Gevonden en verloren voorwerpen. Aanvullende Bonnenlijst Bekendmaking Plaatselijk Nieuws Correspondentie Distributie mededeelingen LOEVESTEIN. werking verleend door enkele zang koren. Er wordt op een gfroot aantal jongeren gerekend uit heel de om geving. De Herv. Jeugdraad gaf voor deze toogdag een aardige fol der uit, waarin de Herv. Jon ge ren worden opgewekt om diezen allen bij te wonen. Burgemeester en Wethouders van Heus den maken b ekend, dat het ingevolge het bepaalde in ar tikel 134 van de AJgemeene Po litieverordening van deze gemeen te verboden is, haardasch of vuil nis op of aan den weg anders uit tie zetten of te hebben dan in gedekte bakken, potten, vaten of emmers. Haardasch en vuilnis mag op vorenomschreven wijzie worden uit gezet uitsluitend op Woensdag en Vrijdag. Bedoelde bakken, potten, vaten of emmers moeten door of vanwege de eigenaars of gebrui kers steeds in goeden staat wolr- den gehouden en zoodra zii! ge ledigd zijn van den weg worden verwijderd. Bu r gem en Weth. voornoemd, A. van Delft, wnd. Burgiem. 'J. M. Buiijs, Wethouder. Heusden, 17 April 194Ó. HEUSDEN. Het was Zondag1 in de ge schiedenis van Heusden, maar bii- zonder voor de Ned. Herv. Ge meente, een gedenk'waardigjen dag, toen om 10 uur de Gemjeente in grooten getale Weer opging naar hun bedehuis, dat thans zoover is gereed gekomen, dat weer ge regeld de diensten hlierin kunnen gehoud en word en Toen de predikant met den ker- keraad het gebouw bietrad, ver rees de glemeente van hun plaats om in „stil gebed," voor de eerste maal sedert October 1944 zich 'samen als gemeente te vereenigen, om na zegenbede samen te (zingen Psalm 150. Hoewel nog' met een harmonium beholpen moet worden, voldoet de ze begeleiding nog zeer goed: en blijkt ook na de noodvoorziening wat de klank betreft, de avous- tiek van de noodkerk er piet op terug is gegaan. Ook de plaats waar de kansel thans staat voldoet in alle opzich ten gioed. Na deze gebruikelijke plechtig heid hield Ds. Vogel een korte inleiding, waarbij hij wees op ihet groote voorrecht, dat de 'gemeente thans weer in zijn 'geheel pp mag gaan naar Gods huis en hoopte deze dankbaarheid ook daadwer kelijk bij) 1de gemeente ingang mocht yinden. Hii dankte allen, die de laatste week zoo hard ge werkt hadden aan de kerk!, bij'- zonder den Koster J. den Holder. Hierna bepaalde Ds. Vogel izijn gehoor bh het Bijbelgedeelte iPs. 127 en 1 Cor. 3, waaruit jhai tot tekst had gekozen, ook tin \verband met de bevestiging van 17 (nieu we lidmaten, hetgeen ook tin dezen dienst plaats vond, vers 19 van 1 Cor. 3 de woordeni,,God(s (ge bouw zijt gij". v Na deze predikatie volgde het plechtige oogenblik', waarin bet „ja" werd uitgesproken, waarop door de gemeente de nieuwe leden werd toegezongen Gez. 99 5. De lidmaten zongen hierop Gez. 127:5. 1 Hierna "nam ouderling Friedli het woord en dankte pok Ds. Vo gel voor Ziin onvermoeiden 'lijver die hii heeft getoond ivoor do spoe dige indienstneming van de Nood kerk en sprak de hoop uit, dat de predikant nog' vele jaren fn het midden der gemeente moge blijven arbeiden. De gemeente zong op verzoek den predikant toe Rs. 134, gevolgd door dien zegen, {waarmede deze eerste plechtige dienst "be ëindigd weird. t In verband met den 2den Paaschdag, zal ons eerstvolgend nummer eerst DONDERDAG 25 APRIL verschijnen. In verband met het vervallen van ons Maan dagnummer geven wij thans 6 pagina's, en zullen dit ook volgende week Donderdag doen. De Redactie. Op het Consultatiebureau »v. zuigelingen alhier, waren Dinsdag 16 April aanwezig), 31 zuigelingen, yaarvan uit Heusden 15, Aalburg: 7, Herpt 2, Wijk 2, Hedikhuizen 3, Oud heusden 1, Elshout 1. Volgende zitting 30 April. AALBURG. Onze vroegere dorpsgénoot, de heer W. J. Mans, brugwach ter te Oostelbeers A 7, vier de op 5 April zijn ,2 5-jarig ambts jubileum. Dezen dag; is voor hem een on ver getelijken geworden. Heel vroeg in den morgen stroomden tal van brieven en kaarten binjnien24 Dloemenmanden en 13 bloemstuk ken w eirden hem aangeboden. Door de buirgerii werden hem tevens prachtige cadeaux aangeboden. Om 5 uur nam. kwamen supe rieuren en collegia's hem geluk- wensc'hen en boden hem een prachtig cadeau aan. Dezê dag zél de jubilaris niet gauw vergeten, temeer niet, wijl hij de eenigste protestant is in die gemeente. CAPELLE. In het Stationskoffiehuis van den heer P. Pruijssiers wepd! j.l. Vrijdag: 12 April, des avonds half acht een openbare vergadering! ge houden, waarop dig heeren C. J. van Lienden, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaai en Ir. Z. Th. Fetter, lid van (de Provinc. Staten dezeir provincie, spraken over „De Partij van den Arbeid in het nieuwe 'Nederland". Beide sprekers genoten de volle aan dacht van de Vrii goed hoekte zaal. Van de gelegenheid tot vra gen stellen, werd "door eert vier tal der aanwezigen gebruik' ge maakt. De heer B. J. Elshian, se dert de oprichting m 1939 hoofd der Chr, Lagere Landbouwschool alhier, vierde j.l. Zaterdag zijn ,25- jarig onderwijsjubileum. De jubi laris en zijn familije mbchten eic-h dien dag in een groote beltaing- stêlling: verheugen. Bii het spelen van een voet balwedstrijd te Sprang, had de spe ler H. Kraak, van de voetbalver- eeniging „Wit-Zwart" het ongeluk zijn enkel te breken. LAND VAN ALTENA. De Fokdag der Stamboek- Varkensfokvereen. Land van Heus den en Altena en Biesbosch), zal plaats hebben op Vrijdag 10 Mei a.s. De heer J. Eckhardt Jr. is aangesteld tot hulpagent vg.n po litie te Rotterdam. NIEUWENDIJK. A.s. Vrijdagavond om 8 uur, Loopt in de Geref. Kerk »in den dienst des Woords voor te (gaan, Ds. I. Hamming, Geref. pred. jte Oud-Beijerland. Naar we vernemen zal de Nationale feestdag, 4 Mei alhier op sobere wijze worden gevierd. Des avonds zal er een concert worden gegeven. VEEN. Paaschmaandag, des avonds om 6 uur, zal voor1 de Geref. Ge meente optreden, Ds. Aangeenbrug van Leerdam. Er zal dan .bevesti ging van lidmaten plaats hebben. WOUDRICHEM. De ambtenaar bij de Directe Belastingen M. C. Boulonois al hier is benoemd als zoodanig pp het Belastingkantoor in deze ge meente. Mej. Jac. Struik Phd. alhier is werkzaam gesteld op het kan toor der P.T.T. in deze gemeetnte. ,Het aantal noodwoningen in deze gemeente zal met 2 worden uitgebreid, zoodat thans m totaal in deze gemeente 10 noodwonin gen van hout zullen worden ge bouwd. WERKENDAM. Ds. O. van Noort heeft voor net beroep naar de Geref. kerk alhier bedankt. Dinsdag j.l. vergaderde de A.R. Kiesvereen. afd. Die Werken in de Rehobothschoiol. Als be langrijkste punt vermeldde die agen da de samenwerking rpet de Kies vereen. afd. Werkendam. De verg. sprak uit, de volledige samenwer king met de Kiesvereen. Werken dam bii de a.s. Kamer- en Staten verkiezingen, terwijl voor de ge meenteraadsverkiezing zelfstandig zal worden vergaderd. Mej. H. van den Heuvel al hier, herdacht op 1 April j.l. den dag, waarop zij voor 25 jaar als typiste in dienst trad bii de gle meente alhier. Uit dankbaarheid voor de geschonken goederen, uit Amerika door middel van den onderwijzer G. Versendaal, hebben die kinderen van de Rehobothschool alhhier ie der persoonlijk een brief gezon den aan stad Holland (Amerika), waar het comité is gevestigd. Den heer Versendaal werd een mooie bloemenmand aangeboden. Daarna werden de leerlingen gefotogra feerd. Het hoofd der school, de heer van Llouiwelingen, sprak een woord van dank en waard eer in g tot den heer Versendaal voor het mooie ert vele werk door hem]ver richt. GEVONQENEen vulpotlood. Door de Duitschers achtergelaten Een Zwart emaille fornuiskachel, op één der "deurtjes aan de voor zijde de fabrieksnaam en cijfer mjet letters, verder aan die voorzijde voorzien van bloempjes, en twee pendule's met eikenhouten kasten. Degenen die dergelijke voorwer pen kwijt is geraakt vóór en tij dens het evaoueeren, kan zidh per soonlijk of schriftelijk vervoegen bij' den Post-Gomjmand. der Rijks politie te Wijk en Aalburg. VERLOREN Een vulpotlood. G. Vink, Visschersdijk 89, Wer kendam. VERLORENEen huissleutel. P. van Hofwegen, Vijicie 280 te Sleeuwijk. VERLOREN Een dam es pols horloge met schakelarmband, gé- merkt achter op Mj.B. Tegen be looning terug te bezorgen bij wed. A. Baaijens, Botermarkt, Heusden. VERLORENEen sleutel van de noodwoning. Terug te bezor gen bij CL Vos, Noodwoning,, te Heusden. VERLORENop den dijk te Veen, een bruin-groani windjack. Terug te bezorgen 'bii weld. J. Sohreuders te Veen. GEVONDEN Ee roode geruite das. Terug te bekomen bij Joh 4 van Kuik, C 26, Aalburg. VERLOREN Een paar kind er- wantjes, groen met ..roode boord en duim. Terug te bezorgen bij Joh. van Kuik, C 26, Aalburg. VERLOREN in Heusden op Vrijdag 12 April, een bruin dames- vil thoeaje met astrakan rand. Te rug te bezorgen biii H.. B. Ren- gersen, Bergstraat, Wijk. VERLOREN: Notitieboekje in de Witboomstraat te Veen, inhou dende waardepapieren en eenig geld. De vuitter wordt verzocht het boekje met de waardepapie ren per post terug te bezorgen bii de Mar. A. van Essen te Veen. Het geld mag de vinder houden. GEVONDENEen geruite da mesmantel en een paar leeren mo torhand schoenenInlichhtingen bii W. A. v. Giessen, postcomtmian- dant, Rijkspolitie te Poederoijen. voor de eerste helft van de 5e periode (14 t.m. 27 April) Bonkaarten^ KA, KB, KC,604 186 Algemeen, 100"gram cacao 187 250 gr. jam, stroop, enz. 188 3 doosjes lucifers 189 250 gr. zachte zeep Bonkaarten LA, LB, LC 604 A 26 melk 2 liter melk B 26, C 26 melk 3>* liter melk 104 aardappelen 2 kg. aardappelen Bonkaarten KD, KE 6041 682 Algemeen, 100 gram cacao 683 250 gr jam, stroop, enz. 684 3 doosjes lucifers 685 250 gr. zachte zeep Bonkaarten LD, LE 604 D 26, E 26 melk, 6 liter melk 604 aardappelen 1 kg. aardappelen Tabakskaarten enzj T 24 2 rantsoenen tabaksartikelen" (geen import-cigaretten) V 24 100 gram chocolade of suiker werken X 24 100 gram chocolade of suiker werken Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Donderdag 18 April a.s. wor den gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk en aardappelen, waar op eerst met ingang van Maandag 22 April mag worden afgeleverd. Dislributickring 251 WAALWIJK Uitreiking bonkaarten voedingsmiddelen voor de 6e en 7e periode 1946 en brandstoffen- kaarten T 606. De Directeur van den Distribu- tiekïing 251 Waalwijk maakt be kend In het tijdvak van 17 Apiril t. m. 11 Mei 1946 zal jn de tot den distributiekringi Waalwijk behoo- rende gemeenten op de gebruike- lijke plaatsen en daarvoor vastge stelde dagen en uren (zie afstem peling .inlegvel) de uitreiking! plaatsvinden van bonkaarten voe dingsmiddelen KA t.m:. KE, 606, boter-, vet-, margarine- en suiker- kaarten KF en KG 606 en melk-, vlees ch- en aardappelcnkaarten LA t.m. LE 606 voor de 6e en 7e periode 1946 {12 Mei-6 Juli). Bii het afhalen van bovenge noemde bescheiden dienen de Tweede Distributie-stamkaarten (T. D.) c.q. Nood Tweede Distributie- stamkaarten (NTD met de daarbij behoorende inlegvellen (GA t.m. GE 605) te worden overgelegd- Tegen inname van bon A t.mi. E 601 van het overeenkomstige inlegvel wordt aan niet-zelfverzor- gers uitgereikt aan houders van inlegvellen GA 60 5 Mannende bonkaarten KA 606, LA 606 en KF 606 aan houders van inlegvellen GA 605 Vrouwen: de bonkaarten KA 606, LA 606 en KF 606 aan houders van inlegvellen GB 605 de bonkaarten KB 606, LB 606 en KF 606 aan houders van inlegvellen" GC 605 de bonkaarten KC 606, LC 606 en KF 606 aan houders van inlegvellen GD 605 de bonkaarten KD 606, LD 606 en KG 606 aan houders van inlegvellen GE 605 de bonkaarten KE 606, LE 6oi6 en KG 606. Zelf verzorgers ontvangen even eens bonkaarten volgens boven staand schema, echter met d ien ver stande, dat zii voor die artikelen, waarvoor zij zelfverzorgers Zijn geen bonkaarten L 606 zullen ont vangen in de plaats hiervan, zul len op de desbetreffende zegelkaar- ten inleveringszegels voor twee pe riode-rantsoenen warden geplakt. Gelijktijdig met de bovenge noemde kaarten zullen tevens aan hoofden van gezinnen c.q. alleen wonende hoofdbewoners, mits zii kunnen aantoonen, dat zii een zelf standige huishouding voeren, een

De Sirene | 1946 | | pagina 2