Predikbeurten Voetbalsport Ingezonden. ZONDAG 2 JUNI. HEUSDEN, 10 en 6 uur Ds. Vogel. AALBURG, 9.30 u. Leesdienst en 2.30 u. Ds. v. d. Broek uit Dussen. Ger. Gem. 9.30 en 6 u. leesdienst. AALST, 9,30 en 7 u. Ds. v. d. Kooij. ANDEL, 9.30 u. Ds. Klerkx en 6.30 u. de heer De Rooij van Rijswijk Ger. Kerk, 9,30 en 6 u. Ds. Bakker. B.-BROEK, 9.30 Leesdienst en 2 u. Ds. Hoeufft van Velsen. BRUCHEM, 9.30 Ds. Brasser. CAPELLE, v.m. leesdienst en nam. een ringpredikant. DOEVEREN, (in de Pastorie) 10 u. Ds. de Tombe. DRONGELEN, 6,30 u. Ds. Boezer. EETHEN, 9,30 u. Ds. J. Boezer. 's-GRAVENMOER, 10 u. Ds v. d. Roest. Chr. Ger. Kerk, 10 en 3 u. Ds. Tolsma. Ger. Kjerk, 10 en 3 u. Ds. Oostra. GENDEREN, 9.30 en 6 u. Ds. Koele. Voorm. Bed. H. A. en nam. Nabr. H. A. Ger. Kerk, 9,30 en 2,30 u. Ds. Ritsema. GIESSEN, 6 u. Ds. Schoonenboom. HEESBEEN, 6.30 u. Ds. Vroegindewey van Loonopzand. KERKWIJK, 6.30 u. Ds. Brasser. MEEUWEN, 10.30 u. Ds. Hoeufft v. Velsen NEDERHEMERT (N.Z.), 9,30 u. Ds. Verm ci<is RIJSWIJK, 9.30 u. Ds. Schoonenboom. SLEEUWIJK, 10 en 6.30 Ds. de Leeuw. Geref. Kerk, 9.30 en 2.30 u. Ds. Ros. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 u. leesdienst. SPRANG, 9,30 u. leesdienst en 2,30 een predikant. Geref. Gem. 9.30 en 2.30 u. Leesdienst. WIJK, 9, 5,30 en 7 uur, Ds. Harkema. v.m. Bed. H. A. en beide avonddiensten Nabetr. H. A. WASPIK, 9.30 u. Ds. v. d. Smit. WAARDHUIZEN, Geref. Kerk, Art. 31, 10,45 en 6 uur, Ds. G. van Rongen. WERKENDAM, 9.30 en 3 uur Ds. Walier van Hindeloopen. Geref. Kerk, Ds. J. van Linschobn Chr. Geref. Kerk, 10 en 6 u. Leesdienst. Ger. Gem. 10 en 6 u. Leesdienst. Herv. Evangelisatie (Nutsgebouw), 10 en 6 u. de heer H. J. Zwijnenberg uit Utrecht. houden, was de uitslag voor die deelnemers uit het Land van Al- tena als wolglt Rubriek i-jarige stieren: Van de Fok- en Controle ver ee- niging „Ver'beterinigl zij ons Doel" te Almkerk, afd. Nieu wend ijk, Sil- vanus Alidus 24763 S, géb. 2 Mrt. 1945 2e klasse Afstamlmlmg, 3e klasse melk, ie 'klasse vet, 2a klas se voor exterieur, 36 pi. als eerste. Van dezelfde vereeniging! afd. Al m'kerkDorp W ilLemT 2 4 7 64 S geb. 19 Maart 19452e klasse afst., 3e kl. melk, ie kil. vet, 2a kl. voor exterieur, 36 p. als 2e. Van J. Dekker Ce Aimlkerk Clara's Frans 24765 S., geb. 15 Jan. 1945 2e kl. afst., 2e kl. tnelk, ie 'kl. vet, 2b kl. ext. 35 punteni, als derde. i Rubriek 2-jarige stieren Van Fok- en Contr.vereeniging „De Toekomst" be Rijswijk Luc- tor, geb. 20 Juni 1944, 2e kl. afst., 2e kl. melk, ie Él. vet, 2b kl. ext., 35 punten. Rubriek oudere Stieren Van de Fok- en Contr.vereen. „V.Z.O.D." te Almkerk, afd. Uppelschendijk, Grietjes Heracles 19852 S, geb. 16 Nov. 1940. Dit dier verwierf een 2a cijfer in de exterieur-klasse. GENDEREN. De Chr. Gem. Zangvereen. „Hal lelujah" alhier, hoopt op 5 Juni a.s. een ontmoetingssamenkomst met haar nieuwe dirigent te hebben. NEDERHEMERT. Zaterdag 1 Juni, des avonds om 7.30 uur, zal door de zangver- eenigingen „De Vervulde wensch" en „O.B.K." te Kerkwijk, een con cert worden gegeven op het schoolplein. f RIJSWIJK. Alhier is met aanvankelijk 25 leden opgericht een Chr. Hist. Kiesvereenigiing, onder voorzitter schap van den heer v. Zomeren. WIJK EN AALBURG. In de Maandagavond in het Ver- eenigingsgebouw gehouden vergadering van het Roode Kruis werden tot de finitieve bestuursleden gekozen voor Wijk: de heeren Dr. A. Aanen, Ds. H. Harkema en R. v. Suilichem Sr. voor Aalburg de heeren W. A. Schouten en A. A. v. Bergejijik. voor Veen:""de heeren J. v. Donk, en Dr. J. H. v. d. Loo. WERKENDAM. Het cehtpaar v. d. Wiel Vink vierde dezer dagen zijn 50- jarige en het echtpaar v. Herwij nen-Vink, zijn 4ó-jarig huwelijks feest. De belangstelling was zeer groot. Dat de oudjes nog1 vele ja ren gespaard mogen blijven voor zich en hunne kinderen. Zondagimiddag hield Ds. J. H. Jonker, Geref. Pred. alhier zijn afscheidspredikatie in de pasi in gewijde noodkerk. Hij begon met te laten zingjen Psi. 133 vers 1 en gtebed. Verder hield hij een mooie predikatie over 1 Thesis. 3 vs. 11 12 en 13. Hij dankte voorts de kerkeraden van de verschillenidie kerken hier. ter plaatse voor hun aanwezigheid. Het getuigjt wel van de goede harmonie, welke hier heerscht. Aan het einde van den dienst zeide b-r. Am. d. Dekker, namens den kerkeraad en gleimleen- te der Geref. Kerk den scheiden den leeraar hartelijk dank voor de 20-jarigte trouwen en nauwgezet- ten dienst in welke hij onize ge meente heeft miogen voorglaan. Aan het einde zijner toespraak liet hij de aanwezigen staande Ps, 121 vs. 4 Ds. Jonker toezingen. Ds. Hakman sprak namens, de Classis Almkerk en dankte hemi voor het vele werk, dat hij voort de Geref. Kerken in. Brabanf eri Limburg gedaan heeft in ver schillende comfrniis sale's enz. Hier na werd hem staande die zegen bede uit Ps. 134:3 toegezongen, wat door hem bewogen wend aan gehoord. i Ds. Ros sprak namens de Gier. Kerk te Slteeuwijk en als 'benoemde consulent van onze glemeente, daar Ds. Jonker meermalen als con sulent der Ger. Kiedk te Sleeuwijk opgetreden is. Ds. v. Wieringien, Ned. Herv. predikant te dezer plaatse' sprak hem vervolgens toe en dankte heimj voor de goede samenwerking die tusschen de drie predikanten hier geweest is vooral in de bewogen en barige jaren welke achter ons liggen. 'Hij zeide vervolgens,, dat het hem pltijd een groot igjenoe- gien geweest is, Dis. Jonker be kunnen troosten en opbeuren., wan neer hij wat pessimistisch1 glesibetmjd was omtrent den uitslag van den oorlog. i Burgemeester de Bruyne sprak Z.Eerw. toe als burglerlijk hoofd der gemeenten Werkendam en de Wierken cja.. Ds. Overduin. sprak namens de Chr. Geref. Kerk alhier en de heer G. Kornet namens den kerkeraad der Geref. Gemeente. Aan het einde dankte Ds. Jon ker voor de vele goede wenschen hem en, zijn familie gegeven. Wij wenschen Ds. Jonker en fa milie toe, ;dat hij wnog vele jaren mag genieten van zijn emeritaat Tn zijn nieuwe woonplaats Voor burg'. 1 Vrijdagavond heeft, nadat Donderdagavond de Herv. Kerk haar inwijdingsdienst had gehou den, de inwijdingsdienst van de Geref. Kerk in hun nieuwe Nood kerk plaats gehad in tegenwoor digheid van de kerk eradien der Geref. Gemeente, Herv/ Kerk en Chr. Geref. Kerk. Hun predikant, Ds. J. H. Jonker, leidde de dienst. Hij begon met te laten zingen Ps. 138 1 en 4 en gebed. Daarna be dankte hii de gezamenlijke Bouw- comimissie der Geref. en Herv. Kerk. onder voorzitterschap van broeder H. Hak, penningm. der Geref. Kerk, voor net vele werk, dat zij hebben moeien verzetten Om den bouw der kerk voor el kaar te krijgen, de kerkeraad der Geref. Gemeente voor de bereid willigheid, dat zij hun kerkgebouw een jaar lang hebben beschikbaar gesteld voor de Geref. en Herv. Kerk, de kerkeraad 'der Chr. Ger. Kerk, omdat zip dit m(o gelijk ge maakt hebben, de architect, de heer P. J. *v. Berchum en aan nemer v. Houwelingen 'mjet zijn personeel voor him goed geleverd werk, den heer C. H. Bogersvoor zijn voortdurende "teg'enwoordige heid, de heer G. van Loenen, s treekarchitect voor het Land van Altena en den Wederopbouw voor de betoonde hulp bij het verkrijgen der toewijzingen van hout enz. en burgemeester de Bruyne van de gemeenten Werkendam en De Werken ca. voor zijn aanwezig!- heid en de gemieenten van de Hierv. en Geref. Kerk voor de Vele ga ven, welke natuurlijk den bouw der kerk mogelijk! hebben moe ten maken. 1 J Ds. Jopker zeide o.m.- dat wij als belijders der Geref. Kerk dank baar moesten Zijn voor, de zege ningen, dat wij weer jeen eigen kerk mogen hebben, nadat ruim) een jaar geleden onze mooie kerk kerk dóór de Duitse hers in de lucht is gevlogen. Hiern aheeft Ds. Jonker een korte predikatie gehouden ovèr Gen. 28 1217, waarna de heer G. Kornet de felicitaties ipver- bracht in naam' van de Gerief. Ge meente, de burgemeester alis hoofd der gemeente en hii sprak de hoop uit dat wij njjaar spoedig' eenpn- dere nieuwe kerk miogen hebben. Ds. Overduin sprak nog1 namens de Chr. Geref. Kerk', waarna Ds.! Jonker dezen dienst sloot door te laten zingen Ps. 12r: 4 en dank gebed. Deze week slaagden 'bij het te Utrecht gehouden examen voor het Diploma Vakbekwaam heid voor Kruidenier, de heeren J. A. v. Oord en Joh;. Ippel, 'bei-' den alhier. v Aan hét 'bestuur der Chr. Hist. Unie., afd. Werkendaml, is als vertegenwoordiger voor den Biesbosch toegevoegd J. A. Ze- venberglen. Nadat Ds. de Bruin te We- meldinge eerst het beroep naar de Herv. Kerk alhier had aange nomen heeft hij eeni ge dagen daarna weer 'bedankt. ZUILICIIEM. Ds. Meijer, Geref. predikant alhier, heeft voor\ zijn beroep naar Ro tterdam-Feijenoond bedankt Donderdagavond 23 Mei j.l. vierde de ver eeni ging „Helpt El kander" in café van Tongerlo haar haar 25-jarig bestaan. De Chr. Nation. Kies vereen heeft de navolgende personen can- didaat gesteld voor de verkiezing van den gemeenteraad. 1. Ant. van Vugt, 2., B. v. Veen Kzn.. 3. K. Hobo Lzn., 4. W. v. Dalen, 5. A. van den Bogerd,. P.Azn., 6. J. D. Fuijkschot, 7. M. van Veen Jzn., 8. W. G. van Bra- kel, 9. H. van 'Brakel, 10. H. Din- gemans. HEUSDEN. Zondag 26 Mei speelde^het ie elftal van Heusden haar Laatste Competitiewedstrijd tegen haar zus ter vereen. Herptsche Boys. Het is een spannende wedstrijd gewor den, waarin de Boys alles op alles zetten. Ze wisten het tempo goed vol te houden en trokken herhaal delijk ten aanval, doch vond de hechte Heusden verdediging, met keeper Kok aan 't hoofd, op zijn post. De rust ging in piet dub bel blanke stand. - Na de rust wist Heusden zich uit de beklemming los te mpken. Het was een verademing voor de Heusden supporters, toen G. Vos het 1 ste doelpunt scoorde. Thans was Herpt een geslagen elftal, en voegde Vos er nog 2 doelpunten aan toe, hiermede den ha trie ver richtende. Heusden heeft verdiend gewonnen, doch met 'de promotie moet het nog anders jongens. Het 2de elftal maakte korte met ten en stuurde R.K.C, 5 met 9o huiswaarts. Hoe RJC^C. ook zwoeg de, het mocht hun niet gelukken een tegenpunt té maken. Ook het junioren-elftal deed voor haar groote broers niet on der en wist bij Vlijmensche Boys B met 2o te winnen. Zondagmiddag 2 uur, zal pp het terrein nabij die barug, ten bate van het dankbaarh eidscomi té, een voetbalwedstrijd worden gehou den tusschen oud-voetballers van „Heusden" en oud-voetballers „W. B.FJ'. AALST. Door de v.v. Roda werden vorige week de volgende wedstrijden gespeeld. Dinsdag: Roda 2Vios 2 21 (ge staakt) Roda 3Vios 3 60. Zaterdag: Roda 3Rijswijk 2 13, Roda jun.Quick jun. 14. Voor de competitie speelde Roda 1 te Zuilichem tegen Vios I. Buiten ver wachting won Roda met 21, waardoor twee kostbare punten in haar bezit kwamen. Met Hemelvaartsdag speelt Roda 1 en 2 thuis voor de nederlaagwedstrijden tegen Ameide 1 en 2. Aanvang 2 uur. ZUILICHEM. Zaterdag speelde Vios II pp ei gen terrein een wedstrijd tegen Sparta I luit Zaltbom|mel. Vio-s II Sparta II uit Zalfbomlmiel. yios II wist de punten thuis te houden, zoo-dat Sparta met een nederlaag van 2 1 naar huis bon. Vios I maakte het heel wat slech ter af. Deze speelde .eveneens op eigen terrein een competitiewed strijd tegien Rhpda I uit Aalst. Bij deze wedstrijd ging het er om, of Vios in de 4e plaats zou komen of niet. Vios heeft het dan ook niet kunnen halten. Rhoda sleepte de punten naar huis en wel met 2 1. i, 1 (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mlijmheer, Hierdoor verzoek ik U beleefd, het onderstaande artikel in Uw blad te willen opnemen, bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer v. d. Linden in Uw blad van Maandag 1.1. deel ik U mede, dat het niet mijn gewoonte is op kran tengeschrijf in te gaan, doch ditmaal kan een wederwoord niet uitblijven. De platen voor de schuilkelders zijin zonder onderscheid van geloof, vriend of vijand gratis ter beschikking gesteld, onder voorwaarde, dat dit materiaal la ter weer gratis teruggebracht zou wor den. Uitgegeven is 50 a 55 ton materiaal aan rond 100 personen. Dat ik er be zwaar tegen gehad heb deze platen üit te leenen aan mij totaal onbekende per sonen is zeer goed te begrijpen, want ik had vooraf wel de overtuiging, dat er zeer velen zouden zijn, die niet aan de gestelde voorwaarden zouden vol doen. Ik heb mij^ hierin niet vergist, want ondanks een advertentie in „de Sirene" om de platen terug te brengen, hebben slechts 4 a 5 personen hieraan voldaan. Wat betreft het bedrag van de reke ning kan ik U mededeelen, dat hierop alleen voorkomen de kosten van de ver voermiddelen, loonen, onze normale a 1- gemeene onkosten zonder winst en niet de kosten van uitgifte van deze platen. Deze laatste kosten hebben zeker f 250 bedragen, doch het juiste bedrag is wegens de kantoorbrand niet meer na te gaan, en dit heb ik zonder meer voor mijn rekening genomen. Bovendien waren diverse platen be schadigd en weg en deze zijn evenmin opgWiomen in het bedrag van de inge zonden rekening. De administratie over Üit materiaal is bij de kantoorbrand gedeeltelijk verloren gegaan en ik ben er dan ook van overtuigd, dat er hier en daar nog platen zijn blijven liggen. Qp de verdere inhoud van dit dema gogische artikel wensch ik niet in te gaan, alleen wil ik hierbij nog ver klaren, dat de loonen hier steeds gelijk gestaan hebben met die van de werven langs Noord en Merwede. U; mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend, A. DE HAAN. 1

De Sirene | 1946 | | pagina 3