Aanvullende Bonnenlijst Plaatselijk Nieuws Bespuiting tegen Coloradokever denstapel, zich nog 'even onbe- dreigd, als voorheen, 'aan de spits zal kunnen handhaven. Sommigen zien ten deze 'een ernstige bedrei ging in de 'Limburgers, wier fok- kerii de laatste 'jaren, althans vol gens geruchten, ixiet sprongen is vooruitgegaan. Men vraagt zich eveneens af, of Noord-Brabant wel licht in één óf meer categorieën voor een verrassing zal kunnen zorgen. Kortom, allen, die zich geïnteresseerd voelen bii de paar denfokkerij, koud bloed-, .zoowel als warmbloedliefhebbers, zien vol verlangen uit naar dit uniek paar- dengébeuren. Het aantal inzendingen bedraagt ditmaal ruim 400, terwijl alle provinciën vertegenwoordigd zijn met hun beste producten. Door eenig gebrek aan plaatsruimte, veroorzaakt door oorlogsvernielin gen „was de inzending niet vrij, maar werden in alle: provincie's de beste paarden vooraf geselec teerd. Deze methode zal ongetwij feld het kwaliteitsbeeld nogaan- zienlij k verh 00 gen. Ook in het 'buitenland blijkt v oor deze paar d ens ho w 'groote be langstelling te bestaan. 'E|r wor den o.a. officie ei e delegatie's ver wacht uit Engeland, Frankrijk, Ita lië, België, Canad^, Ver. Staten, Zwitserland en Tsjecho-Slowakije. Niet het minst 'met het oog op dit buitenland sc'h bezoek, dat van veel belang kan zijn voor ieven- tueele exportmogelijkheden, is de ze tentoonstelling een 'gebeurtenis van werkelijk nationaal belang. Het programma der tentoonstel ling vermeldt op '20 Juni de keu ringen der individueele rubrieken, terwijl 21 Juni 'zullen plaats heb ben de keuringen van hengsten en merriën met afstamfmelingen, vierspannen, fokgroeepn, benevens de nationale kampioenschappen van hengsten en 'merriën. Een de- filé van alle bekroonde dieren be sluit dezen laats ten dag. De keuringen beginnen Op bei de dagen om 9 uur. Be Plantenziektekundige Dienst en Rijkslandbouwvoorl.dienst dee- len méde, dat voor -verbouwers van aardappelen, die hun gewas willen laten spuiten 'tegen den Co loradokever, zii ^zich op kunnen geven yoor den Biesbosch bij A. v. Bergeijk, 'JaapenslootJac'. Burgers, KievitswaardA. v. «d. Hoek, Kievitswaardallen post Werkendam. C. Visser, 'Spits en HennepA. H. Quartel, tPrikpol- derbeiden post Nieuwendijk. Voor het Land van Altena bij H. Crezee, C 176, Almkerk H. v. Doveren, B -123, Wijk A. v. Has sent, Vissehersdijk 52, Werken dam Jac'. de 'Haan, «Meeuwen Gëbr. v. Helden, Nieuwendijk; C. Kor te weg, NieuwendijkJ. Óu- werkerk 191, Sleeuwijk. HEUSDEN'. Zondag 16 Juni des voormiddags 10 uur hoopt voor de Luthersche ge meente alhier op te treden Ds. Toxo- peus van Breda. Door de R.K. Kiesvereeniging is in vereeniging met de afdeeïing Herpt de navolgende candidatenliist in geleverd voor de a.s. raadsverkiezingen: 1 A. C. Verschuur, Heusden 2 Th. M. Buys, Herpt -» 3 A. J. H. v. Bladel, Heusden 4 Chr. A. J. v. Herpt, Herpt 5 J. de Mol, Heusden 6 J. H. Chr. de Wilt, Herpt 7 F. K. te Vruchte, Heusden 8 Th. B. J. v. Bokhoven, Herpt 9 A. Klaren, Heusden 10 A. F. v. Bladel, Öudheusden 11 R. d Wit, Heusden. 12 A. Ph. Bresser, Heusden 13 K. P. Gielis, Heusden Door de afdeeïing Hedik'huizen is een lijst ingeleverd met: G. J. v. Ooijen en J. J. Winkel. In totaal zijn dus 3 lijsten ingediend. Voor de voorwedstrijden dam kampioenschap van Noordbrabant vond Dinsdag j.l. in het clublokaal van D.V.D. te Vlijmen de partij M. v. d. OordA. Nieuwkoop plaats. Na een spannend middenspel en opwindend slot was remise het resultaat. De volgen de ontmoeting is alhier op 24 Juni in Hotel „Central" tegen A.. Merkx uit Ammerzoden. De damclub V.D. is 2e Pink sterdag op het tournooi van D.I.Ö. te den Haag niet gelukkig geweest. A. de Graag speelde in de eenegroep v.m. remise met voordeel, maar verloor n.m. van de kampioen van Zeeland Blom. Won een 2e prijs. In de le klasse won Schaap 's morgens maar verloor 's middagsNieuwkoop in dezelfde volgorde verlies en remise; Bax ver loor beide partijen, te Vruchte in de 2e klasse speelde alleen 's morgens en verloor. Ditzelfde deed Verbeek in de 3e klasse, verder won hier v. Driel v.m. maar verloor n.m., tervyijl Joh. de Graag beide ontmoetingen ver loor, niettemin was het een mooie dam- dag, het tournooi van D.I.O. is goed geslaagd. Op het consultatiebureau voor zuigel. alhier, werden op 11 Juni 26 zuigelingen ter onderzoek aangebo den en wel uit Heusden 17, Herpt 6, Heesbeen, Aalburg en Wijk elk 1. Volgende zitting 25 Juni. AALBURG. Zaterdag 1 5 Juni, hoopt de heer M. v. d. (Ketterij uit Rotter dam. des avonds om seven uur voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan. Tijdens het onweer, Zater dag j.l.,, sloeg de bliksemj -in de boerderij van de wed. Jacob Mans. Door spoedige toegeschoten hulp, wist ,men met emjmers water te voorkomen, dat het vuur zich uit breidde. D e brandweer die met de motor spuit even later arriveerde, was het vuur gauw meester, zooa dat het voor de (betrokkene nog bijzonder goed is afgeloopen. ALMKERK. Naar aanleiding van eén be richt in ons blad van 6 dezer, be treffende bet verkrijgen van Cal- cium-arsenaat voor aardappel en'be- spuiting, kunnen wij berichten, dat dit ook verkrijgbaar is bij de be kende loonspuiters H. 'Crezee, C 175, Joh. v. 'Helden A ,29a en G. v.d. Nat, G 41. Op de j.l Vrijdag 7 dezer alhier gehouden eerste voorjaars paardenmarkt, werden 74 stuks Aangevoerd. Handel tamelijk le vendig. A.s. Zaterdag 15 dezer hoopt de muziekvereen. „Nooit, Gedacht" alhier, aan den Ippel- schendijk een concert te geven. BRAKEL. De muziekvereen. „Oefe ning Baart Kunst' 'alhier, behaalde op Tweede Pinksterdag op .het gehouden Concours te Scherpen- zeel, in de afd. Superieur, een eer ste prijs met het hoogst aantal punten waardoor tevens de zilve ren beker werd gewonnen. Tijdens een zware onweers bui welke boven deze gemeente losbarstte, sloeg de bliksem an de woning van C. 'K. aan den Waard- dijk alhier. Onmiddellijk was «er begin van brand, doch spoedig wist men dit 'te blusschen, waar door erger werd voorkomen. CAPELLE. Ds. A. yroegindeweij, pred. bh de Ned. 'Herv. gem. g.d. Loon- schendijk, ontving eeü 'beroep naar de Ned. Herv. gem. te Putten (G.) Donderdag 6 Juni bracht Ds. Abma van IJsselstein, beroe pen predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, een 'bezoek- ter kennismaking aan de gemeente. Des avond half acht leidde in het kerkgebouw een godsdienst oefening, waarbij vele 'gemeente leden tegenwoordig waren omj den beroepen herder te beluisteren. In de week van 11 itbt en met- 15 Juni wordt in de gemeente Sprang-Cape 11e huis aan huis een extra collecte gehouden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan Volksherstel. Voor het examen typen slaagde te Tilburg onze dorps- genoote, Mej. A. \V4gemakers. Het glas- en verfwerk van een 16-tal nieuw te bouwen iper- manente woningen te Waalwijk is opgedragen aan Gebr. van der Waals alhier ajs zijnde op één na de laagste inschrijf ster. DUSSEN. Met ingang van 16 Juni 1946 is tot Burgemeester der ge meente Dussen benoemd, de Edel Ach tb. Heer A. J. A. Dderkerk. De' heer Oderkerk is geboren te Arnhem op 25 October ,1915. Hij is in het bezit van bet einddiploma gymnasium, het diploma gemeen te-administratie A en het examen M. O. Staatsinrichting. Van begin 1936 tot medio '38' was hij in de journalistiek «werk zaam. in dat^ tijdvak eit ook daar na leverde hij aan diverse flagbla- den en periodieken bijdragen op letterkundig gebied. Van medio 1938 tot; 1 5 Juni 1940 was hij in militairen, dienst (kaderopleiding) in Mei 1940 nam hij actief deel aan de ge vechten op den Grébbeberg. Sedert 4 October 1940 was .hij, eerst als volontair en daarna als ambtenaar in vasten dienst op de gemeente-secretarie van Renkum werkzaam. Hij verrichtte daar «op alle af deelingen benevens ten jbu- reele van den gemeente-ontvanger en 'bij de administratie der ge meentepolitie verantwoordelijken arbeid. Thans bekleedt hij' den rang van commies, met de func tie van ambtenaar in algemeenen dienst der gem. Renkum; .(groot 24.000 zielen). In deze functie stond hij sedert Mei van "heit vo rige jaar den Burgemeester als particulier secretaris te;n dienste. Daarnaast was hij ambtenaar vdn den burgerlijken stand belast met het voltrekken der huwelijken in de gemeente Renkum. Hij nam zijn aandeel' in 'het ille- werk, was lid der V.B.A. len later van het strijdend gedeelte der n.b.;s. De gemeente Renkum vertoont in zooverre overeenkomst met de gemeente Dussen, dat ook. zij be hoort tot een der zwaarst getrof fen gemeenten van ons land. Im mers 27 procent derf huizen as verwoest, het gemeentehuis is af gebrand, tengevolge waarvan de geheele administratie verloren gingtevens was de bevolking van September 1944 tot Mei L945 ge- evacueer d ver buiten het territoir der gemeente en, vond bij haar te rugkeer vrijwel niets van haar be zittingen weer. De ptlechtige installatie van den héér Oderkerk zal' plaats hebban op 22 Juni a.s. Op Vrijdag 14 Juni zullen vertegenwoordigers van het col lege van Commissarissen van We deropbouw van 's morgens 9 uur tot 's avonds 9 uur zitting houden te Dussen in hotel de Zwaan, Dorpsstraat B 64 voor het bespre ken en innemen vanj rekeningen nota's, kwitantie's en dergelijke voor uitgevoerde noodvoorzienin gen aan onroerend goed, dat on der het tr e ekbureau Almkerk res sorteert, voor het dorp Dussen en het dorp Hill voor zoover dit valt pnder de gemeente Dussen. Behalve de reeds opgeno men candidatenlijst van de A. R. Kiesvereen. zijn nog de volgende lijsten ingeleverd. Roomsch Katholieken Dussen J. H. A. Mj. v. Etten, D. Radings, P. A. J. v. Schendel, A. JJ. B, v. Dijk, A. J. Heymans, A. Lens- veld, L. N. Meyer, P. H. v. Gen- nip. Roomsch Kath. Kank H. A. B. v. Honsewijk, C. L. de Wit, Bj van Biezen, J. H. v. Dortmond, F. P. Hanegraaf, A. Winterman, H. T. v. Daal, N. A. Kanters, A. N. v. Zuidhoven, A. v. Dortmond, A. W. Leeggangers. Algemeene lijstA. Z. Snoek, Voor de tweede helft van de 7e periode (9 t m 22 Juni). Bonkaarten KA, KB, KC 606 331 Algemeen 250 gram, jam, stroop, enz. 332 100 gram koffie. 333 50 gram cacao. 335 250 gram waschpoeder A 61 Reserve 1 ei Bonkaarten KF 606 379 Reserve 125 gram boter Bonkaarten LA, LB, LC 606 A 50 melk, 2 liter melk B 50, C 50 melk, 3H liter melk 244 aardappelen, 1 kg aardappelen 245 aardappelen, 200 gram brood. Bonkaarten KD, KE 606 831 Algemeen 250 gram jam, stroop, enz. 832 50 gram cacao 833 250 gram waschpoeder Bonkaarten KG 606 877 BMV, 125 gram boter 878 suiker, 400 gram suiker Bonkaarten LD, LE 606 D 50, E 50 melk, 6 liter melk 744 aardappelen.- 1 kg. aardappelen Tabakskaarten, enz. T 32 2 rantsoenen tabaksartikelen V 32 100 gram chocolade of suiker werken X 32 100 gram chocolade of suiker werken Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 14 Juni a.s. worden gebruikt, met uitzondering van de bon nen voor melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 17 Juni mag worden afgeleverd. De bon A 61 voor 1 ei blijft geldig t.m. 6 Juli a.s. v De bonnen 878 Suiker voor 400 gram suiker blijven eveneens geldig tot en met 6 Juli as. In verband met de bevoorrading van den handel is het mogelijk, dat de suiker niet overal onmiddellijk verkrijgbaar zal zijn. P. v. Daal en, L. J. A. de Rjooy, A. v. Krimpen, J. K. Achterberg, A. M. Boender, T. Achterberg. Door de A.R. Kiesvereen. werd op 6 Juni ,j.1. ide candida tenlijst voor de a.s. ,gemeenbe- raadsverkiezing als vo.lgit samen gesteld No. 1 B. G. Koekkoek!. 2. P. van der Zou wen,, 3. Joh. Bax Mjz., 4. P. Wigboldus, -5. Joh. J. Raam's, 6. C. B. Crezee, 7. D. Michael, 8. L. Aj. van (Jen. Oven Pz. EETHEN. Onze geachte predikant Ds. J. Boezer, heeft voor de toezeg!- ging van 'beroep ,naar de Ned. Herv. Gem. te Stavenisse bedankt. De aandacht van de ouders wordt er o7p gevestigid, dat kos-< telooze inenting tegen pokken zal plaats hebben op Woensdag! 19 Juni a.s. om half jeltf op het ge meentehuis. Kinderen beneden de 2 jaar die nog niet zijn ingieënt worden voer wacht. y GENDEREN. Door de Kiesvereen. alhier, zijn voor de gemeenteraadsverkiezingen de volgende candidaten gesteld: 1 G. v. d. Beek L.Gzn. 2 H. v. d. Heuvel Jz. 3 J. Thur Lz. 4 D. N. 'Colet 5 E. v. d. Beek 6 J. C. v. d. Beek 7 H. Kleinloog ^-GRAVENMOER. In de gehouden vergade ring der A.R. Kiesvereen. Vreest God en Eert den Koning, op Dins dag 4 Juni j.l. werd de candida tenlijst voor de gemeenteraadsver kiezing als volgt samengesteld 1. K. de Geus „2. J. Versteeg Wzn., 3. Chr. van Iersel, 4. A. W. Verhagen, 5. Abr. Borstlap, 6. W. K. Dekkers, 7. W. Versteeg ,Hzn. Voor de gemeenteraadsverkiezin gen werd de C. H. lijst als volgt sa mengesteld: 1 H. v. d. Dussen; 2 Fr.

De Sirene | 1946 | | pagina 2