Officiëele mededeelingen Plaatselijk Nieuws benoeming van den vischafslager door gemeente, ongelijk te hebben. Indien het inderdaad zoo is, dat de Visscherij- vereeniging altijd eerst den vischafslager heeft benoemd, dan had er zooveel niet over gepraat behoeven te worden. De Voorzitter zegt dat uit de notulen blijkt, dat bij de benoeming van wijlen den heer Smits tot vischafslager door het toenmalig raadslid Struik werd voor gesteld eerst overleg te plegen met de Visscherijvereeniging, waaruit derhalve blijkt dat toen geen bezwaar tegen de benoeming door de gemeente werd ge voeld, terwijl de Secretaris nog opmerkt, dat blijkens de in 1892 gesloten dading de Visscherijvereen. het recht tot benoe ming van een afslager bezit, doch dat de gemeente steeds een afslager voor het Heusdensche vischwater heeft be noemd. Tevens deelt de Voorzitter nog mede dat de Raad in zijn vorige ver gadering het door den wnd. Burgemees ter te dezen opzichte ingenomen stand punt heeft goedgekeurd en dat men het er toen over eens was, dat het benoe mingsrecht van een afslager aan de Vis scherijvereeniging toekomt. Het lid Werther merkt op, dat indien het bestuur der Visscherijvereen. met de gemeente alsnog contact wil zoeken,i dit volgens zijn meening iniet afgewe zen moet worden, terwijl het lid Mol voor een onderhoud met B. en W. is. Ook het lid v. d. Wiel komt het zeer gewenscht voor, in het midden latende, aan wie de schuld is, dat het geschil wordt opgelost. Het lid Spoor zegt nog dat de be stuursleden der Visscherijvereen. zich persoonlijk tot de raadsleden kunnen) wenden of omgekeerd om nadere inj lichtingen, doch heeft er nooit van ge hoord dat een bestuur in een raadsver gadering wordt toegelaten. Nadat de notulen aangaande de be noeming van een vongen vischafslager nog worden geraadpleegd en de Voor zitter heeft medegedeeld dat het Be drijfschap voor Visscherijproducten er prijs op stelt dat de ^vischafslager te vens agent van dat bedrijfschap is eni het lid v. d. Wiel als zijn meening te kennen geeft dat er in het belang van alles een oplossing moet worden ge zocht in deze aangelegenheid en in over weging geeft da!t B. en W. of een te benoemen commissie nader met de Vis scherijvereeniging overleg pleegt, wordt* ten slotte op voorstiel van het lid Spoor met algemeene stemmen besloten deze zajak tot een volgende vergadering aam te houden, teneinde den wnd. Burge meester eveneens in de gelegenhiéd te stellen zijn meening te kunnen uit spreken. (Slot in 't volgend nummer). Nummertoewijzingen. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat in de week van 17 t.m. 23 Febr. a.s. nummertoewijzingen zullen worden uitgereikt voor versnaperingen 664, 689; suiker 665; brood 666 (Am. bloem) 667 (Inl. bloem); 668 (Reduc tie); bloem 669, 670, 671; rijst 672; boter 673; margarine 674, 675; vet 676; kaas 677, 678; eieren nrt. 37melk 679, 680vleesch ontvangstbewijs met vleeschzemelsvleeschwaren nrt. 52; aardappelen 681, 682; lucifers 685,686. De toeslag bedraagt voor versnape ringen, suiker, bloem, rijst en kaas 50 pCt., voor boter, vet, melk, vleesch waren en lucifers 10 pCt. De toewijzin gen voor boter worden uitgereikt op basis van 5 maal het aantal ingelever de rantsoenen, de toewijzingen voor margarine op driekwart maal het aan tal ingeleverde rantsoenen. De toewij zingen zijn, behalve die voor melk en aardappelen, geldig voor detaillisten van 24 Febr.. t.m. 9 Maart, voor grossiers van 24 Febr. t.m. 23 Maart, De toewij zingen voor melk en aardappelen zijn, geldig van .24 Febr. t.m. 2 Maarte De toewijzingen 666 en 667 voor brood, en 685 en 686 voor lucifers zijn reeds van 17 Febr. af geldig. De reductiebon nen 668 zijn geldig van 17 Febr. t.m. 16 Maart. De bonnen 016 voor 3 oz. meat and vegetables moeten door sla gers op afzonderlijke opplakvellen en niet een afzonderlijk ontvangstbewijs in geleverd worden. Toewijzingen Pindakaas. Het Centraal Distributiekantoor deelti mede, dat detaillisten in pindakaas de bonnen B 72 in de week van 17 t.m. 23 Febr. bij de plaatselijke distributiediens ten moeten inleveren ter verkrijging van toewijzingen no. 687. Grossiers dienen zich op de ontvangen toewijzingen 687 bij de fabrikanten te bevoorraden. Zij ontvangen derhalve geen afzon derlijke grossierstoewijzingen. Wel kun-< nen zij de coupures 687 desgewenscht bij de plaatselijke diensten inwisselen tegen coupures voor een grooter aantal rantsoenen. Ziekenhuizen en instellingen' moeten in bovengenoemde week even eens toewijzingen 687 voor pindakaas afhalen. Zij moeten opgeven hoeveel personen, geboren in het tijdvak 1925 t.m. 1930 in de instelling aanwezig zijn.» Inlevering rantsoenbonnen voedings- Oh genotmiddelen. Hef Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat detaillisten de rantsoenbonnen! voor voedings- en genotmiddelen, welke voorzien zijn van de letter A en de aanduiding van het artikel, alsmede de rantsoenbonnen met opdruk „een rant soen artikel C, een rantsoen artikel D, een rantsoen artikel F, een rantsoen artikel G en een rantsoen artikel H,i voor het laatst bij de plaatselijke dis tributiediensten kunnen inleveren bij di© eerstvolgende inlevering van genum merde bonnen voor de betreffende ar tikelen na 17 Febr. a.s. Inlevering Consumentenbonnen door Detaillisten. In de week van 17 t.m. 24 Februiri dienen detaillisten de volgende consu me nten bon jien in te leveren op de daar voor vastgestelde dagen. Versnaperingen Vil, VI2, XI2, 1 rantsoen, restant V 09, V 10, X 10, 1 r. Suiker 760, 0,4 r., restant 709, 0,4 r., 865, 0,5 r., rest. 805, 0,5 rants.Brood 763 t.m. 769, 868, 869, 8 r., B 79, B 80, D 71 en D 72 en nieuwe bonnen, 4 r. Bloem 761, 762, 866, 867 2 r., restant 707, 708, 802, 803, 2 r.Rijst E 71, 1 r. rest. 804, E 61, 1 r.Boiter 864, 1 r. restant 711, 807, 0,5 en 1 r.Margarine imy 1 r., 758, 863, 0,5 r., restant 713, 808, 0,5 r., 712, 1 rants.; Vet 757, 0,5 rants., rest. 514, 548, 0,5 rants.; Kaas 756, 862, 1 r., restant 714, 809,. 1 r. Eieren B 77, C 77, 861, 1 r.Melk A 04, driekwart rants., B 04, C 04 ander half rants., D04, E 04, 2 en half r., restant A 03, driekwart rantte., B 03, C 03, anderhalf rants., D 03, E 03, 2 en half rants.; Vleesch 016, 1 r.; 0,13 014, 015, 513, 514, 515, 1 r. rest. 005 006, 007, 505, 506, 507 1 r.Vleesch waren 013," 014, 015, 513, 514, 515. 1 r.. rest. 005, 006, 007, 505, 506, |507, 1 r.Aardappelen B71, 510, 1 r., 010, 2 r.restant B78, 009, 509, 1 r.; Tabak Til, X 11, Tl2, 2 r., restant T 09, X 09, T 10, 2 r.Lucifers 755. 860, 2 r., rest. 529, 623, 2 rants. Pindakaas B 72, 1 r.Sinaasappelen B, C, D en E 73, 1 rantsoen. IIEUSDEN. Woensdagmiddag komt uit Alkmaar een comité, dat zich had belast met Heus- den van het hoogst noodige te voorzien, een afscheidsbezoek aan onze gemeente brengen. Om 3 uur wordt dit comité op het gemeentehuis ontvangen, terwijl er om 4 uur in hotel .Central" voor de ingeze tenen gelegenheid zal worden gegeven, om persoonlijk zijn dank te betuigen voor alles wat Alkmaar voor Heusden en ieder per soonlijk heeft gedaan. De biljartwedstrijd die Donder dagavond gespeeld werd tusschen KOT I en Stoottroep I, bracht nog geen beslissing, daar deze eindigde in een 66 gelijk spel. De beslissingswedstrijd zal gehou den worden Dinsdagavond in hotel „Concordia", tusschen N.V. en Stoot troep. Het belooft een uiterst span- nenden strijd te worden. Maandag j.l. speelde de damclub V.D. in haar clublokaal Hotel „Central'een competitie wedstrijd tegien „Ons Genoegen" uit Haarsteeg. Het volgende re sultaat werd verkregen A. de Graag-J. v. Beijnen 2o B. Klei;ks-P. v. d. Loo 2o A. Nieuwkoop-H. Scheij 2o C. Schaap-F. v. d. Brand ii C. Bax-A. v. Engelen 2o J. Klaren-W. Zeeuwen 2o J. DeurlooH. vd. Heyden ii G. JonkerJos. vxi. Brand ii F. te VruchtenA. Treuren 2o A. Ftiters-A. v. Helvoirt 2o 17—3 Maandag a.s. wordt de onder linge competitie van beide groepen voort gezet; aanvang 7 uur. v AALBURG. In verband met den Biddag, die (morgen "(Dinsdag) alhier gehouden wordt, hoopt voor de Geref. Gem. op te treden Ds. v. d. Berg uit Krabben-» dijke en wel om 9,30, 2,30 en 6,30 Uur: ANDEL. Zaterdag 9 Febr. vond voor de v.v. „Sparta" het optreden plaats van het gezelschap „Martini" uit Rot terdam. De geheel gevulde zaal heeft genoten van het schitterend uitgevoer de programma. Door sommige personen in de gemeente was een actie ge voerd, om het optreden van dit gezel schap niet bij te wonen, door het voeren van minderwaardige propagan da, daar het gezelschap hier volkomen onbekend was. Het beschaafde en ui terst kundige van hun optreden kan den toets der critiek evenwel glansrijk doorstaan. Alle spelers hebben getoond ware kunstenaars te zijn. Vooral het op treden van de Accordeonnisten was een groot succes. Ook Miep Martini, toon de haar groote kunde en werd dan ook telkens met een hartelijk applaus be loond. De v.v. „Sparta" kan met groot genoegen op dezen avond terugzien. Wij hopen het gezelschap „Martini" weer spoedig in Andel terug te zien. De in de Geref. Kerk gehouden collecten tijdens den Zendingsbidstond, bracht ruim f 130 op. Mej. C. S. kwam zoodanig te vallen, dat zij wegens een beenfractuur naar het ziekenhuis moest over'gebrachtj worden. Onder de schooljeugd komt zeer veel mazelen voor. ALMKERK. Op 4 ein 5 Maart a.s. zal in de zaal van den heer v. Dijk alhier, voor leden van de Oranjevereen. ©en oorlogs film worden vertoond getiteld „De lan ding van Normandië". Op Woensdag' 6 Maart eveneens voor niet-leden. Nadere bijzonderheden zullen in dit; blad worden bekend gemaakt. BOMMELERWAARD. Vee- en paardenhouders, die ge noodzaakt waren hun vee te evacueeren en dat onder konden brengen in de prov. Gelderland, kunnen vóór 1 Maart a.s. een verzoek om vergoeding voor de gemaakte kosten indienen bij den' P.B.H., wanneer betaling plaats had aan de kwartiergevers. Pluimvee mag alleen gehouden worden wanneer men van den PBH een toewijzing bezit. (Uitgezonderd er kende fokkers en vermeerderaars, die de vergunning van het Bedrijfschap ont vingen. CAPELLE. De heer N. Snijers te Raams- donksveer, die de laatste weken door ziekte verhinderd was de repetitiefs' te leiden, heeft met het oog op zijn leeftijd en de minder goede verkeers- gelegenheid bedankt als directeur van de Gem. Zangvereen. ,,'t Rozeknopje". Ruim 28 jaar is de heer Snijers als directeur aan deze vereeniging verbon den geweest en in deze periode heeft hij met de vereeniging op tal van Na tionale Concoursen heel wat lauweren geoogst, waardoor de zangvereeniging tot in wijden omtrek een algemeene bekendheid genoot. Het valt te begrijpen, dat bestuur en werkende leden het besluit met leedwezen hebben vernomen, maar des niettegenstaande kan men dit besluit begrijpen. Tot directeur van de gemengde zangvereen. ,,'t Rozeknopje" is benoemd de heer L. Sars te Waalwijk. Woensdag 20 Febr. zal de heer W. de Waard, voorzitter van de N.Br. Mij. van Landbouw te Werkendam, als spreker optreden in de zaal van het café Ant. v. Dijk, teneinde te trach ten een afd. op te richten van Boerin nen en Plattelandsvrouwen. De in de gemeente Sprang-Ca- pelle gehouden Emmabloemcollecte beeft het prachtige bedrag van f 467,64 opge bracht. B. en W. der gemeente Sprang- Capelle hebben, naar we vernemen, aan Ged. St. verzocht het besluit van den Raad der gemeente Loon op Zand tot opheffing van de O. L. school a. d.- Loonschendijk niet goed te keuren. De biljartclub „Het Kalme Spel" speelde e^n dezer dagen in het club lokaal bij den heer P. Pruijssers voor de hoofdklasse van den Ned. Biljart bond, district Kaatsheuvel, een wed strijd tegen de biljartvereeniging KOT B uit Kaatsheuvel en won met 642-255. De kring van leiders en leidsters van Ned. Herv. Zondagsscholen op Ger. grondslag hield j.l. Maandag 11 Febr. 's avonds in de Chr. School aan den Loonschendijk haar driemaandelijksche vergadering, waarop door de afd. Sprang een onderwerp: „Vele vragen, één antwoord" werd behandeld, ter wijl de afd. Loonschendijk een ver telling leverde. DUSSEN. Tot onderwijzer aan de Chr. school alhier is benoemd dhr. H. C. Vos te Werkendam. EETHEN. Op Woensdag 20 Febr. a.s. zal Ir. de Rooij, plaatsverv. Landbouw-Con- sulent, alhier een lezing houden voor le den van de samenwerkende landbouw organisaties, met het onderwerp: Proef velden in het algemeen. De opkomst, vooral van de jongeren, is dringend gewenscht. 's-GRAVENMOER. Ook ons dorp heeft van den hoogen waterstand gedurende de laat ste dagen veel geleden. Het land tus schen Waspik en 's-Gravenmoer staat geheel onder water. Een dijk langs de Donge, welke is bezweken, heeft den 's-Gravenmoerschen polder geheel on der water gezet. Het gat in den dijk is ongeveer 2530 meter lang en ruim 1.50 M. diep. Door deze doorbraak zijn veel tuinderijen onder water gezet. DÜ is voor de tuinders een geweldige scha depost, daar de sla al aan het groeien was, de bloemkool ni de kassen al was, uitgeplant en de spinazie en vroege worteltjes reeds uitkwamen. Al deze, vroege groenten zijn nu verdronken en; als de polder droogvalt, zullen de tuin ders weer geheel opnieuw moeten be ginnen met het uitzaaien en uitplanten van deze groenten, en de consumenten zullen hun vroege groenten toch min stens één maand later krijgen. Het Chr. Mannenkoor „Sursum Gorde" herdacht op 14 Febr. in een feestelijke bijeenkomst in het gebouw achter de Geref. Kerk alhier, haar 3-ja- rig bestaan. De A. R. Studieclub kwam 13 Febr. in vergadering bijeen. Door den heer A. Dekkers werd het onderwierp „Het Gezag" ingeleid, waarop bespre king volgde. Verder was aan de orde bestuursverkiezing en vaststelling van de statuten. GENDEREN. Op Donderdag 21 Febr. zal door de Fok- en Controlevereeniging Land v. Heusden en Altena een verga dering worden gehouden in het café v. Wijk. Als spreker zal dan optreden dhr. v. d. Vring, Rijkszuivelconsulent voor Noordbrabant. Het nut en de noodzakelijkheid van het aansluiten bij een fok- en controlevereen. zal door hem behandeld worden. Alle veehou ders worden verwacht en kunnen zich dan opgeven als lid der vereeniging. Blijkens advertentie in dit blad, zal Donderdagavond 7.15 uur in de Noodkerk, op uitnoodiging van de Herv. J. V., een lezing plaats hebben door Ds. Kleermaker uit Veen, met als on derwerp: „De Wederkomst van Chris tus". Trouwe opkomst gewenscht. HERPT. De tooneeluitvoering van de voetbalvereeniging „Herptsche Boys" die aanvankelijk was bepaald op 23 "en 24 Februari is 8 dagen uitgesteld en zal thans plaats vinden op Zaterdag 2 en Zondag 3 Maart. LAND VAN ALTENA. De predikanten van den Ring Woudrichem besloten in hun laatste vergadering een drietal lezingen te hou-' den. Er leven allerlei vragen in de gemeente waar de kerk haar woord van, voorlichting en vermaan heeft te spre ken, juist nu! Na eenige bespreking werden de volgende onderwerpen vast gesteld: Kerk en Politiek; Kerk en Cultuur en Kerk en Maatschappij. Het betreft de gemeenteen Woudri chem, Werkendam, Giessen, Rijswijk, Uitwijk, Almkerk, Sleeuwijk en Andel. Het tuinbouwbedrijf in Noord- Brabant heeft nog een tekort aan 1700 werkkrachten, terwijl er nog 25 pCt. glas ontbreekt. Evenwel verwacht men goede productie. De veilingomzet be droeg in 1945 12,5 millioen gulden, waarvan Drunen f911,885; Woudrichem f51,003 en Vlijmen f269995. Je Dussen is een speciaal bureau voor sociale voorlichting geopend. Verder zal een van de colonnes van Mjgtr.. Frencken in Dussen en Hank hulp verleenen in de R.K. gezinszorg'. Eenzelfde hulpverleening' zal op gericht worden op Prot. grondslag, slag. Bij Haar bezoek aan Brabant hoopt H. K. H. Prinses Juliana ook Dussen en Hank te bezoeken. MEEUWEN. Woensdag 20 Febr. a.s. zal voor de tuinbouwvereeniging alhier in

De Sirene | 1946 | | pagina 2