INGEKOMEN GIFTEN OFFICIEELE BONNENLIJST VOOR MONUMENT SLACHTOFFERS HEUSDEN Vorige verantwoording W. C. F. Totaal f5652,62 15,00 f 5667,62 gezien teneinde het resultaat te contro leeren. De genezing zal dan vrijwel altijd zijn ingetreden. Laat thans geen enkel van schurft verdacht schaap of een daarmede in aanraking geweest zijnd dier onbehan deld maar meldt deze voor behandeling aan bij Uw Zuivelfabriek. HEUSDEN. De Herptsche tooneelvereeniging is voornemens Zaterdagavond 30 Maart a.s. in café „de Gouden Leeuw" alhier een opvoering te geven van het tooroeeT- spel „Haat" van Bob Bertina, waar mede het gezelschap in het begin van deze maand zoo'n groot succes oogstte. Als toegift zal worden gegeven, de klucht in een bedrijf „Schoolmeester Pieterse" van P. Gerdus. Een spcekta- kelnummer dat de zaal doet gieren. Het gezelschap „Martini" uit Rotterdam trad Zaterdag en Zondag (een drietal keeren op voor het Heus- densche publiek in de zaal van dhr. P. Verheij. De Sidera's accordeonisten waren uitstekend. Miep en Gerard Mar tini waren eveneens heel goed, terwijl Martin de Mayer met zijn sprekende 'pop groot succes oogstte, evenals de Goochelaar. Vooral ook de klucht Oh, Oh, die pillen heeft een ieder weer eens gezond doen lachen, de daarin medewerkende komiek „Martien" is wer kelijk van groot formaat. Het geheel waren aardige uitvoeringen, die grooter belangstelling hadden verdiend. AALBURG. Bij de Ned. Herv. Kerk alhier is tot notabel herkozen dhr. P. Vos Gz., terwijl is gekozen dhr. H. Bou- man, zulks in de plaats van dhr. W. Lakerveld, die 36 jaar zitting heeft gehad in het kerkbestuur en thans, we gens het bereiken van 'den hoogen leef tijd, niet meer 'in aanmerking wenschte te komen. ANDEL. Ds. P. Bakker alhier, ontving een beroep naar de Geref. Kerk te Strijen. De A. R. Kies vereen. „Neder land en Oranje" hield een vergadering in de Chr. School. Als spreker trad op dhr. J. v. Herpen met het onder werp: j, Binnenlands Beleid". ALMKERK. Tot bode der Orangjevereen. alhier is benoemd de heer Wi. Schmidt Sr., waar men zich tevens op kan ge ven als lid. De belasting op honden is vast gesteld op f 6 per hond en per jaar, voor trekhonden f 2 per jaar. Op 3 April zal' in de zaal van dhr. v. Dijk een vergadering worden gehouden om te komen tot oprichting van een TSegrafenisvereeniging. Niemand verzuime deze vergadering bij te wonen. Onze vroegere plaatsgenoot, dhr B. Koekkoek, thans hoofd eener school te Den Haag, is benoemd tot Inspecteur van het Lager Onderwijs voor de Insp. Gorinchem. AALST. Vrijdag 29 Maart n.m. 7,30 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk hier voor te gaan Ds. J. v. Dijk van Monster. BRAKEL. In de O. L. school alhier is een goedbezochte ouder avond gehouden. Als spreker trad op dhr. J. Goedhart uit Gorinchem, die na door het hoofd der school te zijn ingeleid op populaire manier een voordracht hield over het buitengewoon lager onderwijs. Enkele door de ouders gestelde vragen werden uitvoerig door spr. beantwoord. De avond werd verder gevuld met een openbare geschiedenisles gegeven door den heer J. J. v. Veenendaal, zang en declamatie door de leerlingen, terwijl het hoofd der school een overzicht gaf over de school, leermiddelen en de be paling der leerplichtwet, verband hou dende met de invoering van het 7e en 8e leerjaar. In de pauze werd koffie met versnapering rondgediend. Omstreeks 11 uur sloot de voorzit ter va» de oudercommissie deze goed geslaagde ouderavond. Naar wij vernemen werd onlangs dhr. Spiering en Zn. borstelmakerij al hier verbaliseerd wegens prijsopdrijving. Een dezer dagen werd .dhr. Spiering vrijgesproken waaruit wel blijkt dat van prijsopdrijving geen sprake is geweest. BABILONIëNBROEK. Zaterdag gaf de Zangvereen „Volharding" alhier haar aangekondigde uitvoering, welke zoo druk bezocht was, dat verschillende personen niet meer konden worden toegelaten. Naar we echter vernemen zal deze uitvoering op Zaterdag 6 April herhaald worden. Het geheel had een gezellig verloop en de „Volharding" kan met genoegen op dezen avond terugzien. CAPELLE. Ds. H. Jonker te Molenaarsgraaf -heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier bedankt. Ds. A. Vroegindeweij, predikant te Loonschendijk, ontving een beroep naar de Herv. Gem. te Groot-Ammers. Met de opbrengst van de tijdens den bidstond voor het gewas gehouden collecte, zijnde ruim f 55, is thans voor het consistoriefonds van de Ned. Herv. kerk a. d. Loonschendijk ruim f2350 bijeen. De in den Ring 's-Grevelduin- Capelle bestaande organistenkring houdt a.s. Zaterdagavond 7 uur te Waspik een vergadering, waarin o.m. aan de orde komt koraalspel door H. Nieuwkoop, orgelspel door R. C. v. d. Hammen en een inleiding over het onderwerp „Onze taak" door C. v. Zeist. ELSHOUT. Met verwijzing naar de in dit blad voorkomende advertentie zal er a.s. Zaterdag in café v. Huiten alhier een belangrijke lezing worden gehouden met lichtbeelden over Pluimvee en Ko nijnen. Alle belangstellenden zijn wel kom. EETHEN. Mej. L. M. Dijkstra, werkzaam ten kantore der Registratie en Successie te Waalwijk, werd bijl Min. Besluit dd. 1 Maart 1946 bevorderd tot adjunct commies-titulair, dier zelfde middelen. 's-GRAVENMOER. Tot bestuursleden van de A.R. Studieclub werden gekozen de heeren T. v. Efferink, L. M. Schep en Th. Rutters. LANGSTRAAT. 18 April a.s. wordt de voor jaarskeuring van stieren te Waalwijk gehouden. NIEUWENDIJK. A.s. Zaterdag 30 Maart geeft het mannenkoor „Onderling Genoegen" directeur dhr. J. de Graaf een uitvoe ring in gebouw „Tavenu". Gezien het uitgebreide programma, belooft dit een mooie avond te worden. Dhr. C. A. Heijstek, onderwijzer aan de Chr. school alhier, is benoemd tot le onderwijzer aan de Chr. school te Marken. Mej. G. v. Noorloos had het ongeluk van een stoel te vallen met het gevolg dat zij haar been brak. Dr. Schripsema verleende geneeskundi ge hulp en achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. NEDERHEMERT. Op 20 Maart j.l. hield de Ned. Herv. Meisjes vereen, te Nederhemert haar jaarvergadering in het Kerkgebouw a. d. N.Z. De eere-voorz. Ds. Vermaas opende met het zingen van Ps. 89: 1 en gebed, heette alle aanwezigen har telijk welkom en wekte de aanwezige jongedames op om lid te worden der M. V. Hierna brachten de secretaresse en penningmeesteresse verslag uit. Het Verdere programma werd met een Bij bels onderwerp begonnen, waarna zang, gedichten en proza elkaar afwisselden. Voor de pauze werd het bestuur en leden der M. V. door de afgevaardigden der verschillende vereenigingen gefelici teerd. Achtereenvolgens werd door ver tegenwoordigers van kerke raad v vrou wenver. en J. V. Daniël, allen uit Ne- derhemert, het woord gevoerd, en ver der door afgevaardigden der M. V. uit Aalst, Well, Kerkwijk en Delwiijnen, Ga meren, Nieuwaal en Wijk. Van de M.V. uit Zuilichem, Aalburg en Heusden wa ren schriftelijke felicitaties binnengeko men. In de pauze werden de aanwezigen getracteerd. Na afloop dankte Ds. Ver maas de M.V. namens de aanwezigen voor het gebodene, waarna Mej. Knoop, presidente der M.V., haar dank uit sprak voor de medewerking welke de M.V. van verschillende zijden mocht ondervinden en de aanwezigen voor hun belangstelling. Deze zeer geslaagde avond werd door Ds. Vermaas met dank zegging en het zingen van Ps. 138:3 gesloten. Dinsdag j.l. was de gedenksteen welke binnenkort door de inwoners van Nederhemert aan de Gemeente Zwam- merdam aangeboden zal worden, als tee- ken van dankbaarheid voor de spontane materieele hulp welke Nederhemert van Zwammerdam mocht ontvangen, in de Naaischool te bezichtigen. Deze ge denksteen is ontworpen door den Wel- Ed. Heer Witjens alhier en is in Zand steen uitgevoerd. Naast het embleem van de HARK zijn de gemeentewapens van Zwammerdam en Nederhemert aange bracht, terwijl ook de symbolen van de Vrede en het Leven afgebeeld zijn. Als onderschrift zijn er de volgende woor den ingebeiteld„Zwammerdam en Ne derhemert door dankbaarheid verbon den. Het geheel maakt een goede 'in druk. In de Ned. Herv. Kerk op het Eiland, waarvan de duitschers in Nov. 1944 de toren en daarmede ook een groot gedeelte van de kerk hebben op geblazen, is men thans bezig om een gedeelte daarvan voor de kerkdiensten in orde te maken. Men heeft hiertoe de glazen deuren welke toegang gaven tot het koor, vervangen door een muur waartegen men de gerestaureerde preek stoel heeft geplaatst). Men heeft zoo doende -nlog een tamelijk ruime kerk ver kregen, waarin ongeveer 150 zitplaat sen zijp. Verder is er nog een kleine consistoriekamer en een gang aange bouwd. Met de werkzaamheden is inlen, iplaink zij de voortvarendheid van de fa. D. Hobo en Zn., reeds zoover gevorderd dat men naar alle waarschijnlijkheid op 7 April a.s. de eerste Godsdienstoefening op het Eiland in dit Kerkgebouw hoopt tie houden. Van de prachtige graftomben jvelke in het koor aanwezig zijn is er één door de oorlogshandelingen totaal vernield, terwijl een andere graftombe Jicht beschadigd is, zoodat het mooie interieur weinig verandering heeft on dergaan. 1 i [J RIJSWIJK. Door de Muziekvereen. van Rijs wijk zijn plannen gemaakt om te komen tot een Groot Nationaal Concours voor Zang- en Muziekvereenigingen. Na eenige samensprekingen is een Uitvoerend Comité gevormd. Als voor zitter daarvan treedt op dhr. M. de Rooy, terwijl G. v. Masbergen en G. Nieuwenhuizen resp. als secretaris en als penningmeester fungeeren. Momenteel zijn de voorbereidingen reeds zoover gevorderd, dat de datum voor het te houden concours is vastge steld op 2en Pinksterdag. De inschrij ving is al opengesteld. Naast het Uitvoe rend Comité, waarvan het Eere-voor- zitterschap bekleed wordt door den Ed. Achtb. Heer Burg. Bax, is ook een Eere-Comité gevormd. Van harte hopen we, dat de plannen in daden kunnen worden omgezet en het eerste Con cours in Rijswijk moge slagen. In de j.l. Vrijdag gehouden Algem. Vergadering van de Coop. Boe renleenbank te Rijswijk, is het Bestuur, dat door overlijden en bedanken, aange vuld moest worden als volgt samenge steld: Voorzitter van het bestuur is ge worden de vroegere kassier van de Bank dhr. M. de Rooy. Als secretaris blijft C. Swart en als bestuurslid J. C. Bron. In den Raad van Toezicht is gebleven dhr. C. Kant terwijl als nieuwe leden werden gekozenAlett. Smits, P. A_. Westerlaken en W. Verhoeven uit Gies- sen. SLEEUWIJK. Op Dinsdag 2 April a.s. hoopt op verzoek der Ned. Herv. J. V. al hier, des avonds om half 8 Ds. A. C. D. v. d. Bosch te Well-Ammerzoden een lezing te houden over het onderwerp: „De Getuigen van Jehovah". De lezing wordt gehouden in de Ned. Herv. Kerk. De toegang is vrij. In de pauze zal worden gecollecteerd voor de restauratie van 'de Ned. Herv. Kerk te Well, welke door oorlogsge weld geheel is verwoest. Alle belang stellenden ook van buiten'Sleeuwijk wor den uitgenoodigd deze lezing bij te wo nen. Er zal ook gelegenheid worden ge geven vragen te stellen over het te be handelen onderwerp. SPRANG. 9 April e.k. hopen die echte lieden H. Craayo en "Cath. de Roöij hunne 6o-jarige echtvereeniging te herdenken. WOUDRIGHEM. Tot onderwijzer aan de O. L. school in deze gemeente is benoemd dhr. Th. v. Bruggen te Gorinchem. Op Vrijdag 29 Maart a.s. om 7 u. zal vanwege de School met den Bijbel in deze gemeente in het gymna stieklokaal een ouderavond worden ge houden. Op dezen avond zal o.m. door het hoofd der school, de heer W. G. Heetcamp, een referaat worden gehou den over het onderwerp: „Koers heu- den". Voor de 2e helft van de 4e periode (31 Maart t.m. 13 April), Bonkaarten KA,1KB, KC 604 152 t m. 157 Algemeen 800 gr. brood 151 Algemeen, 200 gr. bloem 150 Algemeen, 400 gram suiker 149 Algemeen, 125 gram boter 148 Algemeen, 100 gram vet 147 Algemeen, 100 gram 20+ of ma gere kaas 146 Algemeen, 50 gram 40 of vette kaas B 34, B 35, Reserve, 800 gram brood C 34, Reserve, 800 gram brood B 36, Reserve, 2 kg aardappelen Bonkaarten LA, LB,sLC2604 099, 100, 101 vleesch, 100 gr. vleesch 095 aardappelen, 2 kg. aardappelen A 22 melk, 2 liter melk B 22, C 22 melk, 3x liter melk Bonkaarten KD,^KE£604] 652, 653 Algemeen, 800 gram brood 651 - 200 gram bloem 650 Algemeen, 500 gram suiker 649 125 gram boter 648 125 gram margarine 647 100 gram 20+ of magere kaas 646 50 gram 40+ of vette kaas D 34, D 35 Reserve, 400 gram brood E34 Reserve, 500 gram rijst of kindermeel E 35 Reserve, 1 liter appelmoes (voorinlevering) Bonkaarten LD, LEg604 599, 600, 601 vleesch, 100 gr. vleesch 595 aardappelen, 1 kg aardappelen D 22, E 22 melk, 6 liter melk Tabakskaarten enz. T21 2 rantsoenen shag- of rooktabak (geen cigaretten of sigaren) V21 100 gram chocolade of suiker werken X 21 2 rantsoenen lichte shagtabak (geen cigaretten of sigaren). De bonnen voor melk en aardappe len zijn geldig tot en met Zaterdag 6 April a.s. Voor de week van 7 t m. 13 April zullen nog bonnen worden aangewe zen voor melk, aardappelen, jam, thee, koffie, boter, tabak, versnaperingen, huishoudzeep, margarine en gedr. zuid vruchten. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 29 Maart a.s. worden gebruikt met uitzondering van de bon nen voor vleesch, melk en aardappelen waarop eerst met ingang van Maandag 1 April mag worden afgeleverd. Op de bonnen 147 en 647 voor 20+ of magere kaas mag uitsluitend magere of 20+ kaas worden betrokken. Bij de gehouden aanbesteding voor het vervoeren en plaatsen van 8 noodwoningen in deze gemeente was hoogste inschrijver D. Moerman's Bouw en Aannemingsbedrijf te Rotterdam voor f 25488,en laagste Fa. P. v. Straten en Zn. te Woudrichem voor f 18450, Ds. Ch. de Bruin, Ned. Herv. predikant alhier, is opgeroepen om als reserve-veldprediker in militairen dienst te komen. WERKENDAM. Door de gemeente der Geref. Kerk is besloten een beroep uit te brengen op Ds. J. v. Oord van Baren- d recht. Op Dinsdag 9 April zal keu ring of herkeuring plaats hebben van trekhonden. Donderdag 21 Maart vergader de de A.R. Kiesvereen. „Nederland en Oranje alhier in de Rehobotschool.^ Na opening door den voorzitter werd medegedeeld dat op Dinsdag 2 April a.s. te tUrecht een groote Wapen schouw gehouden zal worden voor de jongeren der A. R., terwijl op 3 April de Deputatenvergadering gehouden zal worden. 3 nieuwe leden gaven zien op, zoodat er een 40-tal nieuwe leden bij gekomen jijn. Na de verslagen van secretaris en penningmeester wordt ge sproken om een lid onzer vereen, op de candidatenlijst voor de Prov. Staten te plaatsen wat door de vergadering goedgekeurd wordt. Dan brenjgt het best'uur verslag uit over de samensprekin^ met het bestuur der Kiesvereen van De Werken. Deze kwestie is gelukkig In goede banen

De Sirene | 1946 | | pagina 2