Plaatselijk Nieuws wichtsboom mocht worden gepas seerd. Deze slangleiding moest worden verdeeld daarna in drie stralen, waarvan er twee op een 31/? meter hooge stelling wTerden opgesteld en de derde straal op den bega- nen grond. Op enkele meters af stand van deze stelling was een rek opgesteld, waarop een aantal blokken waren geplaatst. Door de diyerse straalpijpvoerders moesten de blokken, ieder hun ei gen kleur, worden weggespoten. Daarna moest het gebruikte materiaal miodel worden opgerold en opgeborgen. De fouten, die werden gemaakt, werden omgerekend in seconden, waardoor dus een to taal tijd ont stond, waaruit de volgorde der prijzen werd afgeleid. Nadat alle ploegen het p r ogram - ma hadden afgewerkt, maakte de voorzitter van de jury, de heer W. H. J. van "Gooi uit Dussen. de uitslag als volgt bekend I. Woudrichem 3 min. 42Viose'c- 2. Almkerk B 3 min. 55 sec. 3. Almkerk A 4 min. 25 sec. 4. Sleeuwij'k '4 min. 48V10 5. Veen 5 min. i27/io Siec- 6. Wijk 6 min. 56V10sec- 7. Eethen 9 min. 21 stee. De eerste drie prijzen, beschik baar gesteld door de Ned. Ver. van Brandweercommandanten wer den door den heer G. van Loenen, Kerncomlmandant in het Land y. Heusden en Al te na, uitgereikt. De laatste vier prijzen, beschik- baar gesteld door de Burgemees ters van Eethen, Wijk, Woudri- chem en Almkerk zullen worden nagiezionden. Een door den JKern- comijn&ndant beschikbaar gestelde extra-prijs, gewonnen door ploeg Woudrichem, zal eveneens wor den nagezonden. De ploeg Woudrichem, die den wedstrijd op een welverdiende wij ze won, zal nui mogen deelnemen aan den afdeelingswedstrijd, die in Juni in Tilburg zal worden ge houden. 1 Mannen van ploeg Woudrichem Onze gelukwenschen met jullie succes en doe je best in Tilburg. HEUSDEN. De af deeling Heusden der Ned. Vereen. E.H.B.O. hield hare jaarlijkse he ledenverg. waarin de volgende personen in het bestuur werden gekozen C. Verhoeven, voorzitterD. Hus, secretarisR. Nieuw en huis, G. Jonker en miej. Gor Verschuur, bestuursleden. Getracht zal worden weer een docent voor de vereen, te ver krijgen en de vereen, weer tot bloei te brengen. Allen die voor dit nuttiige en mooie werk iets gevoelen, worden verzocht zich bii het Bestuur aan te melden. De damvereen. V.D. hield .Maandag j.l. in clublokaal Hotel „Gentral haar* 18e jaarvergade ring. Na een kort openingswoord kwam er een uitgebreid verslag over de ver richtingen der vereen, in het afgeloopen jaarhieruit bleek o.m. dat verschillende suc cessen zijn geboekt, zoo zelfs, dat het kampioenschap ie klasse N.- Brab. Dambond, afd. Langstraat, werd behaald. De penningm. le verde een kort maar duidelijk over zicht de financiën betreffende en giaf de stand weer van het jubi leumfonds. Er was een ruim ba tig saldo. Op voorstel van de kas- comimissie, bestaande uit de hoe ren W. G. van Driel en Er. te Vruchten, werd de penningmL dé charge verleend door de verga dering. In de bestuursverkiezing, welke nu volgde werden herkozen de heeren A. Nieuwkoop en C. Schaap, terwijl in de vacature J. Deurlco werd voorzien door de benoeming van den heer W. G, v. Driel. Aan dezJe .verkiezing ging nog vooraf een verslag door den voorz. over de vergadering van Zondag j.l. van den Noordbrab. Dambond te Tilburg gehouden. Een voorstel van het bestuur, om in het komfende seizoen een ontspanningsavond te organisee- ren ten. bate van het Ju bi/fonds, werd met algemeene stemhien aan genomen. In de rondvraag werd o.m. ter sprake gebracht de reis naar den Haag op 2e Pinksterdag. Een achttal spelers zullen deelnemen aan een landelijke wedstrijd uitge schreven door de vereen. „D.I.O." bij gelegenheid van haar 40-jarig bestaan. Deelnemers zijn ie klasse: A. Nieuwkoop, C.i Bax en C. Schaap* 2e klasse: Fr. te Vruchten3e klasse W. G.J van Driel, Joh. de Graag en P. Verbeekhoofdklasse A. de Graag. Ook personen buiten de verecni ging, zullen deze reis kun nen meemaken prijs volwassenen f 6.kinderen f3.Vertrek van de Visehmarkt v'.m. 6 uur, vertrek dien Haag! plm). 7 uur n.,m. Nog slechts enkele plaatsen zijn voor deze reis nog vrij. Ook werd besloten in de rond vraag de zomercontributiie te be palen op f2.terwijl de week- contributie zal worden vastgesteld op de ledlenverg. in Sept. a.s. Op 'het Consultatiebureau v. zuigfelingen alhier, waren Dinsdag 28 MGei 32 zuigelingen voor on derzoek aanwezig, waarvan uit Heusden 15, Aalburg 4, Heesbeen 2, Oudheusiden 1, El'shouit i,Hierpt 2, Wijk 3, Hedikhuizen 1, Gen- deren 1, Veen 1, Druruen ,1. Volgende zitting DinsidaJg 11 Juni. ALMKERK, De heer A[. Pouli, direc teur van het .Arbeidsbureau te Almkerk, heeft 23 Mje.i j.l. in een zeer grooten krinjg van familie, rijks- en gemeente-ambtenaren, vrienden en kennissen het feit her dacht, djat hij' voor 40 jaar in het huwelijk en voor 4 5 jaar in overheidsdienst trad. Daags tevoren bezocht een -de putatie, bestaande uit de directie van het Gewestelijk Arbeidsbu reau te 'sHertogenbosch en de directeuren der onder dit hoofd kantoor ressorteerende bijkantoren het echtpaar Pouli en overhan digden een pracht bloemstuk met een geschenk namens het perso neel en het Bureau Oogstvoorzie- ning en andere Rijks- en Gèrneen- tediensten en/of -ambtenaren, het nieuwste Philips Radiotoestel met een door een ambtenaar van het Bureau Oogstvoorziening prach- tjg en. artistiek uitgevoerde geïl lustreerde herdenkingsalbum, waar in uitkwam, de samienwerking met de diverse Rijks- en Gemeente diensten en de betreffende amb tenaren. Op den dag zelf gaven een zeer groot aantal ^personen blijk van hun 'belangstelling, terwijl zeer veel bloemstukken en cadeaux werden aangeboden. Zelfs uit de gemeen te Bergambacht, alwaar het echt paar enkele maanden geëvacueerd was geweest, waren verschillende ingezetenen op de receptie aan wezig. Den geheelen dag liep het af en aan, terwijl tegenover hun woning een wagenpark van auto's opviel. Uit alle lagen en klassen der'be volking kwam men op, om het jubileerende echtpaar en den ju bilaris in 's Rijksdienst hunne ge lukwenschen aan te bieden. Het was een hoogtijdag in Alm kerk in het algemeen en in het 'bizonder voor het jubileerende echtpaar met hunne kinderen en familie. Door de gaande en komende bezoekers bleef de woning stamp vol', terwijl 's avonds de Fanfare „Nooit Gedacht" een serenade bracht, welke door de feestvie rende menigte op 'zeer hoogen prijs werd gesteld. Vooral de rede, uitgesproken door den heer J. K. Melse, Hoofd der Af deeling Landbouw van het Rijksarbeidsbureau en. Hoofd-In- specteur van het Bureau .Oogst- voorzierning (Depart, van Land bouw te 's Gravenhage, trok aller belangstelling, daar deze weergaf wat de heer .Pouli 'ten voorbeeld voor allen en in het bijzonder voor de jongeren gedaan had in 's lands belang in het algemeen, maar voornamelijk voor het -Land van Heusden en Altena en den Bies- boseh in het bijzonder. Vervolgens werd het echtpaar nog door vele anderen toegespro ken. terwijl voordrachten, samen spraken en een eminente leiding van den Ceremoniemeester de ge zelligheid zeer verhoogden. Daarna dankte de heer Pouli mede namens zijn vrouw en kin deren den heer Mjelse voor zijn sympathieke woorden en allen pie op eenigerlei wijze hébben hijlgje- dragen aan de .zoo gjrootsche her denking van zijn 40-jarige echt- vereenig ing en het 25-jarige ambtsjubileum. Deze dag zal .tot in lengte ,van dagen in onlze her innering blijven. Al met al kan teruggezien wor den op vreugdevolle dagen, waar aan in zeer breeden 'kring' de voi le medewerking was 'bijgedragen. Het echtpaar v. d. Wiel Vink vierde dezer dagen zijn 50- jarige en het echtpaar v. Herwij nen-Vink, zijn 40-jarig huwelijks feest. De belangstelling was zeer groot. Dat de oudjes nog vele ja ren gespaard mogen blijven voor zich en hunne kinderen. ANDEL. Ds. Bakker, Geref. predi kant alhier, hoopt 23 Juni a.si. afscheid te nemen van de ge meente, wegens vertrek naar Strijen. AALST. Zeldzaam Huwelijksfeest. Het echtpaar M. Baks-Bies- heuvel te Aalst vierde de 65-jarige 'bruiloft onder geweldige belang stelling. s Toen de persfotograaf 'bii het knusse huisje aankwam om te trachten een kiekje van het echt paar te maken, trof hij het bruids paar aan bezig met aardappels schillen. De oorzaak was, men had op gr00te toeloop gerekend, doch er kwamen zoo geweldig .veel be langstellenden, dat het wensebejijk was ,dat er wat aardapepls bii ge schild werden, wilde men de hon gerige magen vullen. Het 'bruidspaar bleef niet achter en hanteerde het aardappelschil mesje met- vaardige hand. Het is een echt gezellig, kras stelletje. Nog vele jaren. BABILONIëNBROEK. Woensdag 22 Mei had alhier in de O.L. school de huldiging plaats van die leden der zang ver eerd ging „Volharding", welke on afgebroken 25 jaren Jid dezer ver eeniging geweest zijn. Te ong'eveer 8 uur .opende de voorzitter, de heer C. Prinsen, deze vergadering en riep alle aanwezi gen een hartelijk welkom ..toe en gaf vervolgens het woord aan I. Overweel, oud-voorz. der vereen. Deze spreker memoreerde liet ontstaan der vereeniging tot nu toe, hoe verschillende leden ajn gekomen en gegaan, doch dat de ze drie personen zijn gebleven, een prestatie die wij nooit meer kun nen beleven, hij hoopte pchter dat zij op den ingeslagen wdg zullen blijven voortgaan, tot zij de ,50 jaren zullen kunnen gedenken. Ver- volgens memoreerde spr. het op en neer gaan der .vèreeniginig en het feit, dat een der leden der vereeniging door het oorlogsge weld is omgekomen. Spr. verzocht de aanwezigen van hunne zitplaat sen op te staan en een minuut stil te in acht te nemen, ter gedach tenis van het gevallen lid. Vervolgens sprak de heer A- v. d. Mooren van Gender en, pok als oud-voorz'. der vereeniging.. Spr. schetste den tijd dat bii Jid der vereeniging is geweest, dat hij ver schillende successen heeft mede gemaakt op .festivals en concour sen en eindigde met den wensch, dat de drie jubilarissen nog lang aan „Volharding" hun krachten zullen kunnen geven. De jubilarissen dankten de aan wezigen vQjpr de hulde aan hen gebracht. Het verdere van den avond werd gezellig) onder elkaar doorge bracht en volgde muziek en voor dracht elkander op, waarop de voorz. de feestavond te .ongeveer 5 uur sloot. .„Volharding" kan met genoegen op dezen feestavond terugzien. CAPELLE. Op den Kynologen clubdag t e Roos endaal behaalde d e heer A. J. Dijkstra alhier met .zijn Bar- soi, genaamd Cita van Marcolid, in de open klasse den eersten prijs. - Vanwege het Ned. Roode Kruis is in de gemeente »Sprang- Capelle voor ieder inwoner een stuk zeep ontvaqgen, welke dezer dagen aan de gtemcentenaren op vertoon der distributiestamkaarten ten gemeentehiuize worden uitge reikt. Het traditioneele dauwtrap- pen op Hemelvaartsdag kon gedu rende de 'bezettingsjaren niet door gaan, doch dit jaar, is deze traditie weer in alle eer herstelid, want zoowel het muziekgez. „Kunst na Arbeid" te dezer plaatse als „Si- rena" te Vriihoeve-Capelle, trok ken er in de vroege (morgenuren op uit en maakten een wandeling door een gedeelte der glemeenté. In een j.l. Woensdagavond gehouden gecombineerde vergade ring van de gfem. zanghvereenigitng ,,'t Rozeknopje" en het muziekge zelschap „Kunst na Arbeid'^ werd door bestuur en werkende leden dezer vereenigingen afscheid geno men van het bestuurslid, den heer W. van den Boogaart, die in ver band met zijn vertrek naar Al melo, voor de laatste maal in het midden der beide vereenigingen was. waarvan hit ruim drie jaren 'bestuurslid is geweest. De voorzitter van „'tRozeknop- je"de heer Adr. M. Verbeijden en de secretaris der muziekvereen., de heer W. J. van Nieuwenh-uizen vertolkten de gevoelens van dank van 'bestuur en werkende leden. Uit naam van alle leden yan beide vereenigingen werd den heer van den Boogaart een cadeau aan geboden. De heer van den Boogaart dank te voor de waardeerende woorden tot hem gericht en voor het aan geboden cadeau. De heer van den Boogaart was behalve bestuurslid dezer beide vereenigingen, voorzitter van de afd. Sprang-Cppelle e.o. van Volks onderwijs en voorz. van de Comm. tot wering van schoolverzuim jn de gemeente Sprang-Caeplle. GENDEREN. Ons verslag over het bezoek van H.KJH. Prinses Juliana aan onze gemeente behoeft eenigevër- betering. In de woning van J. v. Hemert, j

De Sirene | 1946 | | pagina 2