OFFICIEELE BONNENLIJST ALMKERK. Begunstigd, door miooi zo merweer, werd Maandag j.l. door leden van den Chr.. Boeren»- en, Tuindershand en leden der Chr. Jonge Boeren- en Tuindersorgani satie hier ter plaatse, een excursie gemaakt naar den Noord-Oostpol der, per autobus van den heer A. P. Elshout de Giessen. Het was een leerzame excursie, want daar in het land aan de zee ontruklt, is veel practische kennis op land bouwgebied op te doen. Vooral de moderne landbouwmachines, waaronder de combine (graan- maaier-dorseher), alsmede degpoo- te rupstrekkers en de kolossale greppel ploeg, stonden in h et mid delpunt der belangstelling!. Ook werd op Schokland het ou de kerkje bezichtigd. De op 19 Sept. a-s. alhier te houden Fokdag belooft een suc ces te worden. Een groot aantal inschrijvingen zioowel van paarden, rundvee, varkens en geiten kwam reeds binnen. De belangstelling! van de zijde der bevolking kenV imerkt zich in een ^stroom van ad vertenties, subsidie's en 't beschik baar stellen van medailles. Naar men ons van bevoegde zijde meedeelde i:s die deelname zoo groot, dat van twee terreinen gebruik zal worden gemaakt. A.s. Zaterdag 31 Augl. zal in verband met dien vergaai ld ag van H.M. de Koningin, ide gemleen- te-sccnetarie alhier, voor het pu bliek gesloten zijn. Het Oranjefeest da]t op 6 en 7 Sept. alhier zal gehouden wor den, belooft, indien de weersge steldheid in deze mie,de werkt, voor Almkerk weer een succes te wor den. i Zie verder programma's en .ad vertentie in dit numtener. Aan de Vpiorsteeg alhier zullen een paar nieuwe woningen verrijzen. CAPELLE. Tot ambtenaar van den Bur gerlijken Stand der gemeente Sprang-Capelle is benoemld, de heer J. van den Bos. Ds. A. Vroegindeweij, pre dikant der Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk, heeft voor de op hem uitgebrachte beroepen naar de Ned. Herv. gemeente te Hoeve laken en naar die te Bruchem- Kerkw'ijk bedankt. In de plaats van den heer J. Waverijn is tot lid van den Raad der gemeente Sprang-Capel le benoemd de heer W. Timlmjer- mans, die, evenals zijn opvolger op de lijst, de heer M. Vos, de be noeming niet heeft aangenomen, zoodat thans benoemd is verklaard de heer Adr. de Rooij Mzn. Dank zij ide zorgen van de Oudereomimissie en het onderwij zend personeel, zullen voor de leer lingen der O.L. school in de KomJ ter gelegenheid van den verjaar dag van H.M. 'de Koninggin a.s. Zaterdagmiddag op een weiland van den heer G. Stam!, aan de Nieuwevaart, kinderspelen worden gehouden. LAND VAN ALTENA. Niet aangesloten bijenhou ders. die in aanmerking wenschen te komen voor bijensuiker, piioe- ten ^ich v ór 7 vSept. a.is. daar voor melden bii de Electrische Ho- ningzeemerij „Het Zuiden", Len- nisheuvel 1. boxtel. 1 MEEUWEN. A.s. Zaterdag 31 Augustus, des avonds om 6 uur hoopt voor de Ger. Gemeente qp te treden, student van Dam. NEDERHEMERT. Ce Oranjevereen. „Oranje Trouw' 'alhier, zal den verjaardag van H.M. de Koningin Zaterdag vieren door het houden van een optocht in de m)orgenuren, des nam. door het houden van volks spelen, terwijl de miuziekvereen. „Concordia" des avonds een con cert zal geven. NIEUWENDIJK. Op 30 en 31 Augustus zal alhier een groot Koningiimefeest gehouden worden uitgaande van de Oranjevereen. „Nieuwendijk". Des Vrij dagsnf ddags zullen er kin derspelen plaats hebben en zullen de schoolkinderen getracteerd wor den in gebouw Tavenu. Des Zaterdags, de eigenlijke feestdag, beginnen de feestelijkhe den des morgens om 8 uur. Het programma vermeldt o.m. estafet te-loop, ringrijden te paard, stoe lendans te paard, ringrijdeni met aangespannen rijtuigen voor paren, ringrijden op motoren, hardloopen met hindernissen, ringrijden op rij wielen, gecostumeerde rijwielrace op houten baan, levende stoelen dans. D>es avonds oim 8 uur zal een con cert worden gegeven door de Chr. muziekvereen. „Crescendo" alhier, directeur de heer S. Kuiper te Lrimfmelen. Tot slot groot vuur werk. Het geheel belooft een ge zellig groot feest te worden. Met ingang van 1 Septemf- ber is het Postkantoor op werk dagen geopend van 912, 1415 en 1819 uur, "des Zaterdags tot 13 uur. Op Vrijdag 23 en Zaterdag 24 Aug. werd te Kille alhier, uit gaande van de Oranjevereen. Prin ses Margriet te Kille, Oranjefeest gevierd. Vrijdagavond werd een groot openingsconcert gegeven, waaraan •medewerking werd verleend door lvet fanfarecorps „Overwinning na Strijd" de Chr. gem. zangVereen. „Oefening Kweekt Kunst", het Chr. Jeugdkoor „Van knop tot bloem!", het Chr. kinderkoor „'t Knopje" en het mannenkoor „Onderling Ge noegen". Ru.im 500 personen ga ven bun beste krachten aan dit concert. Het publiek heeft kunnen genieten van zang: en mluziek. Het was een gezellige drukte. Op Zaterdag 24 Augustus, de ei genlijke feestdag, werden om 8 uur de schoolkinderen afgehaald door het fanfarecorps „Overwinning na Strijd". Onder vroolijke miarsch- muziek werd gemarcheerd naar het feestterrein. Begeleid door de mju- ziek werden hier verschillende va- de rlandsche liederen gezongen. Hierna werden de kinderen op royale wijze getracteerd, Na deze tractatie hadden de kinderspelen plaats. Des middags om 1 ,uur werd aan gevangen met de volksspelen o.a. ringrijden voor paren met aange spannen rijtuigen, los paard voor heer en, ringrijden per fiets, per kruiwagenhardloopen, varken vangen voor gehuwde dames enz'. Des avonds werd een concert verzorgd door de Chr. muziekver- eeniging „Crescendo" alhier, het welk z»eer in den smaak' vielook had er een filmjyertooning plaats door „Klank en Beeld' 'te Leiden, welke eer van haar werk had. Het was een geweldige, gezellige druk te circa 3000 personen waren aan- ,wezig. SPRANG. A.s. Zondag, nam. 6.30 u hoopt Es. de Bruijn van Willigen Langerak zijn intrede te doen blij de Ned. Herv. genteen te alhier. In den miorgendienst om 9.30 uur hoopt als bevestiger op te treden, den consulent Ds. A. Vroeginide- weij van Loonschendijk. Ook bij de Ger. Kerk hoopt Ds. v. d. Kerk, em. pred. te Doorn spijk, Zondagavond 6.30 uur in den Dienst des Woords voor te gaan en zijn werk als hulpprediker aan te vangen, 's Morgenis 9.30 u. zal Es. W. uit Vrijh.-CapelLe in den dienst voorgaan. SPRANG-CAPELLE. In de consistoriekamer van de Ned. Herv. kerk werd een vergadering gehouden van de ver een. „Van eigen haard", welke voor deze gemeente. Loonschendijk en Besoyen een weekblad wil ex- ploiteeren, hetwelk gratis zal toe gezonden worden aan alle militai ren uit deze genteen te, zoo wiel in binnen- als buitenland. Le leiding berustte in handen van burgemees ter Smit. UITWIJK EN WAARDHUIZEN. Le te houden Oranjefestivi teiten op Dinsdag 3 en Woensdag 4 Sept., zullen omvatten Einsdag 3 Sept. Voorno op tocht. nam. kinderspelen, 's avonds concert door de fanfare Juliana" te Uitwijk. - 1 Woensdag 4 Sept volksspelen o. ringrijden met paarden, ringrij den per fiets voor dames, ruiter gevecht, kruiwagenrijden voor pa ren ,hinderriisrijden per fiets, hard loopen met hindernissen, hardloo pen op muilen. Om 6 uur gecostumeerde voet balwedstrijd. Om 8 uur concert door de Chr. muziekvereen. „Cres cendo" te Nieuwendijk. VEEN. Blijkens advertentie zullen te Veen en Wijk vergaderingen wor den gehouden, met het doel na te gaan of alle telers van groente of fruit bereid zijn aan te sluiten bij een eventueel op te richten Cen trale Veiling. t Dit is een voortzetting van het onderzoek, hetwelk door de T.uin- bouwsludiecomimissie in opdracht van de Centrale Tuinbouwcomlmiis- sie en de Fruittelers organisatie afd. Het Land van Heusiden en Altena worden uitgevoerd. Alle kweekers hebben inmiddels reeds gen persoonlijke uitnoodi- ging ontvangen. Gezien de belang;- rijheid van een Centrale Veiling, mogen wii alle telers van groenten en fruit deze vergaderingen, ten zeerste aanbevelen. Indien de tuinbouw er in zal sla gen één veiling te stichten, dan zal dit een groote vooruitgang1 voor dit gebied beteekenen, daarom( tuinders, voelt allen uw plicht. WIJK. Tengevolge van het mond en klauwzeer is een, beste koe vani C. v. d. Velden alhier, bezweken. Zondag hoopt Ds. Hark erna weer van zijn ziekenverlof terug gekeerd te zijn en. zal dan weer voor de gemeente optreden. WIJK EN AALBURG. Door de Oranjevereehiging „Wilheknina" is voor het te hou den Oranjefeest op 31 Augustus het volgende programma opge steld "l б.30 uur JCeveille door herauten te paard. 6.45 uur Marsch «net muziek door de Oranje-Garde. 8.30 uur Opstelling Allegorisehen optocht in de Bergstraat. 9 uur: Prijzentoekenning door de jury. ie prijs f30.2e prijs f25.3e pr. f20.4e pr. f15.5e pr. f12.50, be pr. f 10.7e pr. f7.50, 8e pr. f 5.ge pr. f2.50. Voor fietsen enz. ie pr. f7.2e pr. 6.! 3e pr. f5.—, <4'e pr. f 4.,—., 5e pr. 13. '9.30 uur Aanvang rijtoer Alleg,o rischen optocht. 5 uur Eressuurrpoeven /enz. door de Rijvereen. „Land wan Heus- den en Altena'. 6.30 uur Gecostumeerde voetbal wedstrijd door de plaatselijke voe tbalvereeni gingen 8 uurConcert door de mutziek- vereeniging „Oefening en Uit spanning" en de gemengde zangvereen. „Con Arno re". I o uur Groot vuur werkt II uurSlotdecoratie „Leve de Koningin". Le feestelijkheden worden ge houden oip het terrein aan de Per zikstraat. Entrée f 1per persoon. Leden vrijen toegang Qp vertoon der lidmaatschapskaart. Schoolkin deren eveneens vrij. i Loting voor volgorde opstelling optocht op Vrijdag 30 Augustus, des nam. 8 uur in het Vereeni1- gi'ngsgebouwtevens betaling in- leggeld a f2.50 per wagien of groep. 1 voor de eerste helft van de 10e periode (1 Sept. t.m. 14 Sept.) Bonkaarten KA, KB, KC 610 541 t/m 545 brood 800 gram brood. 546 brood 400 gr brood 549 boter enz. 125 gram boter 550 boter enz. 375 gram margarine of 300 gram vet 560 suiker 750 gram suiker, boter hamstrooisel, of 1500 gr jam of stroop 551 Algemeen, 200 gram kaas 552 Algemeen, 250 gram waschpoeder B 13 Reserve, 1600 gram brood C 13 Reserve 800 gram brood B 14 Reserve, 100 gram kaas Bonkaarten LA, LB, LC 610 513 vleesch, 100 gr. vleesch 514 vleesch, 400 gr. vleesch A 01 melk, 2 liter melk B01 C01, melk, 3M liter melk Bonkaarten KD, KE 610 041, 042, brood, 800 gram brood 049 boter enz. 250 gram boter 050 boter enz., 125 gram margarine of 100 gram vet 060 suiker, 061 Alg., 062 Alg.,250gr. suiker, boterhamstrooisels, of 500 gr. jam, of stroop 051 Algemeen, 100 gram kaas 052 Algemeen, 250 gram waschpoeder D 13 Reserve, 800 gram brood E 13 Reserve, 250 gram rijst, kinder meel of kinderbiscuits Bonkaarten LD, LE 610 013, 014, vleesch, 100 gram vleesch D01, E01 melk, 6 liter melk Tabakskaarten enz. T 45 2 rantsoenen tabaksartikelen V 45, 200 gram chocolade en/of suiker werken X 45 2 rantsoenen tabaksartikelen De bonnen voor aardappelen zullen afzonderlijk worden aangewezen. De bonnen voor melk zijn geldig t/m Zaterdag 7 September. Voor de week van 8 t/m 14 September zullen nog bonnen worden aangewezen voor: aardappelen, melk, koffie, zuidvruchten, bloem, tabak en versnaperingen Suiker en jam zal men in den ver volge naar keuze kunnen koopen. Des- gewenscht kan men op een bon voor suiker, jam enz gedeeltelijk suiker ge deeltelijk jam koopen Bovendien kan men indien men niet de totale hoeveel heid in éénmaal wil koopen bij inleve ring van een bon voor 750 gram bv. 500 gram boterhamstrooisel koopen en een bon voor 250 gram suiker terug verlangen Op deze wijze kan men ook op een bon voor 375 gram margarine of 300 gram vet 250 gram margarine of 200 gram vet koopen en een bon voor 125 gram margarine of 100 gram vet terugverlangen. Deze week is wederom 100 gram vleesch extra beschikbaar, zoodat men in totaal 500 gram per 14 dagen ont vangt Bovengenoemde bonnen kunnen met het oog op den feestdag op 31 Aug. a s reeds op Donderdag 29 Aug a s. worden gebruikt met uitzondering van de bonnen voor vleesch en melk, waarop eerst met ingang van Maandag 2 Sept. mag worden gekocht. WOUDRICIIEM. Het postkantoor alhiier zal op 31 Augustus a.s. alleen van 8 9 uur v.m. voor het publiek ge opend zijn, voor zoovien het den telegraaf- en telefoondienst betreft. WASPIK. Tot groote blijdschap van de gemeente maakte j.l. Zondag onze geachte predikant Ds. A- L. van der Smiit bekend, dat bij voor, het beroep naar den Ham1 had be dankt. To.t wethouders dezer ge meente zijn gekozen de heer en L„ Kuys en M. van Dongen. WERKENDAM. Beroepen bij de Geref. Kerk Ds. A. Derksen van Rijsoord en bij de Geref. Gemeente Ds. Ligten- berg van Vlaardingen. Es. A. de Bruijn van Wemel- dinge heeft het beroep naar de Ned. Herv. kerk alhier aangeno men.

De Sirene | 1946 | | pagina 2