OFFICIEELE BONNENLIJST Plaatselijk Nieuws Correspondentie vertegenwoordiger van zijn land bij de UNO, daar hii ontevreden was over zijn betrekkingen met Set departement van buitenland- sehe zaken. Hij wensdhte niet als boodschappenjongen glebruikt te worden. Bovendien verklaarde hij van meening te zijn, (dat hij aan zijn opdracht tot het mede opbou wen van de Organisatie der Ver- eenigde Volkeren had voldaan, zoo dat ook daarom de zie taak als ge ëindigd kon worden beschouwd. Tot nu toe werd hier nog niet veel commentaar op geleverd. In Iran heerscht een kabinets crisis. daar minister-president Gha- vam op zijn eigen .verzoek ont- sïag heeft gfekregen voor zijn ka binet daar dp leider van de Azer- beidsjaansche regeering, Pishevari, niet bereid was verder te onder handelen met de huidige reglee- ring. Ambassadeur Hoessein Ala te Washington heeft intusschen in structie gekregfen, dat hij in den Veiligheidsraad gieen verklaringen meer mag aflegigen. Wat voor con sequenties hieraan voor hem vast zitten is nog niet bekend. Inmiddels kwamen nieuwe be richten binnen over strijd in Koer- HEUSÜEN. In de Dinsdagavond gehou den vergadering van d'e Prot. Kies- vereen., werd de lijst voor de a s. raadsverkiezing, die op 26 .[fu'li zal worden gehouden, vastgiesteld. De rangorde der candidaten ,is als volgt: 1. H. Kant, ,2. H. P. Dek kers, 3. H. Lutgert, 4. Jac. Groen, 5. K. Timmer 6. A. Nieuwkoop, 7. U. P. van Beek, 8. R. Nieu- wenhuis, 9. Jan v. d. Pol. Dinsdagavond 4 Juni heeft in het Wapen van Amsterdam een vergadering plaats gehad om te komen tot oprichting van pen korf balclub. Deze bijeenkomst had een zeer geanimeerd karakter en mag als buitengewoon geslaagd worden beschouwd. Aanwezig waren 57 personen, welke zich allen, zonder (Uitzon dering, als lid voor deze vereeni- ging opgaven. In het 'bestuur werden gekozen de heer J. de JMjol jr., voorzitter mej. M. H. Zonneveld, secretares se mej. P. van (Laarhoven, pen- ningmeesteresse, en de heeren Jac. van Hoften en J. de Vaan ^ls commissarissen. De heer G. Slaats heeft zich, daar met de opleving (der sport het algemeen welzijn gediend wordt, geheel kosteloos als trainer be schikbaar gesteld. Personen, die alsnog interesse mochten voelen zich als lid op te geven, kunnen zich vervoegjen bij de secretaresse, mie j. M. H. Zonne veld, Drietompetterstr. N 26, Heus- den. De trekking van de verlo ting ten bate van de Biljartver een. „Krijt op Tijd", zal gehouden wor den op Donderdag 13 Juni a.s., des avonds 9 uqr, in café Nooten alhier. 1 AALST. Daar de heer J. Valk G.Czn. voor zijn benoeming tot diaken bij de Ned. Herv. Kerk' in de vacature ontstaan door vertrek van H. J. v. Ooijen, heeft bedankt is thans gekozen Aart van Veen. v ANDEL. Ingediend is een verzoek pm het remmingswerk bij de sluis al hier te wijzigen. ALMKERK. De aardappelbespuiting in deze gemeente voor de zoo zeer gevreesde Coloradokever, moet in de periode van 30 Mei tot .15 Juni voor het eerst geschieden met Calciumarsenaat, hetwelk bij den heer v. d. Stelt, de gebr. Wal raven en bij de Coop. Aan- en Verkoopvereen. te Nieuwendijk is te verkrijgen. dis tan. De ïraansche troepen wer den regelmatig aangevallen. Zij zelf beperkten zich echter tot de verdediging. Ook daar wacht men nog steeds op een schikking]. De Amerikanen hebben weer iets nieuws uitgevonden op het gebied van vernietigingsmiddelen In een rapport van de Amerikaan- sche federatie van atoomgeleerden werden n.l. de resultaten beschre ven van een druppeltje atomisch gifgas in vloeibare vorm. Ken concentratie van dit gas zou ieder levend wezen in een gebied van een vierkante kilometer kunnen do oden, niet door een che mische reactie maar door radio actieve stralen, ontstaande door atoomsplitsing. Het is een heele geleerde mondvol, maar we be grijpen in ieder geval zelfs als leeken wel waar we aan toe zijn. Het wetsontwerp van Truman met betrekking tot maatregelen ten opzichte van stakers, werd door den Senaat der Vereenigde Sta ten verworpen. Deze kon er zich ■qJL niet mee vereenigeni, dat sta kende arbeiders voor het leger 'kunnen worden opgeroepen. De oppositie noemde dit voorstel te totalitair voor 'n democrafcisdh volk. CAPELLE. De muziekvereen. „Kunst na Arbeid", zal Maandag a.s. 62e Pinksterdag), deelnemen aan het te houden festival te Dongen. In den Loop der .vorige en in het begin van deze week, wer den door het H.A.vR.K.HGomité aan verschillende daarvoor in aanmer king komende gezinnen, al paar de grootte van het gezin, één of meerdere paren schoenen en di versie paren klompen uitgereikt. Binnenkort zullen weder textiel- goederen door het Comité worden uitgeneikt, waarvoor in aanmer king komen zij, die nog weinig: of geen goederen ontvangen hebben. Aanvragen om in aanmerking te komen moeten den j ui sten naam en het huisnummer van den aan vrager of -vraagster vermelden, zoomede een duidelijke omschrij ving van de gewenseihte goederen en het aantal gezinsleden (manne lijk of vrouwelijk) alsmede de leef tijden der kindieren. Deze aanvra gen moeten bij den .voorzitter van het HjA.R.K.-comité op hjet ge meentehuis te Vrij hoeve-Capelle worden ingediend en niet bij Tde dames en heeren van .het Comité en wel vóór Dinsdag .11 Juni a.s. BRUCHEM. Onze geachte predikant Ds. Brasser, heeft het beroep naar Rijs- sen aangenomen. BRAKEL. Kort verslag van de alge- meene ledenvergadering van de Coop. Pootaardappelbewaarplaats Rrakel G.A. 1 De Voorzitter opent de vergade ring met een welkomstwoord en deelt mede, dat .de caqtulen der vorige vergadering tot een vol gende vergadering aangehouden zullen worden. i Vervolgens wordt rekening en verantwoording gedaan over de af- geloopen jaren. De heeren J^ H. van der Linden en Joh. van der Zalm verklaren na onderzoek dat een en ander in orde is bevonden. De heer J. .ErmStrang vindt den post grondbelasting wel buitenge woon hoog. De Voorzitter deelt mede„ dat deze post voor twee jaren is be doeld, waarmede de heer tErm- strang zich dan kan vereenigen. Het jaarverslag wordt eveneens tot een volgende vergiadering aan gehouden. Bij de 'bestuursverkiezing werd tot voorzitter gekozen, de heerW. Jw Pos, waarna de heer D. W. van Dam en J. N. den Har tog wor den gekozen. Op de vraag van den voorzitter óf de beer den Har- tog zijn benoeming! als secretaris weer aanneemt,. verklaart deze, het maar weer een jaar te zullen doen. Vaststeling be waar loon 1946 In verband met den 2den Pinksterdag zal ons eerstvolgend nummer eerst Donder dag 13 Juni verschijnen. Door het vervallen van het Maandag- nummer geven wij thans 6 pagina's en zullen dit ook volgende week Donderdag doen. DE REDACTIE. Ook met de plaatsvervangers der vier ministers van buitenlandschc, zaken te Parijs vlot het niet al te best. Hun besprekingen liepen vast op de Italiaansche herstelbetalin gen. De Russisiche afgevaardigde had sinds het vertrék van Molotov nog geen instructies ontvangen. Derhalve bleef hij op den eisch der herstelbetalingen staan, ter wijl Engeland en Amerika hierte gen aanvoerden, dat dit zou neer komen op hun landen, daar Italië niet in staat is deze herstelpres tatie uit eigen bronnen te puttten. Ook Triëst en de Italiaansche koloniën zullen spoedig ter spra ke komen. Men twijfelt echter nu reeds aan een overeenkomst. 1947. De Voorzitter geeft eerst een toelichting betreffende de nood zakelijke vernieuwingen, wel'kie aan dq pootaardappelbewaarplaats aan gebracht moeten worden en daar na in overweging het bewaarloon op 5 cent per kg vast te doen stellen, waardoor een extra aflos- xsing mogelijk is en bijna de 'ge- heele schuld op de bewaarplaats rustende, zou zijn verdwenen. Indien 6 cent zou worden geheven, zou men van de geheelie schujld .af zijn en het bewaarljoon zou. dan tot een .minimuimi teruggebracht kunnen worden. De opbrengst der producten, vooral! van de tuinders, zijn van dien aard, dat een derge lijk 'bedrag van 5 of .6 cent gemak kelijk te betalen is. 1 Daar er echter te weinig 'lieden ter vergadering aanwezig zijn, wordt besloten dit punt tot een volgende vergadering aan te hou den. In de rondvraag deelt de voor zitter nog mede, dat bij {getracht heeft glas voor de bewaarplaats te krijgen, doch dat dit tnogj niet aanwezig was en hiermede dus nog even gewacht zial moeten worden. De heer J. H. van der Lin den vraagt of het niet imogelijk is, dat de rekening en verantwoor ding op een afzonderlijken avond voor de vergadering door een commissie nagekeken zou kunnen worden. Indien dit op de Verga dering moet geschieden is er zoo weiniig tijd en gelegenheid voor. De Voorzitter zegt, dat het tna- kijken van de rekening e'n iver- antwoordinsr roo de vergadering hem geen bezwaar lijkt. Temeer daar de accountantsdienst reeds d'e Zaak heeft nagekeken. Hierna sluiting. DOEVEREN. Di.V. hoopt den Weleerw. Heer Ds. I. de Tombe, 4.5. Zon- dag 9 Juni afscheid te nemen van de Ned. Herv. gemeente re Doeveren, om vervolgeus volgende week Zondag 16 Juni zijn intrede te doen bii de Ned. Herv. ge meente van Bladel. DUSSEN. Op Vrijdag 7 Juni a.s. zul len vertegenwoordigers van het college van Algemeene Commis sarissen voor den ^vederopbouw van s'morgens 9 uur tot 's avonds 9 uur zitting houden in café Heij- mans, C 107, Hank, voor het be spreken en eventueel innemen van rekeningen nota's, kwitanties e.d. voor uitgevoerde noodvoorzienin gen aan onroerend goed, dat on der het streekbureau Almkerk res sorteert en is gelegen in de dor pen Hank en Nieuwendijk. EETHEN. De in deze gemeente ge houden collecte ten bate der Stich- voor de eerste helft van de 7e periode (9 t.m. 22 Juni) Bonkaarten KA, KB, KC 606 316 t/m 320 Algemeen 800 gram brood 315 Algemeen 400 gr. brood 314 Algemeen 200 gram kaas 313 Algemeen, 100 gr bloem B61, Reserve, 1600 gram biood C 61, Reserve, 800 gram brood B 62, Reserve 2 kg. aardappelen v B 63, Reserve, 100 gram kaas Bonkaarten KF 606 375 BMV, 125 gram boter 376 BMV, 125 gram margarine 377 BMV, 100 gram vet Bonkaarten LA, LB, LC 606 247, 248, vleesch, 150 gr. vleesch 249 vleesch, cc. 16 oz. meat and vegetables 243 aardappelen, 2 kg aardappelen A 49, melk, 2 liter melk B 49, C 49, melk, 3h liter melk Bonkaarten KD, KE 606 815, 816 Algemeen, 800 gram brood 814 Algemeen, 100 gram kaas 813 Algemeen, 100 gram bloem 822 Algemeen, 500 gram bananen (voor-inlevering) Dól, Reserve, 800 gram brood E 61 Reserve, 500 gram rijst, kinder meel of kinderbiscuits Bonkaarten K6 606 875 BMV, 125 gram boter 876 BMV, 125 gram margarine Bonkaarten LD, LE 606 747, 748, vleesch, 100 gram vleesch 743 aardappelen 1 kg. aardappelen D 49, E 49 melk, 6 liter melk Tabakskaarten enz. T31 2 rantsoenen tabaksartikelen V 31 100 gram chocolade of suiker werken X 31 2 rantsoenen tabaksartikelen De bonnen voor melk en aardappe len zijn geldig tot en met Zaterdag 15 Juni a.s De geldigheidsduur van bon 374 suiker en bon 874 suiker, is verlengd t m. 22 Juni a.s De bonnen C 59 Reserve en 797 Algemeen voor 1 ei, blijven geldig t.m. 15 Juni. Voor de week van 16 tm 22 Juni zullen nog bonnen wordén aangewe zen voor melk, aardappelen, boter, jam, koffie, cacao, tabak, en versna peringen. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 7 Juni a.s. worden gebruikt met uitzondering van de bon nen voor vleesch, melk en aardappelen waarop eerst met ingang van Maandag 10 Juni mag worden afgeleverd. Op bon 249 vleesch, voor meat en vegetables kan reeds op Vrijdag worden verkocht. Op deze bon is verkrijgbaar een blikje van een gewicht van 16 oz. Er zijn enkele blikken voorradig van een gewicht varieerende tusschen 12 en 20 oz., welke eveneens op deze bon verkocht zullen worden. ting 1940'45, heeft in totaal op gebracht f 1027.60 en wel door het dorp Eethen f 1711.50, Gen- deren f 208.80, Heesbeen f75. Doeveren f 56.70, Drongelen f157.50, Meeuwen233.25, Baoi- loni ënbroek f 124.85. Allen die tot het welslagen van deze collecte hebben medegewerkt, worden hartelijk dank gezegd. NEDERHEMERT. Bij den heer Witjens op het Eiland beeft zich een iïtierk- waardig geval voorgedaan. Een geit beeft n.l. twee gieiteiibokjes ter wjereld gebracht, waarvan .één bokje slechts 3 pooten heeft, n.l. twee achter pooten en één voor poot. Het diertje schijnt van dit gemis geen hinder te pndervinden en is bijzonder levenslustig. Het conoert dat door de zangvereenigingen „De vervulde wensch' 'en O.B.JC. gegéven zou worden, is cl00c, de weersomstan digheden Zaterdag j.l. afgelast er zal nu Zaterdag 8 Juin om 7.30 uur aan de Noordzijde gegeven worden.

De Sirene | 1946 | | pagina 2