Officiëele mededeelingen Plaatselijk Nieuws Nummercoupures. Het Cientraal Distributiekantoor deelt mede, dat de plaatselijke dis tributiediensten in de week van 7 t.m. 13 April numimercoupures zullen uitreiken voor: jam 791, brood 769 (Am. bloem), 770 (Inl. bloem), 771 (.reductie), melk 792, 793, aardappelen 794, 795, luci fers 796, 797, 798. De toeslag' bedraagt voor jam 5° °/o, voor melk en lucifers io°/0. Deze nummertoe wijzingen mJet uit zondering van die voor melk en aardappelen, z'ijn geldig voor de taillisten van 14 t.m. 27 Aprilj, voor grossiers van 14 Apiril ,t.m. 11 Mei. De toewijzingen voor melk en aardappelen zijn geldigi van .14 t.m. 20 April a.s. Voor jam wordt vergoeding wegens handelsvèrlies verstrekt. Dat wil zeglgen, dat ;op de opplakvellen met jambonnen de vakjes 20, 40, 60, 80 jen 100 tiiet beplakt behoeven te worden. Grossiers in. tabak ontvangen in bovengenoemde week toewijzingen G 56, G 57 of G 58 op basis van twee 'maal het aantal ingelever de rantsoenen. IIEUSUEN. De Herv. Meisjesver. „Jong Leven" hield Donderdag- en Vrij dagavond haar 9e jaarfeest in de Bewaarschool. De leiding berustte bii Ds. Vogel. Na opening met Verbondslitur- gie heette mevrouw Voiglel, Leid ster der vereenigingl. de vele aan wezigen welkom en meimloreeride in het kort het verloop der ver- eenigiings jaren. Mej. A. Bouman, secretaresse, leverde een zeer overzichtelijk en mooi jaarverslag, pok met betrek king Jot de oorlogsjaren, waarin het verlies van 3 leden door het oorlogsgeweld op bijzondere wii- ze werd herdacht. Mek Annie Deurloo hield een keurige Bijbelinleiding, naar aanl. van Luc. 19': 1 10, waarin ze ten slotte heenwees naar Jezus den Redaer ook van ons, wiens lijden en dooa wii thans weer bij vernieu wing mogen herdenken. In aan sluiting hierop werd gezongen Gez. 137 vers 14 en 6. Vele afgevaardigden uit Veen en Genderen waren tegenwoordig] en brachten hun geluk we nsChen over. terwijl ook namens Kerkeraad, zang- en jeugd vereen, gelukwen- schen werden uitgesproken. Enkele vereenigingen badden schriftelijk blijk gegeven van medelieven. Hierna werd door de meisjes opgevoerd „Lenteleven", waarin o.m. de 4 jaargetijden van het leven werden voorgesteld, die on derscheidenlijk met een boodschap kwamen tot de jeugd en waarop een spreekkoor tenslotte antwoord de. Dit prachtige stukje, evenals het luimige stukje „Van H0I- landsch Bodem", dat weer een heel ander karakter had, liet niet na groote voldoening en waardeering te oogsten bij de aanwezigen Ook „Negen paar klompjes" en tenslotte het Wereldbond stuk je, ge tuigden, dat onder de bekwame leiding van mevr. Vogjel, in kor ten tijd door de meisjes veel; js ge daan. Er waren in de diverse stuk jes weer zeer goede krachten,, waardoor de aanwezigen in woord en beeld goede avonden hebben gehad. Ook de Jeugdclub verleen de deze avonden met zang hare medewerking en wij stemjmlen in met de woorden van Ds. Vogel, die aan het slot allen dankte, voor de wijze waarop ieder zijn bpst heeft gedaan om deze avonden zoo mooi te doen slagen. Bij de damclub werden Maandag nog enkele partijen ge speeld van de onderl. competitie. Groep IJonker-Schaap 1 1 Groep IITimmermans-Verbeek o2. Sakens-Timmermans 2 o. In groep I moeten nog twee partijen gespeeld worden n.l. Bax- de Graag en Kalden-Schaap, wel ke nog van beteekenis zijn voor de bezetting der middenborden. Groep II is uitgespeeld, de eind stand isJ. Timmermans 16, C. Baaijens 13, .Joh. de Graag 13, A. Fitters ri. W. v. Diriel 11, A. Sakens 10, TP. Verbeek 6, J. v. d. Donk 6, W. Kuis 4 en A. de Waard o pt. De promotie - de gradatie weds trijd, welke in aansluiting op deze oom petitie wordt gespeeld, zal bestaan uit de volgende spelersG. Jon ker en Fr. te Vruchten uit het eerste 1 o-tal en Jac. Timmermians en C. Baaijens of Joh. de Graag uit het tweede 1 o-tal. A.s. Maandag speelt de damclub tegen de kampioen middlen-B ra - bant Excelsior II te 's Bosch in café Geertzen om het kampioen schap van Noordbrabant ie klas se. 1 5 April komt den Bosch hier op bezoek in Hotel „Gentral". Op het Consultaiebureau v. zuigelingen alhier, waren op 2 April 24 zuigelingen voor onder zoek aanwezig, waarvan uit Heus- den 19, Heesbeen 1, Genderen 1, Aalburg 3. 1 Eerstvolgende zitting Dinsdag 16 April. ALMKERK. Dezer dagen werd alhier in de zaal v. Dijk, onder voorzitter schap van den heer H. pekkei., een vergadering giehouden om te komen tot oprichting van een be grafenis vereenigin|g. Na een breedvoerige uiteenzet ting door bovengenoemde, wat be treft de voorloopigle plannen, werd besloten een vereen!ging op te richten29 personen gaven zich op als lid. De contributie per lid en per jaar zal bedragen 1 terwijl elk lid voor één keer een inleggeld van f2.50 zal moeten betalen. Eveneens werd besloten, zo ospoedig mogelijk een rijdende baar aan te schaffen. De heer A. v. Henwijnen nam voorloopig' op zich, om als lij'kbe- dienaar op te tredenook gaven zich 6 personen als dragers op, welke ook dit voorLoopig zullen waarnemen. Enkele personen na men op zich om in de wijken Bi, C, D en E huisbezoek te doen tot het Verkrijgen van leden. Ook zal in het vervolg zorg] worden gedragen yoor orde, wanneer een lijkstoet passeert. Binnen enkele weken zal weder een vergadering worden gehouden. Eir zal dan een definitief bestuur gekozen en nadere bijzonderheden verstrekt worden. De stembureaux voor de ver kiezingen voor de 2e kamer, prov. staten en gemeenteraad, zijn als volgt samen gesteld Stembureau 1C. G. de Jong, voor zitter, J. B. Branger en P. L. Koek koek, leden. Stembureau 2: H. Crezee, voorzitter, J. de Jong en M. O uwer kerk, leden. Stembureau 3: P. v. d. Wal, voorz., Ant. Burghout en D. Potters, leden. Stembureau 4: A. B. Snoek, voorz., J. de Witt en Jac. Kolff, leden. ANDEL. Dhr. A. v. d. Vliet alhier, heeft zijn benoeming tot onderwij zer aan een Chr. school te Den Bosch alsnog aangenomen. Tot bestuursleden der Oran je vereen. zijn ge- of herkozen de heeren G. Vos, Mj. v. Rijswijk en D. de Waal. De Raad zal medewerking verleenen voor de stichting: eener Chr.- Landbouw-Huishoudschool al hier. Het bedrag per leerling voor 194Ó voor de Bijz. school is vastgesteld op f 8 voor gewoon l.o. en f 11.75 voor voortgezet l.o. CAPELLE. De vereeniging „Het Groe ne Kruis" voor de gem. Sprang- Capelle, hield in één der lokalen van de Chr. school in de Nieuw- straat, onder voorzitterschap van den Edel Ach tb. Heer Burgemees ter A. Smit, haar algemeene le denvergadering, welke, het aan tal leden in aanmerking nemende, maar matig bezocht was. De voorzitter opende de verga dering met een hartelijk wélkomst- woord en sprak er zijn vreugde over uit, dat thans weer in volle vrijheid, verlost van vreemde over- heersching, vergaderd kan wor den. Spr. wees er op, dat de ver- eeniging nog steeds groeiende is en bracht dank aan de oud-be stuursleden voor het vele werk, dat zij In het belang der vereini ging verricht hebben, in het bij zonder aan den heer Rempt, die ruim 37 jaar bestuurslid is ge weest. De aftredende bestuuursleden Mej. P. J. Rijken, de Edelachtb. Hee,r Burgemeester A. Smit, Dr. H. Winkelman en de heer M1. F. de Vis sier, werden bii ^acclamatie herkozen. In de vacatures, ont staan door het vertrek van Mevr. L. Verhiejj-van der Mandele enDs. B. A. van Lummel en door het bedanken door den heer S. Rempt, werd voorzien door de verkiezing van de heeren Wi. J. van Nieu- wenhuijzep, W. Braspenning en 'C. D'. Rempt Szn., tier wijl ter uit breiding van he4 getal bestuurs leden met één gekozen werd iMej. J. W. Nieuwenkuizen. Op voor stel van de vergadering werd be sloten voor het aangrenzend ge deelte van Loon op Zand, uit welk gedeelte het meerendeel dér inwoners lid is van de vereenigjinig, het bestuur nog met één lid (uit te breiden. Hiertoe werd gekozen de heer M. de Kjruis. Allie her kozen en gekozen bestuursleden namen, voor zoover ter vergade ring aanwezig, hun bpnoeminjgaan. De Chr. gem. zangvereen. „Hallelujah", geeft met medew. v. het jeugdkoor „Hallelujah" en den solist Jaap Blom, bas-bariton te 's Gravenhage, Zaterdag 13 dezer in de Ned. Herv. kerk alhier haar 2e winteruitvoering. De schaakclub „De Vrije Pion", speelde in haar clublokaal bij den heer P. Pruissers een wed strijd tegen de schaakvereeniging „Het witte kasteel" uit Loon op Zand ,met den volgenden uitslag Capelle Loon op Zand C. Quirijns-A. Visser, remise. L. Smit-J. Freijser o1. W. HoolboomJ. v.d. Leij graaf 1-0. P. Dekkers-M. Wduters o1. J. Dekkers-J. v. Dongen o1. L. Sein-J. Hebrug1 1o. DRONGELEN. Laagste inschrijver voor het sloopen der vernielde Herv. kerk alhier \yas de Koot-er. ,te Wer kendam. EETHEN. Deze week arriveerde in on ze gemeente, de ooievaar, 'die zijn nest op de kerk weer, wilde op1- Zoeken, doch dat met de verwoes- ting van de kerk was verdwenen. De jongelui Lankhaar en Saakes kregen medelijden met den graag gezienen gast en togen aan het werk om op den gehavenden toren een begin van een nest te maken. De ooievaar was daarover blijk baar zeer verheugd, nam het ver dere werk over en zorgt nu zelf voor de rest. v LAND VAN ALTENA. Men verwacht, dat dezen zo mer zal begonnen worden met den aanleg der waterleiding in de Maasdorpen. De laatste maanden zijn een 1500-tal Fransche wekkers ver deeld over de meest getroffen ge bieden van Zeeland, Noordbrabant, Gelderland en Limburg. Momenteel kunnen alleen landbouwers reeds een huisslach- tingsvergunnmg krijgen voor het seizoen 1946'47. Na 13 April a.s. nemen de prov. Voedselcommissarissen geen aanvragen voor bijzondere tuin- bouwvergunningen meer in behan deling. NEDERHEJIERT. Op 1 April j.l. herdacht Dr. Plas te Ammerzoden, welke ook in Nederhemert zijn practijk uit- oefend, den dag, waarop hij 30 jaar geleden zijn practijk alhier begion. Bii zijn 25-jarigi jubileum werd hem door de ingezetenen van Ne derhemert een boekenkast aange boden, welke echter door de duit- sers tijdens de bezetting vernield is. Spontaan werd thans door en kele ingezetenen besloten om 'bij het 30-jarig jubileum te herstellen wat door de duitsers vernield was. Er werd met een inteekenlijst rond gegaan en het resultaat was!, dat er een prachtige kamerkast en een clubfauteuil gekocht kon worden welke op Maandag 1 April door den heer G. v. d. Werken namens de gevers en geefsters werd over handigd. Spr. besloot zijn korte toespraak „met te zeggen, dat er zeer veel verloren is. gegaan in de ze oorlogsjaren, doch dat de hech te band tusschen Dr. Pias |en Ne derhemert is blijven bestaan. Wij hopen, dat Dir. Plas nog vele ja ren, ondanks zijn hooge leeftijd onze gemeente zal mogen bezoe ken, want uit dit geschenk blijkt wel, dat de ingezetenen hem' nog steeds een warm hart toedragen. N1EUWENDIJK. Nogmaals wordt er do aan dacht van het publiek op .geves tigd, dat het Postkantoor geopend is iedere werkdag van des; mor gens half negen tot 12 uur en des middags van 2 uuiur tot half vier. Zaterdag van half negen .tot 1 uur. s SLEEUWIJK. Twee hijschbokken zijn thans bezig, om> den gezonken veerboot, Gorinchem V, te lichten. WIJK EN AALBURG. In de Donderdagmorgen gehouden raadsvergadering werd besloten de inwoners van Aalburg uit het Ebbiefonds gratis meter- huur voor het electrisch licht te verstrekken. Uit hetzelfde fonds werd de Boerenbond te Aalburg een bedrag' van f4000.toege staan voor herstel der weegbrug. Een bedrag van f 2000 werd B. en W. toegestaan voor herstel van het aanlegsteiger te Wijk. 'Besloten werd de 6 woningen, die volgens het urgentieplan door de gemeente kunnen worden ge bouwd, te accepteeren en dezen bouw over te dragen aan de Bpuw- vereeniging. Op voorstel van den heer Bou man zal bii den Rijkswater staat worden aangedrongen om gedu rende de zomermaanden de pont van het Heusdensche veer, des avonds minstens tot 11 uur te doen overzetten. De omliggende ge meenten zal worden verzocht, hier aan adhaesie te willen betuigen. (Volledig verslag vo!;génd nr.) WOUDRICIIEM. Vrijdag 29 Maart werd een Ouderavond gehouden, uitgaande van de School met den Bijbel in deze gemeente. Na de opening met gebed door het hoofd der school, de heer W. G. van den Heetcampi, werden door deze 'de aanwezigen geheeten en gaf 'hij een overzicht van de ernstige 'tijden welke ook in deze gemeente sedert den laatst gehouden ouderavond werden me degemaakt onder den 'niets ont- zienden bezetter, daarbij relevee- rende, dat het 'tot groote blijd schap stemde, dat onder de leer lingen en het personeel géén slachtoffers te betreuren. ervolgens werden door ver schillende leerlingen gedichten, sa menspraken en zangstukjes op keu rige wijze uitgevoerd, waarbij voor al mag worden vermeld de stille pantomine „De domime 'klas". Door een drietal personen uit de zaal werden bij het 'reciteeren van ver schillende gedichten enz. punten toegekend voor uitspraak en voor dracht, voor elk max. 10 punten, zoodat hoogstens 60 'punten kon-

De Sirene | 1946 | | pagina 2