Aanvullende Bonnenlijst üfficiëele mededeelingen Plaatselijk Nieuws lb G. Daim, Almkerk2e A. den Dek ker, Wijk; 2b Wed. A. Verschoor, Alm kerk; 3a en 3b K. Koops, Dussen. Rubriek 8: Afgetrokken Zeugen. la H. de Lorm, Woudrichemlb D. de Graaf, Dussen; lc B. v. d. Dag-, De Werken; 2a B. v. Loon, Wijk; 2b T. Dekker te Almkerk; 3a A. de Rui ter, Almkerk; 3b Jan Dekker, Almkerk; 3c H. N. v. Arkel, Sleeuwijk. Rubriek 9: Zeugjes ouder dan 6 maanden. la J. Koops, Dussen; W. Smits, Nieuwendijk; le H. de Lorm, Woudri chem; lb A. P. Dank, Nieuwendijk; lb H. N. v. Arkel, Sleeuwijk; lc G. de Ruiter, Almkerk2a P. v. Meel, Nieuwendijk; 2a Jan Colijin, Heesbeen; 2b A. C. v. Breugel, Almkerk; 2c W. Baetste, Werkendam3a W. Snoek, 3b J. A. v. d. Schans; 3e Jan de Peu ter, Almkerk; 3c D. Verhoeven, Rijs wijk. Rubriek 10: Zeugjes jonger dan 6 maanden. le pr. W. Snoek, Nieuwendijk; 2e Jan Roubos, Almkerk; 3e H. de Lorm, Woudrichem. Verlanging geldigheidsduur botertoewijzingea Het Centraal Distributiekantoor deelt mie de, dat de geLdigihieid's- duur van de toewijzingen No. 812 voor boter verlengd is, t.ml. 1 Juni a.s. De geldigheidsduur van de toewijzingen No. 831 voor boter is verlengd t.m[. 8 Juni a.s. De geldigheid van nummercoupures. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de toewijzingen voor voedings- en genotmiddelen in den vervolge geldig zullen zijn voor detaillisten van den dag van uitgifte tot en met den Zaterdag van de tweede week volgende op die der uitgiftevoor grossiers en fabrikanten van den dag vtan uitgjftie tot en met den „Zaterj-i dag van de vierde week volgende op die der uitgifte. In afwijking' van de bestaande regeling zijn de toewijzingen dus thans onmid dellijk geldig. Op bovenstaande regeling wordt slechts een uitzondering' gemaakt voor het artikel boter. Groothan delaren in footer kunnen ml. de toewijzingen voor footer nog ge durende twee weken nadat de gel digheidsduur voor grossiers is ver streken, bij een fabrikant inleve ren. Na afloop van laatstbedoelde twee weken kunnen fabrikanten de botertoewijzingen nog gleduren- de één week bij' de plaatselijke distributied ensten inwisselen 'te gen ontvangstbewijzen. HEUSOEN. 2de Verantwoording over de actie ,,Voor Puttens' Jeugd", door de wijkvereen. Brebo Pegani Ho- zuwa. Saldo f 639.34 ■M. v. G. 5. N. N. 10.— 3e pr. Reg. Hooglanders 20. Wijkvereen. „Witte Burcht" 25. Mevr. Ring'lever, R 'dam 25. f i f 724-34 Eventueele giften kunnen als nog afgegeven worden bij de pen ning mme es ter esse, Mevr. Joh. de Mol—Mu' der, Nieuwstraat N 105', H eus den. Op het consultatiebureau /oor zuigelingen alhier, werden op 14 Mei ter consultatie aangeboden 23 zuige lingen en wel uit Heusden 15, Herpt 3, Aalburg 2, Heesbeen, Hedikhuizen en Wijk elk 1. Volgende zitting Dinsdag 28 Mei. ANDEL. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Chr. school alhier, is in functie getreden, mej. C. v. Voorst te Sluiskil. Alhier zullen een viertal noodwoningen verrijzen. ALMKERK. De stemgerechtigden voor de verkiezing van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Genei aal moeten zich in deze gemeente op Vrijdag 17 Mei vervoegen op het stembureau waartoe zij behooren, onder overlegging van hun tweede distributie stamkaart of an der dergelijk identiteitsbewijs. Stemgerechtigd is ieder persoon, ge boren in het jaar 1922 of vroeger, wiens naam op de kiezerslijst is ver meld en op 5 April 1946 in hef be volkingsregister dezer gemeente was ingeschreven. AALST. Op uitnoodiging van de A. R. Kiesveneen. sprak Maandag avond 13 Mjei in de Geref. Kerk al'hier„ Ds. H. A., de Geus uit D'e Bilt, met als onderwierp„Zijt nuchter en len wpakt". Na zingen van Ps. 99 1 en liezen van deze Psalm, ging] Ds. v. dw Kooii vioor in gebed, waarna Ds. de Geus een uiteenzetting' van de. beginselen der A.R. Partij en den raad gaf de dingien nuchteren te bezien en wakende in het gidbed te blij ven, om tenslotte zijn hoor ders op te wekken, Christelijk te stemmen. j Ojp de vorige week Donder dag' alhier glehouden merriënkeu- ring' uitgban.de van het Nederland se he Tuig'paarden Stamboek, wa ren 12 merriën aangeboden. Hier van werden 5 merriën opgenomen, twee vian het Groninger type n.l'. van wed. G. v. W ij gierden en G. C. Vervoorn te Brakel en drie van het Gelderse he type n.l. van Joh. Kras, Amlmerzoden, N. y. d. Linden, Aalst en J. W. v. Dalen, Brakel. Er werd strenger glekeund dan voor gaande jaren. BABILONIëNBROEK. Op Woensdag 22 Mei a.s. hoopt de Zangvcrcen. „Volharding" alhier een feestavond te houden ter gelegenheid van het 25-jarig lidmaatschap van 3 harer leden en wel de heeren D. v. d. Beek, M. Colijn en H. Dekker. Deze feestavond zal gehouden worden in de O. L. school en alle leden en oud-le den worden verzocht dezen avond bij te wonen. Deze kennisgeving wordt als uitnoodiging beschouwd. (Zie ad vertentie Heden Donderdag 16 Mei spreekt voor de Partij van de Arbeid dhr. J. Kuijpers, wnd. Burgemeester te Woudrichem in café v. d. Beek alhier. BRAKEL. Door «Jen heler Ei. van ,den Handel zjijn reieds die eerste -koude bakaardappélen gierooid. Die collectie ten bate van ,de Stichting 19401945 wielke een dezer daglen in die gemeente werd gehouden, bracht in totaal op f 1875.- I>it is giempjdeld ruim f 1.per inwoner. CAPELLE. Vrijdag 17 ,Mjei a.s. hopen de echtelieden L. Pols en »St. Ros, wonende aan de Hooge Zaintd*- schel, hun 40-jarig huwelijksfeest te vieren. Aan belangstelling zal het de jubilarissen dezen dag niet ontbreken. t De schaakclub „De Vrije Pion" speelt hedenavond in haar clublokaal bij dhr. P. Pruijissers een wedstrijd te gen de Waalwijksche schaakvereeniging. DUSSEN. Op Dinsdag 21 Mei a.s., zullen Jan Walraven en Bet Meijers, den dag herdenken, waarop ze voor 50 jaren geleden in het huwelijksbootje zijn ge stapt. In de buurt heeft zich reeds een feestcomité gevormd, dat de grootie voorbereidingen tot dit zeldzame feest zal regelen. Het zal de krasse oudjes, op 21 Mei zeker niet aan belangstelling ont breken. Hank behoort wel tot een van de meest getroffen plaatsen van het ex- frontgebied langs de Bergsche Maas. Vlak na den oorlog, waren velen al daar, niet in staat in hun onderhoud te voorzien. Het Districtsbureau Ver zorging Oorlogsslachtoffers te Den Bosch echter betaalde groote sommen uit tot leniging van den nood. Verder werd een hospitaalschip in de Bergsche Maas gemeerd, plaats bie dend aan ongeveer 30 patiënten. Bo vendien werd een gezinscolonne „Alte- na" geformeerd, op initiatief van den directeur van het bovengenoemd Dis trictsbureau. Maandelijks ontving of ontvangt Dus- sen-Hank nog ongeveer 5 ton HARK- textielgoederen, onder- en bovenklee- ding, dekking, schoeisel, terwijl het Roode Kruis levensmiddelen distribu eerde. Van Gorkum werd veel meubi lair gezonden. Veel is dus reeds voor deze getroffen gemeente gedaan, al is het vooroorlogsch levenspeil nog niet bereikt. Toen een vrachtauto uit Veen, van Dussen richting' Hank reed sjprong een van de banden van de auto. Het ge vol g1 was, dat de vrachtwagen tegen een muurtje van een brug terecht kwam, dit omver reed en tenslotte in een die pe sloot kwam te liggen. De auto werd totaal vernield. De inzitten den kwamen met den schrik vrij. De firma v. d. Pluijm alhier, is druk bezig met de opruimings werkzaamheden bij de Ned. Herv. Kerk in Dussen-Binnen, Deze oude kerk werd door oorlogsgeweld zeer zwaar beschadigd. Het ligt echter in het voornemen, om zooi mlage lijk, deze kerk' weer op 'dezelfde plaats op te bouwen. Na de ruiming van puin enz. zal door de daartoe aangezochte ar chitecten worden beoordeeld, in hoeverre dan nog van herstel spra ke kan zijn. - i 1 EETHEN. De Burgemeester van Ee- then deielt ten behoeve vanj »de bewoners- van die dorpen Hees- been. len Doeveren, mede, dat op de secretar'e formulieren verkrijgbaar zlijn voor vergoeding van inkwar tiering van geallieerde strijdkrach ten waarvoor 'door den betrok ken commissaris geen inkwartie ringsbevelen zlijn afgegeven. GENDEREN. Op 23 Mei zal D.V. in de Herv. Kerk door den vWeleerw. Heer Ds. Koele een huwelijksinze gening plaats hebben. De j.l. Zondag gehouden cohecte voor de Herv. Kerk, heeft opgebracht f 133.75. Pogingen zijn in t' werk ge steld om de afd. Eethen van den Chr. Landa: be'ders'bond te split sen, om zoodoende ook 'nafidee- ling' Genderen te krijgen. 's-GRAVENMOER. Zaterdag' j.l. vergaderde de Oranje Ga: de Vendel 's Graven moer. In deze vergadering werd de heer Adr. Rosenbrand tot hopman gekozen en de heeren G, de Boer en Ant. Heyblom "tot vaandrig. Verder is het bestuur als volgt samengesteld de heer W. K. Dek kers, voorzitter<ie heer Fr. Ro>- zenbrand/ secretaris Mej.' A. Ver duin v penningmeester esse. LAND VAN ALTENA. De veehouders worden er op attent gemaakt, dat ind en zij in aanmerking wenschen te komen voor het pachten van hooiland, dit direct aangevraagd moet wor den bij den P.B.H. daar de termijn van aanvraag op 21 Mei a.s. onher roepelijk gesloten wordt. Veehouders d e een aanvrage in dienden om we'descharen en daar voor f2.50 be aalden kunnen kos teloos hooi gras aan wagen, terwijl degenen die nog geen f2.50 be haalden dat b'j hun aanvpage om hooi gras moeten doen. NIEUWENDIJK. Naar we vernemen hoopt het mannenkoor „Onderling Genoegen", di recteur dhr. J. de Graaf, deel te nemen aan het' concours te Rijswijx (N.Br.). Dhr. A. Dolislager, had het ongeluk van de zoldertrap te vallen, met het gevolg dat hij in ernstigen tce tand werd opgenomen, zoodat over brenging naar het ziekenhuis noodza kelijk bleek. Voor de eerste helft van de 6e periode (12 t m 25 Mei.) Bonkaarten KA, KB, KC 606 285 Algemeen 250 gram jam, stroop, enz 284 100 gram koffie 283 pl.m. 225 gr huish.zeep 282 4 doosjes lucifers Bonkaarten KF 606 369 BMV, 125 gram boter 384 Reserve, 125 gram margarine Bonkaarten LA, LB, LC 606 A 44 melk, 2 liter melk B 44, C 44 melk 3h liter melk 228 aardappelen, 2 kg aardappelen Bonkaarten KD, KE 606 785 Algemeen 250 gram jam, stroop, enz. 784 Algemeen, pl.m. 225 gr huish.zeep 783 Algemeen, 4 doosjes lucifers Bonkaarten LD, LE 606 D 44, E 44 melk, 6 liter melk 728 aardappelen. 1 kg. aardappelen Tabakskaarten, enz. T .8 2 rantsoenen tabak V 28 100 gram chocolade of suiker werken X 28 100 gram chocolade of suiker werken Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 17 Mei a.s. worden gebruikt, met uitzondering van de bon nen voor melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 20 Mei mag worden afgeleverd. De bonnen 211, 711 en 221 Algemeen van de bonkaarten K 604, aangewezen voor boter, blijven geldig tot 25 Mei. PÖEDEROIJEN. Op Zaterdag 4 Mei '46 werd Alhier het herdenkingsfeest op waardige wijze gevierd. Aan den vooravond wer den namens B.S. en Oranjevereeniging „Juliana" kransen gelegd op de gra ven van illegale strijders en der Emgel-f sche vliegers. Van 912 uur vonden kinderspe len plaats, waaraan prachtige prijzen waren verbonden. Om 11 uur werden op gepaste wijze de dooden herdacht waarna namens de Oranjevereen. een telegram van onwankelbare trouw aan het Huis van Oranje, werd verzonden a'an H. M. de Koningin. Na den mid dag hadden na opening en zang door mannenkoor „Ons Genoegen" de volks spelen plaats. Hiervoor bestond veel animo. Vooral de ronde van Poede- royen, hardloopen 2 km viel bijzon der in den smaak. Des avonds had! een gecostumeerde stoelendans plaats, waarmede den geheelen avond werd ge vuld. De muzikale omlijsting was in handen van den heer v. Willigen uit Haaften met zijn schitterende gramo- foon met versterkers. De Oranjever eeniging „Juliana" kan trots zijn op de slaging van dit feest, temeer daar het 't eerste is dat genoemde veneeni- ging heeft uitgeschreven. De deze week gehouden collec te voor de Stichting 1940-,45 bracht? de mooie som op van f 1296,50 in con tanten en een jaarlijksche toezegging aan contributie van plm. f 400. Wanneer met weet dat Poederoyen slechts 470 zielen telt of wel 108 gezinnen is een woord van dank aan de gevers (sters) wel op zijn plaats. VEEN. Woensdag 22 Mei noopt Ds. Aangeenbrug te Leerdam, des nam. 2.30 uur en des avond 7 uur, voor de Geief. Gem. alhier op te treden. Des nam. bed. H. Doop. WIJK. Zaterdagavond hield de sport vereniging „Wilhelm i na" alh:er een feestavond in het Vereenigingsgebouw ter gelegenheid van haar 20-jaiig be staan en tevens voor het behalen van het kampioenschap in haar afdeeling. Voor dezen avond waren uitnoodigin- gen gezonden aan de zustervereenigin- gen in de omgeving en de plaatselijke verenigingen waaraan door zoo goed als aden was gevolg gegeven. Dhr. v. Harten, voorzitter van „Wil- helmina" opende met een woord van we.kom, waarna eèn tooneelstukje in twee bedrijven door leden werd opge veerd. Hierop volgde een film op voet- balgebied, daarna kregen de diverse verenigingen hun gelukwenschen aan te bieden. De Tooneelvereen. „Kunst

De Sirene | 1946 | | pagina 2