Plaatselijk Nieuws 735 (Am. bloem), 736 (hil. bloem), 737 (Reductie); bloem 738, 739; rijst 740; boter 741; margarine 742; vet 743; kaas 744; 745; melk 746, 747; vleesch ontvangstbewijs met vleeschze- gelsvleeschwaren art. 52; aardappe len 748, 749; tabak 750, 751; 752; zuidvruchten 753. De toeslag bedraagt voor versnaperingen, bloem, rijst, kaas en tabak 50 pCt., voor boter, marga rine. vet en vleeschwaren 10 pCt.„- voor melk 20 pCt. De toewijzingen voor margarine worden uitgereikt op basis van een half maal het aantal ingeleverde rantsoenende toiewijzin- gen voor zuidvruchten voor het aantal in de week van 24 Febr. t.m. 2 Maart 1946 ingeleverde bonnen 737 en 836. Detaillisten, die moeilijkheden ondervin den bij het betrekken der zuidvruchten, moeten zich wenden tot het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit te Den Flaag. De coupures 744 en 745 zijn uitsluitend geldig voor 20 plus kaas. Bovenstaande toewijzingen, behalye die voor melk en aardappelen, zijn geldig voor detaillisten van 24 Maart t.m. 6 April 1946, voor grossiers van 24 Maart t.m. 20 Ap'ril 1946. De toewijzingen voor melk en aardappelen zijn geldig van 24 t.m. 30 Maart 1946. De toewijzingen 735 en 736 zijn reeds in de week van 17 t.m. 23 Maart 1946 geldig. De reductiebon nen zijn geldig van 17 Maart t.m. 13 April 1946. Inlevering ei-bonnen. Detaillisten in eieren kunnen de bon nen A 31 Reserve gedurende de pe riode van 17 t.m. 31 Maart a.s. dage lijks bij de diensten inwisselen tegen toewijzingen No. 755. Voor rantsoen bonnen worden evenals tot dusverre toewijzingen van art. 37 uitgereikt. Inlevering sinaasappelen-bonnen. Handelaren in groenten en/of fruit kunnen de bonnen A 16 der bonkaart KA 603 op 18, 19 of 20 Maart a.s. bij de plaatselijke distributiediensten inle veren ter verkrijging van toewijzingen No. 754. Op deze dagen moeten ziekenhuizen, en andere bijzondere instellingen deze toewijzingen bij de distributiediensten afhalen. Deze instellingen moeten hier bij opgeven hoeveel personen gebo ren in 1925 of vroeger in de instelling aanwezig zijn. Het cijfer van de schoenenbon. Op 25 Maart a.s. zal gepubliceerd worden welk cijfer voor de maand April aangewezen is voor een schoe- neiibon. Nieuwe bonnen voor serviesgoed. 'Met ingang van 15 Maart zijn de bonnen B33, C33, D33 en E33 reserve van de bonkaart voor voedingsmiddelen voor personen geboren in 19-25 of la ter aangewezen voor serviesgoed. Deze bonnen hebben een waarde van een punt. Zij blijven voorloopig geldig en zij kunnen in combinatie met in de toekomst aan te wijzen bonnen wor den gebruikt. De volgende bon zal binnenkort worden bekend gemaakt. In iet algemeen zal het geruimen tijd duren alvorens men op de bonnen de gewenschte artikelen kan verkrijgen. Men dient de bonnen pas bij den detaillist in te leiveren, wanneer deze serviesgoed in voorraad heeft. Voor-in levering is niet toegestaan. Gasstellen en boekjes lucifers vrij. Gascomforen en gaskooktoestellen kunnen zonder vergunning bij den win kelier worden gekocht. De aflevering van boekjes lucifers mag thans zonder in ontvangstname van bonnen geschieden. Met nadruk wordt er op gewezen, dat deze regeling niet geldt voor houten doosjes lucifers en voor de zoogenaamde huishouddoozen, waarvoor de geldige distributiebepalin gen van kracht blijven. HEUSDEN. Naar wij vernemen zal de brug over de Bergsche Maas hedenavond weer voor het verkeer worden geslo ten en komt Dinsdagmorgen de pont weer in de vaart. De toegangsweg naar deze pont die den laatsten tijc^ vooral door het groote en zware auto verkeer haast onbegaanbaar was ge worden, is belangrijk verbeterd. Het sluiten der brug is noodig om dat de herstelwerkzaamheden, zoolang daarover verkeer gaat, zoo goed als geheel stilstaan. DAMCLUB „V.D." KAMPIOEN AFD LANGSTRAAT. Woensdag speelde V.D. haar laatste competitiewedstrijd en wel tegen A.D.A. in haar clublokaal Hotel „Central". Het werd tegen haar rivaal in deze competitie een groote overwinning n.l. 155, waarmede V.D. ongeslagen kam pioen van deze afdeeling werd. Zij behaalde over de geheele competitie 133 pnt. vóór en slechts 27 pt. tegen. Een ruimschoots verdiend kampioen schap !Er resten nu nog twee wedstrij den tegen de kampioene van afd. Den Bosch en omgeving, welke de beslis sing moeten brengen voor het kampi oenschap le klasse van Noordbrabant. De gedetailleerde uitslag tegen A.D.A. luidt: V.D. A.D.A. A. de GraagJ. Verlouw 20 J. C. P. KaldenM. Verlouw 20 G. Klerks—H. Vogelaar 11 A. NieuwkoopA. Merkx 11 C. SchaapA. Verhoeven 20 C. BaxL. v. Mil 20 J. KlarenH. v. Helvoirt 20 J. DeurlooM. v. Beers 20 G. JonkerA. Bouman 11 Fr. te VruchteJ. Dekkers 02 15—5 ANDEL. De Herv. Knapenvereen. vierde onder leiding van dhr. G. Vos, haar jaarfeest. Het geheel had een gezellig verloop. Dhr. v. d. Vliet alhier, benoemd tot onderwijzer aan £en Chr. school te Den Bosch, heeft voor deze benoe ming bedankt. Tot bestuursleden der alhier op gerichte bouwvereeniging zijn gekozen L. J. Vogelaar, C. Biesheuvel, G. Crie- laard, Chr. v. Rijswijk en P. Zegwaard. ALMKERK. Op de j.l. Woensdag alhier ge houden ledenvergadering v. d. Gezins- en Ziekenhuisverpleging werden tot be stuursleden herkozen de heeren: C. den Boer, J. Lankhaar, Z. Wijnands, H. v. Putten en Corst. de Graaf Nz., terwijl gekozen werden de heeren J. W. Dib- bits en L. Barth. BRAKEL. -Onder deze gemeente is in de rivier de Waal komen aandrijven het lijk van een onbekend manspersoon. Signalement: lang 1,71 m, leeftijd 30 tot 35 jaar. Gaaf gebit. Groote snijtan den met bruine aanslag, eerste kies uit rechter-onderkaak ontbreekt, alsme de een kies rechterbovenkaak en linker onderkaak. Was gekleed in een grijs gestreept colbert, donkerblauwe over jas, lichtblauw gestreept overhemd met boord, heeft twee paar sokken aan, waarvan een paar blauw waarover een paar zwarte sokken, zwarte schoenen maat 40. Vermoedelijk heeft dit lijlk reeds langen tijd in het water gele gen daar het reeds in verren staat van ontbinding verkeerd. Nadere inlichtin gen hieromtrent zijn nog niet bekend. CAPELLE. De echtelieden M. Paans en Joh. v. Dongen, herdachten Dinsdag 12 dezer onder overgroote belangstel ling den dag, waarop zij vóór 50 jaar in den echt werden verbonden. Een deputatie kwam namens de be woners van de Korte Nieuwstraat, on der aanbieding van een 'bloemenmand en een geschenk onder couvert, geluk- wenschen. In de dezer dagen door de Chr. Schoolvereen. a. d. Loonschendijk in de Chr. School aldaar onder voor zitterschap van Ds. A. Vroeg in de Weij gehouden jaarvergadering werden de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester behandeld en bracht de fi- nanciëele commissie verslag uit omtrent het nazien der rekening en verantwoor ding. De aftredende bestuursleden, de heeren Ds. A. Vroeg in de Weij, P. v. d. Schans, J. Bogers en W. Smits, werden herkozen. De bij de Ned. Herv. gemeente alhier beroepen predikant Ds. Jonker te Molenaarsgraaf bracht Woensdag 13 Maart een bezoek aan de gemeente. Na kennismaking met de aanwezige le den van kerkeraad en kerkbestuur wer den de pastorie en het kerkgebouw in oogenschouw genomen, 's Avonds half acht leidde Z.Eerw. in het kerkgebouw een kerkdienst, waarvoor een groote belangstelling bestond. GENDEREN. Op uitnoodiging .van het bestuur der fok- en controlevereeniging „Land van Altena", zal op Dinsdag 19 Maart a.s. om 2 uur in café „De Zwaan" te Genderen, de film van het Nederland- sche rundvee stamboek vertoond wor den. Ook degenen, die geen lid van de fokvereeniging zijn hebben vrijen toegang. 's-GRAVENMOER. De Anti-Revolutionnaire Kiesver- een. „Vreest God eert den Koning" alhier, vergaderde op Dinsdag 5 Mrt. j.l. onder leiding van haar voorzitter den heer v. Efferink. Na de opening gaven zich een 3-tal nieuwe leden op, zoodat de vereeniging thans over de 100 leden telt en de grootste Kies- vereeniging in het district Tilburg is geworden. Nadat de notulen der vo rige vergadering waren gelezen, werd overgegaan tot het vaststellen van de candidatenlijst voor de 2e Kamer. Alle aanwezigen stemden in met de lijst zooals deze door het Centraal Comité is vastgesteld, zoodat de lijst onge wijzigd kan worden teruggezonden. Daarna leidde de heer M. v. Dalen Pzn. zijn onderwerp in, getiteld „Wat zijn wij"?, waarop een drukke bespre king volgde. Tot slot wierden nogee- nige huishoudelijke zaken besproken, zoo als de financiëele kwestie met het oog op de a.s. te voeren propaganda voor de verkiezingen en het punt van de propaganda op zich zelf. Tot slot stel-, de het bestuur nog voor om den leef tijd, waarop als lid tot de vereeni ging kan worden toegetreden, te ver lagen. Nadat verschillende der aanwe zigen hierover hun meening hadden ge uit, werd besloten den leeftijd vast te stellen op 18 jaar. Ofm ruim 10 uur sloot de heer M. Hoefnagel de verga dering met dankgebed. Donderdag 7 Maart j.l, werd al hier voor de Stichting 1940'45 een propaganda-avond gehouden in de Ger. Kerk. Het geheel van den avond stond onder leiding van Ds. Th. Oostra, Geref. pred. alhier. Als sprekers tra den op de heeren C. A. v. d. Hooft met het onderwerp „Den Vaderland getrouwe" en Alph. Raaymakers met het onderwerp: „Vrij Onverveerd". De sprekers werden bij het begin inge leid door declamatie en aan het einde van hun rede volgde weer declamatie van de dames Riet Hennekens ein Jan- nie Lourens. Het geheel werd afge wisseld door zang van de Chr. Gem. koren „Hallelujah"* en „Excelsior" en het 's-Gravenmoersch Mannenkoor. De gehouden collecte bracht het prachtige bedrag van f 346,65 op, hetwelk aan de stichting zal worden afgedragen. De avond mag in alle opzichten als geslaagd heeten. GIESSEN. Ds. A. P. Heiner, Geref. Pred. te Giessen-Rijswiijk, heeft voor het be roep naar de Geref. Kerk te Vrees wijk bedankt. HEESBEEN. A.s. Woensdagavond om 6,30 uur, hoopt Ds. Klerkx uit Andel in de Herv. Kerk alhier op te treden, alsdan zal er biduur voor het gewas worden gehouden. LAND VAN ALTENA. Kort verslag der Kringvergade ring van de afd. der N.-Brab. Mij. v. Landbouw, gehouden in café Dekker te Almkerk. De Voorzitter, de heer W. G. de Waard heette in zijn openings-- woord allen hartelijk welkom. Wegens ziekte van den secretaris, den heer de Wit, werden de notulen aangehouden tot een volgeiide vergadering. De voorzitter doet daarna verschil lende mededeelingen. We noemen hier van de belangrijke inkrimping van per soneel in dienst van het Bureau van den Prov. Voedselcommissaris in Noord-Bra bant die nu voor enkele jaren op wacht geld komen, zoolang voor hen geen ander werk gevonden wordt. Bij de verpachting van hooiland zul len dit jaar geen bonnen meer worden uitgegeven. Door de Grondkamer wordt overwogen bij de toewijzing de Ad vies-Commissie yjpi de P.V.C. in te schakelen. Dat in Boxtel ruim 4000 paar werkschoenen zijn opgeslagen, wel ker verdeeling vertraging ondervindt, omdat de Prov. Comm. voor de Stich ting van den Landbouw nog niet is samengesteld. Voorts deelde de voorz. nog mede dat hij was aangezocht zit ting te nemen in een Stichting, die zal trachten te berekenen de waarde ver mindering van vaste en losse goederen gedurende den oorlog, noodig in ver band met de verrekening van de ver- mogensaanwasbelasting. Voorzitter dezer Stichting is de Commissaris der Ko ningin in Noord-Brabant, terwijl de voorzitter speciaal voor de landbouw belangen opkomt. Na breedvoerige bespreking werd be sloten dit punt op korten termijn in de-afdeelingen te behandelen. Met een woord van dank voor de trouwe opkomst der afgevaardigden, sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. In een Zaterdagmiddag j.l. te Almkerk gehoud«tn vergadering werd voor de Chr. Hist. Partij een rede uit gesproken door Kapitein G. Maatjes uit VHertogenbosch over het onder werp „De Politiek onzer Chr. Par tijen", welk onderwerp door spreker op duidelijke wijze werd uiteengezet. Tevens werd op deze vergadering besloten tot wederoprichting van den Statenkring Heusden der Chr. Hist. Partij. Tot leden daarvan werden aan gewezen de heeren Kuipers te Werken dam, voorzitter; Bouman te Werken dam, secretaris; M. v. Rijswijk te An del, penningmeester; Y. M. Kentie te Woudrichem; J. B. Branger te Almkerk en Budding te Waalwijk, leden. Op de Kloosterkazerne te Bre da werd de in deze streken welbe kende sergieant Versteeg beëiedigd tot len luitenant. Hartelijk werd de nieuwe functionnaris toegesproken door bur gemeester Kuijpers van Woudrichem na mens de illegaliteit, in het Land van Altena, waarin dhr. Versteeg een voor name plaats innamdoor dhr. de Graaf uit Dalem en anderen. NIEUWENDIJK. Alhier worden pogingen aan gewend om tot oprichting te komen ■van een Oranje-Garde, Vendel Nieu- wendijk. Diegene die lid wil worden kan zich o.a. opgeven bij de heeren J. v. d. Pijl, Kille 32, Mach. v. d. Stelt, Kille 20 en W. de Graaf Kille 48 alhier. NEDERHEMERT. De Muziekevreen. „Concordia" gaf in samenwerking met de Tooneel- vereen. „Ons Ideaal" op 9 Maart j.l. een goed geslaagde uitvoering te He- del ten bate van N.V.H. Evenals de vo rige keer was ook ditmaal de zaal' overvol. Na eenige muziekstukken, werd door „Ons Ideaal" „IJzeren Hein" op gevoerd, terwijl na de pauze door le den van de zang- en muziek vereen, een 2-tal kluchten werden opgevoerd. Het spontane applaus bewees dat het ge heele programma goed in den smaak viel. Het was jammer dat na een klein incident in de zaal tijdens de pauze, het publiek eenigszins onrustig was. Vrijdagavond 8 Maart j.l. werd de bestuursvergadering van de Chr. school a. d. Noordzijde gehouden. Voorzitter Ds. Vermaas. Dhr. J. Vos werd herkozen, terwijl wegens bedan ken van den Ed.Achtb. Heer Rose- boom, dhr. C. Oomen werd gekozen. Op deze vergadering werd door den heer v. Bemmel, hoofd der school^ nog een lezing over Noord-Afrika ge houden. Spr. welke dit land bezocht heeft, gaf een reisbeschrijving en wees op de thans heerschende toestanden in dit land, welke nog steeds veel over eenkomst vertoonen met die van 2000 jaar geleden. Het was een zeer inte ressante en leerzame lezing. FOEDEROIJEN. In de Geref. Gem. wordt op Donderdag 21 Maart 1946 een biddag voor het gewas gehouden, waarin hoopt voor te gaan Ds. Lamain te Rijssen, terwijl op 22 Maart door de Chr. Ger. kerk een biddag wordt gehouden voor het gewas, waarin voorgaat Ds. Du Marchie van Voorthuizen te Sliedrecht. WAARDHUIZEN. Onze vroegere dorpsgenoot Ds. L. Selles, is geplaatst op een tweetal voor een te beroepen predikant bij de Geref. Kerk te Utrecht. WIJK. Onze geachte predikant Ds. Harkema ontving een beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Bodegraven (2e predikantsplaats). De Ned. Herv. Meisjes vereen. „Martha", hield j.l. Donderdagavond haar Jaarvergadering. De Kerkzaal was geheel tot de uiterste hoeken bezet met belangstellenden. De vergadering werd geopend door den Eere-Voorz. Ds. Harkema. Na de opening kreeg men het jaarverslag van de secretaresse, waaruit bleek, dat de vereeniging zich in een flinken bloei mag verheugen. Het bijbelsch onder werp alsmede gedichten, prozastukjes, voordrachten, samenspraken en andere onderwerpen werden op keurige wijze uitgevoerd en getuigden allen van een gezonde studie. De zangstukjes, zoowel door alle leden der M. V., als door enkele leden uitgevoerd, brachten de aanwezigen in een goede stemming en men hoorde maar één roep: „Wat zin gen ze keurig". Meisjes, zoo hebt gij dan de eer van Uw vereeniging weer hoog gehouden. Zeer zeker komt hier voor de Voorzitster Mevr. Harkema een woord van dank toe, die altijd op de bres staat, het goede voor de vereeniging te zoeken. De begeleiding der zangnummers was in handen van een lid der Meisjes- vereeniging.

De Sirene | 1946 | | pagina 2