Gevonden en verloren voorwerpen Predikbeurten Distributiemededeelingen Bekendmaking Voetbalsport Qemeenteraadsverslag uitwijk. veen. waalwijk. woudriciiem. werkendam. 4 well. zuilichjJm. zaltbommel. aalst. wijk en aalburg. ZONDAG 8 SEPTEMBER. HEUSDEN, 10 u. Ds. Vogel Geref. Kerk, 10 en 6 uur Ds. Molenaar van Renswoude. AALBURG, 9,30 en 6,30 u. dhr. W. F. Jörg, Godsdienstonderwijzer te De Bilt. Ger. Gem. 9.30 en 6 u. leesdienst. AMMERZODEN, geen dienst. ANDEL, 9,30 u. Ds Klerkx BAB.-BROEK, 9,30 u. leesdienst en 6 u. Ds. Hoeufft v. Velsen. BRUCHEM, geen dienst. CAPELLE, v.m. leesdienst en nam. een ringpredikant. DOEVEREN, 2 u Ds. Boezer. DUSSEN, v.m. 9.30 u. Ds. v. d. Broek. DRONGELEN, 9.30 u. Ds. J. Boezer. EETHEN, 6.30 u. Ds. J. Boezer. GENDEREN, 9.30 en 6 uur u. Ds. Koele Geref. Kerk 9,30 en 2,30 u. Ds. Ritsema. 's-GRAVENMOER, 10 u. Dr. van der Roest. Geref. Kerk, 10 en 3 u. Ds. Oostra. Chr. Ger. Kerk, 10 en 3 u. Ds. Tolsma. GIESSEN, 2 u Ds Schoonenboom. HEESBEEN, 2 u. Ds Kleermaker. HANK, 2 u. Ds. v. d Broek. KERKWIJK, 2 u. Ds. Vermaas. MEEUWEN, 10,30 en 6 u. Ds. Hoeufft v. Velsen. NEDERHEMERT, N.Z. 9,30 u. Ds Vermaas. RIJSWIJK, 6 u. Ds. Schoonenboom. SLEEUWIJK, 10 en 6.30 Ds. de Leeuw. Geref. Kerk, 9.30 en 2.30 u. Ds. Ros. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 u. leesdienst. SPRANG, 9,30 en 2,30 u. Ds. J. de Bruin. Geref. Kerk, 9,30 en 3 u. Ds. v. d. Kerk. VEEN, 9.30 en 6 u. Ds. Kleermaker. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 u. leesdienst. WIJK, 9 30 u. Ds. Harkema. WELL, 10 u Ds. Stipriaan Luïscius, Zeist. WASPIK, 9,30 en 2,30 u. dhr. P. v. Hel den, Veen. WAARDHUIZEN, Geref. Kerk, Art. 31, 11.15 en 6 30 u Ds. G. van Rongen. WOUDRICHEM, 10 u. Ds. v. d. Meulen en 6 u cand. Baars. WERKENDAM, 11 u. dhr. de Rooij, Rijs wijk en 6 u. Ds. Klerkx. Geref. Kerk, 9 en 3 u. Ds. Ovak van Genemuiden. Chr. Geref. Kerk, 10 en 6 uur, leesdienst Ger. Gem. 10 en 6 u. leesdienst. Herv. Evangelisatie (Nutsgebouw), 10 en 6 u. de Eerw. Heer Matse, Ha- zerswoude. 'HBnranHHHmunavuMHMMBMHHMHi «MnnMHMannnMB zlijin intrede bil die Ned. Herv. ge meente alhier. Z.Eerw. sprak naar aanleiding van Jesaja 51:9 en 10. Na den. dienst werd Mj- toegesproken door den consiulent, Ds. A. Vroegindewieiy, Ds., Peut, o-uderl. C. B. Ti mimiermans ein. Bur gemeester Smit. Es. W. v. -J. Kerk, t,emi. predl' te Doornspijk, verbond zich in den avonddienst als hulpprediker aan de Gier. Kerk alhier. Zijn Eerw. deed dit met een predikatie over Rom. 8 1417. In gr00te getale was de gemeente opglekdmien. Ten nadeele van den heer K. Both alhi;er, werd te Vlaair,- dingen, waar hij logeerde, zijn fiets gestolen. Een minder aangle- name ontdekking voor dien eigle- naar. De bouw 'van een woonhuis alhier is opgedragen aan A. Smits te Andeh Blijkens de advertentie in dit number, zal er Vrijdagavond .a.s., des avonds 8 uur in de O.L.\ school een vergadering worden »ge- houden om tot wederoprichting te komen van een zangvereeniging. We hopen dat vele dames en heeren uit onze gemeente aanwe zig zullen zijn om tot genoemd doel te komen. M. J. Esch,/ Kloosterweg 100 te Waalwijk, van beroep vee- en varkens handelaar, werd op 7 No vember 1944 op de markt aldaar door leden der voormalige O.D. gearresteerd. Vanaf dien datum heeft hij, een gedwongen verblijf van 11 maanden in een concentra tiekamp moeten doorbrengen. Uit eindelijk voor het Tribunaal ver schenen werden de tegen hem in gebrachte beschuldigingen verval len verklaard ep. is deze eersoon in eere hersteld. De heer G. Crielaard wet houder dezer .gemeente .werd door het college van B. en W. aange wezen als loco-burgemeester. Vrijdagavond zaï Moor de muziefcvereen. een concert worden gegeven op de muziektent. Aan de firma Wijnbelt en Co. werd ingevolge de Hinderwet vergunning verleend tot het bou wen van een transformatorhuis aan de bestaande vischconservenfa- briek alhier. Het echtpaar H. C. Vos- Strang vierde onder groote be langstelling zijn 40-jarig huwe lijksfeest. 7 Sept. a.s. hoopt het echt paar B. G. Damen-v. d. Schuit zijn 45-jarig huwelijksfeest te vieren. De vier 'jeugdyereenigingen mpaklen vorige •week 'Maandag met autobussen van Ue N.V. A.L.A.Di. te Wiijk ien Aalburg, een uitstapje naar Zuid-Limburg. 's Morgens ging de 'tocht door die mijnstreek naar den 'Vaalsberg en vandaar over Gulpen haar het U.S.A. kerk hof te Mar graten. Ce rest van den dag werd '.n Valkenburg doorge bracht. waar o.a. de bekende cata- comD-en werden bezichtigd. Zeer voldaan koerde 'het gezelschap des avonds behouden 'terug. Ojp 3 'September is tot groo- te voldoening 'van bestuur,, hoofd en ouders 'de 'heer Th. P. Pijper uit Breda 'in dienst getreden als onderwijzer aan de 'school met den Bijbel alhier. Den vorigen dag had Mevr. N. 'de Noo-Vraegimlewiey officieel afscheid 'genomen. Zij was tot September '1944 in dienst ge weest. Eionderdag 29 Aug. maakte de muz'ekvereen. ,,Door Eensge zindheid" een plezierreisje per tou ringcar van den .heer Kras u):t Amjmerzioden. Bezocht werden de omstreken van Nijmegen o.a. Berg en Cal, Sonsbeek eni Burger's Die renpark in Arnhem, Apeldoorn, Het Loo, Amersfoort en Utrecht. Na een genotvollen dag arriveer de men te circa half elf 's avonds weer in ons dorp. In de Zondagavondgods dienstoefening van 'i September jl. nam Es. «C. Meijer afscheid van de Ger. Kerk alhier, sprekende over Ps. 119:96. Aan het .eind der godsdienstoefening werd de schei dende feeraar toegesproken door A. Fuijkschot 'namens den fcerke- raad der 'gemeente en li^t Z.Eerw. nog toezingen Ps. 145 1. Hierna sprak Es. Ploeger van Cplemborg nog een enkel woord namens de 'classis Tiel en namtens de gemeente van Ga mie ren en. Vu ren. Tenslotte werd Cs. Meijer nog toegesproken door Ds. Willemsen namens den Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente alhier. In zijn vergadering van .20 Augustus j.l. heeft den tijdeiijken raad dezer gemeente besloten een uitbreidingsplan voor deze gemeen te te doen voorbereiden. Tuinders die een kruiwa gen of grondfraismachine noodig' hebben .kunnen zich voor leenaan- koopvergunning wenden tot den iRjjkstuinbouwconsulent te ""Gelder- malsen of Kesteren. Drie eenheden brandstoffen. De bezitters van een brandstof- fenkaart T 606 dienen, de daarop voorkomende bonnen 62 B/V en 63 B/V in het tjjdvak van 5 Sept. t.m. 30 Nov. a.s. bji jlen brand-' stoffenhandelaar in te leveren. Op deze bonnen zullen in totaal drie eenheden vaste brandstoffen wor den ge'everd. Het publiek wordt verzacht bovengenoemde bonnen voor 20 Sept. a.s. in te leveren. De op 'de brandstofferikaart T 606 voorkomende 'bonnen 58 en 59 kunnen 'worden vernietigd. Nieuwe Petroteumbonnen. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat houders van pe trol eum'kaarten voor kookdoelein den en verlichting gedurende de maand September 1946 op de bon nen 49 t.m. 52'der kaart UA 510', de bonnen 49 en 51 der kaarten U 510, den bon 73 der kaarten UC 510 en den bon 128 der kaarten UE 510 vier liter -petroleum1 kun nen betrekken. In het bijzonder wordt er op gewezen, dat houders van jde kaar ten UD 310 het lichaam dezpr kaart, waarop de woorden „Petro leum- ypor verlichting UD 510" vporkomen/ zorgvuldig moeten be waren. In September één kilo suiker extra. In de tweede helft van Septem ber zal in verband mjet het feit, dat eenigen t'ijd geleden het suiker rantsoen niet volledig gehandhaafd kon worden, thans voor alle leef1-' tijdsgroepen een extra bon worden aangewezen voor één kilogram! sui ker. De Burgemeester van Heusden maakt bekend dat het «iet ingang vpn heden verboden is «cadavers in het cadaverhuis (perceel Puüter- straat O 37) te brengen. Eventueele cadavers worden voortaan aan huis afgehaald. De wnd. Burgem. v. Heusden, 'Al. VAN DELFT" Nieuwe bennen voor fruit inleveren. Het Centraal Distributiekantoor deelt méde, dat /men .uiterlijk op Woensdag 11 Septemjher a.s. de bonnen 563 en 063 tui1 een han-f delaar in groente en/of fruit moet inleveren ter verkrijging van /een nadar vast te stellen /hoeveelheid fruit. Le aflevering op bovengenoemd de bonnen zal beginnen, -zoodra men op de bonnen «476 en 976 twee kilogram- fruit heeft ontvan gen en de rantsoenwaarde van bo ven gepubliceerde nieuwe bon- numimers is gepubliiceerd VERDOREN Een dop van £-en radiateur v^n een Bed-Ford". Te rug te bezorgen biji N.V. Alad te Aalburg. VERMISTEen kinderkruiwa- gentje. B. Visser, Slikstraat 5, Wer kendam. WEGGEVLOGEN Een blauwe duif met witte pennen en wit pp de kop. Garage G. Visser. Kruis- st raatWerk end am VERDOREN: Een bruine jas met Zwart hoekje 'op de mouw, van af de pont te Heusiden over Herpt naar V lijmen. Tegen belooning te- Roda I speelt a.s. Zaterdag 7 Sept. thuis tegen Sleeuw'ijk 1, om 6 uur Det tweede elftal is vfij. Roda III gaat naar Noad II te Wijk., lOp Zaterdag 24 Aug1. pee 1de Wilhelmina I te Sleeuw'ijk tegen Sleeuwiijk I. Deze spannende wed strijd eindigde in gfelij'kl epel 3-3. Het tweede elftal speelde thuis te gen Ameide 2 -en won met .31. Het derde speelde tegen Brakel 2 en behaalde een gelijk spel 1—-i. A.s. Zaterdag gaat Wilhelmina I op bezoek bij G.J.Sj. I te Gorim chem. Het 2e elftal speelt thuis tegen Brakel I. Aanvang 6 uur. Oimi 4 uur komt het 3e uit tieg-en Nederhemert I. A.s. Zaterdag gaat Noad I op bezoek bij Almeide I. Dit zal wa- derom een zware opgave zijn d^is' roodbroeken doe je best en pro beer de punten mee naar W-ijk en1 Aalburg te brengen, want dit is* hard noodig. Het 2e elftal krijgt Aalst III thuis. Aanvang 2.30 'uur. r v t-n Tr v uil uc uus Kwam CII aizuu was ycK.uz.cii. rug te bezorgen bij Kwetter^. n0^u[en ^er vorige vergadering Rievel A 200, Wijk en Aalburg. VERLORENEen broche, goudkleur met witte steentjes, op het concertterrein te Meeuwen'. Te rug te bezorgen bij Wed. T. v. And el, Babiioniënbroek. GE VjONE EN Een stofbril en een pet. Terug te bekomen bij H. v. d. Heuvel Jr.., B 48/, Gen- deren. GE VONTEN Een portemon- nahe met inhoudv een kinderjasje, een schort. Inlichtingen bij den Postcomimandant der Rijkspolitie te Woudrichem. VERLORENEen polshorloge merk „Ancre", voorzien van nik kelen band. Inlichtingen bii ^den Postcomfrnandant der Rijkspolitie te Woudrichem. Vergadering van den raad der gemeente EETHEN op Donderdag 29 Augus tus des v.m. half elf. Voorzitter: Ed.Achtb. H-eer D. A. v. d. Schans tevens Secretaris. Aanwezig de heeren E. v. d. Beek, G. v. d. Beek, C. M. Donken L. W. Gouda, H. v. d. Heuvel, C. Th. Prince en G. Sterkenburg. De Voorzitter opent de vergadering met het formuliergebed. Hierna leggen de raadsleden in zijin handen de ver-> éls elite eeden af. Verkiezing wethouders Bij de eerste stemming worden 4 stemmen uitgebracht op den heer G. Sterkenburg en 3 op den heer Gouda, alzoo dhr. Sterkenburg gekozeiv Bijl de volgende stemming werden uitgebracht 2 stemmen op den heer E. v. d. Beek, 2 op den heer G. v. d„ Beek en 3 op den heer C. M. Donken., Bij! de tweede vrije stemming verkre gen de heeren E. v. d. Beek, G. v. d. Beek en L. W. Gouda elk 2 stemmen en de heer C. M. Donken 1 stem. Bijl de derde stemming waarbij de be trokkenen niet mochten meestemmen,, verkregen de heeren G. v. d. Beek, E. v. d. Beek en L. W. Gouda elk 1 stern, terwijl ten onrechte nog 1 stem was uitgebracht op den heer C. M. Don ken, die feitelijk reeds was afgevallen. Bij de 4e stemming verkregen de heeren E. v. d. Beek en G. v. d. Beek elk 1 stem, de heer L. W. Gouda 2 stemmen. De 5e stemming ging over de vraag wie van de heeren v. d. Beek zou af vallen. Dhr. G. v. d. Beek verkreeg 3, dhr. E. v. d. Beek 2 stemmen zoodat deze afviel en dus thans nog een stem ming moest plaats vinden tusschen dhr. G. v. d. Beek en L. W. Gouda. De uitslag daarvan was G. v. d. Beek en L. W. Gouda elk 2 stemmen, terwijl 1 stem in blanco werd uitgebracht. Hierop volgde loting met ge volg dat de heer G. v. d. Beek uit de bus kwam en alzoo was gekozen. werden gelezen en vastgesteld. Rondvraag Dhr. Donken informeert hoe het staat met den bouw van noodwoningen, er zijn altijd nog ingezetenen, die elders zijn geëvacueerd, kan met den bouw geen spoed worden betracht? De Voorzitter antwoordt, dat de toe wijzing voor noodwoningen is afge- loopen, waarschijnlijk kan echter wor den doorgegaan met den bouw van ur gentiewoningen. Aanvankelijk had men hoop dat zulks nog in 1946 zou kunnen geschieden, doch dit zal wel '47 moe ten worden. Het is echter wel de be doeling hieraan zooveel mogelijk door te werken. Slot in 't volgend nummer.

De Sirene | 1946 | | pagina 3