Voetbalsport HEUSDEN. Ie end de woning te betrekken, en merkt voorts op, dat in het belang dezer gemeente niet eenieder uit deze gemeente mag worden ge weerd. De heer van der Wiel zegt. dat hii zich wel eens heeft geërgerd, het schenkt hem voldoening dat in de verordening een 'bepaling is opgenomen, krachtens wfike de ei genaar 'bij de toewijzing van een perceel wordt gehoord. Na nog eenige aangelegenheden dienaangaande besproken te heb ben, waarbij de heer Knijpers eeni ge toelichting gleeft wordt de ver ordening met algemeene stemtmien vastgesteld. j De Voorzitter deelt hierop mede, dat aan deze gemeente voor 1947 voorloopig 6 ur gen tie-woningen zijn toegekend, en merkt op, dat B. en Wi. bereids een uitvoerig schrijven aan den Inspecteur van de Volksgezondheid hebben ver richt, waarbii wordt aangedrongen op een grootere toewijzing, zulks in verband met de dringende nood zaak. j 1 Vervolgens dioet de "Voorzitter eenige mededeelingen terzake van de in de toekomst nog noodzakelijk uit te voeren restauratie van het ondergedeelte y^n den toren. Hij stelt den raad voor reeds thans een verzoek om subsidie voor de res tauratie van den toren in te die nen waartoe met algemeene steml- rnen wordt besloten. In verband met het feit, dat eenige onbillijkheden voorkomen in de opgelegde aanslagen in het Reinigingsgeld. wordt op voorstel van B. en Wl besloten verschil lende daarvoor in aanmerking ko mende heffingen te verhioogen. Hierfaii is speciale aandacht ge schonken aan winkels1 en pakhui zen. I Rondvraag. De heer Mol merkt op, dat het plantsoentje buiten de Koepoort door de kinderen wordt vernield en zou gaarne zien, dat hieraan de noodige aandacht werd geschon ken. De Voorzitter deelt mede, dat hij den gemeente-opzichter reeds op dracht heeft gegeven tot het doen plaatsen van een bordje, dat men in het plantsoentje niet buiten de paden mag gaan, terwijl hij de politie eveneens heeft verzocht streng toe te zien. Vervolgens informeert de heer iMol hoe het staat met het te maken trottoir, waarop de Voorzitter me dedeelt, dat hieraan niet kan wor den begonnen, voordat de begroo- ting zal zijn goedgekeurd. Op een vraag van (den heer Mol' deelt de Voorzitter mede, dat na bil de noodwoningen een lichtpunt van de straatverlichting za! worden aangebracht. De heer Knijpers vestigt de aan dacht op een der ravelijnen nabij de Koepoort. Dit zou, i&e'n Drach tige speelruimte kunnen zjin voor de kinderen. De heer Spoor wijst op dent allertreu rigs ten toestand waarin de, gracht nabij de Koepoort zich be vindt en acht dit ©en ernstig gen vaar voor de volksgezondheid. Hii adviseert het college; van B. en Wl, den eerstaanwezend ingenieur te Gorinchem op een en ander te wii- Zen en te verzoeken. noodige maatregelen daartegen te treffen. Hierna sluiting der vergadering. Zondag speelde Heusden haar laatste promotiewedstrijd legen haar rivaal Schijndel III. Heusden had slechts een punt noodig om te promoveer en. Zij hebben deze wedstrijd echter in een (Overwin ning omgezet, en kwanten alzoo ongeslagen uit de oompetitie en promotie. Vooraf dient echter ge zegd. .dat zij .deze wedstrij(d niet cadeau hebben gekregen. Speelde Heusden een oepn geest driftig spel, Schijndel was in bal techniek de meerdere. Het harde werken van Heusden heeft hun de overwinning bezorgd. Om 2 uur stellen beide elftallen zich op. Na eenig heen en weer getrap, komt er teekening in het spel en blijkt dat Schijndel het technische gedeelte beter verzorgt dan Heusden. Toch weet "Heusden na 10 minuten de leiding te ne men door J. Verheij, die een voor zet van links ineens in ee/n doek punt om'zet 1o. 1" Schijndel is hierdoor niet uiit het veld geslagen .en komt her haaldelijk gevaarlijk opzetten^ doch halflinie en achterhoede werken als leeuwen en het is mede door hun zwoegen dat de stand in het voordeel van Heusden blijft. Het spel golft heen en weer met Schijndel iets meer in den aanval. Tien minuten voor de rust komtt Schijndel overdonderend opzetten, nog wordt het gevaar gekeend, er hangt echter een doelpunt in de Juont en dit komt ook circa mf*n. voor 'de rust. Uit een fraaie aan val doelpunt Schijndels midvoor met een prachtschot, dat de Kok te machtig is. Heusden neemitdan het spel weer in handen, doch vnidt ook de Schijndelverdediging op hun post, z'oddat de rust komt met 1 1. Na de rust zet Schijndel alles op alles en met verbluffende staal tjes voetbal trekken ze steeds weer ten aanval. Een zucht vain ver lichting ontsnapt de Heusdiensche supporters wanneer een hard dia gonaal schot ver buiten het be reik van de Kolk' bielandt, om dan via de paal weer in het veld te springen. Heusden kroop hierdoor het oog van de naald. Dit geeft hun weer moed, en ze gaan tot den tegenaanval over en werkelijk gelukt het Bresser met een strak schot Heusden wederom de lei ding te geven 21. i Groot gejuich is er thans in het Heusden-kamp. De resteerende tijd brengt de spanning tien top. Zoowel Schijndel als Heusden wer ken dat het epn lust is. Beide doe len komen om beurten in gevaar, en in deze periode bewijst vooral de Heusden-keeper, zijn bijzondere kwa liteit. Onder hoogspanning gaan de laatste minuten voorbij. Zal Heus den winnen? Kan onze achterhoe de standhouden? Of zal 't Schijn del toch nog gelukken de punten binnen te halen? Het Jjjkt haast niet meer miogelijk. Met Schijndel in den aanval komt dan het ein de en heeft Heusden haar plaats •in de K.N.V.B. veroverd. Namen te noemen zou ons te ver voeren. Doch alle spelers zon der uitzondering hébben zich ge heel gegeven. Een mooie bekro ning van een miet de com|petitie ingezette reeks wedstrijden uit welke wied strijd en Heusden onge-- slagen te voorschijn is gekomen. A.s. Zaterdag wordt voor alle leden een feestavond gegeven. Om 5 uur koffietafel uitsluitend voor reden. Van 7 tot 'S uur zal er een receptie gehouden worden, terwijl om. 8 uur de eigenlijke feestavond zal aanvangen voor le den,, donateurs en genood igiden.

De Sirene | 1946 | | pagina 6