ZUILICHEM BOMMELERWAARD. De padvinders van Alphen a.d. Rijn hebben een huis-aan-huis collecte gehouden voor het inzamelen vaxi „"klei ne artikelen" als naaigaren, knoopjes, drukknoopen, stopgaren, breinaalden schaartjes enz., bovendien van wand versiering voor de zwaar getroffen dor pen Rossum, Hedel en Hoenzadriel en de Bommeler waard. Door de St. Nico- laascadeautjes was tusschen de Alphen- sche jeugd en de kinderen uit genoemde dorpen een aardig contact gelegd. Door deze inzameling' wil men een zelf de contact tusschen de huismoeders tot stand brengen. Na een arBeidsneriocle van on geveer zes maanden, waarin het Roode- Kruis-Team ongeveer 28 plaatsen in de Bommeler waard heeft bewerkt, is de Roode Kruis-groep weer vertrokken. Uit het overzicht der werkzaamheden blijkt, dat behandeld zijn: 5184 scabiës- aandoeningen, 7219 pedekels (luis, enz.) gevallen, 22 scholen zijn gezuiverd, 406 huizen ontsmet en 12 barakken, als mede 22 kloosters, musea, werkplaat sen enz. De transportafdeeling heeft 38040 km afgelegd. CAPELLE. Die biljart vereen. „'Het kal me Spel", gevestigd .in h«et Sta- tionskjof fiehuis van den heer P. Pruijssers, speelde voor de Hoofd klasse competitie Ned. Biljartbond, district Kaatsheuvel, een wedstrijd tegen K.O.T. A te Kaatsheuvel en won met 634500. De Ned. Herv. Jongel. ver. op G.Gr. „Imimanuelhield Woens dag 20 Febr. 1.1., des avonds half acht, onder leiding van den con sulent der Ned. Herv. Gem.;, "ps. A. L. van der Smit uit Waspik, in het v ereeni gingfe(glebiouw „Eltha- to" haar 20ste jaarvergadering, die, in verband met het ongunstige weer, niet druk beziooht wasi. Die heer W. van den Boo- gaart, hoofd der O.L. school in de Kom, heeft Ajn benoeming als hoofd der O.L. school «C te Almelo aangenomen. De biljartvereeniging „Het Kalme Spel" gevestigd in hetSta- tionskoïfiehu's van den heer Pruijs sers, behaalde het Kampioenschap van de oompet. Hoofdklasse Ned. Biljartbond, district Kaatsheuvel. In bet bovenzaaltje van het café van den heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje te Vrijhoeve- Capelle werd j.l. .Woensdag 20 Fiebr., een vergadering gehouden, teneinde te komen tot wederop richting van een afd. van den Ned. Bond van Boerinnen e.a. Platte landsvrouwen. Ondanks het min der gunstige weer waren verschil lende oud-leden van de vroegere afd. Sprang-Capelle van den Bond en andere belangstellenden aan wezig. Het oude bestuur, waarin zit ting hadden Mevrl J. Verhoeven- Blankers, presidente, mevr. A. Z. Mayers-van der Hoeven, secreta resse, mevr. Héijmans, penriingrn., mevr. E. Rijken en mej. P. J. Rij ken, zal voorloopig de leiding der atdeeling op zich nemen. DUSSEN. Op Dinsdag 26 Febr. vergade ring van den noodraad dezer gemeente des nam. om half 5 op het gemeente huis alhier. Agenda: Beëediging raadslid J. A. v. Velthoven2 Notulen; 3 Ingeko men stukken4 Vervanging wethouder J. H. A. M. v. Etten; 5 'Tegemoetko ming ingevolge art. 13 der L.Ö.-wet 1920; 6. Vaststelling vermenigvuldi— gingscijfer ingevolge het „Tijdelijk be sluit schoolgeld lager-onder wijs 1945". 7. Rondvraag. GENDEREN. Voor de A. R. Kiesvereeniging alhier trad voor een goed bezochte vergadering als spreker op de heer v. Herpen uit Vrijhoeve-Capelle die sprak over de huidige vraagstukken van socialen aard. en het beleid der regee ring. In een helder betoog sprak hij over de houding onzer partij in dezen tijd en ten aanzien van de vele vragen. De Donderdagavond j.l. ge houden jaarvergadering^ der Geref. Meisjesvereen. alhier, is in alle opzichten goed geslaagd, men kan met genoegen terugzien op dezen avond. Donderdagavond trad voor de Herv. J.V. op Ds. Kleerma ker uit Veen met het onderwerp „De wederkomst van Christus". Keurig zette spr. dit onderwerp uiteen, waarop een drukke bespre king volgde. 's-GRAYENiMOER. Alhier is een ruiterijvereeniging met aanvankelijk 17 leden opgericht. Het bestuur is samengesteld als volgt: K. de Geus, A. Kielen, B. Pruijssers en C. Verhagen. Men wil al zoo spoe dig mogelijk toe overgaan, om een goed instructeur te krijgen en dan we kelijks oefeningen te houden. Óm- de noodige materialen aan te schaffen zal men trachten in deze ge meente donateurs te krijgen. HERPT. Maandag 18 Febr. werd alhier onder leiding van den heer W. van Sprang uit Vlijmen een vereeniging tot behartiging der belangen van de oor logsslachtoffers te Herpt, Bern, Lut tel herpt en Hedikhuizen opgerichL Een 39-tal leden tradien tot deze nieuwe vereeniging toe en waaruit het volgen de bestuur werd gekozen: A. W. Ver hoeven, voorzitterG. de Wilt, secre taris-penningmeester en de heeren Jac. v. d. Griendt, Jac. Verhoeven en J v» Leeuwen, commissarissen. Dit actief be stuur deed reeds inzage ten kantore van de Schade Enquête Commissie te 's-Bosch, of alle leden de noodige formulieren hadden ingediend, waar door enkele verzuimen konden worden hersteld en zond het volgend request aan den minister: Aan Zijne Ex. den Minister van Binnenl. Zaken te 'sGravenhage.- Geeft met verschuldigden eerbied te kennen het bestuur der plaatselijke ver eeniging tot behartiging der belan gen van de oorlogsslachtoffers ge vestigd te Herpt dat hare leden te Herpt, Bern, Luttelherpt en Hedikhuizen in ver- gaderin'g bijeen op den 18 Febr. 1946 in het café Th. Siegers te Lut telherpt dat hare leden kennis genomen hebben van het voorstel der Regee ring tot vergoeding van oorlogsge- weldschade aan onroerende goederen tegen de waarde per 9 Mei 1940; dat hare leden met klem prote steeren tegen het aanleggen van een dergelijken maaststaf, die te zeer indruischt tegen de belangen van de gedupeerden, voor het meerendeel land- en tuinbouwers en kleine zelf- standigen, eigenaren van onroerende goederen Reden, waarom het bestaar be leefd verzoekt als maatstaf voor ver goeding aan te nemen de vervan gingswaarde. 't Welk doende, w.g. A. W. VERHOEVEN, Voorz. w.g. G. P. A. DE WILT, Secr. LAND VAN ALTENA. De Commissie van de Stichting voor den landbouw wil 10.000 land- bouwwagens laten bouwen. Waarschijn lijk zullen er 1800 per maand afgele verd kunnen worden. 13 Maart a.s. wordt de classis der Geref. Kerken te Almkerk gehou den. Belanghebbenden wordt medege- gedeeld, dat alle aanwezige voorraden ongerepeld vlas voor 1 Maart a.s. af- gerepeld moeten zijn. Vreter ij aan vruchtboomen door hazen en konijnen kan men met succes bestrijden door de ondereinden der stammen in te smeren met een meng sel van 10 pCt. Bloem van Zwavel en heete lijnolie. NIEUWENDIJK. Bakker Kraaü had het onge luk met zijn linkerhand bekneld te geraken tusschen de deegmachi ne, met het gevolgd dat hij hier door ernstige verwondingen op liep. De heer J. Vogelaar ver leende de eerste hulp. D oor den Kerke raad der Geref. Kerk alhier isbesloten, om over te gaan tot het beroepen van een tweeden predikant. Het dochtertje van B. de Bok had het ongeluk in den over vollen Berm te water te vallen de vrouw van Joh. Verschoor, die het ongeluk zag gebeuren, snelde roe en begaf zich te water met het gevolg, dat ook zij kopje on der girrg. Gelukkig liep allés nog goed af en kwamen "beiden er met den schrik en een »at pak af. NIEUWENDIJK. Tot bestuursleden van de ver eeniging het vereenigingsgebouw „Ta- venu", werden gekozen de heeren J. Vogelaar en W. S. v. d. Zouwen. POEDEROIJEN. Thans is men ook in onze ge meente begonnen met het herstellen van het telefoonnet. Wegens gebrek van een transformateur wordt het tijdelijk wederom een bovengrondsche leiding. De oud-leden der Veilingver. „Zuilichem en Omstreken" kunnen zich tot het bestuur van genoemde veiling wenden om hun belangen tot uiting te geven omtrent den bouw van een poterbewaarplaats, of het ontvangen van een aandeel in de nog aanwezige con tanten. RIJSWIJK. De in de Geref. Kerk gehouden collecte voor de kerk bracht over Ja nuari ruim f 70 op. Dhr. G. Hak is afgetreden als ouderling der Geref. Kerk alhier. SLEEUWIJK. De afd. Sleeuwijk van den Chr. Boeren -en Tuindersband, alsmede de plaatselijke jongeren organisatie, kwamen op Woensdag 13 Februari in verg. bijeen. De vioorzitter, de heer L. van 'tSant, opende deze vergadering op de 'ge bruikelijke wijze. De secretaris, de heer F. de Bruin, las de notulen der vorige vergadering voor. Nadat de vioorzitter verschillende mededeelingien had gedaan, Behan delde de heer H. van Arkel het onderwerp„Is Chr. organisatie in onzen tijd nog verantwoord 'en noodzakelijk?" Duidelijk en belijnd toonde de inleider op principieele gronden aan, dat Chr. organisee- ren v#,n iedere Prot. Chr. boer en tuinder noodzaak is. Een geani meerde bespreking volgde hierop. Bij1 de rondvraag werd opge merkt, dat de V.B.N.A- ver achter was met de betalingen van ^gele verde aardappelen, en dat de taxa- tiemarkt te Almkerk geleverde paarden ook noig niet betaald wa ren. Besloten werd een telegram te richten aan de V.B.N(A. en aan den Prov. Voedselcornmissaris. Als antwoord hierop is thans bericht ontvangen, dat de, paarden kunnen worden uitbetaald door de Boeren leenbank te Almkerk. Belangheb benden kunnen zich bij den kassier van genoemde Bank vervoegen. De V.B.NA- heeft inmiddels het geld gestort bij de Centrale Boerenleen bank te Eindhoven en Beeft toe gezegd te zullen bevorderen, dat spoedige uitbetaling-volgt. Hierna sloot de voorzitter de Verg. en ging de heer H. van Arkél! vïoor "in dankgebed. Voor de A. R. Kiesvereeniging alhier, hoopt op 1 Maart a.s. te spre ken de he$r v. Herpen te Vrijhoeve- Capelle, over het onderwerp: „Onze partij in dezen tijld, speciaal ten aan zien van het huidige programma." De gehouden collecte voor de Theologische School bedroeg in deGer. Kerk alhier ruim f 42. De heeren De Bruyne, Ottevan- 'ger en Vos zijn benoemd tot leden eener commissie voor het stichten van een ondersteuningsfonds. WELL. Tot bestuursleden der C. J. V. „Paulus" alhier, werden gekozen: A. Groeneveld Mz., voorz.D. van Loon Jacz., 2e voorz.; Jobs. v. Gen- deren, secretarisChris v. Genderen, 2e secretarisHest v. Hees, penning meester en Corn. Oomen Mzn., biblio thecaris. WOUDRICHEM. In de op Dinsdag 19 Febr. 1.1. in café Bergeijk gehouden ver gadering van Stemger. Ingelanden van het Waterschap „De Oude Ban", werd na breedvoerige be spreking met al gem. stemmen in beginsel besloten tot toetreding der te v ormen combinatie van de ver schillende waterschappen. Tnclien deze combinatie tot stand komt, dan zal het nieuwe water schap een oppervlakte van ruimi. 1400 H.A. in bemaling krijgen, waarvoor dan een geheel nieuwe bemalingsinstallatie zal worden ge plaatst. i WAALWIJK. Naar wij vernemen zal door Waalwijks Belang te Waalwijk in Hussis Sacrum van Donderdag 28 Febr. tot en met Zondag 3 Maart een Tentoonstelling georganiseerd worden van een belangrijk deel van het werk van den YVaalwijk- schen Kunstschilder Theo v. Delft. Wij zullen er den schilder kun nen bewonderen in de drievoudige uiting van zijn. talent, als portret schilder op de eerste plaats, in welke hoedanigheid hij een eerste klas naam heeft veroverd in Bra- oant niet alleen doch door ons g'eheele land, getuige zijn portret ten der Koningin en van wijlen minister Goseling, ten tweede als schilder van landschap- en steden schoon, zooals hij Brabant heeft geschilderd, zoowel als Grieken land en Italië, en tenslotte als schepper van zeer sChoone stille vens, bloemstukken, wild en ge vogelte, terwijl ook qen enkel zij ner beeldhouwwerken het géhieel zal stoffeer en als; blijk van zijn veelzijdig talent. MBgen velen op gaan naar deze expositie,^ die weer een blijk temeer is van de cultu;- reele heropleving in ons Zuiden.' WERKENDAM. 30 April a.s. wordt hier een premiekeuring gehouden van merriën, tot opname in het keurstamboek van de Vereen. ,;Het Ned. Trekpaard". Het voornemen bestaat om bij de Geref. Kerk een tweeden predikant te beroepen. Biesbosch. 1 Maart lioopt het echtpaar G. Pruissen-Klop zijn zilve ren huwelijksfeest te vieren. In den Brabantschen Biesbosch staan de Groote- en Kleine Kurenpol- der, alsmede de polders Jannezand, Oud- en Nieuw-Boerenverdriet onge veer geheel onder water, ©en totale! oppervlakte van 500 ha bouw- en wei land. De Rijkswaterstaat doet alle moeite om het ergste 'ie voorkomen maar, tengevolge van de oorlogshande lingen, kunnen de gemalen nog niet op volle capaciteit werken. De heer van Dongen uitdien Biesbosch had het ongeluk om met zijn fiets onder die auttobus te ge raken. Hij' bleek enkele ribben te hebben gebroken. Zijn rijwiel werd totaal' vernield. Voor de A. R. Kiesvereeniging alhier, hoopt op 7 Maart a.s. te spre ken de heer v. Herpen te Vrijhoeve- Capelle, over het onderwerp„Onze partij in dezen tijd, speciaal ten aan zien van het huidige programma." Voor de V. U. werd in de Ger. kerk alhier gecollecteerd f59,61. Vorige week Donderdag werd alhier de eerste repetitie gehouden van de Gem. Zangvereen. „Sursum Corda". Er was veel belangstelling deze eerste avond en we hopen dan ook dat nog meer zanglustigen tot deze vereeniging zullen toetreden, hetzij als lid of do nateur, zoodat de vereeniging letterlijk en figuurlijk in de toekomst van zich' zal laten kunnen hooren. De Veilingvereen. Zuilichem en omstreken hield op 15 Febr. een ver gadering in de zaal van de Wed. v. Tongerlo, waar meer dan 120 leden aanwezig waren en over het algemeen genomen een onrustige stemming heerschte. Toen de voorzitter, de heer C. v. Vugt de vergadering geopend had en mededeelde, dat de secretaris, d© heer G. Bok door ongesteldheid ver hinderd was, gaf de voorzitter het woord aan den heer L. Dingemans, die als wnd. secretaris optrad. De notulen van de vergadering van 18 Jan. 1946 worden gelezen. De heer KI. v. d. Linden Hz. vraagt naar aan leiding hiervan, waar de zakken ge bleven zijn. De voorzitter antwoordt, dat een gedeelte verrot en de rest door de Duitsche weermacht is ge vorderd. Daarna wordt overgegaan tot stem ming, waaruit moet blijken, wie voor of tegen de ontbinding der vereeniging is. Ingeleverd werden 125 stembriefjes, waaruit blijkt,«dat 109 voor, 15 tegen de ontbinding zijn en 1 stem blanco. Na de stemming is aan de orde van behandeling de verdeeling van het aan wezige kasgeld. Het bestuur is er voor, om het gield te besteden a.d. bouw van een nieuwe pootaarappelbewaar- plaats. Cte meeste leden komen hier ech ter op tégen. Daarom wordt werder overgegaan tot stemming. Ingeleverd

De Sirene | 1946 | | pagina 2