Plaatselijk Nieuws Schijfeggen 2xtresp. f28.—, f2t5.—f23—, ƒ21.—. Tractoreggen 2x yesp. f17. f15.—, f 14.—, f 13.—. Deze tarieven gelden uitsluitend voor mechanisch ,werk. D>e prijzen voor paar den werk «zijn niet vast gesteld. HEUSDEN. Op Dinsdag 2 Juli a.s., hoopt de Eerw. Zuster, Maria Lau- renza, in de wereld Mej. Maria Normann, die sedert ongeveer 34 jaren in het klooster <alhier ver blijft, den dag te herdenken, waar op zij voor 50 jaren haar intrede heeft gedaan in het klooster. Aangezien een dergelijk jubi leum niet onopgemerkt voorbij mag gaan, ligt het in de bedoe ling dezen dag een feestelijk aan zien te geven en de Eierw. Zus ter in een of andere vorm1 een geschenk aan te bieden. Daar wij er biet aan twijfelen, dat de ju- bilaresse zich hiier door haar werk in den loop der jaren een groote sympathie heeft verworven, wor den in den ruims ten zin degenen, die op een stoffelijke manier van hun medeleven blijk willen geven, in de gelegenheid gesteld hun bij dragen te storten ten) huize van den heer P. J. Verschure, Boter markt N 91 alhier. In een van onze volgende num mers hopen Wij uitvoerig op deze bijzondere gebeurtenissen terug te komen. Blij het te 's Bosch gehou den examen slaagde onze stadge noot D. v. Ivuyk .voor het mid denstandsdiploma. Hij genoot zijn opleiding bij den heer JL Kant alhier. Voor de uitdeeling van kleeren van wege de Kerk vervoege men zich niet bij de pastorie of bij de kerkeraadsledenwe gens de zeer beperkte hoeveelheid moet men wachten op mondeling of schriftelijk bericht, dat er iets kan worden afgehaald. AALRURG. Woensdag 19 Juni hoopt Ds. Aangeenbrug pit Leerdam, des avonds om- zeven uur voor de Geref. Gemeente alhier op te tre den. AALST. Tweede Pinksterdag werd een jeugdsamenkomst gehouden in de Ned. Herv. Kerk, uitgaande van de Ring van Jonglelingsver- eenigingen in de Bommelerwaard. Als sprekers .traden op Ds. .J. v. Wijnmalen van Leerbroek met als onderwerp „Onze Wapenrus ting", Ds. J. Schipper vanSchoon- rewoerd, onderwerp „Vragen" en de heer Kruithof uit) AVaarider met als punt „Verblijdt u, o Jonge ling!" Er bestond voor deze samen komst slechts matige belangstel ling. ROMMELERWAARD. De heer J. Rüger heeft be dankt als voorzitter van de Ned. Fruittelersorganisatie, afd. 'Bom meler waard. BRAKEL. De Veilingvereen. „Brakel" en „Ons Belang" alhier, verga derden in de O.L. school om ge zamenlijk aan te sluiten bii de vei ling „Zaltbommel e.o." Als spre ker voor deze Vergadering was te genwoordig de heer Dries sen. Nadat de voorzitter, de heer H. van Zanten van de veiling Bra ke!" de vergadering 'met een (Wel komstwoord had geopend, 'gaf deze direct het woord aan den «heer Driessen, welke op zijn beurt een korte inleiding hield 'betreffende zijn persoonlijk werk, waarna hij uitvoerig uiteen zette het belang van de veilingen omi aan te sluiten bij de veiling Zaltbommel. Hieruit bleek, dat er jn Brakel imet 2 kleine veilingen reeds al jaren een ongezonde toestand heerscht, aldus spreker. Een goed organisatorisch verband is hier op zijn plaats. Spr. gaf een voorbeeld van de veilin gen te Venlo, waar 2 giroote vei lingen aanwezig waren met ieder een omzet van ruim 3 mfll. per jaar, doch welke thans een ge heel zijn geworden. Een veiling met grooten aan voer brengt giroote koopkracht met zich mede. Brakel heeft 2 veilin-1 gen. Deze moeten een gioede admi nistratie hebben, behoorlijke vei- lingsglebouwen, materialen enz. wat veel geld 'kost, hetgeen niet poo- dig is en daarbij komt pog, dat er alleen 'maar vroege aardappe len en wat rapen geveild worden. Alle andere producten, zooals aard beien, groenten en fruit moeten naar Zaltbommel. Hiervan kan geen macht uitgaan en dat is bij' spreker wel het voornaamste. Dit is echter alleen te bereiken met één groot geheel. Onder de Duitsche bezetting was alles een geheel, vaste prijzen enz. Dit systeem is echter gelukkig1 voorbij. Weliswaar is men in ze keren zin nog aan prijzen gebon den, dochi veel is reeds vnj bl.v.j 40 pet. van de aardbeien wor den tegen een vaste prijs Vajn 70 'cent per kg geveild,, terwijl de andere 60 pet. van dit product tegen alle mogelijke prijzen geveild kunnen worden. Kersen zijn geJ heel vrij en tegen vrjje prijzen, roode bessen voor 50 pet. vrij.i In verband met die distributie zijn de aardappelen thans nog nietvrii1 te krijgen, niettegenstaande dit naar sprekers méening zeer goed kan. Het rooi verbod van aardap pelen is met inganjg) van 12 Juni opgeheven en dan kan men reeds aan het veilen. Spreker wil niet zeggen, dat men dan in ppbocht met karren naar Zaltbom(mel zal moeten, want bij flinke aanvoer kan toeh Jér plaatse geveild wor den en wel vanuit Zaltbommel.' Dit is nog wel temeer de reden om bij Zal tbomlmiel aan te sluiten. De heer Driessen dringt dan ook sterk aan op aansluiting bij Zalt bommel en deze aansluiting moet dan Zoo zijn dat mien ook zeg genschap in de veiling Zaltbom mel krijgt. Men moet nu nietmieer 'bij het oude blijven zitten, doch mét hét nieuwe mede gaan. Hierna krijgt de voorzitter, de heer van Zanten wéderomi het woord en wil overgaan tot ieejn schriftelijke stemming „voor" of „tegen" aansluiting. De leden der beide aanwezige veilingen "houden dan ook een afzonderlijke stem ming. waaruit blijkt, dat de vei ling Brakel met 25 stemimen voor en 56 tegen aansluiting is, ter-' wijl' 2 blanco en 1 stem1 opgei dig is uitgebracht, zdoidat deze vei-1 ling als vanouds blijft doorwer ken. De veiling „Öns Belang" heeft er anders over gedacht en deze is met 42 stemimen voor aan sluiting, terwijl er 1V2 tegen stem den en 1 blanco. Tot slot deelde de heer Dries sen de vergadering nog mede, dat hij het betreurde, dat jn deze vergadering, de personen welke tegen aansluiting waren, op -zijn verzoek niet met hun bezwaren naar voren waren gekomen, waar op hij dan een «en vander had kun nen toelichten. Spreker twijfelde er achter niet aan of binnen zeer' korten tijd zotu de -veiling Brakel graag aansluiten bil ZaUbomme! Hierop wilden enkele aanwezigen een en ander naar -voren brengen, doch de heer Driessen -verklaarde fhans hieromtrent niet meer -in1 débat fe gaan, daar -hij de gele genheid daarvoor zooeven gebo den had. Hierna sluiting. CAPELLE. De in de 'Ned. Herv. Kerk alhier gehouden extra Collecte ten bate van de restauratiekas van het kerkgebouw heeft ruim f230. opgebracht. In het kader van de .door het Comité „Kamp Vught 1943 1944" georganiseerde schoolactie voor geheel Noordbrabant tot op richting van een gedenkteeken, om de namen van de aldaar ge- fusilleerden aan de vergetelheid te ontrukken, is door de leerlingen der ,O.L. school in de Kom het mooie bedrag van 'f25.61 bijeen gebracht. - Tijdens de vacature van hoofd der O.L. schooil in de Kom', wordt deze functie waargenomen door den heer Wl. J. -van Nieuwen- huijzen, onderwijzer aan deze school. 1 Als gevolg van een aanrij ding met zijn motorrij'wiel had de timmerman M.V. alhier j.l. Dins dag het ongeluk zijn been te bre ken. Hij is overgebracht paar het ziekenhuis te 's Bosch. Te 's Bosch slaagde voor het Middenstandsdiploma, onze dorpsgenoot G. v. Esch Jzn. Tijdens een onweersbui een dezer dagen, sloeg de bliksem in het huis, bewoond door dé fa milie v. d. H'. in de Kom. Behou dens eenige materieele sicliade liep dit ongeval zonder vérdere1 on heilen af. Het kindje van R v. V. aan den Winterdijk werd dezer dagen aangereden door een motorrijder, met het gevolg, dat de kleine der mate gewond werd, dat overbren ging naar ;het ziekenhuis nood zakelijk' was. In de j.! Donderdag 13 de zer gehouden .vergadering) van, de Capelsche Tuinbouwvereen. werd besloten op 6 Juli a.s. een excur sie te maken naar de Tuinbouw tentoonstelling tie Goes. DUSSEN. Programma tér gelegenheid van de plechtige installatie van den Edeiacht'b. Heer A. J. A. Oderkerk, als" burgemeester de zer gemeente, op Zaterdag 22 Ju ni 1946. 14.30 uur: Aankomst van den Burgemeester aan de grenst bij Meeuwen. De Burgemeester zal daar worden afgehaald door' de wethouders en de raadsleden. Aan zijn verloofde zullen door een tweetal meisjes bloemen worden aangeboden. Vervolgens wordt gezamenlijk gereden naar 'het café! van den heer J. J. Leemans .te Dusisen. De stoet wordt geëscorteerd door fuiters. De fanfare „Wilhelmina" zal zich bij het gemeentehuis op stellen teneinde het verdere ge deelte van den tocht met muziek te begeleiden. 1 1 5 uur Aankomst bij café Lee mans. Terwijl de burgemeester de zaal binnengaat zal het „Wilhel mus' 'worden gespeeld. In de zaal zal een plechtige raadszitting wor den gehouden, waarin de burge meester zal worden geïnstalleerd en toegesproken. De toespraken zullen door .middel van seen ge luidsinstallatie op straat duidelijk hoorbaar zijn. 16.39 uur: Voor de inwoners der gemeente Dus sen wordt dé gelegenheid opengesteld met de Burgemeester kennis te makén en hem de hand te drukken. Daarna zal de fanfare - een serenad e ten gehoore brengen. 17 uur Vertrek van den Burge meester met wethouders en .raads leden naar Hank. Gevolgd za! wor den de route langs de Provinciale weg, de re en 2e Buitenkalde en de Buitendijk. Het te Hank werkende comité zal de gebeurtenissen aldaar af zonderlijk bekend maken. De jnwoners worclen verzocht op dezen dag zooveel mogelijk te vlaggen en hun huizen met groen te versieren. Dit geldt vooral voor hen die woonachtig zijn langs de te volgen route. Na afloop der gebeurtenissen te Dussen en te Hank, dus van «on geveer 7 urn- af, mag in de café's worden gedanst tot 23.30 uur. Om 12 uur sluiting van de café's1. Door den landbouwer H. v. S. is ten gemeentehui ze aan gifte gedaan van mond- ven klauw zeer onder zijn vee. Toen de landbouwer B. v. A. alhier pen paard liet beslaan, werd het dier in den hoefstal schichtig, waarbij het zichzelf zoo benadeelde, dat het ter plaatse moest worden afgemaakt. EETHEN. Zooatls is afgekondigd, zijn de telers van aardappelen ver plicht hun gewas tegen den Co loradokever te bespuiten. De kever komt in de gemeente veelvuldig voor en tegen nalatig heid z'al krachtig worden opge treden. Het benoodigde calcium- arsenaat is tegen betaling ver krijgbaar bii Jac. de Haan, Meeu wen, die zich tevens op .aanvrage met de bespuiting wil belasten. In verband met de vele adreswijzigingen in de gemeente, tengevolge van den oorlog), wordt er nogmaals de aandacht op ge vestigd, dat ieder die binnen de gemeente verhuisd of van adres verandert, Verplicht is daarvan binnen 5 dagen schriftelijk of 'mon deling aangifte te doen op het gemeentehuis, met vermelding van het oude en nieuwe adres pn in dien men bij anderen inwoont, van den naam van het hoofd. De aandacht van 'belang hebbenden wordt er op .gevestigd', dat het verboden is om dood vee te begraven, omdat de cadavers worden opgehaald door N.V. Des tructor te Son. De ophaaldienst functioneert w eer regel m!atig, zoo dat de op gave van gestorven vee zoo spoe dig mogelijk op de secretarie moet plaats hébben. GENDEREN. Onze dorpsgenoot Adri v. Wijnen, behaalde te Den Bosch j.l. Vrijdag het Middenstandsdiplo ma Alg. Handelskennis. Op Dinsdag 18 Juni a.s. zullen vertegenwoordigers van het college van Commissarissen van Weder opbouw, van 's morgens 9 tot 's avonds 6 uur zitting houden te Gendereii in café de Zwaan, C. J. v. Wijk, B 22, voor'tbespre ken en innemen van rekeningen, nota's, kwitantie's en dergelijke voor uitgevoerde noodvoorzienin gen aan onroerend goed: 'in het dorp Gend eren, dat onder het streekbureau Almkerk ressorteert. 's-GRAVENMOER. Als directeur van het Chr. gemengd zangkoor Halleluja 'werd benoemd, de heer J. Hartman ;te Waspik. De gymnastiekver. DITO al hier, „die gedurende 'bijna een jaar heeft stilgelegen is thans haar werkzaamheden weer begonnen. LAND VAN ALTENA. Door een aantal tuinders worden, evenals voor den oorlog, de aardbeien weder naar de vei ling te Utrecht verzonden. NIEUWENDIJK. Onder zeer groote belang stelling had in de Geref. Kerk de installatie plaats van het nieuwe hoofd der Chr. School, de heer T. de Jager van Oude Wetering. Verschillende sprekers voerden het W'oord. De heer G. Oldenburg, werkzaam bij de firma G. Scher mers, kreeg, toen hij) de noodpijp van de zuivelfabriek liet zakken, een dakpan op zijn hoofd. Met een zware hersenschudding en in bewusteloozen toestand werd hij haar huis vervoerd. Tweede Pinksterdag had op de begraafplaats ^Onderlinge LIulp" te Kille, de ovendracht plaats aan de familie, van den gedenksteen op het graf van den Weled. Heer F. Wisse, in leven Hoofd «der Chr. school alhier.« Te 3 uur hadden zich dé familie leden, het schoolbestuur, hetjaer- soneel der school en véle belang stellenden zich om het graf .ge schaard. De heer C. van Helden sprak namens het schoolbestuur, de heer J. Klop namens het per-

De Sirene | 1946 | | pagina 2