WEKELIJKSCH DAM PROBLEEM Plaatselijk Nieuws Distributiedicnst WOUDKICIIEM Uitreiking nieuwe bonkaarten. De uitreiking van de nieuwe bon kaarten voor zelf verzorgers voor de Vesting1 zal plaats hebben op Donderdag', 7 Maart a.s., des na middags van 1.30 tot 3.30 uur. Achterstallige betalingen. Bij vele geregistreerden in de distric ten 44 en 45 blijkt ongerustheid te be staan omtrent de betaling van leverin gen, verricht gedurende den z.g.n. „Noodtoestand" (Sept. 1944 tot Juni 1945). De administratie hiervan werd gevoerd door den dislocatieleider. Het spijt ons te moeten mededeelen dat het wegens administratieve moeilijk heden op dit oogenblik nog niet mogelijk is, alle op dit tijdvak betrekking heb bende betalingen te verrichten. Wij zijn er ons van bewust, dat dit voor velen groote bezwaren met zich brengt en alles wordt dan ook in het werk ge steld om de administratie zoo spoedig mogelijk in orde te krijgen. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal bin nen 3 maanden alles betaald kunnen zijn. Volledigheidshalve wijzen wij er nog op, dat het bovenstaande geen betrek king heeft op leveringen, welke door de daartoe aanwezige Provinciale In stantie werden geadministreerd. Deze posten worden op de normale wijze be taald, behoudens eventueele vertragin gen in verband met de overbelasting der bank-instellingen. Prov. publicatie van den Prov.. Voedsel- commissaris voor Noordbrabant. Inlevering ei-bonnen. Het Centraal Distributiekantoor maakt bekend, dat detaillisten in eieren de bonnen D 18 „Reserve", welke voor één ei zijn aangewezen, gedurende de periode van 3 t m. 9 Maart a.s. dagelijks bij de distri butiediensten kunnen inwisselen voor toe wijzingen. HEUSDEN. Voor een groot aantal belang stellenden hield Ds. D. A. v. d. Bosch uit Well, op uitnoodiging van de Herv. J. V. alhier. Donderdagavond een inte ressante lezing over „De Getuigen van Jehovah". Ds. Vogel leidde den spr. in, opende met gebed, waarna Ds. v. d. Bosch achtereenvolgens, om tot zijn onderwerp te komen, eerst de beteeke- nis van de „kerk" en de „wereld", uiteenzette om daarna de leer van de „Jehovah-Getuigen" in alle onderdee- len te behandelen. Met groote aandacht werd deze begaafde spreker gevolgd waarbij o.m. kwam vast te staan, dat ook de kerk zelf schuld heeft door haar onoplettendheid, aan de opkomst van deze dwaalleer. Dat ook in dezen tijd deze sekte weer tracht door te breken op het zwakke punt van de kerk, waarvoor wij paraat moeten zijn. In de pauze werd gelegenheid gege ven om schriftelijk vragen te stellenk Hiervan werd druk gebruik gemaakt, waarna deze tot volle tevredenheid wer den beantwoord. Ds. Vogel bracht dank aan den spr. voor zijn belangrijke lezing en na het zingen van „Een vasle Burcht in onze God", eindigde Ds. v. d. Bosch met ge bed. Voor de kermis, die van 30 Mei tot en met 2 Juni alhier zal worden gehouden, hebben de navolgende ver makelijkheden ingeschreven: Een rupsbaan, zweeftent, schiettent, gebakkraam, kinderfietsmolen, slagma chine, pyramide-werptent, flesschen- No. 13. Joh. v. d. Boogaard te Nuland. Stand in cijfers: Zwart: 9, 12, 16, 20, 21, 23, 24, 28, 29, 30 (10)Wit: 27, 31, 37, 38, 39, 40, 42, 43, 44, 48 (10). Wit speelt en wint g§H Oplossing No. 12 (Pennings). De stand was: Zwart: 7, 8, 10, 17, 19, 20, 22, 26, 28, 32, 36 (11); Wit: 31, 33, 34, 37, 39, 40, 41,42,43,47,48(11). Wit: Zwart: 34-30 36x27 39-34 28x39 37 x 28 22x33 42-38 33x42 48 x 37 39X48 40-35 48x31 47—42 31X48 30—25 48x30 35 x 31 26x46 25 x 5 Een mooie uitkomstJammer genoeg, wordt deze ontleding ontsierd door de eenvoudige winst 33-29 en 29 24 enz. in de diagramstand. Dit is weg te wer ken door de stand op de volgende wijze om te bouwen: Zwart: 7, 8, 9, 10, 17, 19, 22, 26, 27, 28, 31 (11); Wit: 25, 30, 33, 35, 37, 39, 41, 42, 43, 47, 48 (11); met de oplossing: Wit: 39 34, 37x28,42 38, 48x37, 25-20! 20-14, 47-42,30-25, enz. Zwart alles gedwongen. Corretpondentie-adres A. DE GRAAG, Ridderitr., HEUSDEN. werptent, brievensporttent en een"Brus- selcche biljart» Bp de damclub V.D.werden Maandag j.L in „Gentri" een 6-tdl partijen gespeeld vtoor de onder linge competitie. De uitslagen hier van waren1 Groep I c C. BaxJ. Kalden o2. Fr. te Vruchten-A. de Graag o2. A. NieuwkoopC. Schaap 11.: Groep II- TimmermjansW. Km» 2o. VerbeekA. Fitters o2., C. BaaijensJ. de Graag 11. Maandag a.s. voortzetting om 7 •uur. 1 r 1 Woensdag speelde de damclub V.D. te Ammerzoden een competitiewedstrijd tegen A.D.A. aldaar en wist deze be langrijke wedstrijd in een spannend ver loop met 128 te winnen. De gedetail leerde uitslag luidt: A.D.A. V.D. J. VerlouwA. de Graag 02 M. VerlouwJ. Kalden 02 H. VogelaarsB. Klerks 20 G. v. BeenA. Nieuwkoop 11 A. MerksC. Schaap 11 A. VerhoevenC. Bax 02 L. v. MilJ. Klaren 20 H. v. HelvoirtJ. Deurloo 20 M. v. BeersG. Jonker 02 A. BoumanF. te Vruchten 02 ANDEL. 'In het Vereeriigings'gebouw alhier werd de gecombineerde jaar vergadering der Herv. Mjeisjesver- eenigtingjen gehouden, onder lei ding van Ds. Klerkx. Het rijk ge varieerd programma werd vlot af gewerkt. Ondanks de slechte weers gesteldheid was de zaal geheel be zet. De avond mag goed (geslaagd heeten. AALST. Maandag a Maart, 's avonds 7.30 uur, hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier te spreken, Ds. Kleer maker van Veen, mjet als onder werp „De Generale Synode der Ned. Herv. Kerk". Ex zal gelegen heid zijn tot het stellen van vragen. ALMKERK. Op 27 Febr. vierde de Geref. Meisjes vereen. „De Heere is onze Ba nier" in de zaal v. Dijk, onder enorme belangstelling haar jaarfeest. Na gebruikelijke opening door den eere-voorzitter Ds. Hakman, werd het programma in volgorde afgewerkt. In leidingen, zang en voordrachten volgden elkaar op. In het bijzonder willen wij hier melden het Declamatorium „Schaduw en Licht in Oorlogstijd", wel ke op schitterende wijze werd vertolkt. Na het zingen van Gezang 180, sloot de eere-voorz. - dezen gezelligen avond met dankgebed. Met genoegen kan bo vengenoemde vereeniging terugzien op dezen avond» Onder groote belangstelling gaf het muziekgezelschap „Nooit Gedacht" in de zaal van den heer C. G. v. Dijk alhier, op Zaterdag 23, Maandag 25 en Dinsdag 26 Febr. voor enkel dona teurs een uitvoering, welke in alle op zichten geslaagd is. Zoowel de muzieknummers als het tooneelstuk „Een dag Radja" viel zeer in den smaak bij de aanwezigen. Met voldoening kan „Nooit Gedacht" op de ze avonden terugzien. Tot bestuursleden van de Herv. School vereen, alhier zijn herkozen de heeren Ant. Burghout en C. den Boer. Maandag 4, Dinsdag 5 en Woensdag 6 Maart zal alhier de ge luidsfilm „De Landing van Normandië" vertoond worden. Woensdagmiddag 6 Maart n.m. 3 u. zal een film vertoond worden voor kinderen onder de 15 jaren, daar deze geen toegang hebben bij genoemde film. Zie verder biljetten). BRAKEL. De collecte voor het op te rich ten monument van gevallen oorlogs slachtoffers in de Bomrnelerwaard bracht in deze gemeente ruim f 1100 op. In de Alglemeene Politiever ordening dezer glemeente is opgje- men, dat het verboden is honden los te Jalten looepn op een buiten de bebouwde kom gelegen ter rein zonder vergunning van den eigenaar van het terrein. Honden die op het terrein van een ander worden aangetroffen, kunnen door de politie worden op gevangen of gjedood. De collecte, ten batte van Nederland helpt Indië, bracht in deze gemeente f958.60 op. Voor den dienstplicht der lichting1 1945 werden vloor deze gemeente 11 eprsonen goedge keurd, terwijl er 2 wierden afge keurd. BOMMELERWAARD. Treurig was het in de gte- evacueerde dorpen van den Bom rnelerwaard gesteld, toen de bewo ners, meest kleine boeren, tenslotte weer mochten 'terugkomJengfeen schop of spa e.d. was meer te vinden. Gelukkig1 trolkken andere plaat sen in ons vaderland zich het lot der zwaar getroffen dorpen in den Bomrnelerwaard aan Bodegraven, Woerden en 'Aarlanderveen brach ten o.a. ook veel geld bijeen, doch werktuigen waren er nog niet te koop. Besloten werd nu vereenigingen op te richten voor het collectief aanschaffen van landbouwwerktui gen. Zulke vereeniginjgen zijn er reeds te Maasidriel, Hedel en Am merzoden. Elke yereenigiing heeft een beheerder, die met de groo- tere werktuigen werkt en de klei nere in leen uitgeeft. Hiervoor is een vergoeding verschuldigd. De landbouwers in deze gebie den hebben over Tiet algemeen slechts kleine bedrijven, zoodat zij, die hun landerijen naast elkaar hebben liggen," samenwerken met de groote machines en dit jaar hetzelfde product verbouwen. Even tueel voorkomende geschillen wor den beslecht door den land'bouw- consulent te ^fcedel. Voor het zwaar geteisterde He- del en Hoenzadriel heeft de vee-inzame lingscommissie te Alphen 'a. d. Rijn en Aarlanderveen, vee bijeengebracht voor Alphen: 71 pinken, 1 guiste vaars, 1 melkkoe, 4 varkens, 5 schapen, alsme de een bedrag van f 2048. Voor Aar landerveen: 34 pinken, 2 kalveren en 1 geit. Het vee is door Hedel en Hoen zadriel onder grooten dank in ontvangst genomen. Voor het bedrag f2048 zijn op de Bossche veemarkt 9 roodbonte pinken aangekocht, die eveneens werden verdeeld. CAPELLE. De burgemeester dezer gemeen te heeft zich in een schrijven gericht tot de Directie der Ned. Spoorwegen, teneinde te komen tot verbetering van het reizigersvervoer op het traject Waal wijkLage Zwaluwe. Het voorloopig bestuur van de onlangs opgerichte ijsclub heeft van de betreffende eigenaars een gedeelte van den z.g.n. Eendennest aan de Nieu- wevaart in huur gekregen. Dit gedeelte zal in den a.s. zomer van riet e. d. gezuiverd worden, zoodat in den vol genden winter bij vriezend weer een goede gelegenheid zal bestaan om van de ijssport te genieten. Binnenkort zal worden begonnen met ledenwerving. Tot voorzitter, secretaris en penning meester z$n resp. benoemd de heeren A. H. Kerst, W. J. v. Nieuwenhuijzen en J. van Breemen. DRONGELEN. De Herv. Noodkerk nadert snel haar voltooiing en men hoopt het kerk gebouw binnenkort in gebruik te kunnen nemen. EETHEN. Vanwege het Roode Kruis is aan onze gemeente een partij kindervoeding; toegewezen. In aan merking komen die kinderen tot en met 4 jaar. De uitreiking zal plaats hebben op Woensdag 6 Maart a.s., des v.m. van 9 12 en nam., van 25 uur (op het gemeentehuis te Ete- then. De stamkaarten van de be trokken 'kinderen moeten worden medegebracht. Voor de dorpen Heesbeen en Doeveren vindt in de Consistorie kamer der Ned. Herv. Kerk te Heesbeen een afzonderlijke uitrei king' plaats, waarvan 'de datum nog nader bekend wordt gemaakt. Ter gemeente-secretarie is nog een beperkt aantal canfas- en lederen damesschoenen beschik baar, in hoofdzaak in de kleinere maten. 1 Belanghebbenden die hiervoor in aanmerking wenschen te komjein, kunnen komen passen op Woens dag 6 Maart e.k., tussdhen 9 en 12 en n.m. 2 5 uur 's-GRAVENMOER. Alhier is een ruiterijvereeniging met aanvankelijk 17 leden opgericht, genaamd de 's-Gravenmoersche Ruiters. Het ligt in de bedoeling dm elke week een oefening te houden. De Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping" vierde op Woensdag 27 Febr. haar 24e jaarfeest, welke in alle opzichten geslaagd mag heeten. Vooral het tableau „Ruth de Moabi- tische" was een stuk, waarvan veel werk was gemaakt en dat schitterend is ge slaagd. Hierin werd een uitbeelding gegeven van het boek Ruth en zag men Naomi en Ruth met Orpa en Ruth eerst in Moab en later in Kanaan. Ver der werd de avond gevuld met voor drachten, samenspraken, één inleiding door Annie Verduin, een reciteerwed- strijd, verslagen van secretaresse en penningmeesteresse enz. Voor de reci- teerwedstrijd behaalde G. Schep den len prijs en S. Nederveen, de 2e. De Eere voorzitter en medeoprichter der veree niging sprak aan het einde der verga dering nog een slotwoord en sloot daarna op gebruikelijke wijze. Voor het comité Winterlezingen hield Ds. Gilhuis uit Eindhoven een lezing over Christelijke Levensstijl'. Van de gelegenheid om vragen te .stellen werd door verschillende personen ge bruik gemaakt. NIEUWENDIJK. Alhier is opgericht eeen tooneel- vereeniging met aanvankelijk 15 leden, onder den naam „Hou en Trouw"-. Tot bestuursleden van de alhier pas opgerichte tooneelvereen. „Hou en Trouw" werden gekozen de heeren T. Ouwerkerk, voorzitterA. v. Rosmalen, secretaris en W. Colijn, penningmeester. Degenen, die nog in liet bezit willen komen van een herdenkingsboek- je over den ramp van 12 Dec. 1944 en de voor en na dien datum te Nieuwen- dijk geleden oorlogsweeën, kunnen zich alsnog opgeven bij de bekende adres sen. Onze vroegere dorpsgenoot de heer H. Ebert, schrijver P.T.T. ten Postkantore te Monster is bevorderd tot Bureel ambtenaar 3e klasse. Dhr. Adr. Lagrouw heeft zijn benoeming als lid van de Commissie van Beheer der Geref. Kerk, niet aan vaard. In deze vacature is benoemd dehr. D. Heijstek. De in de Geref. Kerk gehouden collecten voor de Diaconie brachten in de maand Jan. f 613,29 op. De Zen dingsbusjes over -v. hetzelfde tijdvak f 72,625. Woensdag 13 Maart a.s. houdt de Ziekenhuisvereeniging „Draagt el kanders lasten", een ledenvergadering in de zaal van café Dekker. Onze vroegere dorpsgenoot Ds. C. v. Breugel, thans te Lekkerkerk, heeft het beroep naar de Geref. Kerk van Zuidland aangenomen. WIJK. De Ned. Herv. J. V. „Onder zoekt de Schriften" en de Knapenvereen. „Samuël", hopen D.V. Donderdag 7 Maart des avonds om 7 uur hare jaar vergadering te houden in de Kerkzaal. Alle belangstellenden zijn hartelijk weg kom.

De Sirene | 1946 | | pagina 3