TWEEDE BLAD Qemeenteraadsverslagen Officiëele mededeelingen behoorende bij „DE SIRENE" van Donderdag 18 April 1946. Verslag van den Raad der ge meente NE D ERHEMERT, ge houden op 9 April 1946, des namiddags om 2 uur. VoorzitterEdelachjtb. Heer C. W. v. Ommeren. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opende de verga dering, waarna de notulen van de vergadering van 7 Mjaart j.l. wer den voorgelezen, welke zonder op- of aanmerking werden goedge keurd, Naar aanleiding van punt 2 der vorige vergadering} leest de Voor zitter Art. 15 der politieverorde ning voor, waarin het aan eige naars van honden verboden is om deze dieren op bezaaid-, bepoot- of beplant land los te laten loepen, zonder schriftelijke vergunning van den eigenaar. Dit Art. is vastge legd in de vergaderinigi van den raad dezer gem. van 26 Juni 1930. Ingekomen stukken. Van den Burgemeester van Bra- kel is een schrijven binnengeko men naar aanleiding van het ver- zoek om inlichtingen in verband met het vorderen van tuinders glas. Daar er waarschijnlijk reeds spoe dig glas komt werd na eenige dis cussie besloten om de komst van het glas af te wachten, waarna een en ander dan nog nader bekeken kan worden. Aanvrage van het Schoolbestuur om vaststelling van de Gemeente verordening over 1945. De school werd bezocht door 121 leerlingen waarvoor een vergoeding van f 13 3 8 3 3 betaal d mioet word en Daar er reeds een voorschot van f 1357.betaald is, mioet het Schoolbestuur f 18.67 terugbetalen. In verband met het aanschaffen van verkeersborden, hebben B. en W. prijsopgave gevraa|g(d. De prijs van een bord met paal bedraagt f24.95, terwijl men 5 palen en 10 verbods en waarschuwingsborden vioor een bedrag van f 171.75 noo- dig heeft, hierbij komen dan nog de transport- en plaatsingskosten. De Voorzitter vraagt iof dit bedrag wel verantwoord is. Dhr. C. v. d. Werken wijst op de noodzakelijkheid ervan, vooraL in verband met het woeste rijden van motorrijders op het Binnenpad. Ook is het gewenscht om het Mo lenpad af te stuiten voor motor voertuigen en wagens, daar deze weg anders niet goed te onder houden is. De heer Slegh .zegt, wanneer de politie zander borden hieraan niets kan 'doen, het dan wel gewenscht zou zijn om deze borden aan te schaffen en te plaatsen. De heer Verheii vraagt of het ook in de bedoeling ligt om waar schuwingsborden bij J. Smits en Gijben te plaatsen, waarop de Voor zitter antwoordt, dat waarschu wingsborden in die praktijk toch niet aan de verwachtingen voldoen, hetgeen^ door den heer R'. J. Oo- rrien werd bevestigd. t Besloten werd om uitsluitend verbodsborden aan te schaffen. De voorloopig vastgestelde ge meenterekening 1944 is door be ambten van "het verificatiebureau na gek eken waar bii geen op- of aan merkingen zijn gemaakt. Deze re kening sluit als volgt Gewone dienst: Ontv. f34380.30, uitgaven f29084.74, batig slot £5295.56. KapitaaldienstUitg. f14489.35, inkomsten f 10508.nadeeligslot f 3981.3 5Met algemeene stem men werd besloten om deze reke ning aldus voorloopig 'gjoed te keuren. Vaststelling van de huur der noodwoningen in het voormalige schoolhuis a.d. Z.z. Daar dit huis nog in zeer vochtige toestand ver keerd en nog niet bewezen is, dat het dak waterdicht is, achtten de leden het beter om daar nog even mede te wachten. Op een vraag van den heer C. v. d. Werken zegt de Voorzitter;, dat de Weder opbouw thans bezig is om het gedeelte dat door H. van Beek bewoond wordt, te re- pareeren en dat dit aangenomen is. Men verwacht dat dit werk spoe dig gereed zal zijn. Van het Streekbureau te Tiel js toezegging ontvangen om in 1946 twee woningen te bouwen, n.l. een dubbel woonhuis, de kosten bedra gen f 6000.per woning], terwijl de huur f7.per week moet be dragen. Hiervan wordt f3.door den bewoner betaald, terwijl f3.60 door het Rijk en fo.40 door de gemeente Wordt betaald. Besloten werd om met dit aanbod accoord te gaan. Men wil deze woningen in dè Molenstraat bouwen op een perceel land van den heer 'de ,Gaaü (Sr. Daar de eigenaar dit niet vrijwillig wil vferkoopen, zal men tot ont eigening over moeten gaan. Ëir is voor deze woning een stuik grond van 1250 M2 noodig. De heer de Gaaii vindt het on billijk om een gedeelte te ontei genen, beter is het om het ge heel e perceel, groot-11000 Me, te k00pen, daar in de toekomst steeds meer grond onteigend zal mjoe- ten wotrden, waardoor verschillende landbouwers ten zeerste gedupeerd worden. Door aankop van voor noemd perceel zou mien plaats krij gen voor 16 woningen. De hee- ren C. Oomen en R. J. O|ojmien zijn diezelfde meening toegedaan. De Voorzitter zegt, dat het Bouw bureau alleen maar dat gedeelte kan laten onteigenen, dat voordi- recten bouw bestemd is. Er imjoet snel beslist worden, daar men reeds spoedig met de werkzaajmjheden wil beginnen. Besloten werd' om tot onteige ning over te gaan, t erwijl de Voor zitter zich rnog eens in verbinding! zal 'stellen met de betrokken: in stantie over het aankooepn van het gebeele stuk. Rondvraag'. De heer Verheii vraagt of de scheidingspaal üussehen Nederhe- miert en Aalst wederom! geplaatst kan worden. De Voorzitter zal informeeren of de paal nog aanwezig is en of het mogelijk is deze wederom te doen plaatsen. Diezelfde spreker vraagt of er reeds bericht van de P.G.E.Mj. bin nen is gekomen, over het aanslui ten van huizen en de straatver lichting. De Voorzitter zegt, dat nog geen bericht binnen is gekomen en dat men nog eens aan de P.G.E.M. zal schrijven. De heer C. v. d. Werken heeft een klacht van een der leden van de brandweer, dat deze te weinig uitbetaald krijgen voor het proef- spuiten. De Voorzitter zegt, dat hiervoor fo.50 per uur wordt uitbetaald!, hetgeen thans inderdaad te weinig is. Er komt echter een nieuwe al gemeene regeling. Besloten werd om deze regeling af te wachten. Verder vraagt dezelfde spr. of er voor G. v. d. Wrerken reeds een woning gevorderd is. De Voorzitter zegt, dat er bij den heer J. v. Ooiijen eejn paar kamers zijn gevorderd. Daar er nu echter nieuwe woningen op komst zijn en de heer G. v. d. Werken moeilijkheden vreest, wil deze als men hem een nieuwe woning toe kan zeggen, voorloopig nog in zijn slechte woning blijven wonen. Be sloten werd om den heer Q. v. d. Werken een nieuwe woning toe te wijzen. De heer Slegjh vraagt of er al reeds beslist is wie in de noodL woning zal komen, welke door ver trek van /len heer B. Boere be schikbaar is. De Voorzitter zegt, dat dit door B. en W. beslist zaL worden. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Beknopt verslag van de vergade ring van den tiidelijken ge meenteraad van BRAKEL, op Vrijdag 12 April 1946, des voorm. 10.30 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer W. J. Pos. Secretaris Mr. van Dalen. Aanwezig zijn alle leden uitge zonderd de heer L. van Dalen. De Voorzitter opent de vergade ring „met voorlezing, van het for muliergebed, waarna de notulen der vorige vergaderinigi door den Secretaris worden gelezen en on veranderd worden goed gekeurd. 1Ingjekomen stukken a. Een schrijven van de P.G.Ei.M'. houdende mededeeling, dat overge bleven straatlantaarns i.v.m. met de betonnen voetstukken niet kfunnen worden opgeruimd. b. Een schrijven van de Rijks inspectie voor de Luchtbescher- mingisd'ienst, houdende de kosten van een alarmsirene ad f 430. alsmede montage kosten Van f 3 50. De Voorzitter zegjt, dat de kos ten hiervan in totaal f 880.zul len bedragieri wat moeilijk te vier- antwoorden is. c. Een verzoek om! adhaesie te betuigen aan den Voorzitter van den Ministerraad aan het raadsbe sluit der gemeente Amjeriongen, om het daarheen te leiden, dat de ge- heele Zaterdag vioor sportbeoefe ning' zal worden bestemJd. Ook hierop geeft de Voorzitter een korte toelichting en is van meening,, dat een en ander vioor deze gemeente niet noodzakelijk is. Op advies van R. en W. worden de stukken ia t.m. ic voor ken nisgeving aangenomen. 2. Vervolgens stelt de Voorzitter aan de orde de behandeling der gemeenterekening 1944. Hij ver zoekt de comimissie van onder zoek verslag' uit te brengen, het geen bii monde van den heler F. van Dalen geschiedt. De heer van Dalen vraagjt een toelichting in verband met de Mo- lestverzekermg, waarop de Voor ter een en ander nader .uiteen zet. De heer F. van Dalen vraagt nog of de premie mjoles tverzeke- ring doorbetaald moet wonden. De "Voorzitter zegjt, dat dit niet het geval is. - - 1 Vervolgens vraagt deheer F. van Dalen hoe het staat met de brandspuit en vraag,t of deze thans nog met naar het brandspuiten- huis j e ove r gebracht is. S preker zou in den vervolge voor de winter maanden antivries gebruiken. De Voorzitter zegt, dat de brand spuit met ingang van 1 April naar het werkelijke brandspuitenhuisje is overgebracht, doch is van mee rling', dat voor de wintermaanden antivries niet afdoende zal zijn. Een kleine centrale verwarming zal alleen afdoende zijn. Een en ander zal ook met geringe -kos ten te maken zijn, daar alleen de warmte maar onder de motor be hoeft te worden aangebracht. De heer E. van Dalen vraagt verder, hoe het staat met de be taling van de huishuur van A. v. Zanten. Het gezin heeft thans toch inkomsten genoeg om do huur te betalen. De Voorzitter zegft, dat deze zelf de persoon nog een bedrag pan de gemeente schuldig is, doch be looft alles ijl het werk te stel len om de huur binnen te krijgen. De Voorzitter zegt, dat het wel in het belang van de gemeente is ,dat de gemeentewoningen aan het Hovend geschilderd worden. De heer F. van Dalen zou hier mede liever wachten, totdat de kwaliteit van de verf wat beter is. Verschillende bee ren meenen, dat de verf thans slecht is. De heer Duizer is bang, dat wanneer er niets aan gedaan wordt het houtwerk zal rotten. De Voorzitter beaamit dit en zou m elk geval een en ander dan, toch willen grondverven, waarmede de raad zich wél vereenigen kan. Verder wordt de gemeentereke ning goedgekeurd zooals deze aan den raad .is aangeboden. Vervolgens worden verschillende pensioensgrondslagen van onder wijzers en gemeen te personeel vast gesteld. De Voorzitter zegt, dat de ter mijn van ontruim'ng van de onbe woonbaar verklaarde woning van A. örandia is verstreven en weer met 6 maanden verlengd moeit wor den, waaraan de raad ^ijn goed keuring hecht. v Thans stelt de Voorzitter aan de orde een verordening in jbet le ven te roepen omtrent [het ver- huurverbod. Een concept verordening wordt Voorgelezen waarbii de Voorzitter de noodige toelichtingen geeft. De Voorzitter zeglt, dat het thans zeer moeilijk is. De woningen zijfn' reeds lang verhuurd voordat men 'het weet en zou B. en W. de be voegdheid willen geven een en an der nader te regelen. f De heer Diuijzer zegt, dat in an dere gemeenten reeds een derge lijke verordening in het leven is' geroepen. Omtrent deze verordening ont staat nogal eenige discussie, doch per slot is men toch Van mise- ning1, wanneer een dergelijke Ver ordening niet in het leven wordt geroepen, 4e Burgemeester toch de bevoegdheid houdt om tot vor dering over te gaan, hetgeen bii de wet is geregeld. 'Met algemeene s te mimen wordt dan de verordening op het huur- vbrbod vastgesteld. Rondvraag!- De heer F. van Dalen vraagt naar de verbetering van het muur tje nabii de ambtswoning Van den Bur gem e e ster De Voorzitter zegt, dat de met selaar hiermede reeds bezig is. De heer van der Veer vraagt of de bel op 'het gemjeenjtjefhuiis! niet aangebracht kan worden. De Voorzitter zegt, dat dit oor spronkelijk de bedoeling was, doch gebleken is, dat bedoelde bel ge scheurd was, waardoor van dit plan is afgezien. Spr. hoopt echter, dat bet thans wachten is op de to renklok welke omgegoten zal wor den. Men is het echhtier nog niet beelemaal eens omtrent het rand schrift. Het randschrift van de ou de torenklok is indertijd door den heer <Je Weerd opgenomen, doch in een of ander geschiedenisboek wordt weer een ander randschrift genoemd. Aangenomien mag ech ter worden, dat het randschrift van den heer de Weerd juist is. De heer van der V'eer vraagt hoeveel woningen dit jaar in deze gemeente gebouwd zullen worden. De Voorzitter zegt van geen. In de gehouden vergadering hierom trent heeft Brake! gjeen woningen toegewezen gekregen, tiaar alleen m de getroffen gebieden gebouwd zal worden of toewijzingen gegeven Aal worden. Spreker is thans ech ter druk bezig om een tweetal wo ningen gebouwd te krijgen n.l. een voor Antoon Vervoórn en een vóór J. A. van der Zaltm- Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter met dankgebed de vergadering. Geen roggebloem op coupures voor Inlandsche bloem. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat op de jnumimercau- pures voor inlandsche bloem voor bakkers geen roggebloem mag worden afgeleverd. Roggebloem mag uitsluitend betrokken worden op industrietoewijzingen, afgegeven door het Bedrijfschap voor Gra nen, Zaden, en Peulvruchten.

De Sirene | 1946 | | pagina 5