Officiëele mededeelingen Plaatselijk Nieuws Zagerij, die volgens contract moe ten zorgen, dat de sloot aldaar, waarop de rioleering uitloopt op peil wordt gehouden, aangeschre ven worden, dat zij aan hun .ver plichtingen moeten voldoen, om-» dat de rioleering geheel verstopt is. Le Voorzitter zegt toe de zaak te onderzoeken. De heer Vermeulen vraagt of het huis van den heer A. Duyn- houder in den Biesboseh met spoed opgeknapt kan worden, want er is nog steeds niets aan gedaan. Ce Voorzitter zegt jdat er een plannetje gemaakt zou worden, maar dat is nog steeds niet klaar. De reparatie zal echter afhangen van het materiaal dat te kjjjgen zal zijn. i Vervolgens vraagt de heer Ver meulen of er bij de school .in den Biesboseh een bord geplaatst kan worden, waardoor het verkeer er op gewezen wordt, 'dat er een school is. De Voorzitter zal opdragen, dat er een onderzoek ingesteld wordt om een bord te plaatsen. Daarna sluiting. Vervolg Raadsverslag EETHEN. Dhr. Donken informeert verder, hoe het nu eigenlijlk met de gemeente Dron- gelen staat, gaat deze gemeente van de kaart? De Voorzitter zegt dat er inderdaad een plan bestaat om de kom van Dron- gelen te doen verdwijnen, doch spr. heeft persoonlijk het idee, dat daarvan niets komt, de boerderijen en arbeiders-» woningen zullen worden herbouwd en als dat gebeurt, komt feitelijk dus Dron- gelen weer terug, want yeel andere woningen zijin er niet. Het Hoofd van het college van gemachtigden van den Wederopbouw heeft dan ook reeds op dracht gegeven om twee plannen te maken, n.l. ook een waarbijl de kom der gemeente wel terugkomt. Gisteren is een schrijven verzonden waarin ge vraagd is, wanneer de plannen zullen afkomen. Zoodra deze binnen zijn, zul len ze in het college van B. en W. on der de oogen .worden gezien en daar na zal ook de raad gelegenheid krijgen er zijn meening over te zeggen. Dhr. Donken vraagt of de Voorzit ter er voorstander van is, om Dronge- len te laten bestaan, waarop deze toe stemmend antwoordt. Dhr. Donken informeert ^erder of ex nog geen mogelijkheid is, dat Dron- gelen weer telefoon krijgt, het is een strop voor de ingezetenen dat zij ner gens kunnen telefoneeren. De Voorzitter zegt, dat de verwezen lijking van dit plan steeds afstuit o,p de materiaalschaarste. Hij heeft even wel kort geleden den Inspecteur der P.T.T. gesproken en hoewel deze niet over de telefoon gaat, heeft hij niet- temin toegezegd dat hij zijn volle me dewerking zal verleenen om Drongelen te helpen. Dhr. Donken heeft gehoord dat er in Doeveren en Heesbeen verscheidene lampen stuk zijn. Den Voorzitter is daarvan niets be kend, doch zal een onderzoek doen in stellen. Verder vestigt de heer Donken, de aandacht op den overlast voor de be woners dezer streek, van het st^ds defect blijven van de brug naar Be- 'soyen, waardoor de tocht naar Waal-, wijk sterk wordt belemmerd. De Voorzitter zegt, dat de Hoofd inspecteur van den Rijkswaterstaat heeft verklaard, dat de brug op de urgen- tielijst is geplaatst, ze zal dan ook vermoedelijk klaar zijn als de pont weer wordt ingelegd. De heer E. v. d. Beek vraagt of dhr. D. Heijstek inzake het woning vraagstuk wel goed behandeld is. De Voorzitter meent van wel. de heer Heijstek had gaarne de woning bij zijn winkel aan de Prov. weg. Aan vankelijk was hem een noodwoning toe gezegd in steen. Toen echter bleek' dat dit een dubbele woning moest wor den, wilde de eigenaar geen medewer king verleenen. De groote moeilijkheid is, dat Heijstek persé aan den Prov. weg wil zitten en daar is geen ter rein te krijgen, terwijl bovendien dhr. Heijstek niet aangemerkt kan worden als oorlogsslachtoffer. Dhr. E. v. d. Beek merkt op, dat Heijstek meent stiefmoederlijk te zijn behandeld. De wethouder had wel be loofd zijn medewerking te zullen ver leenen doch volgens genoemden Heij stek heeft deze hem van den kant in den sloot gewerkt. Dhr. G. v. d. Beek wil deze zaak even récht zetten, als er iemand is die voor den man heeft gewerkt, dan is hij het. Hij heeft alle moeite gedaan om een terrein te krij!gen, doch dit is niet gelukt, hij heeft hem zelf toe gezegd, dat hij de eerste urgentiewoning zou krijgen. De Voorzitter beaamt dit. Spr. heeft zich tegenover niemand positief willen binden, doch Heijstek kan op de volle medewerking van het gemeentebestuur rekenen. Dhr. E. v. d. Beek heeft de vrouw van de invalide v. Beusekom uit "Bab- Broek bij zich gehad, die haar beklag kwam doen omdat ze een noodwo ning die in Eethen leeg stond niet kon krijgen en zij nog steeds in Bab.-Broek bij andere menschen inwoont. De Voorzitter zegt, dat deze bewe ring onwaar is, voor die woning waren verschillende gegadigden, ze is echter aan de familie v. Beusekom toegewe zen. Dhr. H. v. d. Heuvel vraagt of het gemeentebestuur nÜet in contact kan treden met de gemeentebesturen van Wijk, Veen en Andel om gedaan te krijgen dat de pont bij de brug te Heus- den in 't vervólg geregeld 's morgens om 5 uur begint te varen. Nu gebeurt het vaak dat om 6 uur een file van van auto's staat te wachten en het 8 uur wordt eer men geregeld over kan varen. De Voorzitter zal direct aan dit ver zoek gevolg geven. De vergadering wordt hierop geslo ten. Krachtvoer voor Varkens. Veehouders wier bedrijf klei ner is dan 7 ha ,of uit minder dan 4 ha bouwland bestaat, .kunnen krachtvoeder voor varkens ont vangen op basis van .het aantal af geleverde varkens. Het Bedrijf schap voor Veevoeder garandeert hun dit krachtvoeder voor jel'k!var ken met een geslacht gewicht van ten minste 30 kg., dat zij voor 15 Februari 1947 aan het Vee- .en Vleeschaankoopbur. afleveren (te gen den prijs van f 1.87 .per kgl ge slacht gewicht bii £en gewicht .van 70 kg). Voor varkens met een geslacht gewicht van 30 to<t 40 kg ontvan gen zij 1 kg voeder per kg; gle- slacht gewicht. Voor varkens met een geslacht gewicht van 40 kg en zwaarder 3 kg voeder per Tdgi .geslacht gewicht tot een maximum van >2 50 kg krachtvoeder per afgeleverd var ken. Maximumprijzen voor aai en paling. "Hoewel de maximumprijzen voor de overige zoetwatervischsoorten thans zijn vervallen, blijven voor aal en paling, zoowel versch als gerookt, maximumprijzen gelden. Opdat iedere consument wete, wat hii ten hoogste voor aal en paling mag: 'betalen, vol gén .hier onder de vastgestelde maximuimi- prijzen per pond Versch e aal en paling a. 250 gram en zwaarder f 1.95 b. van 125250 gram fi-35 c. van 621f9125 gram fi.15 d. tot 621/? agram ïo.80 e. ongesorteerde kuil- of fuikaal f 0.90 Gerookte aal en paling a. 200 gram en zwaarder f3.20 b. van 100200 gram f2.25 c. van 40100 gram f2.10 d. tot 40 gram 1.80 Da prijzen van fruitproducten. De prijzen van vruchten op sap, snelgevroren vruchten, kersen- en boschbessensap fruitproducten die een min of -meer luxie krakter dragen zijn door de overheid vrijgelaten. De reden hiervan is, dat de f rui tver werkende industrie een ge deelte van het versche fruit slechts heeft kunnen inkoojren en dat het tegen buitengewoon hooge prijzen om artikelen gaat, die .wegens de hooge bewerkingskosten ook voor den oorlog slechts een .beperkten kring van afnemers bereikten. De overige fruitproducten, die voor den oorlog wel vooir de ge wone beurs bereikbaar waren, blij ven echter aan een officieel en ma ximumprijs gebonden. Dat zijn o. mi. jam, roode en zwarte bessen sap, frambozensap, appelmoes, vruchtenwijn, vruchtendranken, li monade enz. Ook tomatenpuree, tomatenketchup en tomatensap blij ven aan maximulmjprijzen gebon den. Meer Brandspiritus. Met ingang van begin October zullen de handelaren met een groo- tere hoeveelheid brandspiritus wor den bevoorraad. Zij ontvingen den laatsten tijd een hoeveelheid,^ die gelijk was aan 40 pet. van "hun voor-oorlogschen omzetdit per" eentage wordt verhoogd tot '60 procent. Alle bonnen voor brandspiritus die in den loop .van den tijd zijn uitgegeven, verliezen met ingang van 1 October a.s. hun geldigheid. HEUSDEN. Heden, Maandagavond, om 8 uur, jaarvergadering der Heus- densche Winkeliersvereeniging, in café de Gouden Leeuw. 'Daar bericht is ontvangen van een officieel bezoek v^n St. Ni- colaas en een te houden Winkel week van 23 NoV. t.m. 5 Dec. a.Sj worden de leden dringend uitge- noodigd deze belangrijke vergade ring bij te wonen. Voor het te Tilburg gehou den examen schoenhersteller, zijn geslaagd onze stadgenooten de heeren P. en C. Timmermans. Op het Consultat ebureau v. zuigelingen alhier, waren Dins dag 3 Sept. 53 zuigelingen aan wezig voor onderzoek, waarvan uit Heusden 27, Aalburg 5, Herpt 6, Elshout 1, Hedikhuizen 3, Gende- ren 1, Heesbeen 2, Wijk 4, Oud-1 heusden 2, Veen 1, Aalst. Volgende zitting Dinsdadg: 17 September. CAPELLE. De landejijke Rijvereen. „De Margrietruiters" alhier, behaalde j.l. Zaterdag op het ruiterfeest te Slikkerveer den 3en prijs. De postduivenvereen. „De Luchtvaart", hield j.l. Zondag een wedvlucht vanaf Duffel met den volgenden uitslag M. van Peer 1, 4, 14, 20: H. Mesch 2, 3, 8, 33 J. van Door-> nik 5, 28, 29P. Nieuwenhuizen 6, 16, 19, 34; H. van Kampen 7, 17, 2ij 26, 27, 32; Adr. Blom 9, 37; B. Pols 10, 11, 31; W. Versteeg 12, 15, 36, 38; Adr. Klootwijk 13, 30; Gebr. v. Om-* zenoort 18; 22 J. van Zutfen 23 W. Zijlmans 24; C. Verduijn 25 en G. Treffers ^3 5. DÜSSEN. Rectificatie. Bij nadere informatie is het ons gebleken, dat het opi te richten monument voor wijlen Jan de Rooii geplaatst zal worden langs den weg Ca pelle-Tilburg}, doch niet bij de brug van Keizersveer of bij de Pont te Sleeuwijk. Het ligt echter wel in het voor nemen om in het Land van Heus den en Altena een gedenksteen van wijlen Jan de Rooij te plaatsen. Door de buurtschap „De Korn" zullen op Zaterdag 14 Sep tember a.s. in den namiddag kin derfeesten worden georganiseerd. Op de bijzonderheden van dit feest komen we nog nader terug. Het is toe te juichen de plannen, die in deze gemeente be staan om te komen tot oprichting van een geitenfokvereenjging. De geitenfokkers worden in ver band met het samenstellen van een vergadering of om tot <het deel nemen aan een keuring «met hun geiten te kunnen geraken .ver zocht hun namen voor Zaterdag 14 September a.s. ter gemeente- secretarie alhier op te .willen ko men geven. Hierna kan worden beslist of voor het houden van een algemeene vergadering van geiten fokkers voldoende, animo bestaat, in verband hiermede wordt lederen geitenfokker thans in zijn eigen belang aangeraden zich ten spoe digste ten gemeentehuize te willen komen melden. t Momenteel zijn de boringen voor bodemonderzoek voor 'het nieuwe uitbreidingsplan in het Zuideveld in vollen gang. Met be langstelling wordt het resultaatvan dit onderzoek tegemoet gezien. Als blijk van "waar dee ring is aan den heer J. Th. Wijtvliet, bij zijn eervol ontslag als directeur van de P.T.T. alhier, den af- scheidspenning van de P.T.T. toe gekend, zulks wegéns voortreffe lijke plichtsbetrachting. Deze afscheids penning wordt slechts zeer sporadisch verleend. Het komt den laatsten tijd weer herhaaldelijk voor, dat er schurft onder de schapen wordt geconstateerd. Vele schapenhou ders geven dit echter niet ten. gie- meentehuize aan. Dit laatste bleek, toen er verleden week door den Veeartsenij'kundigen Dienst uit Den Bosch een onderzoek naar deze ziekte in de gemeente werd injgle- steld. Teneinde een uitbreiding van ziekte te voorkomen en zooveel mogelijk tegen te gaan, is het een ieders plicht zijn bijdrage tot de bestrijding van deze ziekte te le veren. EETHEN. Het Ned. Roode Kruis heeft ook voor onze gemeente weer kin dervoeding voor kinderen van o 4 iaar ter beschikking gesteld. De uitreiking hiervan zal plaats hebben ten gemeentehuize, op Woensdag 11 Sept. a.s. en ,wel voor Eethen van 910 .uur, Meeu wen 1011 uur, Drongelen 11 12 uur, B.-Broek 213 uur. Gen- deren 3 5 uur. Stamkaarten der kinderen mee brengen. Heesbeen en Doeveren zal nog nader bekend worden gemaakt. De 2e uitreiking van tabak voor bijenhouders der Bijenvereen. afd. Eethen, zal plaats hebben op Woensdagmiddag 11 Sept. a.s., bii den voorzitter, den heer -A. V. v. Riel te Eethen. 's-GRAVENMOEK. De Weled. Heer G. J. de Raadt werd benoemd tot burge meester onzer gemeente. Ce heer de Raadt is momenteel woonach tig te Oegstgeest. LOEVESTEIN. Dezer dagen hebben 150 Engelsche jongelui een bezoek ge bracht aan Loevestein. Van hier vertrokken zij naqr Dordrecht. OUDENDIJK. De Oranjever. „Wilbelmi- na" heeft Zaterdag 31 Aug. 1.1. met haar leden op waardige wijze eten verjaardag van H.M. de Ko ningin gevierd. De dag werd ingezet met een reveille van de Oranje Garde, ter wijl in de voormiddag de kinder-», spelen werden gehouden onder lei ding van het onderwijzend per soneel, gevolgd door tractatie van alle schoolkinderen. In den namiddag ringrijderij voor paren en een demonstratie van de Almruiters, instructeur de heer P. J. Dekkers, alles ongeluis- terd door de muziekvereen. Kunst na Strijd", directeur de heer P. C. van der Wiel. 1 Hierna volgden verschillende volksspelen en tot slot svan den avond concert van de muziekver een. „Overwinning na Strijd" te Kille directeur de heer Wal raven. f v Daar overal in den omtrek werd gefeest, was het bezoek niet zoo druk als het vorig jaar. De stem ming was er echter niet minder om, zoodat de Burgemeester in zijn slotwoord kon getuigén van een goed geslaagd feest.

De Sirene | 1946 | | pagina 2