Aanvullende Bonnenlijst Bekendmaking Plaatselijk Nieuws Dhr. Honcoop zou willen probee- ren om de medewerking van de hoo- gere instantie's te verkrijgen, om ook deze wegen in betere conditie te laten1 brengen, doch allereerst dient de dijk in orde te worden gebracht. Dhr. v. Helden dringt aan op verbe tering van den toestand van de vuilnis belt, deze is thans onhoudbaar. De Voorzitter zal hieraan aandacht schenken. Dhr. Honcoop is van meening dat verschillende ingezetenen er wel iets voor over zouden hebben, als een vuil nisophaaldienst in het leven werd ge roepen, al was het slechts éénmaal per week. De vergadering wordt hierop geslo ten. Stichting ter behartiging der belangen van oorlogsgeteisterden te 's Bosch Weet gij oorlogsgetroffenen wat er gebeurt met Uwe schade-uitkeering, in dien gij onverschillig terzijde blijft staan? Het zware oorlogsleed met de schade wordt dan grobtendeels alleen op Uwe schouders gelegd. Dan zal ook Uwe plaats, met Brabant en alle andere geteisterde gebieden, blijvend ten achtjer staan bij deze geteisterde gebieden. Want verwaarloost de Overheid, op Allerlei vermeende gronden, Uwe belan gen, dan beteekent dit tevens een ver- waarloozing van het geteisterde gebied in zijn geheel. Dit nu zou in geen honderd jaar meer in te halen zijn. Het mag toch niet gebeuren, dat al leen bruggen en wegen voor 100 pCt. in hun ouden staat worden hersteld. Want dan zal men boven de rivieren in vollen welstand leven, als wij nog onder de naweeën van den oorlog, ge bukt gaan. Wij voerden toch als één volk den oorlog! Dus moet ook,de schade door dat ééne volk gelijkelijk gedragen wor den. Het gevaar, dat dit niet zoo zal zijn, is verre van denkbeeldig en teektent zich reeds af in alle voorloopige rege lingen en de daaraan ten grondslag liggende opvatting van de Overheid. Handelt dus voor het te laat; is! Wij verwijzen U daarom naar de he den in ons blad voorkomende adver tentie betreffende een vergadering te Meeuwen en raden U aan deze te gaan bijwonen. Naar wij vernemen zal op Woensdag 27 Maart a.s. een zelfde vergadering belegd worden te Heusden. Nadere aankondiging volgt in het nummer van Maandag 25 Maart a.s. Burgermeester en Wethouders van HEUSDEN, maken 'bekend dat op Maandag 25, Dinsdag 26 en Woensdag 27 'Maart .1946, van 10 12.30 uur en van 1416.30 uur ten gemeentehuize zitting .zal worden gehouden vanwege het Dis trictsbureau voor de Verzorging van Oorlogsslachtoffers te 's Her togenbosch, voor het verzamelen van gegevens voor de registratie, benoodigd voor het uitschrijven van schade-spaarboekjes. Bij de aanmelding moeten .wor den overgelegd het persoonsbewijs van de (n) gene die de schade-aan gifte beeft _gedaan, en de blauwe of gele kaart van .de Schade-En- qu te-C ommis sie Zij, die nog geen registratie- kaart ontvangen hebben, doch hun schade wel hebben aangegeven, moeten ook verschijnen. Bovenstaande geldt echter uit sluitend voor de werkelijke oor logsschade, geregistreerd bij een Schade-Enquête-Commissie, niet voor de z.g. geallieerde .piunder- schade. Burgemeester en Weth. voorn., A. van Delft, wild. Bur gem. J. M. Buijs, Wethouder. Heusden, 20 Maart 1946. HEUSDEN. Vrijdag- en Zaterdagavond gaf de Heusdensche tooneel veree- niging telkens voor een uitver kochte zaal in café „De Gouden Leeuw", de opvoering van het tooneelspel „Een huis vol herrie'', van Stephens en Linton. Deze uitvoering werd geheel be langeloos gegeven ten bate van het Comité van dankbaarheid, Vrijdagavond opende de Voorzitter van dit Gomité, de waarn. burgem). A. v. Delft, de opvoering met een openingswoord. Zaterdagavond deed zulks de heer H. Kant, secretaris van het zelfde comité, die den avond ook sloot. Dank brachten beide spr. aan de leden voor hun sympathieke daad en voor hun mooi spel, dat de aanwezigen boeide van het be gin tot het einde. Een bijzonder woord van dank werd ook gebracht aan den heer D. Kamerman, regis seur van de tooneelvereeniging. Aangezien een aantal persoiien teleurgesteld moest worden, zal de uitvoering hedenavond nogmaals worden herhaald. Deze laatste op voering is voor rekening van Heus den's Tooneel. Kinderen die nabij de aan legsteigers aan het spelen waren, ontdekten de aanwezigheid vaneen landmijn. Ze waren zoo verstandig hiervan ter bevoegder plaatse ken nis te geven. De politie nam (de nooclige maatregelen om onheilen te voorkomen. AALBURG. Vrijdag zal van half 5 tot half 7 in de consistorie der Ned. Herv. Kerk alhier de verkiezing plaats hebben van twee notabelen. Aftredend zijn de hoe ren W. Lakerveld en P. Vos Gzn., Eerstgenoemde stelt zich in verband met zijn hoogen leeftijd, niet meer her kiesbaar. ANDEL. Op Vrijdag 22 Maart a.s. hoopt voor de A. R. Kiesvereen. alhier op te treden dhr. J. v. Herpen van Vrijhoeve- Capelle met het onderwerp „Het Bin- nenlandsch Beleid". De vergadering wordt gehouden in de Chr. School, vangt aan om 7 uur en is voor ieder toegankelijk. AALST. Donderdagavond 14 Maart werd in de Qeref. Kerk onder groote belang stelling de jaarlijksche ouderavond, uit gaande van de School met den Bijbel, gehouden. De voorzitter opende deze bijeenkomst, waarna het hoofd der school dhr. P. de Heer, de leiding over nam en enkele mededeelingien deed over het onderwijs en de school. De leerlin gen van klas 3 en 4 werden vragen ge steld over Bijbelgeschiedenis. Leerlingen der laagste klassen droe gen aardige gedichtjes en versjes voor. In de pauze volgde tractatie, waarna een onderwerp werd behandeld, geti teld: „Nederlandsch bezet gebied". Ds. v. d. Kooij sprak het slotwoord en ein digde met dankzegging. Hét geheel was een geslaagden avond. ALMKERK. Alhier is op 81-jarigen leeftijd overleden dhr. P. H. Rombout, die ja renlang ouderling der Geref. Kerk is geweest. Op de j.l. Maandag alhier ge houden voorjaarsstierenkeuring werden 22 stuks aangevoerd, waarvan er 14 werden goedgekeurd n.l. van de eige naars D. de Graaf, Dussen, Ant. v. Drunen, Dussen (2 stuks); P. v. Ach terberg, DussenC. Schaap, Woudri- chemH. Vink, Woudrichem; H. de Lorm, Giessen; B. v. d. Dag, de Wer ken; P. Dekker, Sleeuwijk; de Fokver. Nieuwendijk; H. Crezee, Nieuwendijk; J. Dekker, Almkerk, de Fokver. Alm kerk en de Fokver. Andel. BRAKEL. Dhr. J. J. Veenendaal alhier, zal deelnemen aan de voorwedstrijden om het streekkampioenschap tusschen de groote rivieren, georganiseerd door de Gorcumsche damclub. BABILONIëNBROEK. 7Het Gemengd koor „Volharding" alhier, zal Zaterdagavond een uitvoering geven. Opgevoerd zal worden: „Film- maniakken", tooneelstuk in 4 bedrijven. J.l. Zaterdag kreeg h etzoontje van den landbouwer J. Straver alhier een trap van een paard tegen zijn hoofd. De ontboden geneesheer achtte over brenging naar het ziekenhuis te Gorkum noodzakelijk. CAPELLE. Naar wij vernemen wordt ge tracht de afd. van „De Macht van het Kleine", halve stuiversvereen. voor ver pleging van on- en minvermogende lij ders aan vallende ziekte te Heemstede, weer op te richten. Ook aan den Loonschendijk worden hiervoor pogingen in het werk gesteld. DUSSEN. Ook onze gemeente heeft zijn spookverschijning. Twee keer heeft deze een bezoek aan Dussen gebracht. De eerste keer vroeg de „verschijning" aan een meisje: Zijt gij bereid te ster ven, doch alvorens nader antwoord te hebben ontvangen, was het meisje reeds een woning binnengevlucht. De volgende keer werd een manspersoon aangehou den, wiens persoonsbewijs door het „spook" .werd gecontroleerd. Laten we hopen, dat aan deze misselijke practijken spoedig een einde wordt gemaakt. EETHEN. Vrijdag 8 Maart had een leden vergadering van de E.H.B.O. plaats. Als bestuursleden bedankten Mej. A. Prins en den heer A. Dekker. Voor hen werden in de plaats gekozen mej. G. Straver en de heer C. Vos. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: A. V. v. Riel, voorzitter; Mej. A. G. J. Schukking, secretaresse; G. de Raad penningmeester; Mej. G. Straver en C. Vos. „Er zal spoedig een nieuwe cur sus worden gegeven. Zij dieMiieraan willen deelnemen, kunnen zich opgeven bij een der bestuursleden. GENDEREN. Op morgen Vrijdag hoopt de Chr. Landarbeidersbond des avonds om 7 uur in de O. L. school te Eethen een vergadering te houden. Als spreker zal optreden dhr. de Vries uit Utrecht. Alle leden en 'ook niet-leden worden verzocht aanwezig te zijn. Zie advertentie in dit nummer. 's GRAVENMOER. De heer L. uit Oosterhout kwam met zijn motor in botsing met een mo torrijder uit tegengestelde richting. Met een gebroken been moest L. in het ziekenhuis worden opgenomen. De an dere motorrijder kwam er met enkele schrammen af, doch de beide motoren zijn vernield. Op de Vaartweg moest iemand uit Sprang-Capelle even een boodschap doen. Hij plaatste zijn rijwiel tegen het huis, maar toen hij enkele oogenblik- ken later buiten kwam en naar huis wilde peddelen, bleek het dat anderen zijn fiets hadden medegenomen. Boven dien had hij een paar nieuwe schoenen achter op zijn fiets zitten. Een avond van tevoren werd een automobilist ge waar, dat zijn achter reservewiel van zijn wagen was verdwenen. De auto had pok op den Vaartweg geparkeerd gestaan, zoodat het wel zeker is dat hier dezelfde personen aan het werk zijn. HEESBEEN. Vrijdagmiddag van 34 uur zal in de consistorie te Heesbeen, de uitreiking plaats hebben van kinder voeding voor kinderen van 04 jaar. Stamkaarten der kinderen medebren gen. LAND VAN ALTENA. In het raam van de propaganda- actie der A. R. partij spreekt de heer van Herpen te Vrijhoeve-Capelle op 22 Maart te Andel, 23 Maart te Nieuwen dijk, 25 Maart te Sleeuwijsk en 29 Maart te Werkendam, terwijl hij: op 15 Maart te Almkerk sprak en op 21 Maart te Waalwijk. Het onderwerp is „Beginselen in moeilijke tijden". »De Plaatselijk Bureauhouder te Sleeuwijk maakt hiermede bekend, dat landbouwers welke voorheen gewend waren suikerbieten te telen, en die dit het vorig jaar niet hebben kunnen doen vanwege oorlogsomstandigheden, en die geen natte pulp hebben ontvangen, een schriftelijke aanvrage kunnen indienen vöor het verkrijgen van een toewijzing voor droge pulp. Alle vorige opgaven dienaangaande zijn hiermede vervallen. Spoedgie aanvrage is zeer gewenscht. Tevens wordt aan belanghebbenden medegedeeld, dat zij bij den Plaatselijk Bureauhouder borsttuigen kunnen be stellen. Een model ligt ter bezichti ging op het kantoor van den P.B.H. De borsttuigen kosten f 50. Eventueele ge gadigden dienen zich ten spoedigste tot den P.B.H. te wenden. MEEUWEN. De konijenenfokvereen. „Nut en Sport", alhier hield 14 Maart in café Smits haar jaarvergadering. Uit het ver slag van secretaris en penningmeester bleek dat de financiën en het ledental gunstig is te noemen. De afterdende be stuursleden C. M. van der Beek, Ant. Burghout en Joh. Lankhaar werden met alg^meene stemmen herkozen. Besloten werd op 4 en 5 December een tentoon- stellnig te houden. Woensdag 7.30 uur, zal de tuin- bouwvereen. „Afd. Meeuwen" een be langrijke vergadering houden. Ook niet- leden zijn welkom. Jonge menschen, die voor de eerste helft van de 4e periode 17 t.m. 30 Maart 1946). Bonkaarten KA, KB, KC 604 137 Algemeen 250 gr. jam, stroop, enz. 138 50 gram thee 139 3 doosjes lucifers Bonkaarten LA, LB, LC 604 A 20 melk liter melk B 20, C 20 melk 3 liter melk 088 aardappelen 2 kg. aardappelen Bonkaarten KD, KE 604 637 Algemeen 250 gr jam, stroop, enz. 638 3 doosjes lucifers. Bonkaarten LD, LE 604 D 20, E 20 melk 6 liter melk 588 aardappelen 1 kg. aardappelen Tabakskaarten enz. T i0 2 rantsoenen rook- of shagtabak (geen cigaretten of sigaren) V 20 100 gram chocolade of suiker werken X 20 100 gram chocolade of suiker werken Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 22 Maart a.s. worden gebruikt, met uitzondering van de bon nen voor melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 25 Maart mag worden afgeleverd. belangstellen in fruitteelt of tuinbouw, mogen vooral niet verzuimen deze ver gadering bij te wonen. NIEUWENDIJK. De kerkeraad der Geref. Kerk besloot een subsidie te verleenien van f 20 voor het verspreiden van de „Elfza- bethbode" onder de militairen. FOEDEROIJEN. In de diensten der Ch.r Geref. Kerk op den biddag voor het gewas a.s. Vrijdag 22 Maart, waarin voorgaat Ds. Du Marchie van Voorthuizen te Slie- drecht is een wijziging gekomen. De avonddienst komt te vervallen en wordt gehouden nam. om 2 uur. RIJSWIJK. Bij de te Almkerk gehouden premiekeuring van dekstieren, uitgaande van de Coop. Zuivelfabriek „Altena" te Nieuwendijk, werd de stamboekstier „Luctor" van de fokvereen. „De Toe komst" te Rijswijk op no. 1 geplaatst. WIJK EN AALBURG. A.s. Zaterdagavond zal in het Vereenigingsgebouw alhier, een uitvoe ring worden gegeven door de Reisver- eeniging „Wij zijn Paraat", met mede werking van „Heusden's Tooneel". Op gevoerd zal worden: ,/n Hijis vol Her rie", klucht in 3 bedrijven. De stembureaux voor de a.s. verkiezingen zijn als volgt samenge steld Stemdistrict I: Burgemeester C. B. J. Landweer, ambtshalve voorzitter. Le den de heeren R. v. Suilichem en C. v>an Helden. Stemdistrict II: Voorzitter de heer B. Roza. Leden de heeren D. v. Wijk en W. A. Schouten. Als plaatsvervangende leden zijn aan gewezen de heeren C. Bouman, W. Bou- man en A. Vos. WOUDRICHEM. Vorige week kwam de afd. Woudrichem van de C.B.T.B. in verga dering bijeen. De wnd. voorzitter dhr. Bron opende de vergadering met gebed en heette de aanwezigen hartelijk wel kom. Dhr. v^ Arkel van Sleeuwijk ver kreeg daarop' gelegenheid om zijn re feraat in te leiden: Waarom Chr. Vak organisatie." Hierbij werd vooral de nadruk gelegd op de noodzakelijkheid van organiseeren om bij de verdediging der boerenbelangen zoo sterk mogelijk te staan. En dan behoort een Prot. Chr. boer georganiseerd te zijn in een Chr. organisatie, omdat die erkent en belijdt, dat de heerschappij van Christus zich jjitstrekt over alle levensterreinen. Bij de bespreking welke hierop volgde, werden een aantal vragen gesteld over organisatorische en practische onderwer pen. Besproken werden o.m. de vol gende onderwerpenVerstrekking vee, Dienst Landbouwherstelde eventueele mogelijkheid tot het verstrekken van suikerpremie voor bietenverbouwers, om daardoor de arbeiders meer tot het landbouwwerk te animeeren, bestrijding van schurft bij schapen, de organisatie van de Stichting voor den Landbouw, het oprichten van Bedrijfsvereenigingen enz. Door dhr. v. Arkel en Nieuwen-

De Sirene | 1946 | | pagina 2