Aanvullende Bonnenlijst Plaatselijk Nieuws Goedgekeurde Warmbloedhengsten. Dhr. F. v. Dalen vraagt hoe of het staat met de brandvveermaterialen welke bij verschillende personen ïn deze ge meente aanwezig zijn. De Voorzitter zegt, dat dit alleen betreft de snelbrandblusschers. Deze blij ven waar ze zijn, wat noodig is bij even- tueele spoedgevallen. Op een vraag van dhr. Duijzer of er van den schoolartsendienst nog wat komt, zegt de Voorz. dat de schoolarts nog dit jaar in functie zal treden. Dhr. Duijzer zegt dat er een bedrag van f 240 is uitgetrokken voor huur van een gymnastieklokaal en vraagt of dit nog wel noodig is, daar er toch geen gymnastiek gegeven wordt. De Voorz. zegt dat de bezetting van 'het schoolpersoneel thans zeer slecht is, zoodat de gymnastieklessen hierdoor zijn komen te vervallen. - Hij hoopt echter dat dit vraagstuk opgelost zal worden en wil daarom de huur van het gymnastieklokaal aanhouden, zoo- dat later hiervan ten alle tijden ge bruik gemaakt kan worden. Zegt men de huur op dan wordt het lokaal weer voor andere doeleinden bestemd en kan men hiervan ook geen gebruik meer maken. (Slot in 't volgend nummer). Op de 1.1. gehouden keuring werden o.m. goedgekeurd Vondelus en Eelfons van de Coop. Ver. in het Land van Heusden en Altena, resp. voor den tijd van 3 en 1 jaar. Voor 1 jaar Walter en Evert beiden van de Wed. Snoek-v. d. Koppel te Almkerk. Evert kreeg een B premie. Fambo (Mouton Gr. P. S.) van J. v. d. Heuvel en J. C. v. d. Beek te Genderen verkreeg eveneens een A pr- mie; Hertog Hendrik (Helios D. P. S.) van Verkuil e.a. te Bruchem verkreeg een B premie. HEUSDEN. Voedseluitdeeling Ned. Roode Kruis. Maandag 11 Maart a.s. des nam. van 34 uur zal er in de teekenschool alhier, weer een uitdeeling plaats heb ben van kindervoeding op de zalmkleu rige voedselkaarten. AALBURG. A.s. Zondag hoopt Ds. Aangeen- brug uit Leerdam voor de Geref. Gem. alhier op te treden, om half tien, half drie en half zeven. ANDEL. Op initiatief van de Oranjever. alhier, zal op Vrijdag 8 Maart nam. 6 en 8.30 uur de film„De landing in Normandië" voorden vertoond. Des mid dags om 3 uur zal een voorstelling voor de kinderen tot en met 14 jaar worden gegeven. Kaarten kunne.'* van te voren worden gehaald bij H. Tankens voor f 1,per stuk. (Zie advertentie). B RAKEL. Op 4 Maart vierde het echtpaar G. de Kloe-Duijzer, onder groote be langstelling hun 50-jarige echtveneeni- ging. BOMMELERWAARD. Op de hengstenkeuring, uitgaan de van de Vereeniging „Het Nederl. Trekpaard" te Eist, werden ingeschreven de hengsten van Wed. L. v. Rheen te Bruchem, en van J. H. A. Peters en F. Goesten te Well-Ammerzoden. -Voor de Betuwsche fruittelers zullen sproeimachines worden geïmpor teerd. Voor het verkrijgen van een ver gunning voor een landbouwwagen, moet de belanghebbende zich-'wenden tot den assistent van den rijkslandbouwconsu- lent in zijn gemeente. CAPELLE. Tot predikant der Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse is beroepen Ds. H. Jonker te Molenaarsgraaf. Het echtpaar M. Wagemakers- van Berkel, wonende aan den Winter dijk hoopt Vrijdag 8 dezer zijn 40- jarig huwelijksfeest te vieren. De heer W. v. d. Boogaart, die zijn benoeming tot hoofd der O. L. school C te Almelo heeft aangenomen, heeft met 1 Mei ontslag aangevraagd als hoofd der O. L. school in deze ge meente. Voor de betrekking van hoofd der O. L. school in de Kom hebben zich een 25-tal sollicitanten aangemeld. EETHEN. In deze gemeente is een on der-afdeel ing opgericht; van het Ne- derlandsche Roode Kruis. Als bestuurs leden zijn hierin gekozen: Burgemees ter D. A. v. d. Schans» voorzitter; J. W. v. d. Meijden, secretaris; A. N. van Riel, penningmeester; Mej. A. Vos, G. v. d. Beek en P. de Graaf Wzn.", terwijl aan zuster Nederlof werd ver zocht, als adviseerend lid zitting in het bestuur te willen nemen. Morgen Vrijdag, zal er in de school te Eethen een vergadering wor den gehouden van de vereeniging voor E.H.B.O. Alle leden, oud-leden, wor den voor deze vergadering uitgenoo- digd. Daar de geheele administratie der vereeniging door de .oorlogshande lingen verloren is gegaan, kunnen per soonlijke oproepingen niet worden ver zonden. In verband met de belangrijk heid der te houden vergadering worden allen dringend verzocht op de vergade ring aanwezig te willen zijn. 's-GRAVENMOER. Door de groep 's-Gravenmoer van de Gemeenschap Oud-Illegale Wer kers werd op 7 Maart j.l. een propa ganda-avond gehouden in de Ger. Kerk voor de Stichting 1940-,45. In deze sa menkomst traden als sprekers op de heer C. A. v. d. Hoofd met het onder werp „Den Vaderland Getrouwe" en Drs. Alf. Raaymakers met het onder werp „Vrij Onverveerd". De toespraken werden afgewisseld door zang van de verschillende plaatselijke zangvereenigin- gen en door declamatie. De Commsisaris der Koningin in Noordbrabant bezocht Maandag 4 Maart onze gemeente. Bij deze gelegenheid be zocht Z.Exc. ook de overstroomde pol der waarin vooral de daarin gelegen tuinderijen veel schade hebben opgeloo- pen. Hij werd rondgeleid door den bur gemeester dezer gemeente. IIERPT. Het tooneelspel „Haat" van Bob Bertina, dat Zaterdag en Zondag j.l. in café Verhoeven werd opgevoerd door de tooneelclub der „Herptsche Boys" is een waar succes geworden, en de eer daarvan komt zeker gedeeltelijk toe aan de spelers zelf, die zich geheel daarvoor gegeven hebben, maar toch voor het grootste deel aan den regisseur, den heer W. Kuijs, die de meerendeels op tooneelgebied- onervaren spelers en ook het speelstertje zóó getraind heeft, dat zij dit niet zoo gemakkelijke stuk zeer mooi hebben weergegeven. Na den ernst mocht ook de luim wel zijn deel hebben, en ook daarvoor werd gezorgd in het tweede gedeelte der uitvoering. Zelden zal er op een tooneel zooveel spektakel gemaakt zijn als in dit spektakelnummer. Ook de solo-voordracht van den heer Fr. v. d. Pol, waarbij zoowat de heele Herptsche Harmonie de revue passeerde, oogstte succes, terwijl daarnaast door het viersje van dit ijverig harmonielid nog een aarMig bedrag de kas van het Vaandel fonds kwam versterken. Al met al twee zeer mooie avonden, waar mee de „Herptsche Boys" eer hebben ingelegd. Het dankwoord van den Voor zitter, den heer H. v. d. Pol, was dan ook niet zoo maar voor den vorm, maar van harte gemeend. Eén ding was jammer, dat n.l. een deel van het publiek, dat overigens ook op straat het den voorbijgangers lastig maakt, zóó aan het gooien met sneeuwballen verslaafd schijrir te zijln, dat er zelfs in de zaal gegooid moest worden, bij gebrek aan sneeuw met papierproppen, waarvoor zelfs het too neel niet gespaard bleef. Öch ja, het verstand komt niet vóór de jaren! LAND VAN AMTENA. Het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit maakt bekend, dat in tegen spraak met de geruchten, welke mo menteel de ronde doen, de maximum- veilingprijzen voor groenten en fruit gehandhaafd blijven. Alleen voor bloe men zijn deze vervallen. Nu er weer voldoende serum is, heeft men weer een aanvang gemaakt met het t.b.c.-onderzoek van het vee. Tot Inspecteur van het L. O. in de Inspectie 's-Bosch, waaronder ook het Land van Heusden en Altena on der ressorteert, is benoemd de heer A. W. Takx, hoofd eener school te Breda. Het Bedrijfschap voor Vlas en Hennep heeft besloten de termijn van verkoop van gerepeld stroovlas 1945 te verlengen van 15 Maart 1946 tot 15 Mei 1946. - NEDERHE3IERT. Zaterdag j.l. gaf de Zangver. „De Vervulde Wensch", in samenwer king met de Tooneel vereen. „Ons Ide aal" te Hedel een zeer geslaagde uit voering ten bate van N.V.H. Het goed gevulde programma werd zoowel door de zang vereen, als door de tooneel vereen, op vlotte wijze afge werkt en het spontane applaus bewees, dat deze avond zeer in den smaak viel, hetgeen ook in de woorden van Dr. de Ridder, welke deze avond sloot, tot uitdrukking kwam. PIOEDEROIJEN. De afd. Poederoijen van het Groene Kruis Brakel e. o. kwam in le denvergadering bijeen op 1 Maart j.l. onder voorzitterschap van Dr. v. Steen|s te Brakel. De notulen der vorige vergadering werden zonder op- of aanmerkingen en onder dankzegging vastgesteld. Even eens het overzicht van het beheer der financiën door den penningmeester. Uit het verslag van de vroegere, wijkzuster zr. Hoving, dhans Mevr. Wes- terborgh-Hoving getuigde van de groote liefde die zij bezat tot de zieken. Hoe zij gedurende de oorlogsjaren en in het bijzonder in den winter 1944-M5 alle ge varen heeft terzijde gezet en met de meeste plichtsbetrachting de patiënten steeds heeft bezocht. Zoowel de voorzit ter afs wethouder Brienen brachten Zr. Hoving dank voor haar verrichte werk zaamheden. Tot opvolgster van Zr. Ho ving is met ingang van 1 Febr. benoemd Zr. van Rijswijk te Wijk en Aalburg. J. W. Brienen die periodiek aftrad als bestuurslid werd als zoodanig her kozen, evenals de commissie voor het nazien der rekeningen. Daarna deed de voorzitter mededeeling van het besluit genomen door den heer H. J. v. Westra- te als secretaris en H. v. Westrenen als penningmeester om hun ambten die zij resp. van 1911 en 1916 af hadden waar genomen, dit jaar neer te leggen. Ook geeft de voorzitter een overzicht van de materialen, welke door indirecte oor logsomstandigheden sterk zijn ingekrom pen, maar reeds eenige toezeggingen van aanvulling zijn gedaan. Nadat nog een en ander ter tafel kwam in de rond vraag sloot de voorzitter deze vergade ring. De heer J. M. Dekker, onderwij zer aan de O. L. School alhier, is met ingang van 1 April *46 benoemd als zoodanig, te Dubbeldam. SLEEUWIJK. D:hr. P. v. Rijswijk alhier is benoemd tot directeur van "het Mannenkoor „O. G." te Poede roijen. VLIJMEN. Ds. J. v. d. Berg, Ned. Herv. predikant alhier, ontving een beroep naar Wissekerke. WIJK EN AALBURG. Zooals uit achterstaande adver tentie blijkt, hoopt de Oranjevereni ging „Wilhelmina" alhier op Dinsdag 12 Maart een vergadering te houden in het vereenigingsgebouw ter bespre king feestelijkheden op 4 Mei. WOUDRICHEM. De heer H. C. Spitters, adjunct commies bij de Rijks Belastingen alhier, is gedetacheerd bij de Inspectie der Belastingen te Waalwijk. Op Woensdag 13 Maart a.s. zal vanwege de Ned. Herv. Kerk alhier een gemeente avond worden gehouden. Als spreker treedt op Ds. v. Wieringen van Werkendam met het onderwerp „De kerk en de politiek." WERKENDAM. Tijdens den storm, die Zater dag j.l. ook Werkendam teisterde, is op de Merwede een motorschip van een beurtschipper gezonken. De bemanning werd gered. Ook de Biesbosch heeft zijn deel van dezen storm «ekregen. Bijna alle pol ders zijn volgeloopen, doordat ruim 30 gaten zijn gevallen. Naar schatting heeft alleen het Kroondomein reeds plm. f 100.000 schade opgeloopen. Dhr. W. v. Driel is aangesteld tot organist in de Geref. Kerk alhier. Vorige week is op de polder „Pauluszand" in den Biesbosch een lijk aangespoeld. Voor zoover men kon na gaan was het een duitscher. Vrijdag 1 Maart sprak voor de Chr. Hist. Unie in de Nutszaal de heer H. W. Tilanus, lid der Tweede Kamer. De voorzitter der plaatselijke afd. de heer S. Kuiper opende de vergade ring op gebruikelijke wijze en memo reerde dat het thans zes jaar gele den is, dat wij weer bij elkaar kun nen komen en vrij onze meening kunnen zeggen. Groote dankbaarheid vervult ons dat onze voorzitter der Unie, die 4 -jaar in concentratiekampen heeft doorge bracht voor onze Unie gespaard is ge bleven. Staande werd hem toegezon gen: Mijn schilt ende betrouwen. Hierna kreeg dhr. Tilanus gelegen heid zijn rede uit te spreken over: De huidige politieke toestand. Na eerst over persoonlijke ervaringen gesproken te hebben, kwam hij tot zijn onderwerp. Allereerst werd de interna- voor de tweede helft van de 3e periode 3 t.m. 16 Maart 1946) Elk der volgende bonnen geef recht op het koopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 603 073 Algemeen 250 gr. jam, stroop, enz. 074 90 gram thee 075 112 gram h.houdzeep (uitsluitend importzeep) 076 250 gram zachte zeep B 18 Reserve 1 kg aardappelen Bonkaarten LA, LB, LC 602 A 11 melk lx liter melk B 11, C 11 melk 3 liter melk» 026 aardappelen 2 kg. aardappelen Bonkaarten KD, KE-603 567 Algemee» 250 gr jam, stroop, enz. 568 112 gram h.houdzeep (uitsluitend importzeep) 569 250 gram zachte zeep Bonkaarten LD, LE|602 "v D 11, E 11 melk 5 liter melk 526 aardappelen 1 kg. aardappelen TabakskaartengenzJ T 16 2 rantsoenen shag- of rooktabak (geen cigaretten of sigaren) V 16 100 gram chocolade of suiker werken X 16 100 gram chocolade ol suiker werken Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 8 Maart a.s. worden gebruikt, met uitzondering van de bon nen voor melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 11 Maart mag worden afgeleverd. tionale politiek besproken, om dit over te brengen op onze nationale politiek om vervolgens tot de politieke partijen te komen. Spr. betreurt het dat zoo velen in onze Herv. Kerk zich van Chr. organisaties onttrekken. De handelwijze der commissarissen van de Nederland- sche Unie keurt hij sterk af. Ten aan zien van het Plan van den Arbeid, waar van sommigen zich een Engelsche La- bourpartij voorstellen, merkt spr. op, dat wij Nederlanders en geen Engel sehen zijn. Hij! richt zijn waarschuwen de stem tot de Gen. Synode, die zich te veel inlaat met de politiek. Op de bevolking zullen zware lasten komen te drukken. Vooral rijken en zlijj die een groote vermogensaanwas hebben ver kregen, zullen veel te dragen krijgen. Maar anderzijds zal er een eind moeten komen aan de groote geldsmijterij1 van de regeer ing. Ten aanzien van de soci ale politiek merkt spr. op dat de Chr. Hist. Unie een vooruitstrevende poli tiek nastreeft. Na met klem aangedron gen te hebben de Chr. partijen te steu nen beëindigde spr. deze met groote in stemming beluisterde rede. Na een korte pauze konden vragen gesteld worden, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt. Hierbij werden de fundamenteele verschillen van A. R. en C. H. besproken. Maar hoewel er verschillen zijn, merkte spr. met groote dankbaarheid op, dat op de j.l. gehou den Alg. Verg. besloten is samen te werken met de A. R. Betreffende het radiovraagstuk wijst spr. de opgedron gen nationale omroep af en geeft de vojorkeur aan de N.C.R.V. Ten aanzien van de Nieuwe Neder lander, deelt spr. mede, dat bespre kingen gaande zijn De Nederlander te rug te krijgen. Verder werd nog ge sproken over de vooruitzichten van mili tairen die naar Indië moeten, het an nexatie vraagstuk, het tot stand komen van het tegenwoordige kabinet, hetgeen alles op uitvoerige en overduidelijke wijze besproken werd. Het was voor de C.H.U. een leerzame avond, die niet nagelaten heeft, vruchten af te werpen. De heer Jansen, onderwijzer aan de Herv. School is in gelijke betrek king te Dordrecht benoemd. Zaterdag 9 Maart vergadert de Chr. Hist. Unie in café v. Dijk, waarbij als spreker hoopt op te treden Kapitein Maatjes uit 's-Hage met het onderwerp: De politiek der Chr. Partijen. Na afloop van deze vergadering zul len de Kiesvereenigingen, behoorende tot den Stateakring Heusden nog na-ver gaderen. Laten aile Chr. Hist, uit het Land van Heusden en Altena opkomen naar deze vergadering. ZUILICHEM. Het echtpaar P. Verhoeks-Klop hoopt morgen haar 40-jarige echtver- eeniging te herdenken.

De Sirene | 1946 | | pagina 2