Distributie mededeelingen Voetbalsport Uitslagen van de damclub V.D. Maandag j.l. gespeeld in het clublokaal hotel „Central". Groep 1KlarenNieuwkoop 02. SchaapKlerks 20 en JonkerBax 02. Groep 2: A. v. DonkSakes 20 en J. TimmermansAnt. Fitters 20. Heden, Maandagavond, wordt in café P. Ley ten een Algemieene Ledenvergadering gtehouden der Heusdensche Winkelier svereen., ter bespreking „Vaststelling verorde ning der Winkelsluiting". Het Bestuur hoopt op de tegen woordigheid van alle leden, giezdien het belangrijke onderwerp vbor de ze vergadering. AALST. Op Woensdag 3 April, des avonds om 7 uur, hoopt voor de Geref. Gemeente voor te gaan, Ds. Aangeenbrug! van Leerdam. AALBURG. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer W. J. Mans, brugwachter Rijkswaterstaat, wonende te Oos- telbeers A 7, hoopt op 5 April 1946 den dag te herdenken, dat hij 25 jaar onafgebroken in Rijks dienst werkzaam Is. Deze dag zal voor den heer Mans zeker niet onopgemerkt voorbij gaan. ANDEL. Vrijdag 5 April aanstaande, des avonds 7.30 uur, zal in het Vereen, gebouw alhier als spreker optreden Ds. Klerkx, Ned. Herv. Predikant alhier, met het onderwerp „Hu manisme en Christendom!". Ieder is welkom. Deze avond is belegd door de Besturen der Anti Rev. en Chr. Hist, kiesvereenigingen. ALMKERK. Vrijdag 5 April a.s. zal in de zaal van den heer v. Dijk alhier, vanwe ge de Rijvereeniging de „Almruiters" een film worden vertoond op het ge bied van paardensport. (Zie advertentie). Dinsdag 26 en Woensdag 27 Maart j.l. g!a fde Chr.. gem. Zangver. „Halleluja", Directeur de heer P. H. v. Rijswijk, onder bui tengewone belangstelling!, in de zaal v. Dijk alhier, haar aangekon digde uitvoering. Zoowel de zang, als de samen spraken gaven blijk, dat er flinke studie is gemaakt. Op veler Ver zoek werden de nummers ,5 en 9 van het programma herhaald', nl. het „Angelus" en „Middernacht". Beide nummers oogstten veel ap plaus. Op 26 Maart was de leiding in handen van Ds. V. Krugtep, terwijl Woensdag 27 Maart Ds. Hakman de leiding had. Alles had een ordelijk verloop. Het bestuur en leden van bovengenoemde ver eeniging kunnen met genoegen op beide avonden terug zien- Met ingang van 1 April a.s. zal de vereeniging voor Gezinsver pleging op een andere wijze gaan werken. Voor Almkerk en voor Nieuwendijk zal een afzonderlijk bestuur of werkcomité worden sa mengesteld. Dit zal voor Almkerk bestaan uit 1 o dames, waaraan toe gevoegd 3 leden van het bestaande bestuur en voor Nieuwendijk uit 5 dames met 3 leden van het be staande bestuur. Deze afdeelingsbesturen zullen zorg' dragen voor de financiën, be- noodigd voor het salaris der zus ter en aanschaffing magazijnartike len. Elke af deeling krijgt dus een zuster en een afzonderlijk magazijn. Het hoofdbestuur benoemd de zusters, draagt zorg voor het ten tenmateriaal, beheerd de consul- tatie-bureaux en houdt het contact met de provinciale vereeniging „Het Groene Kruis" en de prov. vereen, voor de t.b.e.-bestiïjding. Het ledental zal worden opgevoerd tot plm. 1100, aangezien door het plaatsen van hun handteekening, ongeveer alle inwoners van de Kill den wensch hebben te kennen ge geven, lid te willen worden van de Vereeniging. BOMMELERW AARD. De Stichting voor den Landbouw in Gelderland zat binnen afzienbaren tijd overgaan tot distribueeren van klee ding en schoeisel aan 'landbouwers en landarbeiders, die lid zijn eener land- bouwvereeniging. CAPELLE. De muziekvereen. „Kunst na Arbeid", hield onder leiding van haar 2en voorzitter, den heer J. A. H. de Wit, Woensdag 27 Maart j.l., des avonds acht u,ur in de zaal van den heer E. C. Cové aan de Nieuwe vaart haar jaarvergade ring, welke zich in een druk be zoek mocht verheugen. De voorzitter sprak een kort ope ningswoord. In een uitvoerig verslag schetste de secretaris de toestand en werk zaamheden van de vereeniging over de jaren 1944 en 1945, daarbij! wij zende op de scherpe tegenstelling van beide jaren. Met vreugde werd de gr00te activiteit, die de vereeni ging na de be vrij ding] ontplooide, en de vooruitgang in ledental, zoo wel werkende- als kunstlievende leden, geconstateerd. Gememoreerd werd o.m. het 25-jarig: bestaan en de 'daarmede verband houdende schitterend geslaagde Jubileumuit- voering, terwijl waardeerende woor den wierden gewijd aan die nage dachtenis van het door oorlogsge weld om bet leven gekomen wer kend lid Deen Riet veld, en aan de nagedachtenis van den eveneens als slachtoffer van het oorlogsge weld gevallen groote-tromdrager. Koen Visser. Ook het verslag van den pen ningmeester gjaf alle reden tot te vredenheid. De penningm. waar schuwde evenwel voor al te groot optimisme, omldat de vereeniging in de nabije toekomst voior groote uitgtaven komt te slaan, doordat enkele instrumenten door brand zijn vernield en eenige andere door diefstal tijdens evacuatie van wer kende leden zijn verloren gegaan. De aftredende bestuursleden, de heer en W. M. de Bas,, J. Kraak, P. Spuijbroek en W. J. van Nieu- wenhuijzen, werden bij acclamatie herkozen en namen onder dank- zegginjg; voior het in het gestelde vertrouwen h,un benoeming' aan, Bij de rondvraag: kwamen nog verschillende huisihiopdelijke zaken ter sprake en werd o.m. besloten dezen zomer deel te nemen aan een festival en weer evenals voor de bezetting, één 01 meerdere concer ten te geven op de muziektent over de Binnenhaven in die Kom1, zoo mogelijk in samenwerking mfet de gem. zangver. ,,'t Rozeknopje". Het bestuur van de Landelijke Rijvereeniging „De Margrietruiters" welke vereeniging is aangesloten bij de Kon. Ned. Federatie van Landelijke Rijvereenigingen, wordt gevormd door de heeren J. v. Bruchem, voorzitter; J. Craajo, secretaris en Adr. Verhoe ven, penningmeester. DUSSEN. Dioor den Kerkeraad der Geref. Kerk alhier, is thans be roep uitgebracht op Ds. J. v. Eer den, pred. te Schettens (Fr.). Dhr. de Lorm, werkzaam op het kantoor van den wederopbouw alhier, is benoemd tot ambtenaar op het departement van Verkeer en Energie te Den Haag, In den oorlogswinter 1944 '45 werd het kasteel in deze gemeente door de Duitschers deer lijk gehavend. Men is niet bij de pakken gaan neerzitten en men heeft het gebouw thans zooverre gerestaureerd, dat het waterdicht is. Met het definitieve herstel hoopt men nog dezen zomer aan te van oen, waarna het kasteel dan, zoo als bekend, zal worden ingericht als gemeentehuis. GIESSEN. Volgens de laatste gemeen teverordening zullen de café's op feestdagen thans geopend mogen blijven tot 10 uur. Zondags blij ven ze gesloten. De totaalcijfers der gemeen- tebegrooting 1946 zijn voor in komsten en uitgaven, voor den ge wonen dienst f37771.85, voor den kapitaaldienst f4930.85. Voor de lichting 1945 wa ren er in deze gemeente geen diens tplich ti gen. De verordening op de hon denbelasting is vastgesteld op f2.50 en f 5.—. LAND VAN ALTENA. Dezer dagen heeft de Ame- rikaansche ambassadeur in Neder land, dr. Stanley K. Hornbeck, een bezoek gebracht aan het geteister de Land van Heusden en Altena. Men verwacht, dat binnenkort Mevrouw Roosevelt denzelfden tocht maken zal. NIEUWENDIJK. Tot bestuursleden van de vereeniging v.d. Gezins en Zieken huis ver pleging werden herkozen, de heeren J. Larikhaar, Z. ,Wij- nands, H. van Putten, terwijl ge kozen werd de heer L. W, IN Bar tb. i Het voornemen bestaat een nieu we klok in den toren alhier aan te brengen. De kosten zijn geraamd op f 1000. POEDEROIJEN. Door de Oranjevereen. „Julia na" alhier is besloten de viering van den 5 Mei-dag op intieme wijze te doen plaats hebben en wel door het organi- seeren van volksspelen op 4 Mei a.s. WASPIK. Dinsdag 9 April zal in de Ned. Herv. Kerk alhier, Jeugdappèl gehou den worden, waarin hoopt voor te gaan onze vroegere predikant Ds. G. Lans uit Vlaardingen. Het Waspiksche Man nenkoor hoopt haar medewerking te verkenen. Aanvang 7.30 uur. W OU DRICIIEM. Mjaandagavond j.l. hield die Land- en tuinb. vereen. „Land van Altena" in café Bergeijk, haar jaarvergadering. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer J. Daim, ''die talrijke aanwezigen hartelijk wel kom. Het jaarverslag! over 1944 en 1945, alsmede de notulen wer den gelezen en onveranderdi goed gekeurd. De kascommissie's brach ten gunstige rapporten uit. Over het laatste boekjaar bedragen de ink. f6609.12, de uitg. f4099.18, batig slot f2509.94. De omzet aan de veiling be droeg in 1944 f45767.76 en in 1945 f51003.71, zoo dat de omzet stijgende is. Met bijna algemeene stemimJen .werden tot bestuursleden herkozen, de heeren C. v. Vugt, H.v de Lorm en J. H. Verhoeven. Besloten werd voor vroege aard appelen, via de veiling door de V.B.NjA. afgenomen, 2 pCt. pro visie te rekenen. Er volgde een geanimeerde be spreking over verschillende tuin bon waangelegenheden, terwijl de avond besloten werd met een gra tis verloting. Dhr. A. Wijnbelt alhier heeft zitting in den Raad van Bijstand van de Kamer van Koophandel te Waalwijk. WERKENDAM. Op Dinsdag 9 April a.s., des voorm. 11 uur, zal achter het gemeentehuis de keuring of her keuring plaats hebben van trek honden. De Pos tdui venver een. „Tot Weerziens" alhier, kreeg een de zer dagen 2 koppels Engelsche postduiven toegewezen voor "haar vereeniging. De Plaatselijke Bureauhou der te Sleeuwijk maakt bekend, dat landbouwers, welke voorheen gewend waren suikerbieten te tee- len en die dit vorig jaar niet heb ben kunnen doen en die geen nat te pulp hebben ontvangen, een schriftelijke aanvraag kunnen in dien envoor het verkrijgen van een toewijzing droge pulp. 7~ Het Hanksch Cabaret zal op Zaterdag 6 April a.s. in de Nuts- zaa een vroolijke Bonte Avond geven nl. „Vrije leut", met vele nieuwe liedjes van Ad. van Velt- t_ Het maken van een clori-ri gen aan de heeren Pi. J. van Eede en W. van Driel Jr. Bij de weder opgerichte Statenkring Heusden van -jde C. H. Unie zijn de heeren S. Kuiper en C. B. Bouman alhier respect, als voorzitter en secretaris be noemd. Dhr. F. Hakkers is benoemd tot commissielid inzake de vergoeding voor rietlanden, die door oorlogsom standigheden schade hebben geleden. De collecte voor de Rudolf- Stichting bracht in de Geref. Kerk ruim f 55 op, die voor de diaconie over Fe bruari f 78,30. Distributiekring 251 WAALWIJK DISTRIBUTIE VAN RIJWIELEN. De Directeur van den Distribu tiekring1 251 Waalwijk maakt be kend In verband met de bepaling, dat binnenkort uitsluitend complete rij wielen (met banden) zullen wor den gedistribueerd, dienen de de taillisten in rijwielen vóór 31 Maart a.s. bij den plaatselijken distri'bu- tiedienst een opgave in te dienen van de bij hem in» vtoorraad zijnde nieuwe rijwielen (zonder banden), gespecificeerd in dames- en hee renrijwielen, in welke opgave zij tevens moeten verklaren, dat zij de rijwielen voor de distributie be schikbaar .stellen, terwijl voorts merk en framenuimtmer dienen te worden vermeld. Aan de hand van deze opgaven zullen aan de detaillisten geleide lijk bonnen voor rij wi elbanden wor den verstrekt, zoodat de detaillis ten hun rijwielen op: deze wijze van banden kunnen voorzien, waar na de complete rijwielen tegen in levering van geldige bonnen kun nen wiorden verkocht. In afwijking van de tot nu toe geldende regeling zullen de han delaren zich in het Vervolg' op de af te geven bonnen kunnen her- bevoorraden bii een grossier of fabrikant naar keuze. Daarvoor zal op den bestelbon gleen naam van grossier of fabrikant meer wor den vermeld. Distributiekring ZALTBOMMEL' Uitreiking nieuwe Inlegvellen en Textielkaarten en Enquêteform. Brandstoffen. Maandag 1 April te Kerkwijk voor de letters A t.m. M|Dinsdag 2 April de letters N t.m1. 7\. Woensdag 3 April Aalst voor de letters A t.m. Z. Donderdag 4 April Poederoijen voor de letters A t.m. Zi Vrijdag 5 April te Brake! voor de letters A t.m. FZaerdag 6 April de letters G t.m. K voor middags. De resteerende letters voor Bra kel zullen later worden bekend g!e- maakt. p HEUSDEN. Standenlijsten op 27 Maart 1946. 1ste Klasse. Heusden 10 9 1 0 63- 11 19 Baardwijk 2 11 8 1 2 39- 13 17 R K D.V.C. 2 11 7 1 3 37- 31 15 Nieuwkuik 10 6 0 4 34- 20 12 Haarsteeg 2 12 5 2 5 42- 32 12 R.K.C. 3 9 2 3 4 19- 25 7 Vlijm sche Boys 2 10 2 2 6 17- 47 6 W.B F 7 2 1 4 16- 22 5 Herptsche Boys 12 2 1 9 15- 49 5 W S.C. 3 8 1 0 7 15- -46 2 2de Klasse. R KD.V.C 3 10 9 0 1 46- 18 18 Heusden 2 8 6 0 2 35- 19 12 Baardwijk 3 10 5 2 3 42- 19 12 Nieuwkuik 2 10 5 .1 4 36- 27 11 Haarsteeg 3 7 5 0 2 28- 17 10 R;KC. 4 6 3 2 1 21- 12 8 RWB.3 6 4 0 2 23- 15 8 R K D.V.C. 4 8 4 0 4 29- 31 8 Vlijm sche Boys3 11 0 2 9 21- 64 2 R.K.C. 5 8 0 1 7 12- 39 1 Herptsche Boys 2 6 0 0 6 4- 37 0

De Sirene | 1946 | | pagina 2