Distributie mededeelingen Binnenland WEKELIJKSCH DAMPROBLEEM. ÜP 0 si m Ui Hl 2 HP ill 0 2 Hf lül 0 u 2 0 fü ÉU H H 2 Hl 2 S iH m 8 HP 2 2 ^1 11 2 hebben niet in bijzonderheden te zullen treden ten opzichte van de verschillende rollen, voelen we ons toch gedrongen één uitzondering' te maken voor den 70-jarigen ma gazijnknecht. In den „Spion van den Prins" zagen we hemJ ais den 22-jarigen Prins van Oranje. Welk een hemelsbreed verschil van rol len en toch werden beide zoo meesterlijk vertolkt. WOUDRICHEM. Aan den heer J. Werther, wachtmeester bii de 'Rijkspolitie alhier, is op zijn verzoek' wegens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd, met inganjgjvan 1 Mei a.s. eervol ontslag uit zijn betrekking verleend. Betrokkene was van 16 September 1912 .tot 1 Maart 1943 veldwachter dezer gemeente. Aan Mej. A. Panman, on derwijzeres aan de O.L.. school al hier, is op haar verzoek jmet in gang van 1 Mei a.s. eervol ont slag uit haar betrekking verleend. De Oranjevereen. „Wilhel- mina" te Oudendijk in deze ge meente heeft besloten ter gelegen heid van de herdenking van den bevrijdingsdag op 4 Mei a.s. geen speciale feestelijkheden te doen plaats hebben. Getracht zal wor den de schooljeugd een tractatie aan te bieden. Onze stadgenoot *N. Kil win ger, de eerste bordspeler van de Gorinebemsche Damclub,, slaagde er in damkamlpioen van Gorin- chem te worden. 'Het verjaringisfonds ten be hoeve van de Ned. Herv. Kerk al hier, heeft over Maart j.l. fuim f 46.opgebracht. Gedurende de week van 29 April tot 4 Mei a.s. zal in deze gemeente een collecte worden ge houden ten behoeve van de Stich ting 1940—1945. WERKENDAM. In de ledenvergadering van het Groene Kruis alhier, wenden als bestuursleden gekozen de hoe ren Timmermans, A. v. Diriel, C. den Dekker, KI. de Vries en de beide doktoren Schols en Beyer- man. Dr. H. R. Schols, werd als voorzitter gekozen. Het vvereeni- gingsigebouw zal ingericht worden voor consultatiebureau voor zuige lingen. Op Donderdag 16 Mei a.s. wordt de beruchte razzia van 2 jaar geleden, welke hier in den geheelen omtrek werd gjèhouden en waarbij vele jongens werden ge vangen genomen, in een bijeen komst herdacht. Naar we vernemen zal de noodkerk alhier op 4 Mei a.s. in gebruik worden genomen. Het ligt in de bedoeling van de resten van beide vernielde or gels één orgel te plaatsen, waar van de kosten plm. f 4000.be dragen. Er bestaan alhier plannen tot het bouwen van een pootaard- appelbewaarplaats, uitgaande van een particuliere Landbouwvereen. Werkendam en De Werken. Dinsdagavond trad in de Nutszaal alhier op voor de A.R. Kiesvereen. „Nederland en Oran je", in een openbare vergadering No. 19 van M. v. d. Boogaard, Vught. Stand in cijfers: Zwart: 3, 8, 9, 14, 17, 20, 25, 26 (8) Wit: 23, 28, 32, 34, 37, 41, 42, 45 (8) Wit speelt en wint Oplossing No. 18 (Joh. v. d. Boogaard) Stand in cijfers was: Zwart: 12, 13, 18, 22, 23, 25, 35 (7) Wit32, 34, 39, 40, 42, 43, 48 (7) WitZwart 39-33 35x44 34-30 25x34 32-28 23x32 33-29 34x23 43-39 44x33 42 38 ad lib. 48 x 28 Een goede oplossing ontvangen van C. A. van Loon te Wijk. Correspondentie-adres A. DE GRAAQ, Ridderstr., HEUSDEN Dir. A. J H. J. Sj. Bruins Slot, hoofdredacteur van heit Dagblad „Trouw" in verband met de a.s. verkiezingen. Na opening: door den voor ze den beer L. B. v. d. Btraaten, kreeg ^preker het woord. Hij besprak enkele punten van het program van Actie der A.R. partij uitvoerig en releveerde te vens het gtroote, aandeel van het verzet tijdens de bezetting! tegen den onderdrukker der A.R. men seben. Verder behandelde spr. het zwakke optreden der regleering! in zake Indië en Dr. van Mook. Dan besprak hij 's lands financiën en hoe daarop zeer spoedig drastisch bezuinigd moest worden, wilde men een inflatie tegen kunnen gaan. Aan het eind van zijn toespraak werd er gelegenheid gegeven om vragen te stellen, waarvan door verschillende personen een dank baar gebruik werd gemaakt. De vragen, welke gesteld werden, wer den allen op afdoende wijze be antwoord. Deze vergadering, welke matig bezocht was, werd door spr. met dankgebed gesloten. Dinsdag 30 April a.s. zal er weer een openbare vergadering gehou den worden in het Nuts gebouw alhier, aanmng' 2 urn, waar als spreker hoopt op te treden het 2e Kamerlid, de heer C'hr. v. di. Heu vel, landbouwdeskundige, met het onderwerp .„De slag om Neder land". t 1 De brug' over het Gat van de Kil, welke in Se^pt. 1944 door de S.S. werd opgeblazen, zal ver vangen worden door een betonnen brug. Het wprk wordt uitgevoerd door de fa. Schermers te Nieu- wendijk. Woensdagjavond trad het tooneel gezelschap van der Aa op in de Nutszaal alhier^ ten bate van de Stichting A 940'4,3. Op gevoerd werd „De Naamloozen van 1942". Het stuk vertolkte op keurige wijze de vervolging der J oden. De voorstelling' zal op Maan dag 29 April herhaald wonden. Terwijl Zaterdagavond het voetbal gezelschap De Koz. Bqys per m.s. „Pleternella" uit Dor drecht, waar een .wedstrijd was gespeeld, terugkeerde waarbij het door de overwinning nogal luid ruchtig toeging, begaf plotseling het ijzeren bovenbinthet, waar vele personen op bevonden. Onder in het schio was het ,ook vol, zoodat er een ware paniek ont stond. Velen van hen liepen ver wondingen bloeduitstortingen en kneuzingen op. Distributiekring 231 ALMKERK Aanvragen OorlogsgetroffanenMetalen Keu kengerei, Serviesgoed en Houten Meubelen. Ten aanzien van houders van de schadekaart C, die in fianmer- king wenschen te komen voor het verkrijgen van extra punten en vergunningen voor bovengenoem de industrieele producten wordt de volgende regeling getroffen ie Gezinshoofden, in het be zit van Schadekaart C, wier stam kaartnummer eindigt 'op één van van de cijfers 5 t.rh. 9 kunnen hun aanvraag indienen in de maand Juni. Voor de vastgestelde zitda gen en uren raadplege men de bekendmakingen. Medebrengen Schadekaart en Stamkaarten van alle gezinsleden bij het afhalen en inleveren der formulieren. Na-uitreiking geschiedt 'in de 4e week van de maand. Tevens wordt de aandacht van het publiek erop gevestigd, dat het veelvuldig: voorkomt, dat aan vraagformulieren onvolledig enion- leesbaar worden ingevuld. Dit ver oorzaakt veel tijdverlies bji de lo- Ket- en controledienst. Men bou de hiermee rekening, daar anders uw formulier terzijde wordt eöe- legd. Attentie. Bij de aanvraagformulieren voor Houten Meubelen dient de kolom, gereserveerd voor de leverancier, niet te worden ingevuld. Dit kan geschieden na de beslissing- H.H. Detaillisten. Het blijkt voor te komen, dat bereidverklaringen worden afgegeven voor artikelen, welke men niet in voorraad heeft. Wij vestigen er cle aandacht op, "dat dit in strijd is met d<e voor schriften, terwijl alléén voor die artikelen, yermcld op het bewijs van .den Distributiedienst bereid verklaringen kuininen worden afge geven. Distributiekring ZALTBOMMEL' Vermissing Inlegvel. Bij de uitreiking van inlegvel len en textielkaarten is ^gebleken, dat meerdere personen of heit ge- heele oude inlegvel, dan wel het gedeelte daarvan, wat ingeleverd moest worden,, 'hierbij niet konden overleggen. Dit had tot gevolg, dat aan deze personen geen nieuwe be scheiden konden worden uitge reikt, terwijl zii bij, de uitreiking van nieuwe bonkaarten, die thans plaats vind, uiteraard dezelfde moeilijkheden zullen ^ondervinden. Teneinde alsnog in het bezit te worden gesteld van een nieuw in legvel en textie..lkaart, kunnen be trokkenen zichs liefst persoonlijk bij den Leider yan het Distributie kantoor te Zaltbomlmiel vervoegen op Woensda.g 1 Mèi a.s. tusschen 9 en 10 uur v.m. Mede gebracht dienen te wor den 2e distributiestamkaart en oud inlegvel. Voor zelf verzorgers tevens het zelfverzorgersmapje van het gezin, waarvan betrokkene deel uit maakt. Met nadruk wordt er op gewe zen, dat niet verschijnen op de vastgestelde tijd, ernstige vertra ging van de uitreiking van bon kaarten tengevolge kan hebben. 9, het schoenennummer voor Mei. Personen. Jie na 1 Januari 1945 geen bon voor beroeps- of gewo- tie schoenen hebben ontvangen, en wier stamkaartnummer op het cij fer 9 eindigt komen in Mei in aanmerking voor een .schoenen- bon. Bij de uitreiking der bonnen moet imen de tweede distributie- stamkaart met bij'behoorend inleg vel overleggen. Bon A, B, G, D of E 614 zal van het inlegvel wor den verwijderd. Bon 08 voor schoenreparatia. C.D.K. deelt mede, dat bon 08 der lederkaart is aangewezen voor het doen repareeren vani schoenen met leder en/of rubberzolenima- teriaal. Het aantal voor elke re paratie benoodigde bonnen is aan gegeven op een bij den schoenen hersteller aanwezige lijst. Afgifte van dezen bon aan 'den schoen hersteller mag eerst plaats vinden, wanneer hij in staat is de repa ratie binnen circa veertien da gen te verrichten. Bon „08 leder" blijft geldig en kan in combinatie met de reeds aangewezen en nog aan te wijzen bonnen worden gebruikt. Correspondentie betreffende de ze regeling richtte men tof het Rijksbureau voor Huiden en Le der te Amsterdam of tot de Vak groep. Om misverstanden te voorko men wijst de Vakgroep Schoen- herstellers het publiek er op, dat de schoenherstellers in hoofdzaak rub'ber (van .goede kwaliteit) qp de bonnen, ontvangen en derhalve bijna alle schoenen met rubber verzoold moeten worden. Alleen rubber vormhakken rijn bonvrij. Het weinige leer dient uitslui tend voor schoenen, die nietme't rubber verzoold kunnen: worden. Schoenenbonnen voor kinderen. In aansluiting aan betgeen reeds eerder werd meegedeeld, maakt het C.D.K. bekend, dat kinderen geboren na 31 Mei x944 die den Leeftijd van 10 maanden bereikt hebben, onafhankelijk van het stamkaartnr., onmiddelijk vooreen schoenenbon in aanmerking ko men, voor zoover zij nog geen schoenenbon ontvangen hébben. Petroieumbonnen. Voor het tijdvak van 21 April tot en met 18 Mei J.946 geven de bonnen 191 en 691 van de bonkaarten K 604 recht op "het koopen van 2 liter petroleum pér bon. Nummertoewijzingen. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede ,idat van 28 ApriJ t.imi. 4 Mei numimercoupures ziullen wor den uitgereikt voor versnaperin gen 834, 835; suiker 836; brood 837 (Am. bloem), 838 (Inl. bloem, 839 (reductie) bloem 840, 84,1 rijst 842boter 84.3 margarine 8.44; vet 845; kaas 846, £47, 848; melk 849, 850; vleesch ont vangstbewijs met vleeschzegiels vleesch waren art. 52 aardappelen 851, 852; eieren 799; (eieren rantsoenbonnen art. 37) tabak ^53, 854, 855. De toeslag be draagt voor versnaperingen, bloem, rijst en tabak 50 ü/a, voor suiker boter, vet, melk en vleeschwaren 10%. De toewijzingen voor bo ter worden uitgereikt op basis; van vijfmaal, de toewijzingen voor mar garine op basis van 0,4 -maal, de toewijzingen voor 'kaas op basis van 2 maal en de toewijzingen voor vet op basis van 1/? maal het aantal ingeiCverde rantsoenen. De ze toewijzingen, behalve die voor melk en aardappelen, zijn geldig voor detaillisten^ van 5 t-imf. 18 Mei, voor grossiers van 5 Mei t.m. 1 Juni. De toewijzingen vpor melk en aardappelen van 5 t.m. 11 Mei, De toewjjzingen 837 en 838 zijn reecis in de week van 28 April t.m. 4 Mei geldig. De re ductiebonnen zijn geldig van 28 April t.m. 25 Mei a.s. Grossiers in lucifers ontvangen toewijzingen G62, G63. G§4 of G65 op ba sis van ó/9 maal het aantal inge leverde rantsoenen vermeerderd met io°/n. Geldigheidsduur ei-bon verlengd. Het centraal distributiekantoor deelt mede, dat de geldigheids duur van de bonnen 167 en 671 algemeen voor een ei verlengd is tot en met 11 Mei a-s. Tribunaal. Woensdag 24 April werd door het Bossche Tribunaal de behan deling van de zaak tegen Jan van Mersbergen, oud 42 jaar, uitHeus- den voortgezet. Op 5 December 1945 werd deze zaak aangehouden voor een nader onderzoek. Inmid dels werden twaalf getuigen 'gé hoord, doch het N.S.B.-lidmaat- schap van verd. kwam niet vast te staan, wel bleek dat verd. om gang had met functionarissen der N.S.B. Verdachte is vanaf "12 Juni 1945 geïnterneerd. De uitspraak luiddeinternee- ring voor één jaar met aftrek van voorarrest en ontzegging van het actief en passief kiesrecht voor den duur van tien jaar. V/MM.

De Sirene | 1946 | | pagina 3