worden, nl. uit en thuis tegen Ammerzoden, uit tegen Vlijmen en thuis tegen Haarsteeg. Maandag 28 Jan. werd bij de damclub in haar clublokaal Hotel „Cen tral" een,, volledig programma afge werkt. De uitslagen waren: Groep 1 C. SchaapJ. Deurloo 02 J. KlarenC. Bax 11 A. de GraagB. Klerks 20 J. C. P. KaldenFr. te Vruchten 20 A. NieuwkoopG. Jonker afgebroken. Stand der deelnemers: B. Klerks 6 4 1 1 9 A. de Graag 4 3 1 0 7 J. C. P. Kalden 5 3 1 r 7 C. Bax 3 2 1 0 5 J. Deurloo 5 2 1 2 5 J. Klaren 5 1 1 3 3 Fr. te Vruchten 5 1 1 3 3 C. Schaap 3 1 0 2 2 A. Nieuwkoop 3 0 1 2 1 G. Jonker 3 0 0 3 0 A. Nieuwkoop en G. Jonker plus een afgebroken partij. Groep 2: W. KuisW. G. v. Driel 02 A. de WaardA. v. d. Donk 02 J. TimmermansA. Sakes 20 A. FittersC. Baaijens 11 Joh. de GraagP. Verbeek 20 Stand der deelnemers: W. G. v. Driel 5 4 0 1 8 Joh. de Graag 5 4 0 1 8 A. Sakes 6 3 1 2 7 Jac. Timmermans 3 3 0 0 6 C. Baaijens 4 1 2 1 4 Ant. Fitters 3 1 1 1 3 A. v. d. Donk 4 1 1 2 3 W. Kuis 3 0 1 2 1 A. de Waard 2 0 0 3 0 P. Verbeek 4 0 0 4 0 Hedenavond voortzetting om 7 uur. Morgen speelt het le tiental een competitiewedstrijd te Vlijmen tegen W. D. V. aldaar. Het einde van de alhier ge- organsieerde onderlinge biljart- competitie komt in zicht, maar de situatie in de kopgroep, is er niet duidelijker op .geworden. Integen deel. De Leiders „De Stoottroep" hebben van de week een veer ge laten tegen D.E.S. I en verloren met io2. Ook N.Vi. I is er in Herpt niet zonder kleerscheuren afgekomen. Ze moesten daar met een gelijk spel (66) genoegen nemen. De situatie is nu zoo, dat „Stoot troep" nog steeds bovenaan staat met io punten voorsprong, maar met één wedstrijd meer gespeeld. Daarna volgen TXE.S. I en N.Vj.' I ieder met een geÜjk aantal pun ten n.l. 45. De komende wedstrijr den N.V. IK.OLTi. I, Herpt I D.E.S. I, D..ES. I—N.y. I en Stoottroep IK.O.Tj. I moeten dus de .beslissing brengen. Eerstgenoemde belangrijke wed strijd wordt hedenavond gespeeld in „Concordia" en de wedstrijd Herpt ID.Ei.St 1 a.s. Woensdag avond 6 Febr. in Herpt. Ook in afd. B is de situatjie in de kopgroep nog niet overzichtelijk. Stoottroep II en K.O.[T[. II staan daar met een gielijk aantal pun ten aan de kop, opi de voet ge volgd door K.O.T[. III met 4 pun ten verschil. Deze week jvorden voor afd. B de volgende twee wedstrijden ge sp eelldl Donderdagavond 7 Febr. K.O.T. 2Stroottroep 2, Herpt 2 —D.E.S. 2. AALBURG. Onze oud-dorpsgenoot Prof. Dr. J. J. Zoon is benoemd tot hoogleeraar in de Huid- en Geslachtsziekten te Utrecht. Na de R.H.B.S. te hebbefi doorloo- pen behaalde hij in 1927 zijn artsexa men, daarna werd hij assistent en la ter hoofdassistent aan de Dermatologi sche Kliniek te utrecht. In 1928 pro moveerde hij. Voor den oorlog bezocht hij' klinieken te Parijs, Straatsburg, Lon den, en in Duitsche Universiteitsste den. Vervolgens hield Dj' voordrachten op congressen te Boedapest, Wiesba den en Straatsburg en vervulde een tijdlang een studieopdracht in Frank furt. Blijkbaar dus een geleerde van groote bekwaamheid is hij' niettemin als mensch hartelijk en eenvoudig gebleven. ANDEL. Mej. B. C. alhier kwam bij het schaatsenrijden zoodanig te vallen, dat ze een hersenschudding opliep. ALMKERK. Op 14 Febr. a.s. hoopt de Herv. J. V. alhier in de zaal van den heer Dijk haar jaarfeest te vieren. Op 19 Febr. a.s. hoopt de Herv. Meisjes vereen. „Arbeid Adelt", alhier, in de zaal van den heer v. Dijk met leden en oud-leden haar 40-jarig be staan te herdenken. AALST. Nadat reeds op 22 Januari een vergadering belegd was van de IJsclub „Nooit Gedacht" alhier, die toen we gens zeer slechte opkomst der leden geen doorgang kon vinden, vergaderde genoemde club andermaal op 28 Jan. in café v. Dijk. Een 25-tal leden zijh aanwezig als de voorz. de vergadering opent, waarna de secr.-penningm. de notulen der vorige vergadering leest, en een overzicht van zijn gehouden financiëel beheer geeft, welke beide de goedkeuring der aanwezigen verkreeg. Tot bestuursleden werden gekozen: J. Valk, voorz.; D. Biesheuvel, secr.; W. v. Wijk en P. v. d. Meijden, resp. le en 2e penningm.A. v. Ballegoijen Gzn., G. v. Ballegooijen Jzn. en M. v. Ballegoijen CWzn., Commissarissen. Daar verschillende leden opmerkin gen hebben betreffende een ijsbaan in eigen dorp te krijgen, wordt alsnog overeengekomen de z.g. Put, behoudens toestemming van den eigenaar te doen schoonmaken en eventueel vergrooten, zoodat wellicht dan niet meer dit sei zoen, dan toch een volgenden winter de ijssport in eigen dorp beoefend kan worden. Het blijkt noodzakelijk, in verband met hoogere uitgaven de contributie te verhoogen en wel op f 1 per jaar. Van de rondvraag werd nog door enkele leden gebruik gemaakt, waarna sluiting van deze geanimeerde vergadering. Naar wij vernemen is door de Geref. Gem. alhier, een beroep uitge bracht op Ds. L. Aangeenbrug te Leer dam. Verslag van de vergadering van de afd. Aalst-Nederhemert van den B.O.G. op Dinsdag 29 Jan. in de O. L. school. De voorz., de Ed.Achtb Heer J. Roseboom, opent bij matige op komst der leden deze vergadering, waar na de secretaris gelegenheid krijgt de notulen der vorige vergadering te lezen. Vervolgens werd door C. Loef, aan de hand van een vragenlijst door het hoofdbestuur ingezonden, betreffende den verbouw van aardappelen in deze streek, de diverse vragen hierover be antwoord. Over het geheel genomen, kon de vergadering met deze beant woording accoord gaan. Daarna is door M. v. d. Werken een inleiding gehouden over „Mechanisatie der kleine bedrij ven". Hij behandelde achtereenvolgens de noodzakelijkheid en de nuttigheid om ook op de kleinere bedrijven machi naal te gaan werken. Resultaat van dit onderwerp was, dat een commissie be noemd werd om een onderzoek in te stellen naar de exploitatiekosten o.a. van een aardappelsproeimachine. (I Drie leden zijn bereid voor de vol gende vergadering, welke gehouden zal worden op 20 Febr. a.s., zoo mogelijk bij A. Gijbe aan de Rietschoof, actueele onderwerpen te behandelen. De voorz. las nog een verslag voor, opgenomen in het Geldersch Landbouw blad, betreffende een lezing van den heer v. d. Leij, gehouden op een bij eenkomst van de B.O.G. afd. Winters wijk. Hierop volgde nog een nuttige en leerzame bespreking, waarna slui ting der vergadering. BOM31ELERWAARD. Het voornemen bestaat om in sa menwerking met de vereeniging tot be hartiging van den veestapel in de West- Betuwe en de Bommelerwaard de film: „De Bonte moet er uit" te laten draai en. In de Betuwe moesten niet min der dan 9300 noodherstellingen worden verricht, waarvan er ongeveer drie kwart onder dak kwamen. Aangedrongen wordt meer aan dacht te gaan wijden aan de bijenteelt^ i Jj die een zeer belangrijke plaats inneemt k in deze bij uitstek aangewezen fruit- streek. Aanvankelijk meende de voedsel- oommissaris van Zuidholland geen toe stemming te moeten verleenen voor de vee-inzameling te Aarlanderveen en Al phen a. d. Rijn ten behoeve van de ge troffen boeren van Hedel en Hoeinza- driel, daar de Zuidhollandsche veesta pel anders te sterk zou verminderen. Nu het inzicht van clezen autoriteit is gewijzigd, zal binnenkort een inza meling op touw gezet worden voor gé" bruiksvee. Vooral aan jongvee is groo te behoefte. 1 i Industriébedrijven, die in 1946 willen beginnen met herbouw, uitbrei ding of nieuwbouw, moeten hun plan nen met materiaal- en koste,nbegroo- ting indienen voor 1 Maart a.s. op het Streekbureau Neder-Betuwe en Bom melerwaard van den Wederopbouw, Kal- verbosch 5, Tiel. CAPELLE. In haar clublokaal bii den heer El. C. Cové aan de Nieuwe- vaart, heeft de voetbalverieenigin g .3 „Wit Zwart" j;l. Woensdag' 30 Jan. vioor haar leden en donateujrs met buis genoot en en Donderdag 31 Jan. d.a.v!. voor niet-Leden een tweetal ontspanningsavtontden ge organiseerd, die een girioot succes voor de vereeniging zijn gewor den, want beide avonden was de zaal tot op de laatste plaats bezet. Na een o pening's woord van den voorzitter, den heer J. van Bree- men, werd door de Waaiwijksche t ooneelvereenigiing O .OGon der regie van C. Dekkers, het blij spel in drie bedrijven van G. Nie- Len„De Gebroeders Kalkoen" op gevoerd. 1 Met 'dit blijspel hebben de Waai wijksche tooneelisten de aanwezi gen van het begin tot het einde geboeid en ben doen genieten en na ieder bedrijf oog'stten de mede- spelenden dan ook een welverdiend applaus. Naar wij' vernemen, hebben de ouders der Leerlingen van de O. school a.d. Loonschendijk, bij J Ged. Staten dezer provincie beroep aangeteekend tegen het besluit tot opheffing dezer school. Onze vroegere dorpsgenoot de heer J. Vos,waJchtmieester der Kon. Marechaussee te Sleeuwijk, wordt (Overgeplaatst naar Heeswijk. Te dezer plaatse bestaan plannen tot stichting van een Huis houdschool. Zeer zeker zullen de vele leerlingen uit onze geinleente, die thans dit onderwijs eliders ont vangen, met vreugde de verwe zenlijking dezer plannen begroeten. DRONGELEN. De verbinding tusschben het Land van Heusden en Altena en de Langstraat is belangrijk verbeterd, doordat bij Drongelen een veer pont is ingelegd. Tot heden werd de communicatie tusschen beide gebieden over de Bergsche Maas, door roeibooten onderhouden, wat ten eenenmale onvoldoende was, zoodat dan oök auto's en voertuigen steeds den

De Sirene | 1946 | | pagina 2