TWEEDE BLAD Officiëele mededeelingen behoorende bij „DE SIRENE" van Donderdag 25 April 1946. AANBESTEDING WEDEROPBOUW Land van Heusden en Altena. BRANDWEERWEZEN Land van Heusden en Altena. Centrale stierenkeuring te Breda D AMMEN De handel in schapen is niet vrij. Het blijkt, dat na de «afschaffing van de aankoopver grinning en Ten de geleidebiljetten voor schapen, at meefiïng 'is ontstaan, dat .de handel in voor de slacht geschikte schapen niet meer aan wettelijke voorschriften is gebonden. Op grond van art. 16 vian de Vee- en Vleeschver ordenin g 1942 is evenwel het verhandelen van voor de slacht geschikte schapen an ders dan met bestemming om te worden geslacht, verboden. Een ieder, die voor de slacht geschikte schapen voorhanden of in voor raad heeft, is verplicht deze Ier beschikking te houden van het Be drijfschap vóór Vee en Vleesch en indien hii schapen verhandelt de dieren door beimfxlideling van een daartoe aangewezen miarkt- veehandelaar op een slachtvee- markt respectievelijk een door het Bedrijfschap aangewezen leverings- plaaR te leveren. Onder voor de slacht geschikte schapen wordt ver staan alle schapen, met uitzonde ring! van magere schapen en fok schapen, waarbii als fokschapen worden beschouwd 1. Hoogdrachtige ooien. 2. Schapen, welke zijn inge schreven in één der reg'isterls van een erkend schapenstamlboék, in dien zij worden verhandeld van stamboeklid naar stamboeklid. 3. Fokramimen, indien verhan deld in de maanden Augustus, Sep tember en' October. De Centrale Controledienst zal op naleving van dit voorschrift strenge controle houden. Nummertoewijzingen. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat van 21 t.m. 27 April 11 umimercoupu re,s zullen wor den uitgereikt voor jam 824 kof fie 7go, 825 brood 806 (Afmer. bloem) 807 (Inl. bloem) 808 (reductie,) melk 826, 827 huisT houdzeep 823, 828 aardappelen 829, 830; boter 831; margarine, 832 eieren 799 rantsoenbonnen eieren art. 37. De toeslag bedraagt voor jam) 50 voor koffie, melk, boter en margarine 10%. De toewijzingen voor huishoud zeep worden uitgereikt op basis van 3/4 maal het aantal ingelever de rantsoenen voor boter op ba sis van V2 mjaal het aantal ingele verde rantsoenen in de week van 14 t.m. 20 April; voor marga rine op basis van één miaal het aantal in die week ingeleverde rantsoenen. De toewijzingen, met uitzondering van die voor melk en aardappelen zijn geldig voor detaillisten van 28 April t.ml. 11 Mei, voor grossiers van 28 April t.tm. 25 Mei. Die voor melk en aardappelen van 28 April t.m. 4 Mei a.s. Voor koffie en huishoudzeep wordt vergoeding wegens handels- verlies verstrekt. Op de opp lak- v ellen met deze bonnen behoeven de vakjes 20, 40, 60, 80 en 100 dus niet beplakt te worden. Grossiers in tabak .ontvangen in bovengenoemde week toewijzin gen G 59, G 60 of G61 op basis van twee maal het aantal ingele verde rantsoenen. Voergraan voor den veestapel. De vooruitzichten zijn niet gunstig. De tekorten aan granen, maken de vooruitzichten voor het ver strekken van voergraan voor den veestapel niet gunstig. Gelukkig breekt de zomer aan en het rund vee komlt spoedig in de wei. Voor deze groep behoeft m|en zich dus geen directe zorgen te maken. De beschikbare hoeveelheden rund veekoeken maken het bovendien mogelijk voor de periode 14 April 11 Mei aan bejt mjelkvee en aan droogstaande e,n drachtige koeien nog een kleine hoeveelheid voeder te verstrekken. Minder rooskleurig is de situatie voor de varkens en kippen. Naast groenvoeder en afvallen op het bedrijf, is voor een varkens^ en pluimveestapel van eenigen om vang, een groot kwantum kracht voer in den vorm van granen on ontbeerlijk. Voor varkens zijn de normen in de laatste perioden reeds drastisch gewijzigd, doordat in het algemeen alleen de bed rij ven kleiner dan 7 ha voeder krijL gien toegewezen. Voor de periode 14 April11 Mei is deze schei ding! aangehoudenVoor paarden zijn de nor mien voor de periode 14 April11 Mei practisdh niet gewijzigd. De toewijzing voor pluimvee, j verzorgd door het Bedrijfschap voor Pluimvee en Eieren te De Bilt, vindt op de gebruikelijke wij ze doorgang. M;et hét oo|g op de krappe voedexpositie staat het ech ter nog niet vast of het totale kwantum, dat tot September voor het pluimvee wierd begroot, in derdaad wel kan wonden toege wezen. „Zekler is het, dat in gjeen geval op een Verbooging! der rant soenen kan worden gerekend. chem worden voorbereid te Sleeu- wijk 10 en te Werkendam 10 is totaal 20 woningen. Ongeveer de helft der woningen zal een inhoud krijgen van mjaxi- mum 300 Af3 per woning, de zgn. arbeiderswoningen. De andere wo ningen zullen zgn. kleme midden stands woningen worden met een inhoud van maximum 400 M3 per woning. Wanneer het verkrijgen van bouwterrein, door aankoop of ont eigening spoedig slaagt, lean de aanbesteding in de volgende maand tegemoet gezien worden. Het verhuren der woningen zal ge schieden door de gemeentebestu ren, evenals dit met de poodwonin- gen het geval is. Zoolang de wijze van bepalen van de Rijks bijdrage in de oor logsschade niet bekend is en de bouwprijzen zoo hoog 'blijven als deze thans zijn. gullen, zeer .wei nig gedupeerden over kunnen en durven gaan tot het doen herbou wen van. een verwoest pand. Het gevolg hiervan zou zijn,, dat er dit jaar ^rijwel niets zou komen van nieuwbouw van wonnigen. Om dit te voorkomen zullenr de ge meenten in de gelegenheid worden gesteld een aaniial woningen te bouwen. In het te verwachten ex ploitatie-tekort daarvan zullen het Rijk en de betreffende gemeenten bijdragen, zoodat de. huren, niet abnormaal hoog (evenredig aan de bouwkosten) gesteld zullen behoe ven te worden. Die gedupeerden zullen in de gelegenheid worden gesteld eventueel en desgewenscht, te zijner tijd één der wonii(ng|en in eigendom over te nemen. Dit zal echter pas overwogen kunnen wor den als de Regeering een ♦beslis sing heeft genomen inzake de Rijks bijdrage in de oorlogsschade. Teneinde de uitvoering van den bouw dezer zgn. urgentie woningen zoo spoedig mogelijk te kunnen aanvangen, hebben de gemeente besturen in het Land van Heusden en Altena gezamenlijk dit ontwerp bestudeerd en hier,omtrent over leg! gepleegd. De Inspecteur voor de Volksgezondheid, afd. Volks huisvesting, die namens de Hoofd inspectie het aantal woningen over de provincie heeft aangegevenp' heeft de gemeenten doen weten dat de volgende aantallen wonin gen gebouwd mogen- worden Almkerk 6, Dussen 16, Eethen 8, Wijk 2, Veen 2, de Werken 10, Werkendam 10. Totaal dus 54 woningen. Bij deze verdeeling is niet uitge gaan van de oorlogsschade, maar van de mede tengevolge daarvan of reeds aanwezig zijnde, woning bezetting. De plannen rijn thans zoover uitgewerkt, dat deze wonin gen waarschijnlijk gebouwd zullen worden in de volgende dorpen Almkerk 4, Nieuwendijk 2, Dus sen 8, Hank 8, Meeuwen 2, Ee then 3, Genderen 3, Aalburg1 2, Veen 2. Deze woningen worden ontwor pen door architect J. de Lint te Ginneken. Door het Architecten bureau Ge'brs. de Bie te Gorin- Op 11 April 1946 werd (te Al mi- kerk aanbesteed den bouw van 4*6 Zweedscbe woningen. De aanbe steding geschiedde in 4 perceelen t.w.k A 2 woningen te Woudrichem. B 4 woningen te Almkerk. C 2 woningen te Dussen. D 8 woningen te Eethen. Er werd ingeschreven als volgt Fa. den Teuling, Kaatsheuvel B f 10.200, D f 18.800. P. van Straten, Woudrichem A 3.620, B 8.900, C 3.950, D 17.020. D.A.C. Dordrecht A 3.995, B 8.395, c 3-995, D I6-795- D. Moerman, Rotterdam A 4.050, B 7.905, C 4.010, D 15.938. N.V. v. Splunder, Ridderkerk A 4.600, B 9.200, C 5.000,, lD 18.400. Gebrs. Borg, Woudrichem A 3725, D 17.800. E. Groeneveld, W'cbem A 3.700, B 9.600, C 4.100, D> 17.950. v. Hou welingen, Kindr. de Joode, Woudrichem A 3.685, C 4.025. W. v. Straten, Almkerk B 8.888, D 20.900. Fa. de Later, Nieuwendijk B 8.753. ba. van Dongen, Dussen C 6.590. Fa. v. d. Pluijml, Dussen C 5.625. v. And el en Veth, SI ieder echt B 10.200, D' 20.800. A. v. d. Qa, Hardinxveld B 9.800, D 18.900. C. Vos, Meeuwen D 18.300. Wed. P. A. Kramer, Genderen B 10.100, Di 1^9.300. J. v. Drenth, Gorinchemi B 8.360, D 15.920. De g,unning werd in afwachftng van de goedkeuring van de Afd. Nood woningbouw te Amsterdam aangehouden. Het ligt in het voornemen om dit jaar een aanvang te maken met het organiseeren van brandweer- wedstrijden. In elke kerngemeente zullen wedstrijden worden gehou den. De winnaars daarvan zullen uitkomen in afdeelingswedstrijden en de winnaars daarvan in, de lan delijke wedstrijd. Voor het Land van Heusden en Altena beteekent dit, dat de ploe gen die voor deelname hebben in geschreven, waarschijnlijk op Za terdag 25 Mei 1946 in de kernge meente Almkerk elkaar zullen be kampen. Hieraan nemen deel de ploegen Sleeuwijk, Woudrichem, Veen, Wijk, Eethen, Almkerk A en Almkerk B. De winnaar hiervan gaat naar Tilburg om mee te dingen in de Zuidelijke Afdeèling. De wedstrijden gaan uit van den Bond van Brandweercommandan ten. Prachtige prijzen rijn reeds aangekocht door deze vereeniging. Personen of corporaties e.d. die een extra prijs willen uitloven voor de kringwedstrijd te Almkerk kun nen zich wenden tot den organi- seerenden Kerncomtnandant, den heer G. van Loenen te Al(mikerk. Reeds is een extra prijs uitge loofd voor de ploeg, die zich tij dens den wedstrijdmiddag het meest correct gedraagt. voor de Zwartbonte Fokstie ren en de Districtskeuringen voor de Roodbonte Fokstie ren in 1946. Dit" berichtje wil zijn een ,bp- wekkinpg tot een bezoek aan deze belangrijke keurintgeu. Vorig jaar toen we de N.R.S.werkzaam heden, beneden de rivieren,, zélf hebben waargenomen, hebben we nog eens aan- den lijve gevoeld de bezwaren, verbonden aan de Districtskeuringen, in verband met de moeilijkheden van vergelijking van kwaliteitsstieren op verschil lende plaatsen vóór gebracht en daarom zijn we verheugd, dat althans voor'wat de Zwartbonten betreft werd besloten tol ;het houden van- een Centrale Keuring', op het Veemarktterrein in de Bei- cru inpolder te Breda, op Donder dag 23 Mei a.s. In verband met de vervo-e rsmoeiljjkheden is beslo ten voor de M.R..Y. stieren dok' in 1946 Districtskeuringen te hou den. - Wat is de historie van deze keuringen? In 1927 werd de eerste Centrale voor zwart;- en roodbont gehouden te Boxtel de Tweede Centrale eerst :in I931 in de Veehallen te Den Bosch (Zwart- en Roodbont) de .Der de Centrale (Zwart- en Roodbont) in 1938 in dé Veehallen den Bosch zoo óók de Vierde Centrale in 1939 in den' Bosch ien de Vijf de Centrale in 1940 in den Bosch. Toen kwamen in 1941, 1942,(1943, 1944 en 1945 de Districts'keurin- gen weer door de tijds omstan digheden. Het is te hopen;dat we nu eindelijk weer eeusi .normaal kunnen voortwerken en dan is vol gens mii het ideaal leen Centrale voor de Zwartbonten te Breda ien een Centrale voor de Roodbonten in den, Bosch. Zwart- én Roodbont naast elkaar is voor een iNationale Tentoonstelling' natuurlijk aardig maar provinciaal brengt het en zeker in deze tijd. van ihoogie ver voerskosten practische bezwa ren met zich mee, terwijl de keu ring: toch feitelijk in het fokdis- trict thuis hoort. Daar moet recla me voor het daar thuishoöTende veeslag worden gemaakt. Daar worden belangstellenden en eventueel koopers verwacht. Voor de Zwartbontfokkers hopen we daarom in hun eigen belang dat nu de tijden weer normaler worden, dat, wanneer straks beslo ten wordt een Bondsfokveedag1 te Breda te houden, die Folddag' daar in de toekomst ook regelmatig ge houden zal worden. Dit jaar 'jkan eens gezien worden, wat er van on ze gehavende Zwartbonte Fokvee- stapel in West-Noordbrabant is overgebleven en wat er (uit Noord-Holland en Friesland aan is toegevoegd. De Dis trie tsk eurin gen voor de Roodbonten zullen worden gehou den op 5 achtereenvolgende dagen en wel 6, 7, 8, g en 10 (Mei a.s; resp. te Eindhoven (Woensel)-Eer- sel op 6 Mei, te He1 mond-Deu rne op 7 Mei, te Veghel-Oss op 8 Mei, te Tilburg-"s Bosch op 9 Mei en te Haps op 10 [Mei a.s. Zwart- en Roodbontfokkers toont uw belangstelling voor deze keu ringen ontwikkelt u zelve, wat betreft beoordeeling van Exterieur en Afstamming laat zien, dat Nederland nog steeds een Veefok- kend land is, waaraan, met waar deering voor het bereikte, aan dacht dient geschonken te worden en leert zelf nog steeds méér het waardevolle fokmateriaal vooral uit eigen streek te Avaardeeren. Breda, 7 April 1946. vTromp. Het eerste tiental van het Bos sche „Excelsior" behaalde ook dit jaar het clubkampioenschap hoofd klasse over de provincie. Voor de halve finale 1945 1946 zal dit tiental thans den strijd aanbinden met „Het Oosten"' uit Rotterdam

De Sirene | 1946 | | pagina 5