Aanvullende Bonnenlijst Plaatselijk Nieuws Distributie mededeelingen De Demert moet verdwijnener moet een rioleeringstelsel komen, waardoor een mooie singel wordt verkregen met aan beide zijden bouwterrein, zoo noo- dig door onteigening te verkrijgen. Men moet als men er iets van maken wil, niet al te angstig zijn er geld voor uit te geven. Een at te zuinig beheer dat geen risico neemt stimuleert de vooruit gang niet. Nu we het toch over "bouwen hebben. Heusden* is buitengewoon ge schikt voor gestichten en kostscholen. De sfeer is hier rustig, hier kan de jeugd op kostscholen en internaten zon der gevaar meer vrijheid worden gela ten ,men loopt hier niet in 7 slooten tegelijk. JMen is hier buiten en toch niet op het platteland. (Wordt vervolgd). HEUSDEN. Maandagavond werd in café P. Leijten een ledenvergadering gehouden den van de Heusdensche Winkeliersver- eeniging. Ruim 8 uur opende de voor zitter dhr. M. Smits de vergadering met een woord van welkom in het bijzonder tot de dames die vrij talrijik waren opgekomen. Na vaststelling der notulen, dienaar aanleiding van een opmerking van dhr. Gielens een kleine wijziging ondergin gen en bespreking van eenige ingeko men stukken, kwam aan de orde het punt waarvoor deze vergadering in hoofdzaak was belegd, n.l. het opnemen van een bepaling in de gemeenteveror dening betrekking hebbende op de win kelsluiting. Na een uitvoerige discussie werd bij stemming uitgemaakt, den ge meenteraad te verzoeken, in de winktel- sluitingsverordening te bepalen, dat de winkels in de gemeente Donderdags middags na 1 uur gesloten zullen zijn en de verdere avonden der week des avonds om 6 uur. Besloten werd om op een volgende vergadering aan de orde te stellen, bespreking herstel van de Maandmarkt op eiken 3de n Donderdag der maand. De Voorzitter sloot met een woord van dank de geanimeerde vergadering. Men deelt ons mede, dat de telefoondienst voor de aangeslotenn in deze gemeente vanaf 1 April van des morgens 8 uur 'tot 's avonds 9 uur is opengesteld. Ook hiermede zijn we dus weer tot den ouden toestand terug gekeerd. Dinsdagavond hield cle Oranje- vereeniging alhier in café „Central' een a'igemeene ledenvergadering, ondet voorzitterschap van dhr. C. M. Ver hoeven. De opkomst der leden was bij zonder goed te noemen. Besproken werd het houden van feestelijkheden op den bevrijdingsdag, die op 4 Mei zal wo^ den gehouden. Besloten werd tot het houden van een allegorischenoptocht, volksspeleji, gelegenheid tot dansen. Be treurd werd, dat slechts toestemming wordt gegegeven tot 12 u. des nachts, wat velen te vroeg vinden. Zoo mogelijk zal ook een fakkeloptocht worden ge houden. We komen later op deze feestelijk heden terug. Het bestuur werd aangevuld met één lid. De vergadering wees daartoe aan Mej. Kuijpers Ad. De voorzitter sloot met een woord van dank voor de flinke op komst. ALMKERK. J.l. Zondagmorgen maakte Ds. v. Krugten, Herv. Pred. alhier, vanaf den kansel bekend, dat Z.Eerw. voor het beroep naar Rijsoord had bedankt. Ouderling Geudeke sprak hierna den herder en leeraar woorden van groo- te waardeering toe, waarna hij de ge meente verzocht Ds. v. Krugten staan de toe te zingen Ps. 75 vers 1. Op 11 April a.s. hoopt de Oran je vereen. alhier, in de zaal van dhr. v. Dijk een ledenvergadering te houden. Alhier is de Chr. Hist. Kiesver. weder heropgericht. Als bestuursleden zijn gekozen de heeren: J. de Witt, J. Pellikaan, Ant. Burghout, J. B. Bran- ger en A. v. Herwijnen. Het bestuur van de Gezinsver pleging alhier, is thans als volgt sa mengesteld: A. B. Snoek, voorz.C. den Boer, 2e voorz., H. C. Ottevanger secr., J. Lankhaar, penningm. en Joh. v. d. Stelt, alg. plaatsvervanger. ANDEL. Nadat des .middags het werk der leerlingen was "bezich tigd, werd 's avonds in het Ver- eenigingSgebouw een druk bezoch te ouderavond gehouden, onder leiding van dhr. Vos, hoofd der school. I Met nadruk wijst de bur gemeester der gemeente er op, dat het verboden is, honden zonder .geleide, los te 'laten loqpen BRUCHEM. De hengst „Helios" van den heer H. Verkuil alhier, is op de keuring te Tilburjgi in het stam boek ingeschreven. CAPELLE. De noodwoningen in de Molen- steeg geplaatst, zijn thans zoover vol tooid, dat vorige week de eerste be trokken is, terwijl de andere eerstdaags in gebruik zullen worden genomen. In de zaal van dhr. Ant. v. Dijk werd Zaterdagavond een uitvoe ring gegeven, georganiseerd door de v.v. „De Vrijhoevensche Boys''. Het Cabaret-Ensemble v. Engelen uit Waal wijk verleende hieraan meiewerking met een tot in de puntjes verzorgd pro gramma, dat voor elk wat wils bood. Woensdag 10 April houdt de rijvereen. „De Margrietruiters'' in de zaal van dhr. v. Dijk een propaganda- avond, welke ook toegankelijk is voor niet-leden. J. Fraanje uit Barneveld zal spreken over warmbloedpaarden, welke cause rie zal wórden toegelicht met lichtbeel den. Tijdens de vergadering zal een ver loting worden gehouden. DESSEN. Tot predikant bij de Ger. kerk alhier is beroepen, ds. J. v. Eerdien te Schetten. GIESSEN. De burgemeester wijst er nogmaals op,, dat de gemeentese cretarie voor het publiek geopend is, alleen des voor middags. Uitzon deringsgevallen worden ook des mi dd a gis behandeld GENDEREN. Ds. Ritsema, Geref. predi kant alhier, is benoemd tot De- putaat voor vacatuirebeurten. Tot bestuursleden der Oranje- vereen. „Juliana'' alhier werden geko zen: G. v. d. Beek LGzn., H. v. d. Heuvel Jzn., Ant. v. d. Kolk, K. Wal raven. Joh. Thur Mzn., W. Ballegooijen en C. v. d. Beek Mzn. LAND VAN ALTENA. De aloude rijvereen. „Land van Heusden en Al bona" kwam j.l. 25 Maart in vergjaderingl bij een in café van Wijk te Giende- ren, waarin besproken werd om wederom als vereeniging daad werkelijk haar paardensport aan te vangen. De bestaande vereeni ging! Beatrix te Wijk is ,in onze vereenigjing ingeschakeld en zoo danig als zelfstandige vereeniging vervallen. Het ledental bedraagt erp heden vijf en twintig. Als in structeur werd benoemd de heer D. van Dam van Brakel ,uit Bra- kel. Het bestuur bestaat uit de navolgende personenA. Di. v. Buuren te Meeuwen, G. v. d. Beek Ezi. te Genderen, C. v. Wijk te Aalburg, A. Bonman te Aalburg en J. A. v. d. Beek te Genderejm Besproken werd om op twee oe fenterreinen te rijden in verband met den grooten afstand en doel matige cefen'.ng. Zij die nog lid willen worden, kunnen zich bij het bestuur opgeven. Besproken werd om de ruiter- film in het kort voor het publiek te laten draaaien, met 'het oog voor propaganda van deze sport. NIEUWENDIJK. Zaterdagavond gaf h:e,t man nenkoor „Onderling Genoegen", directeur 'de heer J. de Graaf, voor eqn talrijk publiek een goed geslaagde, uitvoering in gebouw Tavenu. De he,er C. A. Heijstek, on derwijzer aan de Chr. school »al- hier, d:e, benoemd was tot vIste onderwijzer a.d. Chr. schooi te Marken, heeft voor deze benoe ming bedankt. OUDENDIJK. Vrijdagavond j.l. hield de Vereeniging voor Neutraal Bijz. onderwijs in hejt school gebouw een al gem. vergadering. Voorzitter de heer H. de Lorm. Secr. de heer W. Nieuweïihuizien. 'Terwijl de ouders eerst de .gele genheid hadden gehad het werk der leerlingen te bezichtigen, open de te ruimt half acht voorzit ter deze druk bezochte vergade- rintg. Hij gaf hierbij een over zicht van de moeilijkheden op het gebied van het onderwijs tijdens de bezettingsjaren, maar ^gelukkig zijn wij thans weer vrij en kunnen ongehinderd ons werk voprtzetten. De notulen der vorige vergade ring werden gelezen en onveran derd vastgesteld. Met een vijftal jongens, die thans de school gaan verlaten, behan del cle het hoofd der schooi', ide heer W. J. van Beem, verschillen de onderwerpen. Ondanks de oor logsperiode cl i e deze kinder en heb ben meegemaakt, kon men over hun opgedane kennis tevreden zijn. Namens dei kascomimiissie, be staande uit de heeren D. Rant en J. v. Vuur en, bracht eerstge noemde een gunstig rapport uit. De rekening over 1945 werd daarna in zijn geheel goedgekeurd. Tot bestuursleden werden her kozen de heeren Ad. van Vugt, W. Nieuwenhuizen en H. van An- del. 1 Een onderwerp over Indië, dat door het h.d.s. zou wordeai behan deld, moest om der tijdswille wor den aangehoudenin de plaats daarvan las hij een aardig: stukje voor. De gezelligheid werd nog verhoogd, doordat mej. Suyden- dorp met enkele meisjes koffie presenteerde. Met een opwekkend woord om ook in t'vervolg steeds trouw deze avonden te bezoeken, sloot de voorzitter deze samenkomst. POEDEROIJEN. Het paard van den landbouwer v. d. Ven, bespannen voor een lucht bandenwagen beladen met kunstmest, schrok van een passeerende auto met het gevolg dat paard en wagen van den Hoogen Maasdijk ging. De landbou wer ten Hagen, die met zijn zoontje op den wagen zat kwam daaronder terecht. Ten Hagen liep een lichte her senschudding op en diens zoontje had een arm gebroken. SLEEUWIJK. Voor de Geref. gemeente heeft dhr. Delleman een lezing ge houden over „Het Tucht vraag stuk betreffende de doopleden". 5 April zal voor den ,Chr. Vrouwenbond optrqden Dr. K. Dijk met een lezing over „De Chris tenvrouw in de crisis". SPRANG. A.s. Zaterdagavond zal in de Geref. Kerk alhier een zen dingssamenkomst worden gehou den, waarbij als spreker zal optre den, Raden Sermondio, die voor de Geref. gemeente za'1 uitgezon den worden, voor de zending in Indië. Ook Zondag v.m. en ook ver moedelijk des avonds, hoopt Ra den Sermon do op te treden. WOUDRICHEM. Het Chr. Kinderkoor„Frisch Gezongen", afd. jeugdige 'kinde ren van 5 tot en met 9 jaar^ zal op Woensdag 10 April a.s., een uitvoer '.ng geven. Op Dinsdag 9 .April a.s., des n.m. 7 uur, zal in de Ned. Herv. Kerk alhier een, jeugdjappèl worden gehouden. Spreker zal zijn Ds. Krop van 'Geldermalsen met het onderwerp„Wat zegt de Bij bel over de verhouding tusschen jongens en meisjes". WERKENDAM. Vrijdag j.l. vergaderde de A.R. Kiesvereen. „Nederland en Oranje' van Werkendam en De Werken in de con sistorie der Geref. Kerk alhier. Na opening door den Voorz. en le zing der notulen verkreeg dhr. v. Her pen gelegenheid zijn onderwerp te hou den getiteld: Sociaal economische poli tiek en het Binnenlandsch beleid''. Na zijn boeiende rede werden over dit onderwerp verschillende vragen ge steld, welke door spr. werden beant woord. Verder werden de candidaten gesteld voor de Prov. Staten. Medege deeld werd verder dat nog enkele ver gaderingen gehouden zullen worden op nader bekend te maken datum-. voor de tweede helft van de 4e periode (31 Maart t.m. 13 April)| Bonkaarten KA, KB, KC 604 172 Algemeen, 125 gram boter 171 125 gram margarine 170 250 gr. jam, stroop, enz. 169 50 gram thee 168 100 gram koffie 167 1 ei 166 225 gram huish zeep Bonkaarten LA, LB, LCi.604 A 23 melk 2 liter melk B 23, C 23 melk 3x liter melk 096 aardappelen 1 kg. aardappelen Bonkaarten KD, KE 604 672 Algemeen, 125 gram boter 671 1 ei 670 250 gr jam, stroop, enz. 669 225 gram huish zeep Bonkaarten LD, LE 604 D 23, E 23 melk 6 liter melk 596 aardappelen 1 kg. aardappelen Tabakskaarten enz. T 22 2 rantsoenen rook- of shagtabak (geen cigaretten of sigaren) V 22 100 gram chocolade of suiker werken X 22 100 gram chocolade ot suiker werken Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 5 April a.s. worden gebruikt, met uitzondering van de bon nen voor melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 8 April mag worden afgeleverd. Bon 167 en 671 zijn geldig tot en met 27 April as De eieren kunnen betrokken worden bij een detaillist, die gewoon is eieren op rantsoen bonnen te verkoopen. Deze verg. welke door een 50-tal le den werd bezocht, werd gesloten door den voorzitter. Vrijdag 5 April des nam. 7.30 uur vergadert de Chr. Hist. Partij in de school in den Biesbosch. Gespro ken zal worden over de verkiezingen voor de Prov. Staten en de Tweede Ka mer. Mej. S. de Lorm, onderwijzeres aan de Herv. Chr. School alhier, gaat 15 April a.s. deze school verlaten we gens haar benoeming te Andel. Zij, die een verzoek ingediend hebben om bij volmacht te stemmen, kunnen tot en met 16 April a.s. voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer en Prov. Staten een ge volmachtigde aanwijzen. Ter vereenvou diging van de werkzaamheden is het ge- wenscht, dat de gemachtigde bij de aanwijzing tevens verschijnt om de vol macht aan te nemen. Op de Maas, in de buurt van Venlo lagen eenige schippers met hun schepen gemeerd, waarvan één het an ker zou lichten. Hierbij werd een mijn opgehaald, welke aan de oppervlakte ontplofte. Verschrikkelijk was de uit werking. Vier personen, waaronder de schipper A. Cornet uit deze gemeente, werden geclood, terwijl zijn broer J. Cornet en diens echtgenoote en verschil lende andere personen zoodanig werden gewond, dat zij in het ziekenhuis moes ten worden opgenomen. Naar wij vernemen hoopt de vereen. „Het Groene Kruis'' alhier op 5 April a.s. haar jaarvergadering te hou den. Men houde dus dezen avond vrij. Daar men de brug aan de Slik- straat over de haven alhier aan het repareeren is, is het verkeer voor voet gangers en fietsers tot nadere bekend making gesloten. Z ALTBOMMEL. De overnamemarkt zal hier, wegens geringien aanvoer, eenmaal in de 14 dagien gehouden werden. Dislributiedienst ALMKEBK De Directeur van (le Diistribu- tiedienst te Almkerk maakt be kend, dat in verband met uitge reikte en nog uit te reikejn for mulieren voor een brandstoffen- kaart „T 606".voor vraag 3amoet worden gelezen „T 505" inplaats van „T 509", dus van T 505 bij nadere bekendmaking inleveren bon B.V. 49. t

De Sirene | 1946 | | pagina 2