INGEKOMEN GIFTEN Plaatselijk Nieuws Distributie mededeelingen VOOR MONUMENT SLACHTOFFERS HEUSDEN Laatste verantwoording f 5667,62 Opbrengst slotfeestavond buurt comm. Ridderstraat-Eng- straat-Vischmarkt-Wilhelmi- naplein f 44,785 Opbrengst slotfeestavond buurt comm. Wijkschestr.-Drie- trompetterstraat f 14,50 Totaal f 5726,90ö HEUSDEN. Heden, 1 Juli des avonds om 8 uur 'zal in de zaal van het „Wapen van Amsterdam", de oprichting plaats vinden van de gymnastiekvereeniging voor heeren. Zij, die zich reeds opgaven als lid en zijl die lid wenschen te worden, worden verzocht deze verga dering bij te wonen. Ter gelegenheid van het Gouden Klooster jubileum der Eerw. Zuster M. Laurenza op 2 Juli zal des morgens om 9 uur in de R.K. Noodkerk een ge zongen H. Mis van dankbaarheid wor den opgedragen. Van 10.3(>12 uur wordt een re ceptie gehouden in het St. Anthonius- gasthuis aan de Zuidersingel, waarbij net huldeblijk der parochie zal worden aangeboden, terwijl 's avonds om 7,30 uur door de Heusdensche Fanfare aan de Jubilaresse een serenade zal worden gebracht. Voor de leden van het Groene Kruis te Heusden bestaat gelegenheid op Donderdag 4 Juli a.s. des avonds tusschen 5 en 7 uur tot 'het afhalen van een pak Pablum (papmeel) a 10 ets. per pak aan de oude Openbare School in jde Putterstraat. Op het Consultatiebureau voor Zuigelingen alhier, werden op Dins dag 25 Juni, 34 zuigelingen ter onder zoek aangeboden en wel uit Heusden 20, Aalburg 4 Herpt 3, Wijlk 2 en Heesbeen, Oudheusden, Hedikhuizen, Drunen en Veen elk 1. Uitslag van de op 29 Juni 1946 gehouden aanbesteding inzake het bou wen van 7 arbeiderswoningen voor de gemeente Heusden. Architect: Hub. Baaijens, Heusden. Gebr. v. Sambeek, Den Dungen 79.750 Fa. Veenema en Volman, 's-Bosch 77,880 Fa. Verbourt en Co, 's-Bosch 77 800 C. Vos. Meeuwen 75,000 Th. v. Horen, Herpt 75 0Q0 G. v. d. Eijnde, Herpt 74,850 De yeer-Schellekens, Geffep 74,400 J. Haspels, Bab.-Broek 71,200 M. A. Kramer, Bab.-Broek 74.000 Fa. Wed. P. Kramer, Genderen 73.500 Fa. v. Laanen, Dinther 70,188 ANDEL. De Bijz. Lagere School alhier, is geadopteerd door een Amerikaansche Federatie. BRAKEL. De afd. Brakel van het Groene Kruis hield een buitengewone ledenver gadering, welke belegd was ter bespre king van de verhooging der contributie. De Voorzitter deelt mede, dat de wijkverpleegster in Augustus gaat trou wen. De hiervoor aan te stellen Wijk verpleegster, zal echter een hoogeö salaris moeten hebben, met gevolg dat ook de andere daaraan verbonden kos ten aanmerkelijk hooger worden. Het bestuur heeft de financiën van alle kan ten bekeken, wanneer de contributie niet wordt verhoogd, zal de vereeniging niet kunnen blijven bestaan. Het bestuur heeft gemeend de contributie te verhoo- gen met f 1,50 zoodat deze gebracht zou worden op f3,50 per lid per jaar. De vraag zal zijn of een nieuwe wijkverpleegster gevonden zal worden, ook al wordt het salaris met f 200 verhoogd. De tegenwoordige verpleeg sters kunnen werk genoeg krijgen. Dhr. G. v. Dalen is bang, wanneer de contributie verhoogd wordt er ver schillende leden zullen bedanken. De Voorzitter is van meening, dat dit risico genomen moet worden. Ge zien het tegenwoordige loonpeil is de contributie niet hoog te noemen. Dhr. Joh. Vervoorn vraagt een an dere oplossing en zou uitzonderingen willen maken en voor minder gegoede personen het bestaande tarief handha ven. De Voorzitter alsmede de andere bestuursleden vinden dit bezwaarlijk en zijn van meening dat een vereeniging een vastgestelde contributie heeft. Ver anderen de tijden dan kan men ook dé contributie weer herzien. Besloten wordt voor bijzondere gevallen een uitzonde ring te maken. Dhr. A. Mijdam vraagt hoe of het staat met de subsidie der gemeente. Ook deze kunnen volgens spr. hooger ziïjn, De Voorzitter zegt dat hier niet naar gevraagd is. Een vereeniging moet eerst zelf trachten zich te bedruipen. Dhr. A. Mijdam is van meening dat de gemeenschap eerst moet betalen. De Voorzitter zegt, dat practisch ie dereen lid is, zoodat het toch op het zelfde zou neerkomen. Besloten werd met ingang van 1946 het minimum-bedrag der contributie op f 3,50 te brengen. De Voorzitter deelt mede. dat ver zuimd is op de statuten de Koninklijke goedkeuring te vragen, waardoor de vereeniging geen rechtspersoonlijkheid meer bezit vanaf 1942. Besloten wordt in de statuten op te nemen, dat bij verhindering van het hoofd van het gezin, deze door een der meerderjarige gezinsleden vertegen woordigd kan worden zoowel mannelij ke als vrouwelijke. CAPELLE. In een j.l. Woensdag gehouden zitting van diet Hoofdstembureau in de gemeente Sprang-Capelle is de volg orde der ingediende candidatenlijsten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing bij loting als volgt vastgesteld: 1. Lijst Adr. M. Verheijden. 2. Lijst G. J. v. Willigenburg. 3. Lijst H. Mayers. 4. Lijst G. A. S. de Bas. 5. Lijst H. J. Versteeg. Onze vroegere dorpngenoot dhr. J. Mes Hzn., thans werkzaam bij het Chr. Onderwijs te Oud-Beijerland is benoemd als onderwijzer aan de Chr. school te Waalwijk (Besoijen) en aan een Chr. School te 's-Bosch. Aan de Rijks H.B.S. te Waal- slaagde voor het eindexamen A, de heer R. v. Drongelen. De schaakclub ,^Dte Vrije Pion" heeft 'tot aansluiting 'bii den Noordbrab. Schaakbond besloten en tot' deelname aanj'de competitie van dezen iBond in het aanstaande seizoen. DUSSEN. Onze geachte Predikant, Ds. C. v. d. Broek, heeft een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gemeente te Langerak. Uitslag van de op 25 Juni 1946 gehouden aanbesteding inzake het bou wen van zes arbeiderswoningen en vier middenstandswoningen voor de gemeen te Dussen. W. v. Arkel, Gorinchem 143,900 P. A. Kramer, Genderen 135,000 A. v. Dongen, Dussen 133,500 Gebr. Heere, Hank (Dussen) 133,200 Fa. Gebr. Kreukniet, Gorkum 132,356 Fa. Jos. Leijten en Zn., Raamsdonk 131,000 J. v. Drenth, Gorinchem 128,000 Vermeulen's Bouwbedrijf, Gorinchem 124,000 A. v. d. Broek, Gebr. v. d. Pluijm en J. v. Tilborg allen te Dussen 120,298 D. Moerman's Aannemingsbedrijf Rotterdam 117,288 C. v. Dijk en Zn., Nieuwveen 109,900 Fa. Brand en Aartman, Leimuiden (Z.H.). 97,945 Architect: J. de Lint te Breda (Gin- neken). Belanghebbenden worden er nogmaals op .gewezen, dat indien hun vee teekenen vertoond van mond- en klauwzeer, hiervan on middellijk aangifte moet women gedaan ter gem.-secretarie. De Zweedsche noodwonin gen zijn intusschen gereed gekomen en door de rechthebbenden be trokken. Tot postcommandant der Rijkspoltitie in deze gemeente is benoemd, wachtm. J. Vertrecht, thans wonende te Boxmeer. EETHEN. Uitslag van de op 25 Juli 1946 gehouden aanbesteding inzake het bou wen van 8 arbeiderswoningen voor de gemeente Eethen. Fa. D. de Kooter en Zn., Werkendam f 122,500 C. v. Dijk en Zn., Nieuwveen 100,000 H. Redeker en Gebr. de Kok, Meeuwen 99,900 D. Moerman's Aannemingsbedrijf Rotterdam 99,649 W. van Arkel, Gorinchem 97,800 J. van Drenth, Gorinchem 97,500 Fa. Gebr. Kreukniet, Gorkum 97,240 G. Haspels, Genderen 97,000 Vermeulen's Bouwbedrijf, Gorinchem 96,500 H. H. Kramer, Waalwijk 96,000 H. Kleinloog, Genderen 94,100 A. v. d. Aa, Hardinxveld 94.000 M. A. Kramer, Bab.-Broek 93,788 J. H. Haspels, Bab.-Broek 93,688. C. Vos, Meeuwen 92,280 P. A. Kramer, Genderen 92,000 Fa. Brand en Aartman, Leimuiden (Z.H.) 81,863 Architect: J. de Lint te Breda (Gin- neken). Bij de Zaterdagmorgen gehou den loting voor de rangnummers der ingeleverde candidatenlijsten was de uit slag als volgt: Lijst No. 1. C. M. Donken (Gem.Bel.) 2. H. Vos (Chr. Hist.) 3. C. Schilders (Partij Arb.) 4. L. Gouda (Neutr.) 5. G. v. d. Beek. (Anti-Rev. en Chr. Hist.) 6. G. Sterkenburg (A.R.) 7. J. Smits (Stk. Geref.) LAND VAN ALTENA. Voor het toelatingsexamen Rijks H.B.S. te Gorkum slaagden: J. L. v. d. Brugge, Bab.-Broek, J. H. Gerritsen, F. Luyendijik en G. Pellicaan, Sleeu- ywfijk, P. en A. Schouten, Giessen, G. Roubos, J. Schripsema en N. van Straten te Almkerk. Waarschijnlijk zullen uit Dene marken fokvarkens ingevoerd worden. Van de 148 -noodwoningen in aanbouw of reeds afgebouwd, zijn reeds 105 woningen betrokken. Het schijnt dat betalingen van mestoontractvarkens dikwijls lang op zich doen wachten. In verband daarmede worden varkenshouders uit district 45 verzocht, indien betaling van gelever de varkens niet binnen 3 a 4 weken heeft plaats gevonden zich tot hun P.B.H. te Sleeuwijk te wenden, on der vermelding van leveringsdag en plaats. NEDERHEMERT. Naar wij vernemen zal binnen kort de speeltuin op het eiland weer geopend worden. Deze heeft met den oorlog veel geleden, doch men is reeds druk bezig een en ander weer op te knappen. WIJK. Bii het gehouden toelatings examen voor de R.HJB.S. te 'sHer- togeifbosch. slaagde Rj. v. d>. Pol Azn. alhier. WIJK EN AALBURG. De Oranje vereen. „W il'hel- mina" is voornemens ter gelegen heid van Koninginnedag: op ,31 Augustus a.s. £en feest te Organi seer en hieraan zal o.a. een Histo rische-Allegorische optocht ver bonden zijn. Het Bestuur vertrouwt, dat hiervoor voldoende 'belang stelling zal bestaan. Opgbve voor deelname lean tot 1 Augustus ge schieden bii een der bestuursleden. Het gemengde koor „Con Amore", hoopt o(p 25 Juli a.s. deel te nemen aan een groot Nationaal Muziek- en .Zangconoours te Apel doorn. „Con Amore" zal utfkomen in de ,3e afdeeling. WAARDHUIZEN. Dhr. v. Haaf ten alhier slaagde voor het Middenstandsdiploma. WOUDRICHEM. Vorige week Dinsdag herdacht het echtpaar W. Holster en N. P. Hol ster-Verhagen den dag waarop zij voor 25 jaren in den band des huwelijks wer den verbonden. Voor dit huwelijksfeest bestond groote belangstelling, daar men het woonhuis des avonds nergens beter mee kon vergelijken dan met een bloe mententoonstelling. Niet minder dan een 100-tal bloemstukken waren dit echt paar aangeboden, benevens honderden schriftelijke felicitaties. Des avonds brachten de Fanfare „Kunst en Vriend schap" en „Kunst na Strijd" een se renade, dat veel menschen op de been bracht. Velen konden door de drukte het echtpaar niet persoonlijk felicitee- ren en werd het Woensdagavond voort gezet. Een woord van dank tan het echtpaar, daar ze al de schoolkinderen uit beide gemeenten hebben onthaald op lekkernijen.. Öok de zieken in de gemeente hebben zij niet vergeten. Wij sluiten ons bij de vele wenschen aan en gunnen het echtpaar nog vele jaren een goede gezondheid. Vorige week is door den In specteur van het N.Br. Varkensstam boek, bij de kinderen Nieuwenhuizen een beer in het Stamboek ingeschreven met 83 punten. Dezer dagen is alhier een rijvereeniging opgericht onderden naam „de Merweruiters". 'In het bestuur hebben zitting de heeren C. Vink Az/ voorzitter A. M. Schaap, secretaris en B. Dekker P.Dzn. pp ^7 Juni 1.1. hield de afd. Woudnchem der Noordbrab. Mij. yan Landbouw in café Bergeijk een ledenvergadering. Voorzitter, dhr. C. Mi. Schaap. Secretaris ^e heer H. de Lorm. Mede is ter vergadering aan wezig, de Weled. Heer W. G. de Waard, voorzitter der Noordbrab. Mij. van Landbouw. Door den voorzitter wordt deze in het 'bi- zonder welkom geheeten, hij wijst op het groote voorrecht voor dit gewest, thans den voorz. der Mij. in ons midden te hebben. j De notulen worden na lezing onveranderd vastgesteld. .enkele ingekomen sbukkien wor den voor kennisgeving) aangeno men. Na bespreking worden sta tuten icn huis'h. reglement zonder h.d.s. goedgekeurd en vastgesteld. Op voorstel van het bestuur wordt de afdeelingscontributie voor 1946 vastgesteld op f0.2 5 per H.A. met een minimum van f 1. De voorz. der Maatschappij doet nog enkele mededeelingen betrëf- fendtf den toestand in den land bouw terwijl door verschillende leden klachten worden geuit over niet uitbetaling van geleverd vee tijdens de dislocatie. 1 Besloten wordt dit ter kennis van den P.V.jC. te brengen. Bii loting worden een paar rub berlaarzen toegewezen aan T. Ot- tevanger. 1 v Met een woord van dank, spe ciaal aan den heer de "Waard, sluit de voorzitter deze vergade ring. WERKENDAM. Onze dorpsgenoot J. den Dun nen slaagde voor het Middenstandsexa men alg. handelskennis. Maandag 24 Juli werd de ver gadering gehouden van onderwïïjizeirs van Chr. scholen uit het Land van Altena. Door middel van onderwijzer G. Versendaal uit Werkendam, werd een kist met goed (geschenk uit Amerika, stad Holland) aangeboden, welke werd vérdeeld onder de leerlingen van d|ë Herv.. Chr. school in den Biesbosch. De kerkeraad besloot de Geref. pastorie te laten restaureeren. Verbouwers van aardappelen, die hun aardappelgewas nog gespoten wil len hebben, kunnen dit alsnog opge ven voor Werkendam bij den heer A. v. Hassent, Visschersdijk 52. Voor den Biesbosch bij A. v. Bergeijk, Jac. Burgers en A. v. d. Hoek. Alhier slaagden voor het diploma Meester kapper, onze dorpsgenooten A. Nederlof en R. Fransen. De opbrengst van de alhier gehouden collecte, ten bate van de vereen. „Het Hoogeland", heeft de som van f 142.61 opgebracht. Distributiekring 231 ALMKERK Uitreikijig nieuwe bonkaarten. WOUDRICHEM, Woensdag 3 Ju li, zelfver zorgers en niet-Zelf ver zorgers, 910 uur wijk A 1 90, van 1011 uur A 91A 180, van 11 12 uur A 181 A 270, van 12 uur A 271 einde, 22.30 B huisno. Sala mander. I SLEEUW IJK, Woensdag 3 Juli, ni et-zelf verzorgers, van 910 u. huisnummers 170, van 1011 u. 71 140, van 11ii2 uur 141 210, van i2 uur 211280, van 22.30 uur 281einde. Vegos. i HANK, Donderdag 4 Juli, niet- zelfverzorgers van 910 uur C 1 C 80, van 1011. uur C 81 C 160, van 11 12 uur C 161 C 240, van 12C30 uur ~C 241 einde. Café van Dinteren. NIEUW END I JK, Donderdag 4 Juli, niet-zelfverzorgers, yan 9 10 uur wijk A 1 100, van 10 iT uur A 101200, van 11 12 uur A 200einde> van 1 2.30 uur Kille. Tavenu. i i

De Sirene | 1946 | | pagina 2